Welk uitwasbaar maandverband heb jij?

Discussion in 'De lounge' started by misa, Apr 24, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
  2. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63
  3. Alf

    Alf Niet meer actief

    thnx voor de link!

    Hier komt pre fab maandverband er nooit meer in! :D
     
  4. Mamsvan

    Mamsvan Fanatiek lid

    Mar 9, 2014
    1,110
    1
    0
    Zuid Holland
    ik wist niet dat bestond, toen ik titel las en OP dacht ik, die maakt grapje. ;):D nou dames ik ga het niet gebruiken, geef mij de wegwerp dingen maar :D
     
  5. Ezria

    Ezria Bekend lid

    Mar 6, 2014
    643
    0
    0
    Bergschenhoek
    Thanks voor de tip!:D hier kan ik wel wat mee! Ik heb wel aan de menstruatiecup gedacht maar mijn "ingang" is ontzettend nauw helaas. Daardoor durf ik het elke keer nog niet, misschien moet ik het maar gewoon eens proberen!;)
     
  6. Ezria

    Ezria Bekend lid

    Mar 6, 2014
    643
    0
    0
    Bergschenhoek
    Helaas heb ik het allemaal al geprobeerd, bij mij komt er gewoon goor gezegd: hele grote proppen bloed mee en bloed ik ontzettend veel. Het "opschonen" hielp even dacht ik maar helaas, hetzelfde gedoe een uur later. Aan absorptie ook gedacht maar van alle merken geprobeerd maar elke keer hetzelfde. Ben ervoor naar de dokter geweest, heb een spiraal gehad maar door de spiraal bleef ik gewoon elke dag bloeden (ipv 1x in de 4 dagen wat ik daarvoor een tijd deed).. (volgens de gyn was ik een van de weinige waarbij het zo ontzettend bloed.. En er is niet veel tegen te doen, ik moet ongesteld worden van de gyn ivm cystes in en rondom mijn eierstok.. En dan erbij wil ik op mijn cyclus letten dus dan moet ik wel ongesteld worden (of juist niet :D voor een positief bericht) maar tja.. daar sta je dan 20 jaar en je krijgt van de gyn te horen dat je echt ontzettend veel bloed verliest per maand maar ze niets abnormaals zien o.i.d. Gelukkig weet ik me te redden met mijn maandverband maar misschien moet ik dan overgaan naar een cup of wasbaar maandverband aangezien ik niet goed "reageer" op tampons/wegwerp maandverband. (Sorry voor mijn hele verhaal:))

    Nu weer terug naar het onderwerp hihi!
     
  7. Lyso

    Lyso Fanatiek lid

    Jul 3, 2009
    1,081
    2
    36
    jeetje, balen zeg...:(
     
  8. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    In jouw geval zou ik een cup inderdaad eens overwegen. Het kan geen kwaad en het zorgt misschien net voor wat meer bewegingsvrijheid. Het lastige met maandverband en proppen is dat er opeens heel veel geabsorbeerd moet worden. Een cup vangt alleen op, dus dan maakt het niet zoveel uit of het geleidelijk komt of met een prop. Succes, lijkt me hartstikke vervelend, ik bloed al vrij hevig, maar dat is een stuk minder erg dan bij jou. En ik vind het vaak al lastig.
     
  9. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Eehh.. zo weinig verschonen kan ik misschien op de laatste dag van de menstruatie..
    En 3-4 uur rondlopen met een bebloed verband vind ik daarnaast ronduit smerig.

    Om maar niet te spreken over het spoelen van bloedende lappen met biotex op de toiletten van bedrijven zoals Dirksmama dat deed... Eehh juist...
     
  10. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Als je het zo smerig vind, waarom lees je dit topic dan? Als je er niet voor open staat klik je weg. Er is genoeg beschreven over het gemak van wasbaar, dat het echt wel meevalt qua werk en helemaal niet vies is, alsje dan toch beren op de weg zoekt, ga dan niet lezen in dit topic?
     
  11. misa

    misa Niet meer actief

    Ik heb ze binnen, Charlie banana. Nu ik ze zie vraag ik me wel af of ik genoeg heb aan de regular. Maar goed, ik bloed niet enorm, dus er zullen altijd dagen zijn dat ik ze wel kan gebruiken. Ik menstrueer alleen wel 7 dagen lang... Best irri! ;)

    Maar ik kijk er bijna naar uit hahaha! Zeer binnenkort kan ik het jullie ook vertellen. :)
    En dan maar sparen om de komende maanden steeds wat bij te kopen. Want oef wat een duur grapje...

    Hoeveel hebben jullie er in totaal?
     
  12. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Hee ik lees mee, ben benieuwd hoe ze jouw bevallen Misa! Ik heb er 1 (hihi), weet het merk niet. Maar die is erg dik en die drukknoop inderdaad, met fietsen :(

    Ik zat al te denken aan zelf maken en dan de klitteband tip, maar ik ben bang dat het dan doorlekt ofzo met gewone stof.
     
  13. Nou, inderdaad ;)

    Ben er wel een beetje klaar mee hoor, altijd mensen die hun mening moeten geven terwijl TS vraagt om ervaringen :(
     
  14. Ezria

    Ezria Bekend lid

    Mar 6, 2014
    643
    0
    0
    Bergschenhoek
    Dan ga ik het misschien toch maar eens proberen zo'n cup! ;)
     
  15. muppettje

    muppettje Fanatiek lid

    Feb 7, 2010
    1,514
    175
    63

    Misschien kun je het via ebay kopen scheelt vaak toch..
     
  16. Ezria

    Ezria Bekend lid

    Mar 6, 2014
    643
    0
    0
    Bergschenhoek
    Ik ben benieuwd naar wat je ervan vind binnenkort.:D
     
  17. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    May 21, 2013
    5,119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dames, jullie hebben mij geïnspireerd. Ik ga binnenkort ook een poging wagen. Eerst moet mijn voorraadje dameshygiene even slinken. Hoeveel maandverbanden hebben jullie in totaal om een menstruatieperiode door te komen?
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Overdrijven is ook een vak zeg, 'bloedende lappen'...vers bloed spoelt er zo uit onder stromend water. Ik zie het verschil niet met gewoon goed je handen wassen. Het zijn geen poepluiers die je staat uit te spoelen hoor.
     
  19. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik gebruik op heftige dagen de cup, ook altijd onderweg gebruikt (maakte lange dagen van 5.30 tot 19), ik heb twee cups; eentje in een wetbagje in m'n tas, eentje in. Als ik dan verwisselen op een toilet waar geen kraan is, maak ik de gebruikte schoon met wc-papier en gaat hij in de wetbag, de schone doe ik dan dus in. Cup gaat úren mee, met 1x per dag verwisselen lukte het prima, en ik menstrueerde echt flink (tampons moest ik iedere 3 uur sowieso verversen!).

    Op lichte dagen of als inlegkruisje gebruik ik verband van MAM, heel tevreden over! Vieze verbanden vouw ik dicht en dan 't knoopje dicht. Van het knoopje heb ik nooit last gehad. Ik week ze niet, spoel ze niet uit etc, ze gaan gewoon met de witte handdoeken mee de wasmachine in. Voor ik ze erin gooi even snel de knoopjes los. Niks vies aan! Ik was ze op 60 graden, daarna gaan ze in de droger.
     
  20. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik heb 3 Charlie banana klein, 6 Charlie banana groot, 3 imse vimse groot, 2 mam mega/kraam verbanden en een aantal zelfgemaakt voor de lichte dagen. Ik was hiermee eerst elke avond en dan om de dag en dan lukt presies.
     

Share This Page