Ik dacht ook dat een koortslip een andere soort herpes is. Maar genitale herpes is ook ontzettend besmettelijk. Als je iemands handdoek zou lenen (niet dat dat überhaupt hygiënisch is) zou je nog besmet kunnen raken.
Heb al heel wat gelezen en blijkbaar kan het echt wel via orale seks overgedragen worden. Een lieverd van op dit forum stuurde mij via PB zelfs dat je aan de hand van een test kan zien als het over vorm 1 (wordt via koortsblaasjes overgedragen) of vorm 2 (wordt enkel via vagina/penis overgedragen) gaat. Dit zal dus best handig zijn!
Heeft hij je oraal bevredigd? Ik heb het ook opgelopen in het begin van onze relatie. Ik ervaar het niet als negatief, heb gelukkig in 5 jaar tijd nog maar 2x last gehad en kan het zelfs zonder medicatie af. Eerste x is het heftig, daarna was het bij mij 5 bultjes en beetje jeukerig. We vrijen ook gewoon zonder condoom. Omdat je buiten d'r blaasjes om niet besmettelijk bent 😉 Mijn man heeft mij dus besmet via orale seks. Hij had 1 mini plekje aan de binnenkant van zijn mond.. Koortslip dat was de boosdoener. Ik geloof zo op het verhaal dat jouw man niet is vreemdgegaan maar denk gewoon kwestie van domme pech, net zoals bij ons. Hoop dat jij de rest van je leven er net zo goed vanaf komt als ik. Ik denk er nooit aan en ben er ook nooit mee bezig, wordt er nu even aan herinnert doordat ik je topic lees Sommigen komen er helaas minder goed vanaf en krijgen het elke maand. Niks om je voor te schamen hoor!
Misschien moet je je wat beter verdiepen in SOA's. Via orale seks kun je namelijk ook gewoon SOA's krijgen. @TS: denk dat het inderdaad een geval dikke pech is. Ik zou je man niet meteen van vanalles gaan verdenken.
Dat heb ik na mijn post ook gedaan. Daarna staat er een bericht met herstel het kan wel. En de volgende keer zoek ik eerst info voor ik antwoord geeft.
Leuk om te horen dat het bij jou dus best meevalt! Alleen had ik gelezen dat je zelfs zonder blaasjes een miniem risico loopt om toch iemand te besmetten. Maar daar letten jullie dus niet op? Ik had gelezen dat je het vooral terug krijgt wanneer je ziek bent of vermoeid bent. Alleen... vermoeid ben ik gewoon altijd met twee kleine ukjes dus dat kan nog plezant worden... Was jij 'kwaad' op je partner? Voelde je er niet vervelend/vies/... bij?
En super lief jullie reacties allemaal! Bedankt! Wees misschien ook een beetje lief voor elkaar Penseel heeft inderdaad al een berichtje gepost om haar foutje recht te zetten. Missen is menselijk he
Ochochoch BabyR, wat ben jij vriendelijk zeg. On topic, TS, ik las net dat het niet onmogelijk is dat je via orale sex met een koortslip genitale herpes kan krijgen, ook al zijn het twee verschillende vormen van herpes. Hierbij de link waar ik dat las: Herpes genitalis (genitale herpes, herpes simplex) Sterkte
Ik lees overal dat je een vooral besmettelijk bent als je blaasjes hebt, maar ook dat als je geen blaasjes hebt je het toch kan overdragen. Je kunt bijvoorbeeld een herpesinfectie hebben zonder dat je zelf klachten hebt. Er zijn dan geen blaasjes of rode plekjes, maar je kan wel besmettelijk zijn voor anderen. Herpes genitalis (genitale herpes, herpes simplex)
Nee gesprek gehad met de dokter en zei gaf aan dat het inpricipe alleen besmettelijk is met blaadjes. Jeukt het down onder dan nemen we wel direct voorzorgsmaatregelen en wacht ik niet op eventuele blaasjes. Je bent vatbaarder met een lagere weerstand dus met je menstruatie, stres, vermoeidheid etc... Ja ik was woest... Op de ex van mijn man want zei heeft hem besmet met de koortslip. Achteraf schiet je er natuurlijk niks mee op. Was niet kwaad op mijn man. Als 1 van ons het had geweten had hij mij niet besmet. Mijn man heeft gelukkig nooit meer uitbraken van zijn koortslip sinds hij ander werk heeft. Hij is een stuk relaxter nu dus dat zou het kunnen verklaren 😉
Ik zou eens stoppen met boos te zijn op je man! Je hebt het misschien zelf al 10 jaar zonder dat je het weet. Wie weet heb jij je man wel besmet nu! Deze vorm van herpes komt voor bij 20/30% van de volwassenen en kan ook door een koortsblaas komen. Je kan 10 jaar geleden besmet zijn geweest en het kan nu pas opkomen.
TS, lees je eens in over herpes genitalis. Ik heb dit gedaan toen een van mijn beste vriendinnen getroffen werd, echt een net meisje die niet wist hoe dit nou kon: Je krijgt volgens mij geen Herpes Genitalis (H.G.) van koortslip. Is een ander herpes virus. Normaal openbaart H.G. zich binnen 9 maanden. maar kan dus lang sluimeren of je kan alleen drager zijn. Geen symptomen hebben, of lijken te hebben, betekent niet dat je niemand kan besmetten. Laat je man testen. Ik ga ervan uit dat jullie een seksuele relatie hebben, hij kan drager zijn en zeker ook jouw besmetter. Praat met jouw huisarts, hij kan je adviseren. Ik hoop dat er een andere uitleg is voor jou dan ontrouw!
Verschrikkelijk meid, ik kan mij voorstellen dat dit als een mokerslag bij je binnenkomt. Maar geef je man idd het voordeel van de twijfel want het kán idd via zijn koortslip overgedragen zijn. Hij zal zich ook moeten testen nu want hij kán het nu ook via orale sex met jou hebben opgelopen!!! Zoals je weet is dit niet te genezen, maar helaas weten veel mensen niet dat je idd voortaan ALTIJD met een condoom zal moeten vrijen want óók tussen de uitbraken door ben je besmettelijk!!! Heel veel sterkte, ik hoop dat je zsm over de ergste schrik heen bent.
Ik ben bang dat je verkeerd bent voorgelicht. Je bent idd óók besmettelijk als je geen blaasjes hebt.
De kans is echt heeeeel klein dat het buiten de klachten om besmettelijk is. Heb nooit gehoord of gelezen dat je echt besmettelijk bent buiten de aanvallen om. Dus wat nu echt waar is??? Iedereen zegt er weer wat anders over. Zelfs een condoom voorkomt het niet. Voor het zelfde geld was mijn man al drager. Hier dus zonder beveiliging seks, zou niet weten hoe we anders kinderen hadden kunnen krijgen 😅 moest er toch een keer aan geloven onveilig seks aan te gaan. We zijn er samen ook heel open over en kunnen er goed over praten. TS probeer dat ook te doe met je man, het is voor hem ook best een klap dat hij zijn vrouw heeft besmet
Ik moet binnen tien dagen terug naar de gynaecoloog dus ik vraag dan zeker wat extra uitleg. Zie momenteel door de bomen het bos niet echt meer... Moet inderdaad maar eens goed praten met mijn man maar laat dat nu niet echt een prater zijn... Hij heeft er de afgelopen dagen gewoon niets over gezegd.