Sorry voelde me aangesproken Ik zei namelijk: "Toen ik nog thuis zat kon ik in de avond op de bank gaan zitten omdat ik overdag de kinderen had verzorgd en het huishouden had gedaan en om een normale rijd had gekookt. Nu eten we laat omdat er na het werk wordt gekookt en moet er in de avond en in het weekend worden gekookt en opgeruimd.' En precies daarna kwam jou reactie: "Al snap ik niet dat sommige werkende moeders klagen over dat zij alles nog na werktijd moeten doen em het anders lekker overdag zouden doen...dan blijf je toch ook lekker thuis? Zal 90% wel drastisch hun levensstijl om moeten gooien...maar ja als je denkt dat het andere beter is, dan zou ik dat er voor over hebben. " Misverstandje ik snap wat je bedoelt ja.
Ik snap dat het verkeerd overkwam maar dat bedoel ik dus niet Ik heb er een aantal in mn omgeving die constant zitten te mekkeren over tbm's die het zo lekker relaxt hebben en als je dan vervolgens vraagt waarom blijf je dan niet thuis dan zeggen: o nee moet er niet aan denken Dat snap ik dus niet
Nou als tbm van vier jonge kinderen wordt dat echt niet aan me gevraagd.. Degene die hier werkt gaat fluitend de deur uit s ochtends
Ach alles heeft zijn voor en nadelen . Ik zou best iets meer vrije tijd willen hebben maar dat krijg ik nu niet voor elkaar op mijn werk. En nieuwe baan vinden is lastig en dan loop ik flink wat geld mis over een aantal jaar. Thuis blijven wil ik niet, kinderen zitten toch hele dagen op school. Maar ik klaag niet. De kinderen zijn als ik werk wel op thuis, maar door school niet veel en ik moet zegen dat het tussendoor ook niet erg viezer wordt, alleen de was blijft en de wc maak ik toch ook wel graag elke dag schoon . Feit is wel dat over het algemeen meer tijd hebt voor dingen als je thuis bent . Maar goed dat constateren is niet hetzelfde als klagen
Ik ben absoluut niet jaloers maar het is nu eenmaal zo dat je dingen makkelijker kan plannen/indelen als je thuis bent. Daar is toch niks mis mee om dat te zeggen? Ik ben blij met mijn werk, ik werk parttime verdeeld over 3 dagen. Semih heeft het naar zijn zin bij de oppas, die heeft een dochter van 2 die is helemaal weg van semih. Ik vind het juist leuk voor hem dst hij dan ook een speelmaatje heeft, hij geniet daar van en word er blij van. En buiten dat vind ik het ook belangrijk dat ik een pensioentje opbouw voor mijn oude dag. Misschien niet zoveel omdat ik parttime werk, maar elke 1 is meegenomen.
Niks mis mee hoor, dat was voor mij één van de grootste reden toentertijd om te gaan stoppen. Ik werkte in een andere plaats als mijn woonplaats, dus mijn oudste zou naar de Voorschoolse opvang moeten, en dat wilde ik absoluut niet. Ik heb het er niet voor over dat ik me in allerlei bochten moet gaan wringen om mijn privé dingen te willen regelen. Op het schoolplein hoor ik vaak zat dat kinderen niet kunnen afspreken met vriendjes omdat ze naar de BSO of gastouder moeten. Zwemles of andere sporten moet je dan ook persé inplannen op je vrije dag enz enz. Ik heb op dat gebied dus veel vrijheid, maar aan de andere kant is mijn dag behoorlijk gevuld met dingen die ik anders waarschijnlijk niet deed met mijn kinderen omdat ik werkte en mijn kinderen bij een gastouder zouden zitten.
Dat denk ik ook, dat laatste. Makkelijker plannen of indelen is het dus niet zo denk ik, je hebt zoals je zegt wel meer vrijheid. Mensen geloven ook nooit dat ik te kort thuis ben doordeweeks om mijn dochter thuis in bed te laten slapen, maar het is echt zo, ze slaapt altijd in de kinderwagen. Nu met zwemmen twee keer en verschillende tijden qua school en psz ben ik nooit langer dan 1,5 uur thuis tussendoor.
