Weekbudget van 60 euro

Discussion in 'De lounge' started by xxBloesem, Mar 24, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Niveah

    Niveah Fanatiek lid

    Dec 4, 2014
    3,528
    1,391
    113
    Female
    Hmm oké. Gelukkig hebben wij alle 3 wel een gezond gewicht (al kom ik wel snel aan) Ik moet 15 cracottes eten voor ik niet echt honger meer heb haha, ik eet ze alleen als tussendoortje. Groente en fruit eten wij ook wel veel. Gewoon normaal denk ik. We zijn gemiddeld 10/15 euro per dag aan boodschappen kwijt. Nou eten wij ook geregeld buiten de deur. Dat is niet mee geteld.
     
  2. Twingia

    Twingia Fanatiek lid

    Dec 7, 2013
    1,151
    1
    38
    thuis dingen doen, met de kinderen knuffelen.
    Friesland
    Kijk naar inhoud en prijs. Sommige dingen zijn wel goedkoper maar dan zit er wel minder in. En ben je uiteindelijk duurder uit.
     
  3. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    Mar 11, 2013
    2,472
    16
    38
    Female
    Verpleegkundige in de wijk
    Zo dat is een verschil! Duitsland is helaas niet naast de deur voor ons. Ml wil niet zonder zn chippies en frisdrank;)

    Wasmiddel zelf maken die ik ook, bespaart een hoop! Ik maak het van een blok zwitsalzeep en vind de was lekker ruiken.
     
  4. ShineBright

    ShineBright Fanatiek lid

    Jan 29, 2014
    2,251
    670
    113
    Ik moet ook wat bewuster worden met de boodschappen want ik geef tussen de 400 en 500 per maand uit aan boodschappen en wij zijn met 2 volwassen en 1 kind die weinig eet.

    En dan eten wij niet eens elke dag thuis of eten we zeker 1 keer in de week makkelijk vanwege voetbaltraining van zoon.

    Dus het verdwijnt uit mijn zak.

    Ik zou heel blij worden van 60 euro per week maar ben bang dat het me gewoon niet gaan lukken. Ik ben ook niet van het maken van een weekmenu want ik weet nooit wat ik wil eten en ik ben erg gevoelig voor aanbiedingen ;)

    Heb weleens geprobeerd om bij de Lidl boodschappen te doen maar dan moet ik alsnog naar de AH omdat ze daar bepaalde producten hebben die ze bij de Lidl niet hebben en ik heb geen zin om voor elk dingetje naar een andere supermarkt te moeten.
     
  5. Manoya

    Manoya Niet meer actief

    Voor A merken is Dirk vrij goedkoop en veel leuke aanbiedingen!
    Basic producten van de AH zijn goed en goedkoop! Hier tegenover een AH dus loop er nog al eens binnen. Blijft de fijnste winkel, maar als ik daar al mijn boodschappen doe ben ik super veel kwijt, ze hebben gewoon te veel lekkere (duurdere) producten zoals de gevulde pasta.. mm!
     
  6. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    ja hoor, kan makkelijk, hier een gezin van 5 en gebruiken 550 euro per maand voor benzine, cadeautjes, uitjes, kinderkleding en de boodschappen waaronder al het huishoudelijk en de luiers (toen we nog voor 80 euro pm luiers gebruiken inmiddels ook niet meer dus het bedrag kan misschien nog wel omlaag, maar hoeveel weet ik niet want ze eten nu wel meer)
    Kijk eens in het topic Weinig boodschappengeld, wat eten? daar staan veel tips in.
     
  7. Linnepin86

    Linnepin86 Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    1,324
    184
    63
    Gelderland
    Alsof ik m'n eigen verhaal lees! Hier nog wel een dreumes in de luiers, maar man man ik weet echt niet waar ik het geld laat.
    Let wel op de aanbiedingen, luiers, shampoo, deo, wasmiddel en verzachter etc haal ik allemaal in de aanbieding.
    Misschien toch meer eten wat in de aanbieding is en niet waar ik die week zin in heb. Doe iedere week wel voor 100 euro boodschappen voor 3 pers en dat is dan nog zonder benzine :(
    Wel goede tips hier, maar ook ik heb geen zin om naar twee supermarkten te gaan.
     
