Al eerste beterschap voor je kindje. Persoonlijk moest ik erg hard lachen om je eerste berichtje, ik ben altijd op tijd, werk altijd hard, neem werk over en .......werk er al een paar weken, sorry hoor maar na een paar weken werken weet je als leidinggevende en collega's nog maar erg weinig van iemand. En vind ik een ik ben altijd op tijd niet bepaald iets om over te poggen als je in je eerste werkweken al te laat komt is niet best . Kijk als je nu zegt ik werk er al 10 jaar en ben er altijd en altijd op tijd dan wordt het anders dan weet men ook wat men aan je heeft je werkt er een paar weken en laat het gelijk de eerste drukke periode/dagen die er zijn het af weten, want zo ziet het er uit vanuit de werkgever, verplaats je daar eens in, feestdagen heeft er zelden iemand vrij en degene die nu voor je moest invallen heeft waarschijnlijk al kerst, oud en nieuw gewerkt en zal pinksteren, koningsdag en hemelvaartsdag ook moeten werken dus niemand staat te springen om even voor je in te vallen. Daarnaast vind ik een houding als in mijn kind is ziek dus ik meld me af wel erg het probleem bij de werkgever neer leggen, jouw kind, jouw prive leven dus jouw probleem dus in mijn ogen ook logisch dat jij in eerste instantie probeert een oplossing te vinden het zij papa of oma die oppast of iemand die jouw dienst draait ik kan me op een drukke dag waarin alles al met moeite rond komt qua planning en drukte me de reactie van je werkgever goed voorstellen.
Dit gaat toch om een noodgeval of niet dan? Als het wekenlang afwezigheid betekend dan wordt het een ander verhaal, maar ze belt op ivm een noodgeval en dan krijgt ze zo'n reactie. Nou koekoek. Volgens mij moet die leidinggevende o.a. even een cursus HR gaan volgen zodat ze weet wat wel kan en niet kan. Het zou niet in me opkomen om zo te reageren als er iemand belt met een noodgeval in ieder geval
Ik denk dat dit van 2 kanten niet netjes is... En we horen alleen jou verhaal je had ook kunnen bellen en vragen of iemand jou dienst over kon nemen en dat jij voor diegene een andere keer een dienst overneemt. Dat komt al heel anders over. Zo denk je mee en zet je hun niet ineens voor het blok. Zo doen wij dit altijd op ons werk (werk in de zorg) kan niet zomaar ineens zeggen ik kom niet dan is er echt een probleem. Beterschap voor je kindje!
Ik vind dat altijd zo apart... "Als ik niet kom dan is er een probleem" Hoe moet dat dan als je ineens ziek bent... Dan hebben ze toch ook een probleem... En echt niet lullig bedoeld als ik kan werken dan werk ik.. Maar mn kind gaat echt voor, en dat is dan heel jammer... Maar dat is dan hun probleem, niet t mijne
Ja maar dit is bij mij geen noodgeval, noodgeval is als ik gebeld wordt omdat mijn kind een ongeluk heeft gehad en onderweg is naar het ziekenhuis, of mijn man, of iets van die strekking maar mijn mind lag gisteren in het ziekenhuis en is vandaag naar huis en heeft en longontsteking is bij mij geen noodgeval meer, het was een noodgeval op het moment dat je halsoverkop met je kind naar het ziekenhuis moet, maar niet oo het moment dat die weer thuis is. Natuurlijk erg vervelend dat je kind ziek is maar door de houding mijn kind is ziek dus ik kom niet komen vrouwen dus moeilijker aan het werk, krijgen ze minder betaald en hebben ze minder vaak hoge functies, ze zijn in de ogen van werkgevers gewoon minder betrouwbaar dan mannelijke werknemers. En dan nog als iemand al jaren voor je werkt en er is zoiets aan de hand en je weet dat dat eigenlijk nooit gebeurt reageer je sws heel anders dan als iemand net een paar weken voor je werkt en het gelijk de eerste grote drukte af laat weten met een mijn kind is ziek, denk dat ze dan wel zoiets hebben van ooh nee is het er zo 1 straks elke maand thuis kmdat kind ziek is. Dus de lengte van in dienst zijn zal zeker mee hebben gespeeld in combinatie met de verwachte drukte in de reactie
Dat is een verschil in denken ik vind niet dat mijn werk de dupe moet zijn van mijn privé leven... Dan moet ik gewoon stoppen met werken als het niet werkt zo samen. Als ik mij nu ziek meld dan moet er alles uit de kast getrokken worden om vervanging te regelen en moeten de cliënten wachten tot ze zorg krijgen (moeten op tijd medicatie krijgen,op tijd gewassen zijn om naar de dagopvang te gaan enz)
