Ik heb tussendoor soms onverklaarbare hoge waardes (rond de 7 voor de maaltijd) maar soms ook hypo's. Van hun hoef ik alleen te testen als ik een hypo voel aankomen. Maar ik test 7x per dag, of hun dat willen of niet. Nu ik het toch zelf moet betalen. Ze hebben 2x een machtiging gestuurd naar de leverancier en 2x is die geweigerd wegens te weinig info. Laatste wat ze zeiden was "ja nu heben we hem 2x verstuurd we wachten voorlopig maar gewoon af". Vanmorgen de leverancier weer gebeld en die hebben nog niks meer weer gehoord van de dvk. Ondanks dat ze 2x toe een fax hebben gestuurd met uitleg waarom hij niet klopte. Straks belt de dvk weer en dan ga ik doorgeven dat ze er wat aan moeten doen. Ikweet ddat bij mij de kans klein is dat de zorgverzekeraar gaat vergoeden maar ze moeten het op zn minst proberen. Net na de lunch weer te hoog ondanks dat ik minder at dan normaal, zat midden in een gesprek thuis namelijk en had geen zin meer. Na 1.45 uur zat ik op 8,0. Dus ook nog een kwartier te laat geprikt en nog te hoog. Na ontbijt was de waarde wel 6,5 dus netjes. Maar gisteren na de lunch was ook al te hoog dus moet nu gaan ophogen. Was bij de lunch ook alweer een weekje geleden.
Sparky, echt bizar! Zojuist bij de dvk geweest en zij gaat gewoon een machtig sturen dat ik meer stropjes en naalden nodig heb! Ik vind het echt schandalig bij jou! Hier zeggen ze heel duidelijk: als je het nodig hebt, heb je het nodig punt! Mag ik vragen wat je als lunch heb gegeten? En heb jij überhaupt nog contact met een dietist? Ahh voel me gewoon boos worden om jouw situatie!
Ik word wekelijks gebeld door de diabetesverpleegkundige. Ze gaat nu die machtiging regelen zei ze en gaat er achter aan bellen zodat ze nu alles invult wat de leverancier wilt hebben. Ze vind overigens dat ik 3 dagen boven de 6 nuchter moet zitten voor ik die weer kan verhogen. Dit ga ik echter echt niet doen. Volgens het protocol wat ik hier heb betekend 6,0 verhogen en daar ga ik mij gewoon aan houden. Ze vond niet dat ik voor de maaltijden hoef te prikken zo lang mijn tussendoortjes normaal zijn. Nou ja, prima.... doe ik lekker toch Ben inmiddels helemaal klaar met ze. Maar Hopelijk weet ik over een paar dagen meer over de machtiging.
1981mama, heb jij toevallig ervaring met soft fine naalden? Ik zie dat die niet zo dik zijn en in 4mm te krijgen zijn. Misschien moet ik het toch maar eens proberen met een ander naaldje in mijn been.
Nee softfine (van klinion zie ik) heb ik nog nooit gehad. Alleen de novofine (div varianten 6mm) de clickfine (6mm) en die van BD (5mm en 4mm). Die van BD zijn echt anders geslepen en wil ik juist niet in mn buik hebben maar wel in mn been. Ik denk dat de regel van 2 of 3 dagen te hoog en dan ophogen ergens wel klopt, maar jij hebt zo snel zoveel meer nodig dat ik snap dat je het los laat. 2 of 3 dagen geldt meer voor de levemir/lantus, die werken namelijk langer dan 24u dus je kan niet je oordeel baseren op 1 dag. Insulatard werkt maar 14u dus daar hoef je niet langer dan een dag te wachten. Hou er wel rekening mee voor jezelf dat 1 dag nuchter te hoog ook een "incidentje" kan zijn. Maar bij jou denk ik dat niet. Dat insulatard maar 14u werkt is denk ik ook de reden dat je na je ontbijt wel goed uitkomt (de insulatard werkt nog een beetje mee) en na de lunch en avondeten niet meer zo goed (insulatard uitgewerkt). Ik ben zelf geen fan van insulatard, maar dit is wel eerste keus bij zwangerschap, andere insulines werken beter, maar deze wordt al jaaaaren veilig door zwangere vrouwen gebruikt en de rest bestaat nog niet zo lang. Maar misschien overdag ook een beetje insulatard kan je denk ik echt helpen
Normaal zit ik met ontbijt ook te hoog en lunch juist goed. Lunch was nu gewoon weer tijd om te verhogen. Het loopt steeds langzaam op en na zoveel dagen heb ik meer nodig. Net weer ineens super trillerig en licht in armen en benen.. gelukkig nog net geen hypo, maar zo voelde het wel. Ben in ieder geval met lage waarde de maaltijd in gegaan dus hopelijk ook een mooie waarde om 19.30
Sparky jij gaf laatst aan dat je juist niet koolhydraatarm mag eten. Maar zou dat je niet juist enorm helpen? Lijkt me juist goed om die te beperken. Ik mag echt niet veel koolhydraten en als ik dat wel doe heb ik juist insuline nodig.
