Het is overigens geen kinderaspirine, maar cardio-aspirine. Er bestaat wel zoiets als kinderparacetamol, maar dat moet je niet hebben. Het gaat om acetylsalizylzuur.
Je kunt ook gewoon aspirine kopen en die in kleine stukjes breken, voor een fractie van de prijs. Het komt niet zo heel nauw namelijk. In NL zeggen ze 80 mg, in België 100.
Dat onderzoek ken ik niet, en mijn arts ook niet denk ik. Het beleid in mijn ziekenhuis is echt proluton, overeenkomstig de richtlijnen van de NVOG. Ik pb je wel waar ik loop. En 100 mg, het lijkt me schrikbarend weinig als je weet dat je dus al 600 nodig hebt bij herhaalde miskramen-preventie. Wil je het onderzoek eens posten? Helaas kun je best een heftige infectie hebben waarbij je weeën krijgt, zonder dat je vliezen breken. Daar zijn in dit topic ook voorbeelden van . Ben je GBS-drager? Of lees ik eroverheen? Ik vind het gruwelijk dat ze geen nifedipine geven bij nota bene een tweede dreigende vroeggeboorte. Ik bedoel, je kunt dan als land besloten hebben om niet te behandelen als het kindje dan alsnog geboren wordt, maar wat is erop tegen om er alles aan te doen dat dat moment wordt uitgesteld? Het is onmenselijk.
Er is wel een verschil tussen tot 12 weken en daarna. Tot 12 weken is het de eierstok (of het omhulsel van de gesprongen eicel, dat ben ik even kwijt) die progesteron aanmaakt. Na 12 weken neemt de placenta de productie van progesteron over. Dan is er blijkbaar minder ondersteuning nodig. Als je op lib.ugent.be zoekt op progesteron, het onderzoek heet progesteron per profylaxe van preterme geboorte. En engelstalig zijn er meerdere, oa Vaginal progesterone in risk reduction of preterm birth in women with short cervix in the midtrimester of pregnancy , als je zoekt op progesterone and preterm labor of birth, kun je ze vinden. De richtlijn in de VS voor het voorkomen van vroeggeboorte is 100mg per dag. 200mg had geen beter resultaat in de onderzoeken. Voordeel tov injectie is dat injectie weliswaar zorgt voor hoger progesteron gehalte in je bloed, maar minder hoog progesterongehalte in je baarmoeder. Bij het gebruik van Utrogestan is dat andersom, dus meer progesteron ter plaatse. En een constantere aanwezigheid ervan dan bij een wekelijkse injectie door de halfwaardetijd. Ik geloof niet dat ik gbs drager ben, niet dat ik weet in ieder geval. De uitslag van de kweekjes volgende week zullen meer duidelijkheid geven. Ik ben het helemaal met je eens, ik vind het ook barbaars, maar helaas is het me niet gelukt om ze zo ver te krijgen, in zowel mijn ziekenhuis als in het academische ziekenhuis. Ik heb me er nu bij neergelegd. Ik heb erom gevraagd, ook die zaterdag nog. Ze weten nog zoveel niet. Wie weet werkt indocid wel helemaal niet bij minder dan 24 weken, of bij mijn specifieke oorzaak van weeen, dat is net zo min onderzocht als nifedipine. Twee jaar geleden deed indocid bij mij ook niets. Zowel twee jaar geleden als nu hebben ze gezegd dat de kans minimaal was dat ik zou bevallen, gezien mijn cervixlengte. Ik hoor blijkbaar bij die 0.01% die wel bevalt binnen een week als ze weeen heeft maar een lange en gesloten cervix. Op donderdag was hij 48mm, zaterdag om 18 uur 35mm, om 20 uur 25mm, om 5 uur s nachts was hij nog steds 25mm en gesloten, 6 uur later ben ik bevallen. In het ziekenhuis konden ze ook niet geloven dat het weer gebeurde.
Zie ook deze onderzoeken: VAGINAL PROGESTERONE IN WOMEN WITH AN ASYMPTOMATIC SONOGRAPHIC SHORT CERVIX IN THE MIDTRIMESTER DECREASES PRETERM DELIVERY AND NEONATAL MORBIDITY: A SYSTEMATIC REVIEW AND META-ANALYSIS OF INDIVIDUAL PATIENT DATA en http://www.hormonebalance.org/images/documents/da%20Fonseca%2003%20Vag%20Prog%20Preterm%20birth%20AJOG.pdf
Dank je, Buba. Ik gebruikte overigens ook na die 24 weken 3 x 200. In overleg met het UZ Gent. In de onderzoeken lees ik vooral mooie resultaten bij een korter wordende cervix. Was bij mij geen sprake van, bij jou ook niet. Van GBS merk je helaas niets. Ik hoop voor je dat er iets uit de onderzoeken komt. Dit is niet te verteren.
Serieus? Nog nooit gezien hier in de schappen. Alleen kinderparacetamol en aspirine 100. Er is in het verleden vaker verwarring over geweest, vandaar dat ik het nog eens duidelijk wilde zeggen.
Lieve meiden, wil me hier even persoonlijk bij jullie afmelden. Onze beslissing om te stoppen met de mmm betekend indirect ook dat ik veel minder hier te vinden ben. Van mij hoeft het allemaal even niet meer zo nodig. Je bent er anders toch weer, bewust of onbewust, mee bezig. Dat neemt niet weg dat ik heel dankbaar ben voor al jullie steun en hulp. Thanks lieve meiden, en hopelijk komt de droom voor ons allemaal toch nog uit. Dikke zoen!
