cadeautjes geven aan je kind(eren)

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door mapepejo, 8 mei 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.176
    8.904
    113
    Wij geven met een verjaardag meestal twee of drie cadeautjes, met Sinterklaas ligt het er aan (wij zelf meestal rond de drie cadeautjes) en met kerst ook nog wat (twee dingen oid). Met een zwemdiploma krijgen ze ook een cadeautje, met een rapport niet, met haar eerste dansuitvoering heeft ze ook wat gehad en toen ze buisjes kreeg ook allebei de keren. Verder koop ik best veel tussendoor, maar dat zie ik inderdaad niet als cadeau, geef het ook niet op die manier.

    Ik ben een tijdje terug erg geminderd met 'zomaar dingen kopen', omdat ik vond dat ze het wel erg vanzelfsprekend vonden alles maar te krijgen. Ik probeer het nu dus echt te beperken tot verjaardag, Sinterklaas en kerst. Maar dingen als stiften en stickers ed koop ik natuurlijk wel als dat nodig is, dat zijn hier zo'n beetje primaire basisbehoeften. ;)
     
  2. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    met verjaardag meestal 1 duurder kado en met sinterklaas begin in in september/oktober vast te sparen met kado's dus als het pakjesavond is heeft ze meestal wel flink wat uit te pakken.
    moet wel zeggen dat het meeste dan kleine leukigheidjes zijn en dan vaak 1 wat duurder kado.
    bij een goed rapport mag ze ook altijd een klein kadootje uitzoeken en als ze zich goed gedragen heeft bij de tandarts na een behandeling ook.. ze is echt geen fan van die man..
    tussendoor krijgt ze ook regelmatig wel iets maar altijd iets van een paar euro bij action weg of zo..
    stiften,potloden ed krijgt ze gewoon als het nodig is..
    oh my.. lijkt nu net of ze flink en vaak wat krijgt maar valt reuze mee hoor!
     
  3. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Hier krijgen ze met hun verjaardag een groot cadeau en nog wat kleinere cadeaus.
    Sinds de oudste drie zakgeld krijgen, " moeten" ze 5 euro besteden aan een cadeautje voor hun broer(tje).
    Meestal leggen ze dat hij elkaar zodat ze 1 cadeau van 15 euro kunnen kopen.
    Ik vind het belangrijk dat ze leren dat de verjaardag van een dierbare je wat mag kosten.
    Ik vind het ook echt leuk om te zien hoe ze stiekem met elkaar overleggen en naar de winkel gaan om hun broer(tje) te verrassen.
    Sinterklaas vieren wij ook en dan besteden we per kind 80 tot 100 euro.

    Tussendoor koop ik knutselmateriaal en tijdens de zomervakantie mogen ze ook weleens wat uitzoeken, maar het "zomaar" iets kopen doe ik niet meer.
    Ik vond dat het voor de kinderen " te makkelijk" ging om alles maar te krijgen.

    Ook klusjes in of om het huis worden hier zelden met geld of cadeaus beloond. Wij vinden het belangrijk dat onze kinderen leren dat je soms dingen gewoon doet om een ander te helpen en dat dat niet altijd met geld of cadeaus beloond hoeft te worden, maar puur omdat het fijn is voor de ander.
    Andersom help ik de kinderen ook regelmatig ( folders van oudste zoon mee helpen rondbrengen bijv.) zonder dat ik daar iets voor hoef te hebben.

    Onze oudste zoon past regelmatig op de jongste twee als wij eens een avondje weg zijn. Hem geef ik dan weleens een nieuw hoesje voor zijn telefoon oid, maar we betalen hem niet per uur ofzo.
     
  4. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.260
    1.165
    113
    Wij geven cadeautjes met verjaardag en sinterklaas en tijdens de zomervakantie krijgen ze een kleinigheidje (als we op vakantie zijn, mogen ze bijvoorbeeld iets uitkiezen in souvenirwinkel).

    Doop en communie ;)...

