Ooh wat balen mams136.... Alsof het niet mag hè..? Hier vorige week met ouders van een druk jochie (3) afgesproken dat hij niet meer gaat slapen smiddags. Naar mijn mening heeft hij het wel nodig. Moeder zegt dat hij dan savonds niet slaapt, vader vind dat ie moet/mag slapen. Lekker handig. Dus nu dit afgesproken zodat hij ritme gaat krijgen. Hij is namelijk vaak niet te genieten hier, omdat hij vaak om 21:00 pas in bed wil.... Alle anders tips doen ze gewoon niets mee. Nu kreeg ik gisteravond een berichtje dat hij er pas weer om 21:00 in lag en dat ze hem een uurtje later zouden brengen. Vanmorgen bij binnenkomst was het alweer raak. De rest van de dag was hij de andere kinderen aan het uitdagen, niet luisteren en steeds over grenzen gaan. De sfeer wordt er echt negatief van. Smiddags even een rustmomentje op de bank, want tja hij was natuurlijk moe. Valt ie voor mijn ogen gewoon in slaap en hij reageert nergens meer op. Zo sneu! Dan spreek je zoiets af en dan werken zij niet mee. Mag ik het weer oplossen..... Ben er zooooo klaar mee. Ze doen hem enorm te kort, en ondertussen de andere kinderen en mij ook. Ik heb hen laten weten hoe het ging en dat ik hoop dat hij vanavond wel gewoon optijd naar bed gaat. Ik heb ook besloten dat ik elke dag bij ga houden hoe het gaat en of hij optijd naar bed is gegaan en of hij wel of niet bij mij heeft geslapen. Zo kan ik straks misschien een gesprek aan gaan en heb ik iig feiten, ipv gokjes over hoe het gaat. Maar oef wat ben ik er klaar mee. Waarom kijken deze mensen niet beter naar hun kind...?
Hoi meiden, goede avond Ik ben al een tijdje informatie aan het verzamelen over gastouder worden, en kwam dit forum tegen, dus heb me even aangemeld! Ik zou ook graag als gastouder gaan werken, maar ik twijfel/durf de stap niet goed te nemen. Momenteel heb ik een vaste baan en dus salaris, en dit opgeven vind ik best spannend. Maar, ik werk onregelmatig, en dat begint me met de dag meer tegen te staan. Wij hebben een dochter van bijna 6 maanden, en ik zou graag thuis werken, met haar om mij heen! Mag ik een brutale vraag stellen? Wat verdienen jullie zo ongeveer (netto) per maand, met hoeveel kindjes, hoe veel dagen p.w., uren p.d. ?
Hoi! Welkom Ik snap dat dat wel een hele stap is, van een vast salaris naar gastouder. Bij mij wisselt het nog al, omdat 2 van de 3 kindjes flexibele tijden hebben. Ik zit gemiddeld denk ik aan 200 euro per week bruto voor 2 a 3 dagen werken (soms komen ze allemaal tegelijk, soms verspreid over meerdere dagen). Omdat ik studeer betaal ik zo goed als geen belasting. Dat is nu dus mooi voordelig, met alles wat wij kunnen aftrekken van de belasting (man heeft gewone baan) krijgen we meestal nog aardig wat terug Ik vind het heerlijk om bij mijn dochter te kunnen zijn en haar niet weg te hoeven brengen. Dus ik snap heel goed dat je dat misschien liever zou doen dan een vaste baan. Ik ben benieuwd waar je voor kiest
Mijn ervaring is dat er veel nadelen zijn aan gastouder zijn. Maar het mega grote voordeel is dat je zelf geen opvang nodig hebt. Ik werk op dinsdag, woensdag tot 14:00 en donderdag. Ik heb 3 kinderen die rond de 19 uur pw afnemen. En een kindje dat 9 uur per week komt. En een wisselkindje wat weinig komt en gaat stoppen dus die reken ik niet mee. Ik heb op woensdag ochtend en donderdag de hele dag een plekje vrij. Ik verdien nu ongeveer 850 euro netto per maand. Maar je ontvangt natuurlijk bruto en moet zelf belasting afdragen. Maar... voor je dit gaat doen zou ik wel wat meer zekerheid willen over of de kans op opvangkinderen in jouw plaats en wijk groot is. Want dat maakt echt enorm verschil. En hoe belangrijk zijn de inkomsten voor je. Want een vaste baan opgeven in deze tijd, is niet niks.
