Ik doe boodschappen voor ons vieren nu. Budget is 75 euro per week, eens in de 2 weken pin ik 150 euro. Ik ben overgestapt op lidl luiers. Goedkoper dan welke pamper aanbieding dan ook. En zo langzamerhand heb ik een hele lijst in mn hoofd waar, wat het goedkoopst is. Zo haal ik vaatwastabletten en wasverzachter bij de prijsmepper. Poeder wasmiddel AH eigen merk Het bekangrijkste is om inderdaad je maaltijden te plannen voor n hele week, en maar eens, hoogstens 2 keer in de week om boodschappen te gaan. Fruit en groenten zijn op de markt veek goedkoper. En daar kun je ook flinke hoeveelheden van kopen en dan snijden en invriezen. Dat doe ik vaak met paprika, courgette, prei, broccoli, bloemkool etc. Is ook nog eens snel met koken. Verder eten wij regelmatig iets 'goedkoops'. Bijv wortelstamppot met vissticks. Of pannenkoeken. Regelmatig vlees schrappen spaart behoorlijk.
Klopt, dat vind ik ook. Waspoeder haalde ik eerst van Ariel in van die enorme tonnen bij de bouwmarkt. Maar als je het gaat uitrekenen per kilo bleek de poeder van lidl en AH huismerk nog goedkoper. En ik verbruik er niet meer van. Die van de AH vind ik lekkerder ruiken. Voor vloeibaar wasmiddel zelfde verhaal. Kocht ik eerst in de aanbieding, zo'n hele grote fles voor 10 euro. Maar in aantal wasmanden is de Lidl dan toch weer goedkoper. Zeker als ze weer die actie doen van 2 flessen voor 4 euro.
60,- voor 2 personen Dat moet je toch echt wel makkelijk halen, ik haal het zelfs nog wel eens met 5 personen, Maar je moet goed kijken naar aanbiedingen enzo, niet naar de winkel gaan als je honger hebt verder kijken naar basic/eigenmerk producten, vaak net zo lekker of zelfs lekkerder dan de A merken. luiers doe ik straks van de kruitvat, net zoals de voeding, al begin ik waarschijnlijk weer met borstvoeding , nog goedkoper haha Vlees wat minderen helpt ook wel, of groot verpakkingen halen en opdelen voor meerdere dagen. Zelf draai ik 5 gehaktballen met gehakt van 500gram, oke groot zijn ze niet, maar scheelt wel een hele hoop, ben ik voor 2,- klaar. Aardappels haal ik nu bij de jumbo, 1,49 voor 5 kilo, prima aardappels. Groente moet ik eigenlijk weer eens voor naar de markt maar goed dat schiet niet altijd op dus daar kunnen we nog wel wat op besparen, zeker als ik bakjes in de vriezer ga gooien. Wat wij trouwens ook ERG lekker vinden, en voor een volle pan zo'n 6 euro kwijt voor ben ( met 2 personen is het denk ik wel 3 dagen eten) is pasta salade. Pasta, tomaat, feta , paprika, mais, gebakken spekjes en broccoli, Hier pak ik zo nog een bordje Verder heb je op internet vast wel sites met goedkope recepten
Qua doekjes kan ik je de huggies van 1 euro bij de action aanraden. Zijn dikke doekjes waardoor je minder verbruikt en 1 euro per pak is nog steeds goedkoper als die grote boxen. En luiers dus de lidl maar die hebben pas vanaf maat 3 geloof ik.
Wow knap hoor. Ik red dat echt niet. Hier 120 a 150 per week met zijn 4tjes. We drinken geen frisdrank of rare dure dingen. Maar we eten wel wekelijks verse zalm, biefstuk en kip bij de kipboer wat al duurder is. Fruit haal ik zowel bij lidl als op de markt. Hier gaan wel 10 bakken magere kwark op in 1 week. Amandelmelk, boekweitmeel, amandelmeel enz vaak nodig. We eten amper brood, de kinderen wel, maar mijn man en ik eten eigenlijk ons zelfgemaakte salade dus hebben we wel veel groenten nodig. En daar eten we weer parmaham, gerookte kip, geitenkaas enz. Dus we eten heel erg gevarieerd en gezond. Maak wel wekelijks een eetlijst. Maar pannenkoeken, soep met brood is voor ons echt een voorgerecht bijv. We eten in de avond echt veel. Mijn man dan in ieder geval maar we trainen beide ook 3-5 keer in de week. Vries nu ook veel dingen in. Ook groenten die ik niet helemaal gebruik bijv. FF blancheren en invriezen. Gooi zo min mogelijk weg. Wasmiddel haal ik vaak bij de kruidvat met zo'n actie 2 actieproducten bijv. 2 pakken maandverband en krijg je gratis wasmiddel of wasmiddel en vaatwastabletten bij dirk 4 voor 10 bijv. Koop alleen a merken van wasmiddel.
Ik had nu een doos van 12 pakken voor 10 euro bij de Hema Action zit niet in onze gemeente, dan moet ik eerst 10 km met het ov en daarna met de spullen slepen terug door het ov, Hema zit op fiets afstand.
Oh jammer joh, geen action. Dat spaart een hoop. Die van de hema had ik eerst ook, maar die zijn wel een stuk dunner. Zit er ook geen prijsmepper of big bazaar in de buurt? Waar haal jij trouwens quinoa en boekweit? Dat is bij de ah echt onbetaalbaar.