    De opa's en oma's daarentegen ;)... ik word er soms helemaal gestoord van hoe vaak die cadeautje voor kids willen geven. Kerstmis, pasen, iedere keer als ze op vakantie zijn geweest (en dat is soms wel 3 keer per jaar), voordat wij op vakantie gaan, naast de standaard sinterklaas, verjaardagen...
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Met verjaardag van ons meestal 1 "groot" cadeau. Bij de laatste verjaardagen dochter bv het kinderdagverblijf van playmobile en zoon een houten treinbaan.
    Met sinterklaas wat meerdere kleinere cadeautjes, knutselspul of aanvullingen op speelgoed. Dochter kreeg bv de babygroep die bij het kdv van playmobile hoort.

    Tussendoor krijgen ze wel eens dingen als stickers, klein autootje, bellenblaas. Niet echt iets groots. Maar laatst had dochter wel iets heeeel groots. Opa en oma sparen elke week een euro voor haar in een spaarpot. Alleen doen ze dat al vanaf dat ze 3 is en toen zei geld haar nog helemaal niks. Vorig jaar heeft oma die spaarpot dus eens tevoorschijn gehaald en daar zat behoorlijk wat in. Zelfs genoeg voor het prinsessenkasteel van playmobile. Tja het is haar geld dus op naar de speelgoedwinkel. Nu is ze dolblij met het kasteel dus een goede koop,maar ik had er toch enigzins moeite mee dat dochter op een gewone woensdagmiddag zo met een playmobile kasteel de winkel uit loopt dat zo duur is dat ze het niet eens zomaar voor haar verjaardag zou krijgen.
     
  6. Miss T

    Miss T Fanatiek lid

    3 mei 2012
    4.367
    306
    83
    Hier ook een familielid dat iedere 2 à 3 weken iets cadeau geeft.
     
  7. Dweeb

    Dweeb Niet meer actief

    Onze dochter krijgt met haar verjaardag, Sint en Kerst cadeautjes.
    Ik kan mij voorstellen dat als zij ouder wordt dat je dan bijvoorbeeld met een goed rapport, behalen zwemdiploma's ook wat kleins doet.
    Op dit moment zijn we bezig met zindelijkheidstraining en ze weet dat als ze haar stickerblad vol heeft dat ze dan een klein cadeautje mag uitzoeken.

    Verder krijgt ze tussendoor geen speelgoed, wel verbruiks artikelen zoals krijt, potloden etc.

    Wij hebben maar 1 kindje maar ik vind het wel normaal dat als je meerdere kinderen hebt dat de kinderen van hun zakgeld ook wat voor elkaar kopen.
    Vroeger (vanaf het moment dat we zakgeld kregen) kochten mijn broer en ik ook voor elkaar voor de verjaardagen. Net zo als we zelf wat kochten voor de verjaardagen van onze ouders.
     
  8. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.571
    3.069
    113
    Hier krijgt ze met verjaardag,sint en kerst wat.
    En meestal in de zomer nog wat voor buiten (ze is in feb jarig).
    Soms mag ze wat uitzoeken in de speelgoed winkel, gewoon wat kleins.
    Of als ik denk dat ze iets "nodig" heeft / graag wilt koop ik dat voor haar (bijvoorbeeld een spelletje, nieuw karton, knutsel spul)
    Voor zl koop ik ook speelgoed tussendoor, dus beetje lullig als zij nooit wat krijgt :)
     
  9. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dochter krijgt eigenlijk wel vaker cadeautjes. Ligt er natuurlijk ook aan dat haar verjaardag, Sint, en Kerstmis kort op elkaar liggen. Als ik dan alleen cadeautjes zou kopen op die speciale dagen, zou ze bijvoorbeeld nooit groot buitenspeelgoed krijgen.
     
