Stom van mij zeg.....

Discussie in 'De lounge' gestart door Salsera, 22 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Salsera

    Salsera Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.196
    177
    63
    NULL
    NULL
    Afgelopen weekend een andere auto gekocht (tweedehands) en afscheid genomen van mijn oude auto. Bij diverse verkopers gaan kijken en proefritjes gemaakt en toen eindelijk na lang wikken en wegen een auto gekocht. Hij rijdt heerlijk en ziet er goed uit ed. Onderhoudsboekje zat erbij en auto had nog niet lang geleden grote beurt gehad en distributieriem vervangen, alles leek prima in orde.

    Maar toen ging ik vandaag dus nog eens in het onderhoudsboekje kijken, maar ook wat verder terug nog en toen kwam ik er dus achter dat de tellerbak een keer vervangen is. Al met al staat er dus ruim 63.000 meer op de teller dan dat de kilometerteller aangeeft. Hier baal ik flink van, want ik vind het toch wel een aardig verschil.

    Uiteraard had ik hier zelf beter op moeten letten van tevoren, maar daar is nu niks aan te veranderen. Kilometerstand wordt niet als onlogisch gezien als gemeld is dat de tellerbak is vervangen, dus ja.

    Maar mijn vraag is nu of ik hier nog iets mee kan? Had de verkoper (een autohandelaar) mij dit moeten vertellen? Op internet en bij het RDW word ik niet veel wijzer.
     
  2. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Maak je er niet teveel zorgen om.

    Mijn vorige auto is teruggedraaid geweest. Waarschijnlijk door de bovag dealer die zo'n teller-keurmerk had afgegeven. Er is niets mee aan de hand geweest zolang ik hem gereden heb, en toen hij in de prak werd gereden door een suffe chauffeur achter mij heb ik er meer voor teruggekregen dan ik voor een vergelijkbare auto met meer kilometers op de teller had gekregen.
     
  3. Salsera

    Salsera Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.196
    177
    63
    NULL
    NULL
    Zo bekeken zou ik er juist blij mee moeten zijn voor het geval ik aangereden word ;) Op zich is dat wel een prettigere manier om er tegenaan te kijken haha. Zorgt wel voor wat relativering :)
     
  4. Mystiek

    Mystiek Fanatiek lid

    19 okt 2013
    2.646
    1.529
    113
    OV
    Op die manier kan het toch goed komen. Natuurlijk hoop je er niet op dat je auto er zo aan gaat, maar je weet nooit wat er gaat gebeuren.
     
  5. Salsera

    Salsera Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.196
    177
    63
    NULL
    NULL
    Laat ik er inderdaad maar even niet vanuit gaan dat ik ooit een ongeluk krijg. Ik hoop deze auto gewoon 'op' te rijden :) Dus als dat lukt dan maakt het ook niet uit, omdat ik hem toch niet hoef te verkopen dan.
     
  6. sennavt

    sennavt Actief lid

    18 feb 2015
    287
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat vervelend zeg, kan me voorstellen dat je ervan baalt. Officieel gezien is het terugzetten van de kilometerteller strafbaar sinds 2014. D.w.z als het is gedaan om de auto te verkopen met een lagere kilometerstand en dit niet gemeld is bij de verkoop. Als de reden een kapotte kilometerteller is o.i.d dan is het een ander verhaal maar moet de nieuwe kilometerteller terug op N.A.P km stand gezet worden.

    Wat je hiermee kunt weet ik eigenlijk niet zo goed, op internet kun je idd weinig vinden behalve dat je binnen 2 maanden na aankoop een civiele procedure moet starten als je de overeenkomst wilt ontbinden. Dan moet je dus wel aan kunnen tonen dat de verkoper ervan op de hoogte was en dus nalatig door het niet te melden.

    Dat is wat ik erover kan vinden. Maar ik weet niet of het de moeite waard is om hier iets mee te doen aangezien je aangeeft verder tevreden te zijn. Ik zou het als een goede leer voor de volgende aankoop zien, zulke dingen hebben we allemaal wel eens en dat is balen maar gelukkig zijn het geen levensbedreigende mankementen! Alleen heb je misschien sneller onderhoud of moet er eerder een beurt gegeven worden.
     
  7. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    In principe heb je iets gekocht wat je niet wilde, namelijk een auto met een bepaalde kilometerstand. Die stand is voor velen namelijk doorslaggevend en zeker van invloed op de prijs. Je staat dus in je recht om de koop te ontbinden. De vraag is of je dat wil.

    Heb je een rechtsbijstandverzekering? Dan kun je daar ook om advies vragen, mocht je er werk van willen maken.
     