Madelein, wat een moeilijke beslissing. Ik wil jullie heel veel geluk wensen en hopelijk komt jullie droom uit!! Y30, wat fijn dat je streepje duidelijker was! Utro 3x200 is de juiste dosering idd. Ik heb 9 dagen geleden pregnyl gebruikt en het duurt max 10 dagen voor het uit m'n lichaam is heb ik gelezen op internet. Vandaag, 9 dagen na pregnyl en ook 9 dpo, had ik 2 streepjes op test (uiterst gevoelige). Zo spannend, hoop echt dat het niet van de pregnyl was. Al een jaar niet zwanger geweest, dus het wordt tijd.
@Nijntje, wat ontzettend spannend!!! @Bubba: een hele dikke knuffel voor jou, ik heb er verder geen woorden voor. Wat een narigheid meid.
@bumba: wat een vreselijke houding van zo'n ziekenhuis, ijskoud. Zoals Maria ook al zegt, wat is er mis met alles doen om de vroeg geboorte te voorkomen...niet te begrijpen. @nijntje: spannend!!! @madelein: ik begrijp dat je gezien jullie besluit liever wat afstand neemt. Dat jullie wens alsnog in vervulling mag gaan. @hier: je zit er zo weer helemaal in, gek is dat. Na er ruim twee jaar niet mee bezig te zijn geweest. En er is niets veranderd. Ziekenhuis gebeld voor Utro, moet weer overlegd worden, maar zou vandaag wel gefaxt worden. Vanmiddag voor jan met de korte achternaam bij de apotheek. Niets gefaxt. Bel je er heen, ja sorry mevrouw maar ik heb de dr. Niet gesproken. Gelukkig heb ik nog een klein vooraadje De dokter die me moet prikken is ziek, maar ze hebben wel een naburige arts bereid gevonden. Dat mee denken zo fijn in Duitsland. Verder is de echo gepland, was ik niet van plan, maar het ziekenhuis begon er over. Maar besloten niet bij gelovig te doen 12 mei maakt het wel meteen weer erg echt en dus beetje spannend.
Y30 en Nijntje, dan gaam jullie net als ik weer een spannende periode tegemoet.. Hopelijk deze keer met een goed einde!
Madelein ; heel begrijpelijk. Ik wens je het aller aller beste en dat je toch nog spontaan weer mama mag worden !! Ik weet niet meer wie het vroeg, maar ik heb ook kinderaspirine, ascetylzuur 100 (maar daar ben ik dus mee gestopt voorlopig). Y30 en Nijntje: spannend voor jullie!! Ik wilde niet testen, maar door jullie krijg ik er ook weer zin in ! Wat eng Y30...een echo!! haha...maar dat wil ook zeggen dat zij er wel weer vertrouwen in hebben! Will, wanneer heb jij nu een echo ? Ik heb het weer over een andere boeg gegooid. Pech, daar geloof ik niet in bij 4 miskramen. Weinig (en dus slechte) eitjes, daar geloof ik ook niet in, want daarmee word je niet 3x in 1 jaar zwanger. En de baarmoederslijmvlies ontsteking geloof ik ook weinig in. Dat lijkt me eerder een gevolg van de curetage en miskramen. Dus, heb ik weer een paar dagen zitten googlen (naar aanleiding van de opmerking van Nijntje) en heb ik besloten de thyroide-optie aan te pakken. Heb mail gestuurd net naar de gyn die ook endocrinoloog is (geen idee of ze zal antwoorden) en heb voedingssupplementen gekocht voor zwangere vrouwen met jodium erin. Mijn waardes zijn namelijk ietwat verhoogd, maar niet veel. Dat zou kunnen liggen aan een jodium tekort. Ik eet inderdaad heel weinig brood en nooit zout uit een potje. Bovendien ben ik maar 1x zwanger gebleven en dat was toen ik die pillen slikte. Tsja...een mens moet toch wat proberen....
Ik hoop dat je goed zit Eef! Ik denk dat je goed op weg bent hoor, je kent jezelf het beste en ik heb helaas ook ontdekt dat je het beter zelf kunt gaan aanpakken ipv wachten tot ze het voor je gaan verzinnen want er gebeurt toch vrij weinig dan helaas. Ja ik ga woensdag de laatste keer prikken maar nu voor de tweede keer alweer ongi sinds de curettage. Heb totaal geen zorgen erom meer. Mijn ongi is nu echt onwijs zwaar, erger dan na de curettage. Denk dat het komt omdat het hcg nu echt 0 is. Hopelijk grote schoonmaak en dan helemaal klaar voor de volgende ronde. Heb ondertussen de prednison in huis, utro komt eraan en fraxi en aspirine heb ik al. Moet alleen nog bedenken of ik er komende ronde al voor ga of die daarop pas. Ben er nog niet helemaal uit.
Fijn Nuage. Klinkt inderdaad alsof het helemaal goed zit. Waarom twijfel je nog een ronde te wachten? Om zeker te zijn dat alles uit je lichaam is ? Ik heb, wonder boven wonder, al antwoord gekregen van mijn gyn. Schopt wel heel mijn actieplan van de jodium in de war. Dit schrijft ze "In principe zijn deze waardes normaal en niet de oorzaak van de miskramen. Maar een behandeling met levothyroxine 50 zou interessant zijn." Ik had eigenlijk niet verwacht (zo snel) antwoord te krijgen en weet even niet wat te doen. Die jodium pillen mag je niet slikken met deze behandeling geloof ik. Dus waar geef ik de voorkeur aan: iets natuurlijks of medicijnen? Want ik wil ook geen proefkonijntje worden. Bovendien is mijn afspraak pas op 30 april, mocht het deze cyclus raak zijn, dan zou ik tegen die tijd al 5 weken ver zijn. Moet ik daar niet nu meteen mee beginnen dan? Pff...dacht het even gevonden te hebben....niet dus.