Nee helaas allemaal niet. Woon in een dure gemeente waar zulke winkels geband worden. Quinoa, boekweit en andere biologische producten haal ik bij de Turk/Bio winkel om de hoek. Het is oorspronkelijk een groentewinkel en die is uitgebreid met een assortiment bio producten, kruiden, gedroogde bonen ed. Halal vleeswaren en Turks brood. Omdat ik er al 5 jaar kom en vaste klant ben krijg ik vaak een vriendenprijsje. Bestel bijvoorbeeld weleens een hele doos ahornsiroop in een keer en dan scheelt dat bijvoorbeeld 20 euro met als ik het zou kopen bij de ekoplaza. Zo ook met quinoa en boekweit.
Boekweit en quinoa gewoon bij de AH. Ze hebben ook verschillende soorten. Boekweit heb ik nu gewoon van koopmans maar ze hebben ook een andere bij speciale voeding is ook niet zo duur.
Hier hebben de turkse/marokaanse groentezaken niet zo'n hip assortiment. Ik haal er wel vaak bonen, linzen etc voor veel goedkoper.
Wij redden dat niet. De producten die ik gezond vind, zijn tich best duur. Wij eten bijvoorbeeld minstens twee keer per week vis (geen vissticks), drie keer vlees (biologisch en bijna geen varken, meestal kip, kalkoen). Verder veel noten (walnoten, amandelen, hazelnoten, paranoten e.d.) en heel veel groente. Qua fruit koop ik veel uit het seizoen maar ik kan in de winter niet alleen appels, bananen, mandarijnen en peren eten. Ik koop dan toch veel blauwe bessen, aardbeien en frambozen. Vind ik lekkerder en de kinderen snoepen het. Ik lees wel vaker van Elena22 die echt heel gezond eet hoe het wel lukt. Maar dat kan denk ik dat ik het vlees en de vis moet schrappen, ik vind het wel het belangrijkste dat het gezond en gevarieerd is. Dat lukt met die twee erbij dan niet voor 60 euro. Drinken jullie nog wel eens een glas wijn? Zit dat bij het budget in trouwens?
Heb net een topic geopend voor wijn voordeel zie 6 flessen voor 10 euro incl verzending. Hier staan de geselecteerde wijnen met 20 euro korting https://www.wijnvoordeel.nl/Lentewijnen:::806.html Code lente gebruiken voor gratis verzending. Maar in het algemeen drinken we hier amper. Misschien 2 flessen wijn per maand. Wij eten ook veel noten en tropische vruchten. 60 euro is voor ons 4tjes alleen de basisspullen.
Ik vind het ook altijd zo knap van Elena dat het haar wel lukt. Toen ik nog werkte waren wij rond de 90 euro per week kwijt aan boodschappen (eten) en dat was dan idd vooral bio vlees/vis/kip en eieren. Boekweit, amandelmeel, speltproducten, rauwe noten, notenmelk e.d.. Maar sinds ik geen inkomen meer heb en we het echt met die 60 euro moeten redden kan ik die producten echt niet allemaal meer kopen
ik pin 300 euro in de maand (75 p/wk). Daar doe ik dan meteen de eerste dag mijn vriezer mee aanvullen en alle voorraad dingen als pasta/rijst/meel/melk etc. wat ik overhoud per week deel ik door 4 en dat mag ik dan besteden aan verse groente, brood, en vlees. ik hou hier normaal gesproken wel 50-75 in de maand mee over (ik kocht er ook altijd luiers van) en dat gaat dan weer terug in de pot en daar doen we dan af en toe iets leuks van. Alleen nu ik zwanger ben en man vaker de boodschappen doet ben ik een stukje duurder uit... die neemt veel meer lekkere dingen mee.
Zalm voor 4 stukken ben ik al rond 10 euro kwijt. Koop het vers bij de lidl (geen diepvries hoor) en dan vries ik het zelf wel in maar heb wel 3 stuks nodig per keer. Wij ieder 1 en mijn dochters samen 1 stuk. En vaak ook bij de AH maar alleen in de aanbieding. Diepvries groenten koop ik ook niet. Koop vers in de bonus/aanbieding en als het over is dan blancheren en zelf invriezen.
Zalm door de pasta hebben wij aan 1 zo'n vacuüm verpakking genoeg samen, een brocoli erdoor, glutenvrije pasta of volkororen pasta en wat room, heerlijk en toch niet echt duur geloof ik?
Vis haal ik meestal bij de Aldi uit de diepvries in van die grote zakken. Dan heb je voor 5 euro ongeveer 6 moten. En uit de diepvries is verser hoor! Ik kan daar twee keer spinazie met zalm en pasta van maken. Ik pak drie moten voor ons alle vier. Dus ongeveer 2,50 aan vis per maaltijd. Vorige keer heb ik hetzelfde recept gemaakt met Tilapia en verse bladspinazie. Ook erg lekker en tilapia is weer net nog wat goedkoper.
Niet om je aan te vallen hoor, maar zo kom je toch niet aan je aanbevolen dagelijkse hoeveelheden? Of los je dat op een andere wijze op?
Nee 1 moot is niks hier kids lusten het graag ook. Moet echt 3 stuks halen per keer. Ik vind de diepvries zalm echt niet lekker. Heb die van de lidl en ah geproefd maar smaakt niet hetzelfde als vers. Aldi misschien proberen.