Nu overstappen of volgend schooljaar?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door sidmick, 16 mrt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Wij willen onze dochter naar een andere school doen. Ze heeft veel problemen op haar huidige school en zit daar absoluut niet op haar plek.
    Lange tijd ging ze dagelijks met hoofdpijn en buikpijn naar school en plaste soms in haar broek op school. In januari hebben we besloten dat we haar naar een andere school willen doen. Helaas gaat dat traject niet zo makkelijk en snel en is er veel overleg nodig met diverse partijen.
    En nu zitten we dus al half maart :x Momenteel lijkt het wat rustiger, dochter gaat iig niet meer mopperend naar school toe. Maar nog steeds zijn we overtuigd dat een andere school beter voor haar is.
    Nu is alleen inmiddels de vraag, gaan we nu nog over ( nu wil zeggen over 3 a 4 weken) of zingen we het schooljaar uit? Pfff.... ik lig er iedere nacht wakker van. Waar doen we goed aan? Ze is een kind dat sociaal niet sterk is ( is ook de oorzaak dat ze op haar huidige school weg gaat)
     
  2. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    Wat zegt jouw dochter er zelf over? Kan ze dat al aangeven?
    Als zij het ziet zitten, zou ik het doen. Voor ons lijkt schooljaar bijna ten einde, maar als je nog ergens 3 maanden met tegenzin naar toe moet, lijkt het wel eeuwen.
     
  3. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Nou dat is dus ook deel van het probleem. Ze zag het helemaal zitten om naar een andere school te gaan, vond het een heel goed idee. En nu zegt ze, misschien vind ik het nu toch wel leuk op school , ik moet erover nadenken.
    Dat is wat mij/ons dus ook aan het twijfelen brengt. Ik vind 16 weken inderdaad nog erg lang om te blijven, anderzijds ook erg kort om te wennen in een groep die al 3 jaar samen is. Snap je?
     
  4. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Ze gaat naar een groep 3 of 4 of naar een groep 2 ?
    Als het een kleuterklas is zou ik nu direct nog overstappen- daar is het niet vreemd om in het jaar in te stromen, ook al is zij dan ouder. In groep 3 valt het wat meer op en zou ik meer twijfelen...
     
  5. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Ze zit al in groep 3
     
  6. Tiniedice

    Tiniedice Bekend lid

    4 jan 2014
    809
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou haar volgend schooljaar laten instromen op een andere school. De stof is dan voor alle kinderen nieuw en sluit ze wellicht sneller aan als ze allemaal dezelfde leerstof krijgen. Als ze nu zou overstappen is ze nog niet gewend aan de leerstof op die school en zijn er wellicht al groepjes ingedeeld, waar ze wellicht moeilijker tussen komt.
    Mocht het probleem op de andere school echt nijpend zijn,dan zou dat de reden kunnen zijn om toch eerder over te stappen.

    Ben wel benieuwd waarom je overstapt, kon dat niet precies terugvinden in je topic. Misschien heb je daar eerder een topic over gestart.
     
  7. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Qua leerstof zal het geen probleem zijn, beide scholen hanteren zelfde les methodes.
    Kort samengevat: Dochter is in een zeer nare tijd gestart op school. met haar 3 jaar en 10 maanden oud direct 5 dagen per week zonder wennen terwijl ze net een broertje had gekregen die heel ernstig ziek was en 30 weken in het ziekenhuis heeft geleden, In die tijd woonde wij in het ronald mcdonaldhuis. Doordat zij moest "overleven" is haar sociaal emotionele ontwikkeling stil gaan staan op dat moment. School heeft haar helaas daar nooit bij geholpen, ze heeft echt moeten aanmodderen wat dat betreft. Daardoor vind ze het lastig met kindjes om te gaan en is ze erg dominant op school. Buiten school heeft zich dat de afgelopen 3 jaar gecorrigeerde en is ze wel sociaal goed verder ontwikkeld echter is school voor haar zo een "onveilige" plek geworden dat ze daar blijft hangen. Bovendien heeft ze gewoon de reputatie "rotkind' waar ze niet meer vanaf komt hoe ze ook haar best doet. Ze heeft een nieuwe omgeving, nieuwe eerlijke kans nodig. Tot op heden voelde ze zich ook echt heel naar op school, ging er met veel tegenzin heen en voelde zich regelmatig ziek. Wou zelf ook graag naar een andere school. Net nu we bijna zover zijn lijkt ze ineens stuk beter in haar vel en heeft het beter naar haar zin. Een maand terug had ik gezegt we stappen NU over......
     
  8. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    we zoeken ook een andere school. ze zeggen(de directeur van de ontvangende school)dat het beter is om met school jaar te beginnen. dus nu nog door gaan op huidige school en na vakantie nieuwe school. lijkt ons ook beter!
     
  9. Jaime

    Jaime Niet meer actief

    Blijft de groep 3 op de nieuwe school bij elkaar als ze naar groep 4 gaan of verandert die van samenstelling?
     