Tegen mij zeiden ze: liever gewoon gezond eten (dus met koolhydraten) en insuline, dan koolhydraten schrappen.
Ja klopt. Dan met name de tussendoortjes he. Die momenten zak ik heel snel. Ik beperk wel koolhydraten bij de maaltijden enzo en neem buiten melk geen enkele vloeibare koolhydraten, nog geen slokje. Tenzij ik een hypo heb, dan drink ik wat ranja van de kinderen. Dus beperkt brood, fruit alleen op de juiste momenten en beperkt aardappelen, rijst en pasta. Ook de combi van brood, aardappelen, rijst en pasta met vet gaat bij mij heel verkeerd. Zo kan ik geen brood met geitenkaas eten, dan schiet ik omhoog terwijl hier geen koolhydraten inzitten, het beleg dan. Met ham o.i.d. gaat wel gewoon goed. Het blijft heel erg puzzelen. Het is ook zo dat ik zo ineens heel slecht kan reageren op een broodje met ham en dan de dag erna weer gewoon goed. Het schommelen maakt het zo moeilijk
Dat zeggen ze hier ook. Minderen mag/moet ik sowieso maar ik moet ook een bepaald aantal koolhydraten per maaltijd en tussendoortje binnen krijgen. Tussendoortje moet bij mij echt 15gram koolhydraten zijn en liefst langzame.
Vraagje... toen vanmiddag mijn waarde laag was (net geen hypo) had ik trillende en zwakke benen en armen. Na eten trok dit netjes weg behalve in 1 arm. En dit heb ik inmiddels nog steeds. Een zwak gevoel, oververmoeid, alsof ik 3 uur gewichten heb staan heffen met die arm. Daarnaast pijnlijke vingers en tintelend gevoel. Kan dit van de suiker komen? Of is dit puur toeval? Het is in ieder geval alles behalve fijn
Gelukkig is het nare gevoel in mijn arm weg. Vandaag nuchter weer 6,2. Gisteren 18eh insulatard gespoten. Maar het verhogen doet gewoon niks. Maar ja, van de dbv moet ik nu eerst 3 dagen boven de 6 uitkomen voor ik weer mag verhogen. Maar de instructies die ik heb meegekregen zegt gewoon bij nuchtere waarde boven de 6,0 verhogen met 2eh. Zit te twijfelen of ik het telefonisch spreekuur moet bellen maar de kans is groot dat ik dan dezelfde dbv krijg.
Ik weet niet of het daar van kan komen. Ik heb ook wel eens zo n 'doods' gevoel en dat hoort er beetje bij qua afknellen geloof ik (drukkende buik, extra vocht). Maar durf bij jou niet te zeggen! Miss even met diabetesverpleegkundige bellen?