  8. Annedore

    Annedore VIP lid

    Feb 17, 2010
    7,338
    836
    113
    Female
    Flevoland
    Hahaha! Daar heb ik mezelf wel in moeten trainen ja: het negeren van de luxere producten die er zo lekker uitzien! Dat bewaren we voor bijzondere dagen ;)
     
  9. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    Nov 24, 2008
    4,841
    177
    63
    Haha, ja, weet niet precies hoeveel sneetjes er in een brood zitten (nooit geteld), maar meestal redden we het net wel/net niet met 1 brood per dag. Mijn man 8, mijn dochter 4-6, mijn zoontje 4-8 en ik 2-6 per dag. Dus er gaan minimaal 18 en max 28 sneetjes brood op een dag door. Ik vrees nu al voor wanneer de kids in de puberteit komen (had een keer een leerling die als ontbijt al 10 boterhammen wegwerkte!). Het scheelt dus dat we ongeveer 2 keer per week bij mijn ouders zijn ;)

    En ja, aardappelen. Met name als mijn man kookt, dan schilt ie zo 2kg aardappelen. Kinderen eten een beetje, ik eet wat meer, en man zorgt er wel voor dat er niks over blijft. Waar ik probeer tussen 1500-2000 kcal te blijven (en overgewicht heb), eet hij er iets van 6000 op een dag met een BMI van 20 ofzo.

    Als we bijvoorbeeld een keer burrito's eten, moeten we een pak met 12 wraps hebben. Kinderen 1-2 per persoon, ik 2, en mijn man 6-8 wraps. Met vulling (dus vlees, paprika, mais, kidneybonen, sla, tomaat, ananas, creme fraiche etc).

    Heb dus al duidelijk gemaakt dat wanneer de kinderen groter zijn en ook grote hoeveelheden gaan eten, mijn man op rantsoen gezet wordt :D. Zie het al voor me dat ik straks nog meer moet koken, dan moet ik eerst grotere pannen hebben!
     
  10. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Hier geen limiet. We eten lekker en goed. Maar sowieso hou ik niet van "verkwisting".

    Meer dan de helft van onze boodschappen komt van Aldi. Die zit hier op loopafstand.
    Wat niet van Aldi komt, komt meestal van Spar (soortgelijk aan jullie Albert Heijn). Ook op loopafstand. En daar kijk ik dan ook voor een deel naar huismerken.

    Op wasproducten bespaar ik niet, omdat we die simpelweg weinig gebruiken. Ik doe een half jaar met 1 fles wasproduct. Wat zou ik er dan 5 gaan kopen (tegen dan zijn er alweer 3 aanbiedingen gepasseerd)?
    Maar ik kies ook weer niet de duurste fles van 't rek.

    Groenten koop ik gedeeltelijk uit de diepvries van 't huismerk van Spar of van Aldi. Bepaalde zaken eet ik echter niet uit de diepvries.

    Vlees en vis koop ik ook vaak in grotere verpakkingen.

    Doordat het zo dichtbij is doen wij wel 3 à 4 keer per week boodschappen. Maar met een lijstje!
    Hier overigens ook 3 broden per week die van de Spar komen, dus er moet toch om gelopen worden.

    Ik heb hier wel een man die voor 2 à 3 eet, dus de porties dat sommigen hier noemen ... dat is zijn "voorgerecht" :D.
    Een halve kilo kipfilet gaat hier bijvoorbeeld zo op (neem ik uit de diepvries van Aldi). Tesamen met een kilo of wat groenten.
    Een zak spaghetti is hier ook in één keer leeg.
    Fajita's maken, staat hier gelijk voor minstens 1.5 pak (1 pak = 8 stuks). Plus vulling uiteraard.

    Chips en nootjes zijn van 't huismerk of van Aldi - als het in huis is. De Coca-Cola en Fanta heb ik om gezondheidsredenen buitengezwierd :). Nep-cola krijg ik echt niet door mijn keel (ik proef het verschil).
    We houden wel van een flesje wijn, maar dat is er dan ook vrij goedkope.


    Veel hangt ook af van hoe groot de "moet" is dat je snoeit in je budget. Als je nu van bijvoorbeeld 100 euro of meer per week komt kan je ook geleidelijk aan gaan zakken, uitproberen en veranderen.

    Wij hebben het een tijd echt moeten doen met minder (er was gewoon niet meer) en toen kwam 90 % van onze boodschappen van Aldi. En werd alles uitgevlooid en echt continu gekeken. En hield ik een kasboek bij.
    Die druk is er nu niet meer en dus tel ik niet meer. En gunnen we onszelf meer.
     