  10. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Die blijft bij elkaar. Er zijn nu 2 groepen 3 en volgend jaar 2 groepen 4
     
  11. Jaime

    Jaime Niet meer actief

    Dan zou ik het nu doen. De kans zit er in dat het op de huidige school maar tijdelijk goed gaat en dan kan je haar naar mijn idee beter nu laten wisselen. Omdat ze nu beter in haar vel zit en daarom beter om zal kunnen gaan gaan met de wissel. Als de klas toch hetzelfde blijft maakt het qua sociale structuur niet zoveel uit of je nu wisselt of na de zomervakantie.
    Of twijfel je nu of je haar überhaupt wel wil wisselen?
     
  12. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Nee twijfel om uberhaupt te wisselen heb ik niet. Ze gaat hoe dan ook naar de andere school, dat staat vast. Ik denk nl niet dat ze ooit nog echt haar draai gaat vinden op haar huidige school.
    Het is inderdaad dat ik me meer afvraag of het voor haar makkelijker zal zijn volgend jaar pas in te stromen als iedereen net 6 weken vrij is geweest, en iedereen moet wennen aan de nieuwe leerkracht. En een beetje de vraag of "nog maar" 12 a 15 weken genoeg is om je draai te vinden
     
  13. Jaime

    Jaime Niet meer actief

    Mijn dochter had dat trouwens ook. In eerste instantie wilde ze dolgraag naar een andere school en later krabbelde ze terug. Logisch want een kind wil toch vasthouden aan het bekende.

    Ik snap je twijfel, maar als je sowieso wil wisselen zou ik het zo snel mogelijk doen. Sociale structuren worden voornamelijk in groep 3 en 4 gevormd. Als de klas bij elkaar blijft maakt een zomervakantie en een nieuwe leerkracht m.i weinig uit voor de groepsdynamiek. En 12 tot 16 weken zijn erg lang voor een kind. Al heeft ze haar draai nog niet helemaal gevonden, dan is ze wel al bekend na de zomervakantie. Mijn dochter begon na de zomervakantie, en dat heeft haar de hele vakantie toch best beziggehouden.
     
  14. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Als het voor dochter nog vol te houden is, zou ik wachten tot augustus / september.
    Midden in 't jaar in een groep binnenvallen die al gevormd is, lijkt mij de hel. En gaat haar vreselijk doen "opvallen" (waardoor ze weer als vreemde eend ... gaat gezien worden).
    Het lijkt mij echt wel makkelijker om dan aan 't begin van een nieuw schooljaar in te stromen. -Nieuwe juf, misschien nog nieuwe kinderen, ...
    Verhuizen midden in 't schooljaar zou ik zelf alleen doen als 't echt totaal niet anders kan.

    Maar ik zou haar wel op voorhand vertellen dat ze groep 4 op een andere school doet. Of je dat nu al doet of pas in juni of in de loop van de vakantie is aan jullie de keuze. Stress zal ze daar sowieso over hebben.

    Ken je toevallig kinderen - uit de buurt ofzo - die nu al op die nieuwe school zitten? Want dat zou de stap wel makkelijker maken.
     
  15. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.804
    4.190
    113
    Ja de kinderen van onze vrienden zitten daar (in hogere groepen) dochter kent het terrein omdat ze daar regelmatig buiten speelt als we bij onze vrienden zijn en onze jongste gaat daar naar de PSZ
     
  16. Antares

    Antares VIP lid

    17 nov 2008
    19.894
    3
    38
    Misschien niet helemaal hetzelfde maar op de sbo school van dochter stromen gedurende het hele schooljaar kinderen in op alle klassen. Mijn ervaring daarin is dat dat groepjes vormen niet echt van toepassing is. Alle kinderen moeten wennen maar dat gaat daarna gewoon leuk verder met elkaar.

    Maar de leerkracht heeft daar wel ervaring in en weet hoe het op te vangen. Veel wisselen met opdrachten, niet altijd hetzelfde kindje kiezen met spelen enz.

    Goed overleggen hoe het beleid is op de nieuwe school hierin, en mijn mening.... Meteen over gaan juist omdat ze nu beter in haar vel zit. Kan misschien ook makkelijker aarden!

    Groetjes
    Miranda
     
  17. Josien

    Josien VIP lid

    27 jun 2006
    9.956
    5
    38
    Vrouw
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Ik zou onmiddellijk wisselen. Met dit soort dingen kan je beter niet te lang wachten naar mijn mening. Zeker niet als ik je hoor praten over een gevoel van onveiligheid.
     
  18. NafNaf

    NafNaf Fanatiek lid

    5 feb 2015
    1.258
    55
    48
    NULL
    NULL
    Ik zou nu wisselen. Dat geeft haar vast meer rust in haar koppie (zeker in de grote vakantie) maar het heeft ook het voordeel dat ze niet aan het begin van het jaar niet nog een plekje hoeft te veroveren maar meteen als volwaardig klasgenootje terugkomt in groep 4.
     
  19. Madeliefke

    Madeliefke VIP lid

    19 jan 2008
    6.317
    216
    63
    Ik sluit me aan bij het nu wisselen. Het duurt nog erg lang voordat het september is en cognitief kan ze de switch goed aan.
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik zou het nu doen...zoals ik begreep uit andere topics is het een pientere dame dus zal het met de lesstof wel goedkomen. Ik zou er dus juist voor kiezen om haar nu te laten wennen aan de nieuwe kinderen en die kinderen aan haar zodat ze na de zomervakantie met de kinderen die ze dan inmiddels kent aan een nieuw schooljaar kan beginnen.
     

Deel Deze Pagina