Bootvluchtelingen en reacties....

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Clivia, Apr 20, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    Apr 4, 2013
    1,173
    0
    36
    Walgelijk gewoon die reacties.

    Wij gaan zeker niet ervoor zorgen dat mensen er opeens anders naar gaan kijken maar wel het recht om heel duidelijk te stellen dat niet heel europa zo denkt over vluchtelingen. Tuurlijk zeg ik niet dat NL voor 1000 extra mensen per maand een uitkering en huis moet voorzien. Maar blij zijn omdat vaders, moeders, kinderen die opzoek zijn naar een beter leven verdrinken? Nee dat snap ik niet.

    Ik ken een jonge vrouw uit Nigeria, verkracht in haar land en zwanger geworden. Jaren ondergedoken geleefd met haar zoontje voor de familie van de verkrachter want ze moest trouwen. Na veel ellende en wat hulp van haar familie naar Europa gevlucht met haar zoontje. Afgezet in een stad in Nl en zoek het maar uit. Ze spreekt nu 2,5 jaar later goed Nederlands, werkt en voorziet helemaal zelf in haar leven. Had ik dan moeten hopen dat haar vliegtuig was neergestort want sure de eerste maanden, heeft ze ook een uitkering gehad. Ze is dolgelukkig dat ze hier is, dat ze het beter heeft, dat haar kind veilig is.

    Voor zulke mensen heb ik diep respect, want hoeveel westerse vrouwen blijven niet in een ongezonde situatie met kinderen omdat ze bang zijn om er alleen voor te staan.
     
  2. Klaproos

    Klaproos Niet meer actief

    #102 Klaproos, Apr 25, 2015
    Last edited by a moderator: Apr 25, 2015
    Ik ga niet op alles reageren maar dit stuk hieronder uit die blog slaat dus ook weer nergens op. Dan weet je echt niet wat er in dit land speelt. Goed,wij zijn geen bootvluchtelingen nee. Maar er is hier ook armoede en dat mag niet onderschat worden!!

    "Flikker toch op. Wij hebben het zo ontzettend moeilijk, ja. Onze grootste problemen zijn een te duur zorgstelsel, stijgende werkloosheid en graaiende bankiers. Ja, dat is klote. Maar verder hebben we het zo piepING GOED. Er is hier VREDE. En op wereldniveau bekeken is hier ook nog steeds een ongelooflijke WELVAART. En dit lullige bolletje is van ons allemaal. We moeten het DELEN met elkaar. Godbetert."
     
  3. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Nee, ik denk dat degene die dat schreef heel goed weet wat er zich hier afspeelt, maar deze persoon kan vele malen beter relativeren.
     
  4. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Precies. Minimum inkomen hebben, alleenstaande moeder zijn van 4 en in een flatje 5 hoog in een slechte buurt is zuur, heel zuur. Maar je hoeft hier niet bang te zijn dat je onthoofd of gestenigd wordt wanneer je boodschappen gaat doen zonder hoofddoek. Of dat je met je verkrachter moet trouwen om je eer te redden. Ze laten je hier niet liggen als je aangereden wordt, maar er komt een ambulance die je naar het ziekenhuis brengt. Ja, er zijn hier ook genoeg misstanden, no doubt. Maar het is hier hemels ivm andere landen.
     
  5. Klaproos

    Klaproos Niet meer actief

    #105 Klaproos, Apr 25, 2015
    Last edited by a moderator: Apr 25, 2015
    Ik vind het hier niets hemels, mensen hebben psychische ziekten,raken overspannen krijgen een burn out noem het maar op. Lekker hemels om je zo kut te voelen. Heb het gelukkig niet meegemaakt. Nee ik hoef me geen zorgen te maken om verkracht te worden? Sorry maar dat is al gebeurd en ik ben niet de enigste. Elke vrouw in dit land schijnt wel tig keer aangerand te worden in haar leven. Alsof mensen hier wel hun handen thuis kunnen houden. En trouwen met je verkrachter heeft te maken met het geloof waar we dat geef ik toe in Nederland gelukkig weinig last van hebben.