  11. Luja

    Luja Niet meer actief

    Jemig wat een hoeveelheden! :$
    Nu scheelt het wel enorm dat jouw man je grootste eter is, ik heb geen man. Mijn zoontje eet 1 opscheplepel en mijn dochtertjes ook niet enorm veel. Alleen bij pasta bunkeren ze enorm hahaha!

    Ja die boontjes zijn 450 gram voor 60-70 cent.
    Ik gebruik zo'n zakje 2 a 3 keer.
    Dus dan zit je op 30 cent per dag aan groente max.
    Ook koop ik op maandag wel eens groente en fruit op de markt.
    Ben je voor 2 kolen 1 euro kwijt. Daar eten wij 4 dagen van. Fijnhakken en invriezen maar. Je moet ook gewoon creatief koken.
    Als je bijvoorbeeld elke dag krieltjes met groente en vlees koopt ben je duur uit.
    Krieltjes uit de koeling 1,49
    Zak groente uit de koeling 2,29
    Verpakking vlees 2,50- 4,00.

    Nee ik kook voor max 2.50 a 3.00 per dag :) en we eten goddelijk.
    Pasta met zalm, prei, champignons in ingekookte witte wijn/room saus, nee wij hebben niks te klagen!

    Als je zelfs wraps maakt ook bijvoorbeeld, wraps zijn 1,00, gehakt 1,25 voor 250 gram. Ik pak dan een zakje zelfgesneden groentemix met mais/ui/boontjes/paprika uit de vriezer van max 50 cent per zakje.
    Je maakt zelf lekkere gekruide saus, tomatensaus of yoghurtsaus.
    Ook max 50-75 cent.

    Of die spaghetti waar mijn meiden gek op zijn, een enorme pan tomatensaus inclusief alle groente is max 1,50 a 2,00. Gehakt 1.25, pasta zelf 0,50. Kaas 0.50. Dan zit ik op 4,00 maar daar eten we dus 2 dagen van, 1,75 per dag

    Experimenteren met eten is echt zoveel goedkoper :) zelfs voor gezinnen met een man die veel eet:D




    (Edit; nu moet ik wel bekennen dat het voer voor de kat er niet bij in zit, 55 euro per halfjaar bij zooplus. Als ik dat terugreken zit ik dus in plaats van 33 euro per week, 150 per maand op 160 per maand. Nog netjes :p kattenbakkorrels zitten bij mijn huishoudgeld al wel inbegrepen)
     
  12. mnonc

    mnonc Fanatiek lid

    Mar 9, 2012
    2,589
    0
    0
    Ik heb 90 euro pw voor ons 2en maar vaak verbruik ik maar 50

    Wc papier van de kruidvat 2 euro.
    Wasmiddel of van lidl of van action
    Wasverzachter meestal action of t moet in de aanbieding zijn.
    Shampoo-conditioner action
    (voor dochter wel zwitsal, maar koop ik bij op = op voordeelshop idem voor shower gel)
    Luiers haal ik bij C1000/AH, net waar ik dan boodschappen doe.
    Ik doe werkelijk nooit boodschappen bij Lidl/Aldi.
    Ik koop de groentes die in de aanbieding zijn (we hebben de AH Deen en Jumbo vlak bij elkaar en vooral Deen heeft goede aanbiedingen)
    Idem voor vlees.
    Frisdrank haal ik heel weinig, we drinken liever limonade. Soms haal ik een fles cola.
    Paar keer per week heb ik iets lekkers voor savonds (olijven, chips, snoep)

    En idd weekmenu.
     
  13. Kiwi25

    Kiwi25 Niet meer actief

    Ik pin al mijn boodschappen, en heb even opgeteld

    Laatste maand: gemiddeld 34,50 euro per week voor boodschappen + 2 euro voor luiers/doekjes per week (sla ik vooruit in met huismerk aanbieding 1+1 gratis)

    Vorige maand: gemiddeld 41,50 euro per week voor boodschappen + 2 euro voor luiers/doekjes per week

    Maand daarvoor: gemiddeld 24,80 euro per week voor boodschappen + 2 euro voor luiers/doekjes per week

    Ik geef dus tussen de 25-45 euro per week uit voor 1 volwassene en 1 bijna-peuter die bijna evenveel eet als ik zelf.

