Wie heeft er ook meerdere miskramen gehad deel 8

Discussion in 'Miskraam' started by Eef13, Mar 13, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Wat vreselijk heftig om dan ook met crematie e.d. Bezig te moeten zijn.
    :(:( en ook knap dat je al weer vooruit kunt de denken.

    Ik ben i.d.d patiënt bij dr. P i.v.m. een verhoogde ANA waarde die in combinatie met mijn miskramen duidt op een auto immuun probleem.
    Ik heb mijn zoontje ook via het traject bij hem gekregen.

    Ik heb overigens geen andere klachten die duiden op auto- immuun zoals jij, dus weet niet of het traject precies het zelfde zal zijn.
    In leiden zijn ze bezig met onderzoek naar auto-immuun problemen als mogelijke oorzaak van miskramen maar staat nog erg in de kinderschoenen.
     
  2. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    Spannend, Y30. X
     
  3. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    @marijke: wat fijn dat je het eerste trimester al ruim voorbij bent!!
     
  4. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Best wel:) hoe is het met jou?
     
  5. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    Druk! Maar het gaat goed. ;)
     
  6. Eef13

    Eef13 Fanatiek lid

    Mar 28, 2012
    1,214
    3
    38
    NULL
    NULL
    Tosti, geen idee. Sorry. De gyn die ik zie van het fertiliteitsbureautje (ik woon niet in NL) is endocrinoloog dus dit komt bovenaan mijn (laaaaange) vragenlijstje te staan. De 30e heb ik weer een afspraak. Ik zal hier laten weten wat zij zei.

    Nijntje, OZ : ik ga het echt navragen. Word hier wel super zenuwachtig van. Stel nou dat het deze cyclus gelukt is zwanger te raken (ik denk op 9 april geovuleerd te hebben) dan zou ik al 3 weken bevrucht zijn wanneer ik eindelijk mijn vraag kan stellen!!! Dan zou het alweer te laat zijn voor deze zwangerschap.... :( (mocht ik uberhaupt zwanger zijn uiteraard).

    Marijke, wat goed...je bent al lekker ver!! Heb je de bloedingen nog steeds?
     
  7. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Goedemorgen meiden,

    Vanmorgen testje al wat duidelijker, uiteraard nog wel erg licht, maar zonder turen te zien:)

    Druk bezig bezoekje aan Duitsland te regelen maar valt niet mee. KDV kan zoontje niet extra hebben, en de arts in Duitsland is ziek. Heb afspraak onder voorbehoud voor morgen, als ik vanmiddag niets hoor gaat ie door ( is dr. Beter)

    Vraagje: utrogestan, ik ben gister vergeten te starten, dus nu net gedaan.
    Was 3 x daags 200 mg toch?
     
  8. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Y30: Streepje is streepje, dus helemaal goed!
    Ik kreeg 3x100mg, maar 3x200mg is ook gebruikelijk.
    Ok, wat ik nu ga doen is de 30e eerst gesprek met eigen gyn. Hopen dat zij al een groot deel van de testen wil doen. Welke zijn het belangrijkste denken jullie?
    En ik ga nu alvast een afspraak maken in Gent ivm de wachttijd. Leiden houd ik in m'n achterhoofd.
    Ik las ergens ook over Dr. Ledee in Parijs, iemand daar ervaring mee?
     
  9. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Geen gebroken vliezen en geen bacterie inderdaad. Echt alleen weeën die uiteindelijk leiden tot ontsluiting. Net als een gewone bevalling.
     
  10. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Dat begreep en begrijp ik zelf ook niet. Alleen indocid. Ze zeiden dat mijn mijn lichaam op deze termijn nog geen receptoren heeft voor andere weeënremmers. Maar in de VS denken ze daar anders over. Daar doen ze echt alles om de weeën te stoppen, ook bij 18 of 21 of 23 weken. Hier pas vanaf 24 weken..

    Ik heb geen proluton injecties gehad maar dagelijks progesteron (utrogestan), dat schijnt beter te werken volgens onderzoeken.

    Ik ben vaak getest op blaasontsteking maar ze hebben alleen sneltesten gebruikt. Volgens mij ben ik pas na de bevalling getest op streptokokken.. En nee, m'n infectiewaarden zijn niet gecontroleerd gedurende de zwangerschap. Allemaal dingen waar ik nu achteraf een slecht gevoel over heb.
     
  11. Eef13

    Eef13 Fanatiek lid

    Mar 28, 2012
    1,214
    3
    38
    NULL
    NULL
    y30: nu je een behandeling hebt voor de oorzaken van je miskramen, zou het toch gewoon goed moeten verlopen??
     
  12. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Vorige keer wel, maar ja durf er niet vanuit te gaan. Zo veel meiden bij wie lijf zo heftig reageert dat behandeling bij dr. P niet voldoende is. Vorige keer heel vaak prednison moeten bijstellen om dit te voorkomen, daarom iedere week bloed controle.
     
  13. Magnolia83

    Magnolia83 Fanatiek lid

    Jun 12, 2014
    2,007
    1
    36
    Jeetje meiden wat is het hier hard gegaan.

    Buba: Gefeliciteerd met de geboorte van je zoontje. En gecondoleerd met het verlies van jullie zoon. Wat een nachtmerrie meid.

    Y30: Wat goed!!! O meid ik hoop voor jullie dat dit DE zwangerschap gaat zijn die je uit mag dragen. (Ik voel het ook gelijk als ik zwanger ben, maar durf dit hier ook nooit zo te zeggen)

    Vandaag hebben we de afspraak bij de Gyn. Ik ben zo zenuwachtig. Vooral omdat ik mijn lijstje meeneem en hoop dat ze daar het meeste van willen onderzoeken.
     