Alles kan maar ik zou mij alleen ziekmelden als ik echt zelf ziek ben... Anders is het ruilen met collega's
Hoi allemaal, Ik heb alle reacties gelezen. Natuurlijk ben ik er maar pas begonnen en ik kan heel goed begrijpen dat het voor haar vervelend is dat ik afbel.. Ik heb geen familie in de buurt (ouders wonen 150 km vandaan, schoonvader is 90 jaar en spreekt geen Nederlands/schoonmoeder overleden). Op maandag,dinsdag en vrijdag gaat ze naar een gastouder, maar kom op, ik kan toch niet vragen aan de gastouder of ze bij mijn dochter kan blijven in het ziekenhuis?? Het was daarnaast tweede paasdag en gastouder werkt niet. Mijn gastouder wilt ook dat mijn dochter deze week thuis blijft, omdat ze daar een kindje heeft met een stofwisselingsziekte en dat botst met mijn dochter die continue hoest enzovoort. Ik ga ook zeker een gesprek aanvragen en zal alles wat duidelijker uitleggen (via telefoon heb je vaak miscommunicaties).. Zij is de hoofd van de facilitaire afdeling waar ik werk.. P.s. ik ben al inderdaad overal aan het rondbellen voor een andere baan.. Misschien vinden sommige dat ik overdrijf, maar ik zou mijn werk toch niet fatsoenlijk kunnen uitvoeren omdat ik erg emotioneel en overstuur was. (nog nooit eerder een ziekenhuisopname meegemaakt) Aan een continue huilende werknemer heb je denk ik ook niets??
Jouw situatie is anders omdat het leven van mensen ervan af hangt. Heel begrijpelijk. Ik maak enkel kamers schoon.. Ik denk niet dat iemand zal overlijden als de prullenbak niet is verschoond.
Maar het kan het hotel wel de kop kosten als er recensies online komen dat het er vies is. Maar goed, neemt niet weg dat de reactie van je baas niet netjes is. Ze zal misschien ook onder druk staan maar toch. Dat had ze anders mogen doen. Mag ik vragen waar papa is? Aangezien het tweede paasdag was, was hij dan niet vrij?
Haha ze hebben nog genoeg mensen op oproepbasis. Maarja ik zie het allemaal wel. Nee mijn man moest werken op 2de paasdag..
Mamavansafia, Je kunt wel op zoek naar wat anders, maar als je het met de leidinggevende hebt geregeld, zal dit vast en zeker beter gaan. Hoe dan ook, sterkte met deze kwestie! En vooral beterschap met jullie kleine!
Ik zou inderdaad even naar je leidinggevende gaan en het erover hebben. Snap dat het voor jou heel lastig was om te komen maar voor je leidinggevende is het ook heel vervelend. Dus ik zou het even uitpraten, ook aangeven dat je normaal heel loyaal bent naar een werkgever maar dat het nu echt niet anders kon omdat je dochter in het ziekenhuis lag. Als het werk zo goed bevalt zou ik niet meteen op zoek gaan naar ander werk. Wat ik niet snap, je hebt het eerst over de gastouder, dan dat de gastouder niet werkte tweede paasdag. Waar zou je dochter dan zijn geweest als ze niet ziek was geweest?
Eerder werd de vraag gesteld wie er dan normaal op deze dag op je kindje had gepast... Daar ben ik dan stiekem ook wel benieuwd naar. Maar goed, als er voldoende mensen zijn is het niet eerlijk om zo tekeer te gaan, al werk je er pas 2 weken. Ik als leidinggevende beken dan wel weer dat ik ook zou denken dat ik een kat in de zak had aangenomen. Niet fair! Maar wel de realiteit. Ik hoop dat het met de kleine in ieder geval wel goed gaat nu.
Sorry ik heb het terug gelezen en het klopte inderdaad niet. De gastouder werkte WEL op de tweede paasdag.. Mijn dochter zou dan na de gastouder gaan zoals alle maandagen.
Sorry te snel getypt.. Ik kan het niet meer aanpassen, maar ze zou wel naar de gastouder gaan als ze niet in het ziekenhuis lag.
Met de kleine gaat het na omstandigheden iets beter.. De hoge koorts en gepiep in haar ademhaling is gelukkig al weg. Ik moet dit gewoon inderdaad gewoon bespreken.. we wachten het af.
Ok...en kon je man geen vrij krijgen dan? Het is gewoon een risico om je af te melden op een feestdag bij een nieuwe baan. Of je had voor kunnen stellen om een halve dag te komen en je man een halve dag vrij te nemen. Maar begrijp je het punt, daar gaat het meer om? Het was geen noodgeval en het is vervelend, maar elke keer afmelden kan gewoon niet.