    Ik doe ongeveer 2x per week boodschappen met een mandje. Meer dan wat in een mandje past koop ik niet (dat werkt ook wel beperkend). Ik reken zelden meer dan 20 euro af per keer. Ik ga meestal naar Hoogvliet, soms Jumbo of AH als dat praktischer is.
    Ik heb trouwens geld genoeg, besparen is geen noodzaak maar vind het altijd leuk mijn spaarrekening te zien groeien door geen onzinnige uitgaven te doen. Kom niks tekort, altijd lekker en gezond eten :)
     
  14. Niveah

    Niveah Fanatiek lid

    Dec 4, 2014
    3,528
    1,391
    113
    Female
    Maar dan kom je toch niet aan 200 gram groente per dag? Wraps voor 1 euro? waar haal je die? Wij eten veel groente en fruit en zijn beide grote eters, eten minimaal 600 gram groente met zn drietjes per dag.
    Sowieso eten wij nooit gehakt, alleen kipgehakt soms. Liever kipfilet. En dan geen ministukje hoor haha.
     
  15. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    nee ik koop geen frisdrank en ook bijna nooit chips en heel weinig koek (alleen voor de kinderen af en toe) Man drinkt wel eens een biertje, en ik bestel heel soms wat wijn van een actie van wijnvoordeel.nl als het in de aanbieding is. Ik drink vrijwel altijd thee of koffie en mijn man ook. de kinderen drinken limonade, melk, water.
     
  16. Luja

    Luja Niet meer actief

    Wraps voor een euro heb je bij de action :) 6 stuks geloof ik zijn het er.
    Ik weeg mijn groente nooit voor t avondeten, ik pak alles een beetje op de gok. Denk dat ik 150 gram groente per dag eet. En veel fruit in mijn smoothies :) ik vul vaak boontjes ook aan met 1 of 2 gesnipperde uitjes, knoflook en tauge en paprikablokjes. Ik heb van alles wat ingevroren, ideaal. Kipfilet eten we hier ook vaak inderdaad, ik knip het vaak in reepjes en dat gaat door de schotel. Of ik maak boterkip, een pan vol heerlijke malse halve fileetjes die lekker lang gesudderd hebben. 6 kipfileetjes zijn vaak 4,5 en wij hebben er 2 per dag nodig dus 1,50 euro. Ook goedkoop.
     
  17. Melief

    Melief Niet meer actief

    Ligt er ook aan wat je gewent bent, wij eten veel biologisch, vooral bij vlees vind ik dat erg belangrijk. Groente en fruit; alles wat we met schil eten ook bio. 60 euro zou hier dus niet lukken maar bespaar zelf dan liever op andere dingen als op voeding :)
     
  18. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    Sep 13, 2014
    9,446
    4,241
    113
    Wij zijn met twee en heb eigenlijk nog nooit geteld wat wij kwijt zijn aan boodschappen. Ik ga naar de nettorama. Veel goede aanbiedingen! Rest bij de emte of ah. Vlees van mijn werk ( enkel biologisch) dat tikt wel aan. Wij gebruiken veel a merken coca cola, liptonice, robijn, lays, etc. Maar alleen in de aanbieding. Dus 1+1 gratis op robijn, axe, dove, nivea shampoo etc
    Deze week 24€ bij de nettorama kwijt en bij emte 15€. Dit is zonder vlees, verzorging, frisdrank etc.
     
  19. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    Nov 24, 2008
    4,841
    177
    63
    Wraps van de Lidl zijn 89 cent voor 6 stuks. ;)
     
  20. SDenise

    SDenise Fanatiek lid

    Jan 27, 2012
    1,859
    0
    0
    Fotograaf/kunstenaar
    Den Haag
    Wij hebben ook ongeveer 60/70 euro voor boodschappen per week (luiers en kattenvoer niet meegerekend)
    En dat gaat prima :), ik maak zaterdag een weekmenu en reken dan al uit hoeveel dat bij elkaar zou kosten (bij de jumbo kan je alle prijzen checken) als dit teveel is kijk ik of ik ergens een recept kan veranderen om het weer in budget te laten passen...

    1 per week eten we iets ongezonds, verder eten we altijd vers en gevarieerd. We eten bijna geen chips, snoep of wat dan ook... meestal koop ik dat een xtje voor de zaterdagavond of kies voor zelf lekkere hapjes te maken. (zelf pindarotsjes maken bijvoorbeeld). Scheelt ook dat ik een extreme lactose intolerantie heb dus koekjes enzo koop ik sowieso nooit ;).
     

Share This Page