  10. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Hij heeft net tuutaaaa autootjes gekregen van de action omdat hij strontvervelend was:p
    Haha nee, papa is een nachtje weggeweest en komt straks terug maar hij mist papa heel erg. De hele dag is het al papa papa papa papa papa papa papa papa papa papa papa papa,....
    Met die autootjes is hij weer happy en hij krijgt die eigenlijk omdat de spijlen uit bed zijn gehaald
     
  11. Spathiphyllum

    Spathiphyllum Bekend lid

    3 mei 2014
    536
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik koop af en toe wel eens wat voor mijn dochter, maar dat valt bij mij nu (ze is bijna 1) echt nog niet onder de noemer cadeau. Zeker die kleintjes hebben ontwikkelen zich zo snel en ze moeten ook wel wat uitgedaagd blijven natuurlijk. Speelgoed en boeken horen er wat mij betreft gewoon bij, net als kleren. Als ze daar uit groeien koop je ook gewoon een grotere maat.

    Hoe we het gaan doen als ze wat groter is, geen idee. Ik hou in elk geval niet zo van strikte richtlijnen, bijvoorbeeld een maximaal aantal cadeaus of een bepaald bedrag. Ze zal echt niet alles krijgen wat ze wil, maar sommige dingen zijn nu eenmaal groot en duur en hebben wat mij betreft wel echt een meerwaarde. Bijvoorbeeld een mooi speeltoestel in de tuin of een goede fiets.
     
  12. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Wij hebben voor de verjaardagen een x bedrag. Soms wat meer, maar ach. Wel houden we dat als richtlijn aan.

    Voor sinterklaas spreken we vooraf ook een bedrag af en kijk ik wat de jongens zelf aanwijzen en kijk of dat te combineren valt. En wat ik zelf van het gevraagde vind ;)

    En tussendoor krijgen ze ook wel wat, soms als cadeau, soms gewoon als tussendoor.
     
  13. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Hier krijgt ze bij verjaardag, sint en kerst een cadeautjes, afhankelijk van de grootte 1 of 2. Voor haar 1e verjaardag heeft ze een loopwagen van ons gekregen bv.

    Verder koop ik tussendoor wel eens wat. Meestal knutselspul of nieuw speelgoed als ik zie dat ze is uitgespeeld met wat ze heeft en geen uitdagingen meer ziet. Van het weekend bij de Ikea een telraam en een activiteitenkubus gekocht, en een tafel en stoeltje voor haarzelf zodat ze lekker kan zitten. Maar dat is echt niet iedere week.
    Opa's en Oma's houden zich ook in hoor, hier geen 3 wekelijks cadeau festijn, gelukkig maar :)
     
  14. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Met hun verjaardag en de kerst krijgen ze 4-5 cadeau's, dat kunnen meerdere duurdere kado's zijn als dat zo uitkomt.

    Aan het begin van de zomervakantie mogen ze ook nog elk een mooi kado uitzoeken. Kan ook bvb een nieuwe fiets o.i.d. zijn.

    Tenslotte krijgen ze tussendoor ook nog regelmatig wel wat, zeker ook als beloning bij een bijzondere prestatie. Kleding, boeken, teken-en knutselspul zorg ik sowieso altijd voor en is niet echt een kado hier.

    Drie keer per jaar moeten ze wat van hun speelgoed uitzoeken om aan het kindertehuis hier te geven. Ze hoeven niet hun eigen zakgeld te gebruiken voor kado's voor elkaar, dat vind ik onzinnig.
     
  15. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Oef... Wij kopen gewoon wanneer we er zin in hebben - maar wel tot een bepaalde leeftijd hoor. Ik denk nog een paar maanden en dan stoppen we er mee. Ik koop tot nu toe gewoon alles wat ik leuk vind voor hem (en natuurlijk kan ik het geld dan missen, anders had ik het niet gedaan). Op de lange duur ga ik ook alleen cadeaus kopen voor feestdagen of feestjes etc. en wil ik ook van het 'zomaar' af. In ieder geval de dure cadeaus zijn niet meer voor zomaar. Wij kochten bijvoorbeeld een loopfiets van 70 euro voor hem; zomaar. Als hij door krijgt dat wij zulke makkelijke ouders zijn die hem gerust gruwelijk willen verwennen ben ik bang dat hij sterallures krijgt en naast zijn schoenen gaat lopen en flink eisen gaat stellen. Dus nee, over een tijdje is dat klaar en moet hij maar ongeduldig een paar maanden wachten op zijn cadeau.