    Als je boodschappen doet zonder hoofddoek word je uitgemaakt voor slettebak. Bedreigend genoeg lijkt me zo. Nee ik word niet vermoord maar dat gesis en geklik zorgt voor veel stress. Nederland luilekkerland? Misschien voor sommige mensen wel ja. Ik zie het anders. Niet iedereen die hier komt moet vluchten uit angst voor geweld. Er zijn ook zat mensen die hier willen werken en hopen op een beter leven. Ik snap dat wel,daar niet van maar waar wou je ze allemaal laten? Ik vind het erg dat die mensen verdrinken maar ikzou ook niet weten wat ik eraan zou kunnen doen. Zolang een stel achterlijken daar de macht hebben blijft het een grote puinzooi overal.


    Voor nog ergere reacties zie hier: Actueel - Geen huizen voor asielzoekers - VIVA
    Zo hier laat ik het bij voordat ik dadelijk weer de ban te pakken heb ipv een ander.;)
     
  6. Booey

    Booey VIP lid

    Dec 6, 2006
    5,663
    0
    36
    Radiator Springs
    Nu even kijken naar POWNED op ned 3. Gaat ook hierover.
     
  7. Born2beMom

    Born2beMom Fanatiek lid

    Dec 9, 2014
    1,484
    0
    36
    NULL
    NULL
    powned... je kon niks rechtsers bedenken??
     
  8. Booey

    Booey VIP lid

    Dec 6, 2006
    5,663
    0
    36
    Radiator Springs
    Gaat me niet om rechts of links... soms is het heel interessant om alles vanuit alle hoeken te bekijken.

    Stel nou dat het niet om 5000 bootvluchtelingen zou gaan maar om 6 miljoen of nog meer. En die willen allemaal naar nederland... waar wil je al deze mensen laten?
     
  9. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Maar die 'stel' is er toch niet.. wat is dat nou voor angst aanjagen..?
     
  10. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,468
    4,920
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Waarom zou die 'stel' er niet zijn? Als men doorkrijgt dat asiel aanvragen ineens een stuk makkelijker is geworden en dat iedereen welkom is in Nederland, dan komen ze echt wel.
    Heeft verleden toch ook uitgewezen: werd het beleid stenger, dan liepen de aanvragen terug en week men uit naar andere landen.
     
  11. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Maar zoveel vluchtelingen vingen we sowieso niet op. Ik merk vaak zo'n bepaalde hoogmoed alsof Nederland haantje de voorste is als het gaat om vluchtelingen opvang. Ik snap de angst niet zo. Er gaan echt geen 6 miljoen vluchtelingen komen, dat is de vraag van de EU ook helemaal niet. Waarom is men hier zo bang voor vluchtelingen? We kunnen hier nu makkelijk praten, we zitten als bijv Italie niet met al die vluchtelingen die eerste hulp nodig hebben.
     
  12. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,468
    4,920
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ik vind dat we er wel relatief veel hebben.
    En dat ben ik (wat dat betreft dan) toch wel een beetje Pim Fortuyn: niets tegen vluchtelingen/buitenlanders, maar zorg eerst maar eens fatsoenlijk voor degene die je al hebt. Dan pas verder kijken.
     
  13. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ja maar die keuze is er toch simpelweg niet altijd?
     
  14. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,468
    4,920
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Nee, klopt. Heb je gelijk in. En noodhulp is ook weer een ander ding. De vraag is of het voor noodhulp verstandig is al die mensen naar Nederland te laten komen. Vang ze aan de grens op. Of grijp eindelijk eens een keer in! Want kom op zeg, iedereen met z'n grote bek: we gaan IS de pan in hakken (is voorbeeld), maar ondertussen zie ik bar-weinig gebeuren daar. Zelfde geldt voor andere landen met overheersing van rebellen, met gruwelijke gevolgen.
    Wat dat betreft zijn we met z'n allen maar een 'slappe hap'. Met een grote mond en weinig actie als er niet iets van olie of andere voordelen voor ons inzitten.
     
