Kosten IVF/ICSI Belgie

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Dreuntje, 6 mei 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dreuntje

    Dreuntje Nieuw lid

    6 mei 2015
    2
    0
    0
    Makelaardij
    Anna Paulowna
    Hallo allemaal,

    Na 3 IVF/ICSI behandelingen en de diverse cryo's zijn we in Nederland helaas uitbehandeld.

    Mijn partner en ik denken er nu aan om in België verder te gaan. Heeft iemand hier ervaring mee en wat zijn ongeveer de kosten. Ik lees overal veel verschillende berichten.

    Bedankt!
     
  2. LoveAim

    LoveAim Niet meer actief

    Dat hangt er helemaal van af wat je voor eventuele (extra) onderzoeken laat doen en of werkzaamheden (punctie, tp) in het weekend plaatst moeten vinden (dat is duurder).
    UZ Gent heeft een vrij heldere prijslijst online staan: http://www.vrouwenkliniek.be/wp-content/uploads/pdf-arg-doc-prijslijstNL..pdf.
    Ik moet de kosten zelf voorschieten en heb voor de icsi een voorschot van EUR 3800 moeten betalen. Daar zat geen medicatie bij, die heb ik in NL gehaald. Daar was ik ongeveer EUR 700 voor kwijt.
     
  3. ster80

    ster80 Fanatiek lid

    17 nov 2012
    1.104
    0
    0
    noord brabant
    loveAIM en heb je een positieve test op je verjaardag ?

    Dreutje weet je al wat meer over de kosten ? ik ben namelijk ook benieuwd. hebben 8 aug de intake in gent.....
     
  4. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    Wij hebben begin 2015 een icsi gedaan met pipelle. Hier waren wij € 5500 aan kwijt incl. 2 maal zaad invriezen.
    Hou wel ook rekening met de benzinekosten. Die liepen bij ons best flink op
     
  5. ster80

    ster80 Fanatiek lid

    17 nov 2012
    1.104
    0
    0
    noord brabant
    jeetje rizzoli dat is veel geld. weet je toevallig ook hoeveel je van de zorgverzekering vergoed krijgt en wat het gedeelte is wat je zelf moet betalen ?
     
  6. Adriana85

    Adriana85 VIP lid

    20 okt 2010
    6.081
    25
    48
    (Sorry, mss beetje off topic)

    Mag ik vragen wat je van dit bedrag nog terugkrijgt?
     
  7. Jolanda1971

    Jolanda1971 Actief lid

    20 jul 2012
    458
    0
    16
    Vrouw
    Adminstratie
    Zuiden van NL
    gemiddeld ben je wel 5.000 eur kwijt, als je moeilijk te stimuleren bent, helaas nog meer. Hoeveel je vergoed krijgt, is afhankelijk van je verzekering. Wij wonen in belgie, en krijgen daar 6 pogingen vergoed, maar ga je de grens over (nl of duitsland) kijken ze hoeveel je al gedaan hebt en doen die dan in mindering.
     
  8. ster80

    ster80 Fanatiek lid

    17 nov 2012
    1.104
    0
    0
    noord brabant
    ik "geloof" maar weet dat niet helemaal zeker dat je van de zorgverzekering ongeveer 2400 terug krijgt.
     
  9. ster80

    ster80 Fanatiek lid

    17 nov 2012
    1.104
    0
    0
    noord brabant
    5000 euro is veel geld als je maar 2400 terug krijgt :(
    en daar komt dan nog eigen risico en reiskosten bij :(
     
  10. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    €2317 hebben wij terug gekregen. De rest zelf betaald
     
  11. Dreuntje

    Dreuntje Nieuw lid

    6 mei 2015
    2
    0
    0
    Makelaardij
    Anna Paulowna
    Meiden bedankt voor de reacties.

    Ik heb inmiddels iemand gesproken die het hele traject in België (Gent) doorlopen heeft. Incl. hotel overnachtingen, benzine ed. Kwamen zij op ca € 5.000,- Maar ze zeggen ook er is heel veel verschil of je veel doordeweeks kan doen of dat je in de weekenden zit, daar zit best wel een prijs verschil in.

    Ik komt net uit het ziekenhuis en vermoedelijk wordt Gent ook geen optie voor ons. Ik kamp met ernstige endometriose. Er is nog een optie en dat is Leuven. Dit ziekenhuis is gespecialiseerd in endometriose en het verwijderen ervan. Mocht dit lukken zit er misschien een kleine kans in om via Leuven een IVF/ICSI behandeling te gaan doen.

    Voorlopig voor ons dus geen rozegeur en maneschijn.
     
  12. Lies30

    Lies30 Fanatiek lid

    1 nov 2014
    1.019
    28
    48
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Zuid-Holland
    Goed dit te lezen mocht onze icsi 2 niets worden.. Dan gaan we ons goed laten informeren over opties/kosten in het buitenland.
    Succes iedereen!
     
  13. ZoWelkom84

    ZoWelkom84 Fanatiek lid

    1 apr 2015
    2.820
    636
    113
    Ik wil ook even reageren op deze vraag. Wij hebben ook een behandeling gehad in het UZ Gent en moesten op de dag van de punctie € 3800,- betalen. We kregen de ene factuur na de andere binnen, van bloedonderzoek tot echo controles en gesprekken e.d. maar al die losse facturen hebben we tot op heden nog wel vergoed gekregen. Als je die in NL had gehad wordt dat gelijk doorgestuurd naar je verzekering en nu moet je het eerst zelf voorschieten. Ik zit bij PNO met av Compleet pakket erbij. Ik ben zeer tevreden erover. Uiteraard wel eerst toestemming gevraagd. Die 3800,- is een behoorlijk bedrag en inderdaad de reiskosten en eventueel hotelovernachting erbij maar dat is ons meer dan waard. Hoe je daar geholpen wordt, hoe lief ze zijn en me geen nummer voelen is mij ook heel wat waard. Uiteraard moet het financieel wel haalbaar zijn..

    Van die 3800 euro zitten alle kosten van de punctie e.d. in.. Ik zou eens vragen aan je zorgverzekering of je toestemming mag krijgen en wat zij vergoeden. Wij hebben nu een factuur uit Gent gekregen wat de eigenlijk kosten waren van de punctie en dat geld wat ik terug ga vragen houden we gelijk apart voor een eventuele volgende behandeling! Dan hoef je 'nog maar' een klein beetje bij te betalen.

    Succes met je keuze/beslissing!!
     
  14. lillypie

    lillypie Actief lid

    1 jul 2014
    255
    0
    16
    heb je weleens gekeken naar klinieken in Istanbul of praag..zitten goede klinieken bij en de kosten zijn een stuk lager
     

Deel Deze Pagina