Ik ben het echt zoooo zat, de hele zwangerschap Naast de 'gebruikelijke' klachten voor mijn doen zoals bekkeninstabiliteit en de vermoeidheid e.d. word ik gek van jeukende handen en voeten en ben ik nu 3 weken aan het hannesen met zwangerschapsdiabetes die nog steeds niet onder controle is. Het geeft mij zoooo veel stress.. ik kan niet zonder insuline en ben tijdens de maaltijden erg bezig met dat de waardes niet te hoog worden, maar tussen de maaltijden zakt mijn suikerwaarde als een tierelier (ook al voor ik insuline spoot) en moet ik dus extra opletten dat ik wel genoeg en vooral de juiste dingen eet tussendoor. Ik spuit 3x per dag insuline en de 4e keer zit er aan te komen. Door de schommelende waardes prik ik 7x per dag mijn waarde en daarnaast ook elke keer als ik mij niet goed voel. Ik ben ermee bezig vanaf dat ik wakker word totdat ik weer in slaap val. Tot gisteren had ik strengere controle en moest ik bij elke waarde beneden 3,5 en boven 7,8 naar het ziekenhuis voor ctg. Daar zat ik dus elke dag. Omdat dat geen doen is en de ctgs goed waren hoef ik nu alleen nog maar te komen als hij onder de 3 zit of onder de 3,5 en niet stijgt na het eten. Dat scheelt al een heleboel keren naar het ziekenhuis rijden. Maar ik zou liegen als ik zeg dat ik niet ongerust ben over de situatie. Ik word al down als ik eraan denk dat ik dit nog 9,5 week vol moet houden. Lanher dan 38 weken zal ik niet lopen ivm de insuline dat scheelt al wel maar toch. Zijn er meer dames die de dagen wel vooruit kunnen kijken en voor wie het echt niet snel genoeg kan gaan?
Och meid, ik snap je helemaal! Niet elke zwangerschap is leuk en een grote roze wolk en dan kan het echt heel erg zwaar zijn en de laatste loodjes lang duren. Ik wil je een hart onder de riem steken en hoop toch dat de dagen wat sneller voor je zullen gaan! Dikke digitale knuffel
Ik snap je ook hoor... Wat vervelend dat je je zo voelt..! Even iets anders.. heb je bij je vk of gyn al aangegeven dat je handen en voeten jeuken? Dat kan namelijk een signaal zijn van zwangerschapscholestase. En dat is echt gevaarlijk zowel voor jou als voor je kindje.. Wil je niet bang maken, maar het is wel heel belangrijk dat je de signalen herkent..
Dank jullie! Ja ik ben gisteren daarop getest en had geen afwijkende waardes. Als het aanhoudt word ik later nog eens getest. Verder idd geen roze wolk. Ja op rustige momenten geniet ik wel zoveel ik kan hoor, maar dat is vooral van het wondertje wat komen gaat, van de zwangerschap geniet ik niet. Zelfs de schepjes zijn 9 van de 10 keer gericht op mijn blaas en daar kan ik dus ook niet van genieten.. de keren dat ze op een andere plek schopt zijn schaars helaas.
Ik deel je gevoel volledig! Ik heb na een eerdere vroeggeboorte op 21 weken een zeer angstige tijd achter de rug. Eerst operatie om cerclage te plaatsen. Dan hopen dat die cerclage haar werk ging doen. Als de dood geweest om vroegtijdig weeen te krijgen. Alleen maar plat gelegen en rust genomen. Elk steekje en krampje dacht ik nu is het voorbij en verlies ik ook dit kleintje. Op 26 weken kreeg ik meer vertrouwen en ging ik op aanraden van de gyne meer bewegen. Op 27 weken opgenomen met vroegtijdige weeen. Weeenremmers en longrijping gekregen. Hopen dat de weeenremmers hun werk zouden doen totdat de longrijping Zijn werk gedaan had. Nu ben ik in een "veilige" termijn. Ik ben zo blij en overgelukkig maar toch moet ik rustig blijven doen want ik wil natuurlijk dat mijn meisje tot 36 weken in mijn buik blijft... Kortom zwanger zijn is gewoon een regelrechte hel. Ik wil gewoon mijn baby'tje bij me hebben en deze zwangerschap vaarwel zeggen! Maar we moeten erdoor! Nog 6 weken voor mij dan mag de cerclage eruit en kan mag ik gewoon doen zoals alle zwangere vrouwen. Wat is 6 weken in een mensenleven vertellen ze me dan... Nou ik vind 6 weken nog super lang! Veel moed om het toch positief te bekijken! Groetjes
Heftig zeg! Ja die paar weken zijn op een mensenleven helemaal niks, maar kunnen zoooooo lang duren als het moeizaam gaat. Dan is elke dag er 1 teveel en zo voelt dat nu dus ook.
Ja ik! Maar ik zit dan ook al een heel stuk langer te wachten . Vervelend is het wel voor je maar je moet nog even doorbijten. Je hoeft iig maar tot 38 weken te wachten. Ik wacht tot 42 omdat ik hoop dat ik voor die tijd natuurlijk met een stuit kan bevallen. Als ze niet zelf komt voor die 42 weken wordt het een keizersnee dus je snapt dat ik ook met smart zit te wachten
Weer een paar dagen en weer 1 Ctg verder zit ik nu op 29 weken nog 9 weken aftellen. Helaas mag ik nog minder doen ivm activiteit op de Ctg gisteren, maar nog een paar weekjes en dan gaat mijn jongste naar school. Dan zal ik overdag veeeel meer rust hebben.
Het is ook wel veel bij elkaar en diabetes en bekkeninstabiliteit....Ik vind het echt rot voor je. Ik hoop dat je bloedwaardes in elk geval snel stabiliseren dan is dat een zorg minder. Heel veel sterkte nog de komende weken.
Het lijkt de laatste dagen onder controle. Zolang ik maar voldoende volkorenproducten eet tussen de maaltijden door. Met andere tussendoortjes zakt mijn bloedwaarde als een tierelier. En dat terwijl ik bij de maaltijden juist insuline nodig heb voor de koolhydraten in bijv volkorenbrood. Maar nu we weten dat ik het echt veel nodig heb tussen de maaltijden lijkt het goed te gaan. Nu maar hopen dat het ook zo blijft.
Dat is ook veel bij elkaar, heel logisch dat het dan allemaal niet leuk is. Heel veel sterkte nog de komende tijd..
Jeej! Vandaag had ik een extra controle omdat afgelopen maandag mijn bloeddruk te hoog was. Bloeddruk is gelukkig weer iets gezakt en nu onder de grens. Maar ze zei mij dat ik wel vast kan gaan kijken welke dag ik ingeleid zou willen worden, rondom 22 mei (dan ben ik 38 weken). Het is nog 8 weken ver maar toch wel heeeeel fijn! Nu kan ik toch echt nog meer gaan uitkijken en aftellen.
Fijn dat je bloeddruk weer binnen de juiste waardes ligt! En fijn ook dat je wat gerichter kunt gaan aftellen nu 22 mei is mijn uitgerekende datum dus ik tel lekker met je mee