Even een vraag. Zijn er regels op de OK? En met name over ouders die met hun kind de OK op willen. Omdat het kind geopereerd word. Ik heb begrepen dat dit tot een jaar niet mag omdat het te heftig is voor de ouders. Klopt dat?
Volgens mij mag je als ouder vaak juist wel mee. Dan is een kind vaak minder angstig vanwege het bekende gezicht. En rustiger in de narcose komen ze vaak ook rustiger uit de narcose. Tenminste dat is mij hier toen in het ziekenhuis verteld.
Hier toen mijn 2 oudste een operatie kregen mee geweest tot ze sliepen. Eerste keer was min oudste 6 mnd,2e keer was ze 5 jaar. Bij mijn 2e dochtertje was ze eerst 2 jaar en laatst in januari en toen was ze 4. Ben elke keer mee geweest en was er ook toen ze wakker werden. Ook hier zeiden ze dat ze dan rustiger in slaap gaan en rustiger wakker worden als er een vertrouwd persoon bij is,voorkeur papa of mama.
Mijn oudste dochter heeft 3 operaties gehad waarbij ik mocht blijven tot ze onder narcose gebracht werd, dit mocht bij mij op schoot Ook onze jongste is 1 keer geopereerd en ook zij mocht bij mij op schoot tot ze onder narcose was
Je mag mee totdat je kindje in slaap is. De operatie meemaken mag idd niet, en volgens mij vooral vanwege hygieneregels. Maar lijkt me niet erg fijn, om te moeten kijken hoe ze in je kindje snijden, dus dat lijkt me ook een goede reden om vooral op de gang te gaan wachten tot de operatie klaar is... Oudste hier met 20 maanden buisjes en neusamandel eruit. Jongste met 2,5 maand maagbiopt, met 8 maanden buisjes, met 18 maanden amandelen eruit en met 23,5 maand weer buisjes. Alle keren meegeweest de OK op tot ze sliepen.
Wat moest er gebeuren toen dan, hoe zat jij toen in je vel en hoe was de toestand van je kindje? Was de operatie gepland, of was er haast bij? Dat zijn allemaal dingen die meespelen natuurlijk bij de vraag of het verstandig is om mee te gaan. Bij een kind van 5 dagen oud kan ik me voorstellen dat de omstandigheden zodanig zijn dat het beter is om niet mee te gaan.
ik weet niet hoe het zit met een baby vaan 5 dagen, maar mijn jongste was 6 weken oud. Spoedoperatie aan een liesbreuk (vermoeden van afstervende darm) Ik mocht gewoon mee tot hij sliep, mocht hem niet vast houden, maar dat kwam meer omdat hij nog een infuus moest, en op de behandeltafel konden ze zijn arm "vastleggen" zodat het prikken makkelijker zou gaan
Ik kreeg een drain. Hij ademde bizar weinig nog maar. Hij is met spoed geopereerd. Midden in de nacht. Mijn man had geen tijd om te kunnen komen zo snel ging het
Dat zijn verschrikkelijke omstandigheden maar wel begrijpelijk dat je niet mee mag. Jij als ouder bent dan zo overstuur, wat heel normaal is, maar wat hun dan wrl van t werk afhoudt en als t spoed is dan hebben ze daar geen tijd voor, wat ook heel begrijpelijk is. Het gaat in dat geval niet om jou maar om je kind. Bij een operatie die gepland staat mag je wel mee totdat ze slapen.
Dan lijkt het me, hoe heftig en naar ook, wel logisch. Dan telt elke seconde en dan gaan ze jou echt niet eerst in een pak hijsen om mee te kunnen...
Zoontje is met 3 maanden geopereerd. Eigenlijk mocht ik niet mee naar binnen. Hij was toen 2 maanden en 3 weken en vanaf 3 maanden mocht je pas mee. Blijkbaar heb ik zo boos gekeken dat ze meteen zeiden, loopt u maar mee mevrouw.
Mijn dochter kreeg een openhart operatie toen ze drie maanden was, toen mocht ik niet mee inderdaad, afscheid nemen bij de klapdeuren. Mijn zoon heeft twee keer een niersteen laten vergruizen toen hij 1 en 1,5 was en toen mocht ik gewoon mee. De eerste keer mocht papa zelfs ook mee, terwijl het beleid normaal is 1 ouder. Maar zn papa keek zo beteuterd dat de anestesist zei dat hij ook gewoon mee mocht. Verschilt misschien ook per ziekenhuis.