  14. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Magnolia, succes vandaag! Ik hoop dat ze erin meegaan, laat even weten hoe het ging!
     
  15. Magnolia83

    Magnolia83 Fanatiek lid

    Jun 12, 2014
    2,007
    1
    36
    Trouwens, (alsof ik me kan concentreren op mijn werk vandaag) ik denk ik dat ik voor de zekerheid ook maar met die kinderaspirines begin. Die slik je dus 's avonds voor het naar bed gaan, elke dag 1, 80 mg vanaf je eisprong?

    Ik heb geen idee of en wanneer ik een eisprong gehad heb, de het wel maar zeker weten doe ik het niet. Stel dat (minieme kans) ik deze maand zwanger ben, kan ik ze dan ook gaan slikken vanaf de positieve test?
     
  16. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    Y30 mooi zo. Hopelijk lukt het met regelen. En ja, drie keer 200.
     
  17. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    Jan 5, 2012
    4,525
    2
    36
    #577 Maria999, Apr 20, 2015
    Last edited: Apr 20, 2015
    Buba, loop je wel in een academisch ziekenhuis? Ik heb ook een vroeggeboorte gehad (gebroken vliezen bij 24, bij 30 geboren) en krijg bij een volgende zwangerschap:

    - regelmatige infectiecontroles vanaf 8 weken
    - wekelijkse prolutoninjecties

    Ik ben ook op blaasontsteking gecheckt toen ik zwanger was vanwege vage buikklachten, kwam niets uit. Was ook een sneltest. Ze horen ALTIJD te kweken bij klachten en zwangerschap!!! Helaas bleek ik wel degelijk een daverende infectie te hebben, de oorzaak was GBS, gevolg: gebroken vliezen (PPROM).

    Zoek een goed ziekenhuis waar ze het vroeggeboorteprotocol gewoon uitvoeren. Vast niet alle vroeggeboortes zijn te voorkomen, helaas, maar ze moeten er wel alles aan doen om het te proberen.

    Ik zou niet weten waarom Nifedipine niet zou werken bij 21 maar wel bij 24 weken. Het heeft mi gewoonte maken met de Nederlandse behandelgrens. Wat gruwelijk voor je. Zou er geen buitenlands ziekenhuis zijn dat je wil helpen bij een volgende keer?

    Utrogestan 3 x 100 is súperweinig. Het wordt bij miskramen zelfs al voorgeschreven met een dosering van 3 x 200 vaginaal (dat is belangrijk.)

    Wist je trouwens dat magnesiumcitraat in een flinke dosering (uit mijn hoofd 300 mcg per dag) de baarmoeder rustig houdt?

    Dit is de richtlijn:
    NVOG

    http://nvog-documenten.nl/uploaded/docs/Dreigende%20vroeggeboorte.pdf
     
  18. Nuage

    Nuage VIP lid

    Mar 12, 2008
    9,020
    659
    113
    Magnolia waarschijnlijk vind je ze alleen in 100 de kinderaspirine maar die neem ik zelf ook.
     
  19. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Hoi Maria, jeetje, dat is ook heftig.
    Nee, ik liep bij een goed bekend staand ziekenhuis voor verloskunde, maar de behandeling (vanaf 12 weken dagelijks 1x100mg Utrogestan vaginaal en wekelijkse meting cervixlengte) was wel in overleg met het Eramus MC. Het onderzoek waarin staat dat dagelijks 100mg progesteron vaginaal beter werkt tegen vroeggeboorte dan wekelijks een injectie met proluton had ik zelf ook gelezen (België en VS), dus daar was ik wel gerust op.
    Infectiecontroles niet gehad, wel een keer een controle op bv, heb daar zelf wel goed op gelet, maar ik had ook geen klachten. Over blaasontsteking twijfel ik echt, ik neem aan dat ik de 30e hoor wat de uitslag is van de kweekjes. Als er iets uit zou komen zou ik erg boos (understatement) zijn. Aan de andere kant zijn niet m'n vliezen gebroken en ze hebben die zaterdag nog wel m'n bloed gecontroleerd en daar werd niets in gevonden, maar ja, ik weet niet wat de andere gevolgen kunnen zijn van een sluimerende infectie ervoor, die dan misschien al over was.
    Ik kon overigens wel altijd komen bij klachten en twijfels.
    Ik denk en vrees ook dat het heeft te maken met de Nederlandse behandelgrens. In de VS doen ze alles om het te stoppen. Al is dat 48 uur aan een infuus, als het maar stopt. En dan naar huis met een onderhoudsdosering nifedipine. In het Eramus MC waren ze wat dat betreft ook keihard, de arts zei letterlijk: voor 23 weken en 5 dagen doen we niets. En meer dan een paar keer indocid zouden ze daar ook niet geven, ik heb er een gesprek gehad.
    Een buitenlands ziekenhuis heb ik overwogen, Antwerpen, maar als ik weer weeen zou krijgen en het is spits en ik doe 3 er uur over om er te komen, dan is het ook te laat.
    Magnesiumcitraat 300mg heb ik inderdaad vanaf 14 weken gebruikt, ik had het idee dat dat wel werkte om m'n baarmoeder wat rustiger te houden. Samen met veel water drinken, blaas zo leeg mogelijk houden en op m'n linkerzij liggen bij harde buiken.
    Ik zal de link lezen, dank je! Bij welk ziekenhuis loop jij dan nu of straks?
     
  20. Buba80

    Buba80 Lid

    Jan 30, 2015
    22
    0
    0
    Randstad
    Ik vond vandaag toevallig op internet wel aspirine van 80mg bij een online drogist. Iets van 8 euro voor 160 stuks.
     

Share This Page