  8. sennavt

    sennavt Actief lid

    18 feb 2015
    287
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dit is ook helemaal waar maar.. Als de verkoper op de aankoopbon zet of tussen neus en lippen door gemeld heeft (al dan niet gehoord door de koper) dat de km stand onlogisch is of onjuist (teruggezet) dan heb je dus geen poot om op te staan. En ja, als het mondeling gemeld is is het (denk ik) zijn woord tegen dat van TO.

    Begrijp me niet verkeerd, ik heb er geen ervaring mee maar mijn man is goed thuis in de autobranche en ik pik zo hier en daar wel eens wat op :p
     
  9. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.032
    1.853
    113
    Provincie Groningen
    Als ik het goed begrijp wist ts er niets vanaf dat er een andere teller in is gekomen, totdat ze het onderhoudsboekje bekeek.
    De verkoper heeft dit niet vermeld en is dan dus nalatig geweest lijkt mij.
    Je hebt in iedergeval teveel voor de auto betaald, dit zou ik proberen terug te krijgen van de verkoper
     
  10. Elvis

    Elvis Bekend lid

    31 okt 2013
    826
    1
    16
    NULL
    NULL
    Ik zou zeker even contact opnemen met de autoverkoper. De verkoper heeft verzuimd een belangrijk detail te vertellen. Ik zou hem/haar even opbellen en aangeven dat je deze informatie nu in het onderhoudsboekje leest en dat je hier erg van bent geschrokken. Dat er bij deze nieuwe kennis toch een ander prijskaartje aan de auto zou hebben gehangen.

    Misschien kun je op zo'n site als van de bovag of anwb eens kijken wat je eigenlijk voor deze auto had moeten betalen. Dat verschil zou ik terugvorderen.
     
  11. Salsera

    Salsera Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.196
    177
    63
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de verdere reacties. Op basis van de daadwerkelijke kilometerstand had de auto inderdaad buiten mijn 'zoekcriteria' gevallen en had ik hem dus zeer waarschijnlijk niet gekocht. Degene die mij de auto heeft verkocht was vandaag niet aan het werk, zijn collega wel en die was op de hoogte van de kilometerstand. Echter is mij dit bij verkoop dus niet verteld. Die collega kon er natuurlijk nu niks mee, dus ik zal later in de week nog even contact opnemen met de verkoper (tevens eigenaar van het bedrijf).

    De teller is niet bewust teruggedraaid, maar vervangen omdat hij kapot was. Dit is bij de dealer gebeurd, waar de auto ook al die tijd in onderhoud is geweest. Verder was in het boekje te lezen dat al het nodig onderhoud ed gewoon is gedaan.

    Ik heb al even het verschil opgezocht qua waarde van de auto. Ik heb een stuk minder betaald dan hij waard zou zijn met de lagere stand en iets meer dan hij waard is met de hogere stand. Ik ga dus inderdaad maar eens kijken wat hier nog in mogelijk is.
     
  12. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Mijn vriend heeft dat ook eens gehad. Erachter gekomen dat de teller fout stond. Rond 15u ontdekt, om 17u had hij zijn geld terug en had die de auto terug gekocht.
    Hoe hij het heeft klaar gekregen weet ik niet maar binnen 2u was alles geregeld
     
  13. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Volgens mij staat de consument hierin sterker en moet de verkoper aantonen, dat de consument op de hoogte was. Dat onderhoudsboekje is hierin wel lastig. Had je die al gezien vóór de koop?
    Dat lijkt me wel handig. Of het lukt weet ik niet. Want de verkoper kan ook voet bij stuk houden. Als hij weet dat jij toch niet van plan bent de hele koop ongedaan te maken, dan heb je geen goede onderhandelingspositie. Je kunt nu alleen nog maar hopen op de goedwillendheid van de verkoper. Gezien het de eigenaar is, kan het vriezen of dooien.
     
  14. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    maar aan de andere kant heeft de koper ook een onderzoeksplicht. en het lijkt me logisch dat je VOOR de koop ook het onderhoudsboekje bekijkt..
     
  15. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Wat staat er in de advertentie? heb je die nog?
    Dan sta je toch sterk lijkt me!
     
  16. Salsera

    Salsera Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.196
    177
    63
    NULL
    NULL
    Advertentie heb ik niet meer, maar daar stond het zeker weten niet in vermeld. Maar ja, inderdaad mijn woord tegen zijn woord. En wat ook al gezegd is, zelf had ik ook beter op moeten letten.

    Op dit moment helaas even wat anders aan mn hoofd ook nog (slecht nieuws bij familielid) dus staat mn hoofd niet helemaal naar die auto zeg maar. Zaterdag heb ik eventueel tijd om er langs te gaan, dat lijkt me het handigste.
     

Deel Deze Pagina