Het pijnlijke tintelende gevoel in een hypo kan kloppen, maar moet daarna wel wegtrekken, dus ik denk niet dat dat van je bijna hypo is. Gelukkig dat het vanmorgen is weggetrokken iig. Je kan je na een DIEPE hypo (die bijv uren heeft geduurd) wel superslap voelen tot en met de volgende dag, maar dit is meestal symmetrisch en in je bovenbenen, maar voelt idd zoals jij omschreef denk ik (minus de tintelingen), ik zou het zo noemen alsof er een trein overheen gereden is, of spaghettibeentjes. Maar van kortdurende hypos herstel je meestal snel. wat je omschreef was geen bijna hypo maar duidelijk een hypo! De meter kan er ook naast zitten he. Sowieso mogen ze 15% afwijken, dus als jij 4.0 meet, zou het ook 3,3 kunnen zijn.
Ja dat is waar ook. Voelde wel echt als hypo. Idd de spagetti beentjes... daaraan herken ik het gelijk en dat gevoel dan ook in de armen en tril dan helemaal. Gelukkig trok het verder snel weg. En die arm is nu ook over. Ik heb gebeld met het spreekuur en kreeg een andere dbv aan de tel. Die zei dat ik het juiste deed om dat kaartje op te volgen en dat het advies van mijn dbv niet klopt bij zwangerschap. Buiten zwangerschap wachten ze 3 dagen maar in de zwangerschap reageren ze liever sneller. Ze heeft voor de zekerheid overleg gehad met de internist en die zei hetzelfde en ze heeft mijn dbv erop aangesproken. Ook zei ze dat ik steeds meer insuline resistent aan het worden ben. Mijn eenheden voor vandaag: 10eh ontbijt 5eh lunch 12eh avondeten 20eh nacht. Boven de 10 moet ik nu ook de novorapid per 2 verhogen indien ik boven de 8 kom of meerdere dagen boven de 7.
Even een update van mij. Sinds gister ben ik diabetes af Zondag werd ik opgenomen in het ziekenhuis vanwege uitdroging. Mijn lijf hield niks meer binnen. Ik zou een nachtje in het zkh liggen aan het infuus om weer even bij te komen. Moest ook aan het ctg en al snel bleek dat ons mannetje het moeilijk had. Hartslag dipte steeds na een wee!!! Wist niet eens dat ik die had! Het ging steeds slechter en om kwart voor 1 's nachts werd besloten dat ze hem zouden halen met een spoedkeizersnede. Eenmaal op de OK werd dit super spoed en moest ik onder narcose worden gebracht. Mijn man mocht er gelukkig wel bij zijn. Uiteindelijk bleek de navelstreng om het nekje te zitten en bij elke wee werd dit strakker getrokken. Een akelige gedachte! Gelukkig deed hij het na de geboorte al snel heel goed al was hij wat verslapt/verzuurd door zuurstof gebrek. Hij is geboren met precies 40 weken, weegt 3810 gram en is 51 cm. Valt heel erg mee dus! We zijn langzaam aan het bijkomen, het was een heftige start, maar ik geniet volop van ons lieve ventje.
Wat heftig! Gefeliciteerd met jullie zoon! Misschien rare gedachte hoor, Sparkey. Maar als je nou smorgens nog een uurtje wacht met eten en dan prikt, is het dan misschien niet gezakt?
Wauw gefeliciteerd! Fijn dat jullie nu lekker van jullie mannetje kunnen genieten en het ondanks alles goed is gegaan.
Het maakt ook niet uit of ik uitslaap.. dat is het gekke. Normaal op een doordeweekse dag ga ik om 7 uur eruit en tegen de tijd dat ik prik is het tegen 8 uur. Dan heb ik iedereen aangekleed e.d. schooltassen ingepakt en de kids voorzien van eten en drinken. Zet alles voor mijn ontbijt klaar, was mijn handen nog een keer extra goed omdat ik dan toch met zoetigheid bezig ben geweest en dan prik ik mijn waarde gevolgd door het spuiten van de insuline. Als ik in het weekend een keer pas na 9 uur prik is het geen verschil met de door de weekse dagen. Terwijl je zou denken dat je dan juist lager zou zitten. Het is namelijk niet zo dat ik later in bed lig dan of meer eet savonds.