Uitslag; wat is dit?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door megacarls, 18 mrt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Mijn zoontje begon zaterdag met ziek zijn. Hij was erg hangerig en had koorts (38,8). Hij sliep ook nog graag en zat erg graag op schoot. Zondagochtend ging het eigenlijk wel weer. Hij was wel al om 4 uur die nacht wakker maar hij was vrolijk. Hij speelde weer en leek de oude. Hij had alleen last van uitslag onder zijn luier. Naast het vele kwijlen wat hij vandaag weer deed en de lichte koorts dachten we aan tandjes. Alleen halverwege de middag was hij weer niet fit. Dit keer veel huilen (maar ja, hij had ook nog niet willen slapen, ondanks hij al om 4 uur wakker was geweest). Uiteindelijk heeft hij overdag 1 keer een half uurtje en 1 keer een kwartiertje geslapen. Hij heeft ook een paar keer een beetje gespuugd (gewoon mondjes). Die avond kreeg hij weer koorts (39,..) Die nacht sliep hij redelijk.

    Maandagochtend Bleek de uitslag zich uitgebreid te hebben. Het zat met name op de bovenkant van de handen en om de vingers. Roze pukkeltjes, vuurrode pukkeltjes en een soort wittige blaar. Daarnaast zaten er een paar op zijn armen en op zijn benen, eentje naast zijn neus en uiteraard de uitslag op zijn billen. Op zijn polsen zat een rode/roze plak (leek meer op eczeem), maar zijn polsen zijn zijn gevoelige plekken voor eczeem. Ik ben ermee naar de huisarts geweest en die gaf het oordeel 'ontstoken eczeem'. Ik kreeg een antibioticazalf mee (fucidine) en moest ook smeren met de triamcinolon zalf die hij heeft voor de piekmomenten van zijn eczeem. Hij had nog een beetje koorts (38,3). Hij sliep deze nacht waardeloos! Elke 45 min tot 2 uur werd hij een keer wakker.

    Dinsdag had de uitslag weer verder uitgebreid. Op zijn voeten (bovenkant) zat nu ook en rondom zijn mondje ook een paar. Er zaten er nu ook een paar meer rondom knieën en ellebogen. Het viel al op dat hij zijn sap liet staan een paar dagen maar melk dronk hij wel goed. Ook tanden poetsen was vele malen problematischer dan anders. Hij huilde veel deze dag. Niks was goed. Hij wilde niet slapen, niet knuffelen, niet hangen, niet op de grond staan/zitten, niet eten. Tijdens het wandelen werd hij wel rustig gelukkig. Ik begon te twijfelen aan het oordeel van de arts. Als hij zijn sap slecht dronk; misschien prikt dat dan wel. (fruit at hij dan weer wel goed). Ik begon me af te vragen of het geen hand voet en mond ziekte kon zijn. Alleen als ik plaatjes op zoek dan zie ik die wittige blaasjes zoals hij er 1 of 2 had. Maar niet die rode pukkeltjes die hij heeft. Maar toen ging ik zoeken op plaatjes van ontstoken eczeem en dat ziet er toch ook weer anders uit. De huisarts had maandag wel in zijn mond gekeken maar daar niks geks gezien.
    De koorts was voorbij en hij heeft, met wakker worden elke 45 min, uiteindelijk wel goed geslapen. "s nachts sliep hij gelukkig ook goed.

    Vandaag is de uitslag weer uitgebreid. Nu ook 1 of 2 pukkeltjes aan de binnenkant van zijn handen en een aantal onder zijn voeten. Onder zijn luier gaat het nu gelukkig beter. Het is geen gevecht meer om hem te verzorgen daar beneden.

    Heeft iemand een idee wat dit zou kunnen zijn? Iemand die dit herkend? Want ontstoken eczeem klopt voor mijn gevoel gewoon niet. En mocht het een kinderziekte zijn streep ik hem graag af op mijn lijstje.
     
  2. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Deze zijn even van 1 handje.
     
  3. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    De foto's zijn op de laptop wat minder goed zichtbaar. In het echt zijn de puntjes wel een stuk roder.
     
  4. Winddanser

    Winddanser Fanatiek lid

    2 mrt 2013
    3.295
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het kan van alles zijn, maar dat is lastig zo te zeggen, ik zou even naar de huisarts gaan als ik jou was.
     
  5. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Ik denk aan waterpokken.

    Maar heeft je huisarts de vlekken en blaasjes al beoordeeld?
     
  6. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Afgelopen maandag zijn we inderdaad geweest. Toen waren de vlekjes een beetje hetzelfde als nu, het wordt alleen meer. Waterpokken zijn het niet, die zien er echt heel anders uit (heeft DL al gehad). Die vond het dus ontstoken eczeem alleen ik vraag me af of het dus geen kinderziekte kan zijn. Ik heb weer contact gehad vandaag en kan na 11 uur terug bellen.
     
  7. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    Ben geen dokter. Zou daar toch weer naar toe gaan. Is krentenbaard uitgesloten?
     
  8. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    3 apr 2010
    11.110
    3
    0
    Ik denk aan de hand- mond- en voetziekte. Vandaar ook de zere mond.
     
  9. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Dit denk ik ook aan de hand van de foto's. Kan heel pijnlijk zijn. En ondanks de naam het zegt hoeft het niet alleen op de handen, voeten of mond te zitten en ook niet altijd juist op die plekken.

    Onze zoon had niets in zijn mond, maar wel weer op de billen.
     
  10. evelien297

    evelien297 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    3.168
    129
    63
    Vijfde of zesde ziekte?

    Begint met koorts en daarna komen de vlekjes..
     
  11. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Na overleg met huisarts vanmiddag terug komen. Ze denkt toch aan 'mond en klauw zeer'. Ik denk idd dat ze de Hand voet en mond ziekte bedoeld.
     
  12. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.195
    16.530
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Overduidelijk!
    Heerst momenteel ook enorm.

    Beterschap voor je kindje!
     
  13. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    4 jan 2012
    4.815
    2.674
    113
    Duidelijk hand mond voetziekte. Mijn dochter had het ook vooral op haar billen.

    Hou er rekening mee dat over een paar weken haar handpalmen en voetzolen kunnen gaan vervellen, en dat haar nagels zich daarna vernieuwen. Bij mijn dochter lieten de teennagels na een maand of 6 pas los. Dat hoort bij dit virus.
     
  14. heerenbeest

    heerenbeest Actief lid

    13 jan 2013
    448
    0
    0
    030
    Lijkt mij ook hand mond voet. Had N hier ook begin jan.

    En inderdaad een paar nagels zijn er hier na 6wken afgegroeid. Heel gek om te zien, ik dacht eerst dat ze met haar duim ergens tussen was gekomen. Nagels van één duim, pink en middelvinger zijn los gegaan. En van haar tenen de grote tenen.
     
  15. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    14 jan 2012
    2.603
    18
    38
    Mond en klauwzeer...dat noemen de artsen hier vaak ook zo.... Kom van t platteland.
    Dus hand-mond en voetziekte
    Mijn zoon had op dezelfde plaatsen als jouw kindje al die pukkels,blaasjes en vlekken.
    Waren die week precies op vakantie...
    Bij thuiskomst was t praktisch weg en konden opa en oma niet geloven dat hij ziek was geweest omdat t meeste weggetrokken was.
    Maar in combi met eczeem duurt t misschien wat langer voor alles wegtrekt
     
  16. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38
    Hand voet mondziekte!
     

Deel Deze Pagina