Hoi Ceecee, Leuk dat je erover nadenkt! Ik zou als ik jou was eerst even uitrekenen of jullie ook alleen rond kunnen komen van je partners inkomen. In het begin als je net start is het allemaal erg onzeker en heb je ook niet zoveel inkomsten. Als j een tijdje gestart bent dan weten mensen waar je zit en wordt je wel gevonden. Mond tot mond reclame is de beste reclame Ook zou ik even uitzoeken of er in je woonplaats/buurt vraag is naar gastouders. Je inkomen hangt helemaal vanaf hoeveel kinderen en hoeveel werkuren je per week werkt. Als je 0-4 jaar opvangt en je zit vol (max 5 kinderen) is je inkomen, bij een tarief van 5,- per uur, 25,- per uur. Zo kun je een beetje uitrekenen hoe het kan zijn. Succes!
Oja ik heb in het begin nog een startersuitkeering gehad via het uwv. Kun je eens uitzoeken of je er voor in aanmerking komt.
Bedankt voor jullie reacties meiden! Dat geeft wat inzicht Ik vind het erg spannend allemaal.. Een vast contract in deze tijd is inderdaad niet iets om zomaar op te geven. Hier in de omgeving zit een babygolf aan te komen, dus dat is gunstig! Maar wil natuurlijk ook niet alles zeggen. Misa, bedankt voor de tip! Daar had ik nog helemaal niet bij stil gestaan.
Tja een babygolf heb je niet enorm veel aan aangezien je zelf een baby in huis hebt en daarnaast maar 1 andere baby en wat oudere kindjes mag hebben.
Hoe wordt dat exact berekend, per dag of in totaal? Als je bijv. Maandag jan, klaas en piet hebt, maar alleen op maandag, zit ik dan al aan 3 van het totale maximum (4, met eigen kindje) of aan het maximum van die dag?
Hm, ik leg het wat onhandig uit.. ik bedoel, leeftijd even daargelaten, er is een max. Van 6 kindjes. Wil dat zeggen dat dat 6 kindjes in totaal zijn? Dus ongeacht of zij op dezelfde dag komen of niet, die 6 kindjes zijn het maximum? Of wordt er gekeken maar een max. Per dag? Dus bijvoorbeeld de ene dag deze 6 kindjes, de volgende dag 6 andere kindjes (als voorbeeld he..)
De max gaat om de aantal kinderen die tegelijkertijd aanwezig zijn. Dus als je er 5 onder de 4 hebt en eentje gaat om 1300 uur weg, dan kan er om 13:00 weer een ander bij komen. Dus het gaat puur om het aantal dat je op dat moment opvangt. Niet per dag, niet per week. Puur dat moment.
Max 6 per dag....of 5 als ze allemaal beneden de 4 zijn...doet er niet toe wie het zijn...echt per dag bekeken. Inclusief eigen kids onder de 10. Je zou dus bij wijze van 30 opvangkids kunnen hebben over 5 dagen.
6 kindjes x hele dag haal je niet. Is max 5 kids + 1 bso kindje voor een paar uurtjes - je eigen kind( eren). Alle combi,s mogen als je maar niet over de aantallen heen gaat. O kun je op 1 dag ook 8 kinderen hebben: 1 tot 14 uur na 14:30 bso kind op die plek kind 2 3 tot 12 uur om 13 uur komt kind 4 5 komt van 7 tot 15 uur en 6 komt om 16 tot 19 uur Etc dat kan bijvoorbeeld wel. Maar wat andere al zeggen check eerst eens in je omgeving. Hier in mijn wpl. Zijn er een hoop go gestopt omdat ze geen kids meer hadden en kregen...
je mag maximaal 5 kindjes tegelijkertijd in huis hebben (een 6e mag een schoolgaand kind zijn). Dit is inclusief je eigen kinderen. Hiervan mogen er maximaal 2 baby's tegelijkertijd aanwezig zijn. (dus inclusief je eigen baby). Je zou bij wijze van wel 8 verschillende kinderen op 1 dag kunnen hebben als ze netjes verdeeld komen (4 sochtends en 4 andere smiddags) Zolang ze er maar niet tegelijkertijd zijn. Die maximum aantallen gaat puur om hoeveel er gezamenlijk aanwezig mogen zijn.
