Spoedvraagje: ziek meisje en peuterspeelzaal.

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by Niekepiek, Mar 18, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Mijn dochter is al een aantal dagen een beetje grieperig.
    Hangerig, 's nachts veel hoesten, last van snot en sinds vandaag klaagde ze afentoe dat haar buikje pijn deed.
    Vanochtend had ze lichte verhoging en vanavond had ze 39,5 graad koorts.
    Verder is ze wel gewoon normaal in haar gedrag behalve wat huilerig en hangerig, vandaag ook gewoon lekker buiten gespeeld.

    Nu is het zo dat onze meiden sinds een paar weken naar de peuterspeelzaal gaan.
    Morgenochtend mogen ze weer maar is het verstandiger om ze thuis te houden of om alleen mijn ene dochter thuis te houden (dan moet ze wel mee om de ander te halen), of om ze morgen gewoon beiden te laten gaan en het aan te kijken?
     
  2. frannie82

    frannie82 VIP lid

    Nov 28, 2010
    10,407
    2
    38
    Lekker laten gaan als ze het kan! Ik was bij de eerste voorzichtig en als ik maar dacht dat ze ziek was dan liet ik haar thuis. Vaak was er dan niks aan de hand.
     
  3. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Ja die allereerste keren he;).
    Ook niet erg als ze koorts heeft of eventuele besmetting voor andere kindjes?
     
  4. mel78

    mel78 VIP lid

    Feb 12, 2008
    8,320
    242
    63
    Ik zou haar thuis houden, en rustig aan doen na een dag koorts kan helemaal geen kwaad. En met koortst zou ik haar al helemaal niet laten gaan. Ziek is ziek.
     
  5. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    Lekker thuis houden en je niet zieke dochter wel laten gaan.
     
  6. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Maar dat vind ik dan ook weer dubbel want dan moet ik ons zieke meiske ook mee sjouwen, dan kan ze misschien net zo goed wel gaan...
     
  7. Noukje

    Noukje Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    2,263
    3
    38
    Hm ja maar thuis kan ze doen wat ze wil en wordt er niets van haar verwacht. Als ze nog niet helemaal fit is, is het voor haar wel fijn om thuis te blijven.
     
  8. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Lekker thuis houden. Een kind met koorts breng je toch sowieso niet weg?
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Gewoon lekker thuishouden. Als jij niet lekker bent, werk je ook liever niet toch? :)
     
  10. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Tsja tegenwoordig wordt koorts wel anders gezien, vroeger mocht je ook niet naar buiten als je koorts had, nu wel.
    Bij veel peuterspeelzalen is het zo dat ze tot 38.5 graad gewoon mogen komen.
    Opzich ben ik niet zo bang voor een beetje koorts, ik vind het gewoon rot voor haar als ze zich niet goed voelt maar helaas is dat nog lastig te peilen op deze leeftijd.
     
  11. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Dat zul je toch houden met een tweeling. Bij mijn oudste in de klas zit ook een tweeling en die moeder neemt er regelmatig weer eentje mee naar huis. Ziet er raar uit, maar ja, wat moet je anders.

    Als ze hangeriger en huileriger is dan normaal zou ik haar niet laten gaan. Zonder mama in de buurt wordt dat vaak nog een tikje erger.
     
  12. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    38,4 is ook nog geen koorts, 38,5 wel. Op het kdv moesten de kinderen dan altijd opgehaald worden en dat zal op een psz denk ik ook wel zo zijn. Ze heeft niet voor niets koorts, dus gewoon lekker thuis houden.
     
  13. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Ja als ze straks naar school gaan dan moet dat zeker maar nu is het peuterspeelzaal en dan is het toch wel fijn als ik soms voor het gemak kan gaan.
     
  14. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Dan zou ik ze dus allebei thuis houden ;)
     
  15. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,139
    8,870
    113
    Ik zou kijken hoe hoog de koorts is en vooral ook naar hoe ze zich voelt. Mijn oudste dochter heeft zo vaak 's avonds hoge koorts gehad en dat er 's morgens niets meer aan de hand was...

    Als het puur voor gemak gaat, zou ik ze allebei thuis houden. Als gemak een minder grote rol speelt, dan zou ik de ander sowieso brengen.
     
  16. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik zou haar thuis houden. Mn zoon moet als hij ziek is helaas ook wel mee zn zus naar school brengen, ook met koorts, soms met een emmertje in de kinderwagen. Maar een ziek kind breng je niet weg vind ik, door de ouders die "het wel aanzien, als ze ziek zijn bellen ze me wel" hun kindjes wel brengen, worden andere kindjes besmet ( spugend in de klas enzo! )
    Tot 38,5 is ook geen koorts.... 38,1 is verhoging, geen koorts.
     
  17. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Ik zou ze allebei thuis houden.
    Zou een half ziek kind liever niet naar school / PSZ sturen tenzij er echt geen andere optie is. Er hoeft er maar één andere met een hoest of een verkoudheid rond te lopen en zij vangt het mogelijk ook op.

    En ik zou ze dan ook niet meeslepen om nummer 2 toch te brengen. Bovendien kan ik me voorstellen dat die liever ook thuis blijft als haar zus er niet bij is en mama ook thuis is.
     
  18. Beckje

    Beckje VIP lid

    Jul 12, 2010
    8,652
    4
    36
    tja bij de psz ben ik wat makkelijker, zo gaan we ook een week voor de voorjaarsvakantie op vakantie. ze zijn niet leerplichtig, dus maakt het uit ;) lekker thuis laten dus. onnodig meezeulen lijkt me voor jou ook niet leuk en voor je kleine ook niet.
    zelf heb ik haar wel ondanks dat ze verkouden is naar de psz gebracht. ze is al weken licht snotterig en hoest een beetje, maarja... ze voelt zich fit, heeft geen koorts en er is verder weinig aan de hand. Anderen aansteken zal wel meevallen, sinds ze op de psz zit. Denk eerder dat ze het daar vandaan heeft, ze is anders haast nooit ziek/verkouden :)
    Maar koorts en hangerig is duidelijk thuisblijven en lekker uitzieken.
     
  19. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Ik zou dr thuishouden.
    En dan eventueel allebei :p

    Mijn dochter is van de week ook maar 1 ochtend gegaan ipv 2. Ze heeft dan ook wel iets van astma oid maar was hangerig, huilerig en moe en kortademig. Lekker rustig aan gedaan en s'middags ging het weer prima.
    Ik geniet er dan maar van dat dat bij de psz nog kan :)
     
  20. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Ik zou nooit anderen mogelijk besmetten als je dat kunt voorkomen.

    Ik zou de ene wel laten gaan en de ander thuis houden. Net zo als anderen met meerdere kinderen.
     

Share This Page