    (al koop ik dan nog steeds wel stiekem kleinere cadeautjes, want dat vind ik zelf ook wel leuk).
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.514
    36.473
    113
    Wij doen dat al jaren zo en blijven het ook nog doen, ik was ook een tijdje bang dat ze erg verwend zouden raken, maar dat is gelukkig helemaal niet zo. Ik had laatst een fiets voor mijn dochtertje gekocht en een wii u voor zoontje, zomaar omdat we een meevallertje hadden gehad en ik het leuk vond, ze waren er uiteraard erg blij mee, maar dat waren ze ook met het pakje stickers dat ik had meegenomen. Als ik nee zeg (want natuurlijk kan niet alles altijd), wordt er eigenlijk ook nooit gezeurd.
     
  17. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Hier altijd meerdere dingen. Voor kerst, Sint en verjaardagen. Vaak een paar grote dingen en een aantal kleinere. Verder ook regelmatig dingen tussendoor maar die worden niet als kado aangeboden. Die krijgt hij gewoon.

    Hij is nu nig te klein om iets van zijn spaargeld te kopen. Dit is nu nog voor later. Als hij later zakgeld krijgt mag hij daarmee doen wat hij wilt. Mocht er een broertje of zusje komen dan zou ik het leuk vinden als ze iets aan elkaar geven maar dan wel van omsingeld. Dat hoeven ze niet van zakgeld te doen.

    Hier vroeger ook ontzettend veel gehad. Elke week mocht ik in de stad iets uitzoeken. Koos vaak een singel of boek. En vaak grote kado's met verjaardagen enzo. Vl kreeg juist weinig. Ik vind het leuk om mijn kind ook leuke dingen te gunnen die ik ook had en Vl wil compenseren wat hij zelf niet had. Dus tja lekker verwend hier.
     
  18. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.839
    3.630
    113
    Wij hebben geen officieel 'cadeaubeleid'. Met verjaardagen krijgen ze van ons meestal 1 groter cadeau, of een paar kleinere cadeautjes. Met Sinterklaas 2 of 3 grotere cadeaus en nog wat kleintjes. Met kerst nog een kleinigheidje. Maar door het jaar heen ook wel eens wat, gewoon zomaar, of ook wel eens als beloning ergens voor. Maar dat zijn dan wel kleinigheidjes (nieuwe dino, waterpistool, bellenblaas, dat soort dingen).
     
  19. horselover

    horselover Fanatiek lid

    24 aug 2008
    2.518
    1
    0
    Ik ga niet tellen hoeveel cadeaus ze krijgen.
    Meestal 1 duur/nuttig cadeau op haar verjaardag ( denk aan schommel, fiets, pony, ed.) en dan nog wat kleinigheidjes erbij en de hoeveelheid daarvan weet ik niet.
    Met sinterklaas 1 groter cadeau ( denk aan playmobile, lego friends ed.) en allemaal kleine cadeautjes (knutselspullen, leuke dingetjes)
    Tussendoor krijgt ze ook wel eens een cadeautje of een kleinigheidje.
    Bij speciale gebeurtenissen als ziekenhuisopname/operatie, zwemdiploma krijgt ze ook een cadeau en dan meestal iets voor de verzameling playmobile/lego friends/barbies ed.
     
  20. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Oh gelukkig! Ik vind het zo leuk om dat snoetje zo blij te zien met een keukentje, een loopfiets, een glijbaan, een zandbak, dreumes-step (op 3 wielen dus) etc. Hij speelt ook met alles even fanatiek. Dus het is niet ondoordacht, maar wel gewoon zonder reden. Behalve dan dat het een lief kind is en wij superveel van hem houden ;) Wanneer ik merk dat hij het niet (meer) kan waarderen of onredelijk/verwend begint te doen, is het echt klaar.

    Dan kan hij een gebrand dvd'tje krijgen met deze videoclip:

    https://www.youtube.com/watch?v=834pdsaOVW8
     

Deel Deze Pagina