Voor jou zou dus gelden dat je max nog 1 baby (tot 1 jaar) er bij kunt hebben, en dan nog max 3 onder de 4 waarvan max 2 van 1 jaar. Snap je het nog? Ik zelf doe geen bso, ik vind het namelijk de moeite niet voor die paar uurtjes, ik heb zelf nog geen schoolgaande kinderen en vind het fijner dat de kindjes dus gewoon kunnen slapen en ik er niet uit hoef om kinderen op te halen. Ik kan me voorstellen dat jij eerst ook alleen dagopvang doet en geen bso, dat zou betekenen dat je max 20 euro per uur bruto zou kunnen verdienen (als je uurloon 5 euro is, wat vrij gangbaar is). Ik heb zelf op donderdag naast mijn dochter van 1.5 nog 3 kindjes onder de 2 en ik moet zeggen dat ik dat vrij pittig vind zo nu en dan. Ik hoef er dus geen 5e meer bij momenteel op die dag! De vraag die echt belangrijk is, is denk ik dan ook, hoeveel kindjes kun je zelf goed aan en hoeveel vraag is er naar gastouderopvang?
Ik heb zelf een schoolgaand kind. En een kindje dat op twee dagen tot 13:00 komt en eentje die tot 14:15 komt. Dus daarnaast kan ik prima een bso kindje hebben. Ik hanteer nu een uurprijs van 4,75. Ouders nemen dan zelf luiers, doekjes, broodmaaltijd en fruit mee. Drinken en andere tussendoortjes is van hier. Volgend jaar ga ik denk ik wel naar 4,80 of 4,85. Maar het gaat dus echt om de aantal kinderen die op dat bewuste moment aanwezig zijn. Nooit meer dan 2 baby's tot 1 jaar. Nooit meer dan 5 in totaal onder de 4 jaar. 6 mag alleen als er eentje van 4 jaar of ouder is. Dus dat is alleen na ongeveer 15:00 uur. En altijd je eigen kinderen tot 12 jaar meerekenen. Ik hanteer een max van 5 zodat mijn zoontje die naar school gaat altijd thuis kan blijven met ziekte of vrije dagen. Vandaag spelen ze heerlijk..! Ik heb drie peuters rond de drie en een baby. Deze baby slaapt veel en is super makkelijk. Een van de peuters kan vreselijk lastig zijn, helemaal als hij weer eens te laat naar bed is gegaan.... Vandaag dus echt een wereld van verschil met bijvoorbeeld gisteren. Pfiew! Hebben jullie ook wel eens van die dagen dat als ze zo lekker spelen dat je dat gewoon alleen maar laat gebeuren en niet veel meer doet dan toekijken (of je wasje vouwen..?)
Bedankt voor jullie uitleg! zoveel kindjes op 1 dag is voor mij, zover ik er nu ook denk, sowieso niet haalbaar, maar het is voor mij wel van belang de juiste informatie te hebben om een goedoverwogen keuze te kunnen maken. Handig zeg, dit forum!
ik heb een drukke, maar wel fijne dag! 9-11 1 bijna kleuter en een baby. De kleuter speelt al sinds hij hier is buiten De baby begint nu moet te worden. Straks om 11:30 ga ik met mn dochter naar de kapper. Dan ff huishouden...half 3 komt nog een gastkindje voor 2,5uur en dan gaan we ff lekker naar de speeltuin. Vanavond heb ik weer VVE cursus. PS. Ik zit ook mn was op te vouwen hahaha
Hier vandaag naast eigen dochter nog twee kleintjes, 1 wordt morgen 1 jaar en de ander volgende volgende maand. Maar wel een rustig dagje, ze vermaken zich aardig goed! Straks eten en dan hopelijk alle drie in bed Als dat goed gaat heb ik even pauze Ja hoor ik heb ook van die dagen dat ik alleen toekijk heerlijk!
Haha goed om te lezen....! Soms voel ik me dan bijna schuldig. Maar dan denk ik soms ook aan het uurloon en dan denk ik: nou dan mag je soms wel even weinig doen.....!