  15. fanona

    fanona Bekend lid

    Dec 9, 2014
    892
    336
    63
    Geloof mij maar, 90% van de vluchtelingen zou dolgraag naar land van herkomst terug keren, als de situatie daar het zou toelaten. Ben zelf een vluchteling geweest, woon hier 16 jaar, heb wel verblijfsvergunning maar geen paspoort en leef dus in onzekerheid dat ik met een nieuw wet gewoon het land uitgezet kan worden. Terugkeren is nog geen optie, als je in eigen land als landverrader gezien wordt. Een iorlog krijg je niet uit een kind, heb nog steeds nachtmerries en angstaanvallen als ik een laagvliegend vliegtuig hoor. Het liefst zou ik en mijn ouders terugkeren, als het daar veilig zou zijn, maar helaas verdwijnen daar dagelijks mensen en wordt alles in de doofpot gestopt. Ik ben Nederland ontzettend dankbaar voor alle kansen die ik gekregen heb en een veilig thuis, maar toen wij hier vluchten waren we niet van plan om zo lang te blijven, je denkt na een aantal jaartjes is de situatie weer rustig en kan je terug,maar op dat moment moet je vluchten, wil je blijven leven. Niemand laat zomaar familie, vrienden, huis en je eigen land achter.Vind het dan ook ontzettend zielig voor die bootvluchtelingen en krijg ik elke keer weer tranen van, want ze stappen echt niet voor hun eigen lol op die rotte bootjes. Maar zo hebben ze tenminste een kans om te overleven.
     
  16. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Ik vraag me af of jij weet wat 'relativeren' betekent. En of je weet dat ze met 'ivm' bedoelde 'in vergelijking met'. Ze zegt niet, dat het hier hemels is, maar wel vergeleken met de situatie in de landen waar die bootvluchtelingen vandaan komen.
    Geen stijl?
    Deden ze dat maar... Powned bekijkt het niet van alle hoeken. Gezien de meeste reacties hier, op het Viva forum en onder het artikel kunnen erg veel mensen het niet van de andere kant bekijken. Komt wederom neer op gebrek aan inlevingsvermogen, realiteitszin en relativeringsvermogen...
     
  17. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Ja, die dingen gebeuren allemaal ook in NL. Je bent niet de enige die nare dingen heeft meegemaakt. Maar dan nog hebben we het hier vele malen beter. Wat iemand net al zei: relativeren. Dat iemand z'n been breekt, betekent niet dat jij niet mag zeuren om een sneetje in je vinger. Diegene heeft vast meer pijn, maar jij voelt enkel je sneetje ;) Maar je kunt wel proberen te relativeren. We hebben het hier goed. Heel goed.
     
  18. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Wat moeilijk moet dat zijn om, na zoveel ellende, ook hier door bepaalde mensen weggekeken te worden. Alsof jullie hier voor de lol zijn heen gevlucht. Ik hoop dat je weet dat ik blij ben dat jij en je ouders hier gekomen zijn. Dat jullie veilig zijn. En ik hoop, dat als je niet meer terug kunt, je je hier helemaal thuis zult voelen. Dat mensen zich realiseren wat voor impact hun woorden hebben. Dat ze verder kijken dan hun neus lang is. Ik hoop dat dit ooit veranderd wanneer mensen meer tevreden zijn met wat ze wel hebben ipv alleen te kijken naar wat ze niet hebben.
     
  19. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    @klaproos. Zelfs ik met mijn hoofddoek word door wildvreemde mannen nagesist of brutaal aangesproken moet ik zeggen, ze sissen je vast niet na omdat je geen hoofddoek draagt. Overigens ken ik geen geloof wat een vrouw verplicht met haar verkrachter te trouwen.
     
  20. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Waarom zouden die allemaal naar Nederland willen?

    Ik lees regelmatig dat tig Nederlanders geloven dat mensen die in oorlogshel leven en hun leven op spel zetten vooral naar Nederland willen om hier uitkeringen te krijgen?
    Beseft iemand überhaupt hoe hypocriet en belachelijk deze gedachtengang is?
    Heeft ooit iemand van deze mensen überhaupt ooit met oorlogshandelingen gepraat?
    Weten ze überhaupt hoeveel mensen op dit moment op de wereld vluchteling zijn, en hoeveel daarvan in Nederland terechtkomen? (Ik zal het verklappen, het is niet eens 1%)

    Ik heb hier laatst gelezen dat er iemand was die werkelijk geloofde dat Nederland de enige land was waar vluchtelingen en asielzoekers kwamen? :(:(:$
     

Share This Page