Waarom voeren mensen altijd zo'n strijd over wie het 't drukste en dus het zwaarste heeft?! Soms lijkt het wel alsof de heersende gedachte is "druk = belangrijk = beter dan iemand die het minder druk heeft" Mensen die een strijd maken wie het drukste heeft.... Eerlijk gezegd heb ik daar weinig mee. Nee, ik heb het niet het drukste van allemaal. Als iemand vraagt of ik tijd heb om af te spreken heb ik eigenlijk altijd wel tijd Waarschijnlijk heb ik het momenteel dus zelfs het minst druk van allemaal. Maakt dat mij een slecht mens dan? Heb ik alleen waarde als ik druk ben en de hele dag van hot naar her ren?? Of als ik achter elke kruimel aanren met een stofzuiger in mijn hand?? Nee toch zeker?!
Tja volgens mij zijn er over werkende moeders net zoveel oordelen. Kijk maar naar puntje 7 in de tekst. Alsof de kinderen van een werkende moeder geen liefde etc krijgt. Veel moeders zouden denk ik maar wat graag thuis blijven maar dat kan financieel gewoon niet. Ik ben afgelopen zzp er geworden noodgedwongen maar nu wil ik nooit meer terug. Ik vind het heerlijk om zelf mijn tijd in te delen en er alsnog te kunnen zijn voor mijn kids. maar er zijn ook wel eens drukke periodes dat ik wel qua tijd moet inleveren. Wat ik dan allemaal wel niet voor mijn voeten gegooid krijg aan opmerkingen. Ik denk dat moeders in het algemeen eens moeten ophouden met elkaar te bekritiseren, of je nou tbm bent of wm bent, wel of niet borstvoeding geeft , of weet ik veel wat nog meer. iedereen doet zijn stinkende best voor haar kinderen.
Alle 'to-do' dingen die in het artikel worden genoemd moet een werkende moeder toch ook gewoon doen? Dus ja, mij boeit het niet wie het nou het drukste heeft maar JA ik denk dat een werkende moeder het inderdaad drukker heeft dan een tbm. Maar de ene kiest daarvoor de ander niet en sommige hebben inderdaad geen keuze. Ik werk wel (meestal alleen in de ochtend) maar mijn huis is overdag echt niet opgeruimd omdat er dan niemand thuis is omdat de oma's bij ons thuis oppassen dus ja overdag wordt er gewoon thuis geleefd en ik heb dan inderdaad daarna net zoveel op te ruimen als een tbm
Hier ben ik het 100% mee eens! Altijd die strijd pfff... Ook wie haar kind beter is ergens in dan een ander kind, soms word ik er echt niet goed van.. Ben daar zo allergisch voor.
Het punt is juist dat er dus strijd over komt...dit topic is niet geopend om over een verschil te discussieren..maar puur om opmerkingen te noemen die door sommige tbm's als vervelend ervaren kunnen worden. O.a. dat anderen denken dat je als tbm'er zeeen van tijd hebt. Dat wordt door de meeste tbm'ers in dit topic ontkent en ondersteund door voorbeelden en dan komen er van werkende moeders toch weer opmerkingen als: ja maar als je thuis bent.... Het lijkt mij nu zo klaar als een klontje waar die strijd begint
Sommigen hebben gewoon bevestiging nodig waardoor ze het gevoel hebben dat ze goed bezig zijn met hun keuze. En de meeste mensen die hun keuzes onderbouwen door andermans keuzes te bekritiseren, zijn over het algemeen vrij onzeker. Als je genoeg zelfvertrouwen hebt, heb je gewoon geen behoefte om iets te vinden van ' die anderen', of überhaupt je eigen keuzes te lopen verdedigen. En dan gun je die mensen gewoon die bevestiging die ze nodig hebben, niet meer en niet minder
Dat vond ik ook zo relaxed toen ik nog werkte en ze bij de opvang zaten, ik had weinig werk aan het huishouden, want je huis wordt niet vies en rommelig als er niemand is. Ik ben ondertussen wel weer op zoek naar werk, gewoon omdat ik het leuk vind er iets anders naast te doen, maar ik verveel totaal me niet, heb genoeg contact met volwassenen etc.
Ik denk alleen dat er eerder wijzende vingers komen dan bevestiging, dat lees ik in dit topic al.. En ik vind elke keuze dus prima.
Haha ik ken het. jij doet de hele dag niets is er ooit tegen mij gezegd tot ze een keer op visite kwamen en ik dus echt de hele dag niets gedaan had. De Oudste liep in zijn blote kont en de middelste heeft alle speelgoed uit de kast getrokken een grote ravage was het in huis. Dus toen ze kwamen en het zagen toen hebben ze wel gelijk excuses gemaakt. Nu werk ik sinds een halfjaar weer op de dagen dat mijn man thuis is. We hebben dus geen opvang nodig. Werd er glas hard gezegd dat kinderen de opvang nodig hebben. Het is toch nooit goed