Hoiii allemaal Ik heb even een vraagje. IK ben sinds vorige week in een huurwoning getrokken incl. stookkosten. NU kreeg ik vandaag een brief van Stedin dat ik nog geen energieleverancier heb voor mijn elektriciteit en gas. Ik dacht huh?! dat zit toch bij de huur in.. maar nee dat zijn dus alleen de stookkosten voor de verwarming.. Duss nu moet ik nog apart gas en electriciteit gaan afnemen, maarrr ik heb echt geen idee hoeveel ik moet nemen Hoeveel verbruik moet ik rekenen voor een 1 persoons huishouden waarbij er met gas gekookt wordt? Je hebt op internet genoeg sites waarbij je dit kan uitrekenen maar dat is incl. stookkosten voor verwarming en dat moet er bij mij niet bij. Het gaat bij mij echt alleen om de stroom en het gas voor het koken. Wie of wie weet hoe ik dit moet berekenen? Of wie heeft er een soortgelijke situatie? Help!
Zou ruim gaan zitten. Twee personen toch niet met 3 rond de 140. Vergeet je het water ook niet dat zit ook niet bij je huur. Hier inclusief stook kosten huur. Maar gas. Ligt apart water is ook van andere maatschappij.
Wij hebben ook zo'n woning gehad. We betaalden 40,- per maand aan een energieleverancier voor het gas en de electra, we kregen na een jaar precies een maandbedrag terug. Ik moet wel zeggen dat wij vooral vrij nieuwe apparaten hebben, dus geen energievreters.
140 vind ik ook wel veel hoor ! Wij zijn met 5 personen en betalen 134,00 aan gas en elektra en kreeg 60 euro terug dit jaar
En heb je nog enig idee hoeveel je toen aan kWh en gas had? Want dat zijn eigenlijk de dingen die ik moet weten.. En jullie waren met hoeveel personen?
Nou gezin met drie normaal hoor. En vergeet je water niet. Krijg wel vaak rond 300 per jaar terug. Betaal liever te veel dan bij te moeten betalen.
140 is normaal als je stookkosten daar bij in zitten lijkt me. Wij betalen 150, maar hebben geen stokkosten bij de huurprijs in. Denk dat je zonder stookkosten met 100 euro wel ruim genoeg zit..
Ik moet alleen geen bedragen hebben maar hoeveelheid verbruik op jaarbasis van kwh voor electriciteit en m3 voor gas.
Ik wil het morgen wel even voor je nakijken . Wij waren met z'n tweeën toen, mijn vriend en ik. Dus wie weet ben jij dan nog wel goedkoper uit hoor, en alleen maar fijn als je wat terug krijgt .
Dat zou fijn zijn! Ja als je terug krijgt is altijd lekker, alleen ik heb het momenteel niet zo breed per maand dus wil niet te veel betalen per maand als het niet nodig is
Ik had hem hier op 160 staan, kreeg aan het einde van het jaar 1000 terug Dit met 2 volwassenen en 1 kind. Volgens de site zou ik op 80/90 pm zitten, maar aangezien ik dat nooit vertrouw, heb ik hem verlaagd naar 120 pm Als je alleen kookt met gas, verbruik je echt maar heeel weinig gas, ik heb zelfs na de afrekening gebeld om te vragen het wel Klopt, maar het klopte echt.
Ik heb ook blokverwarming bij woningbouw (betaal ik 50 euro per maand voor). Warm water en douchen gaat bij mij via een boiler (op elektriciteit, normaal gesproken is warm water op gas/CV). Energie verbruik ik per jaar ongeveer 2000 kWh (ik + dochter). Dit is het gemiddelde stroomverbruik voor 1 persoon, dus op zich ben ik best zuinig met mijn dochter er nog bij + de electriciteitskosten die ik extra maak voor warm water/douchen. Gas voor alleen te koken is ongeveer 65 m3. Maar voor gas zijn de grootste kosten de aansluiting/netkosten/vastrechtkosten, hoe dat ook precies heet. Het verbruik valt erbij in het niet, dus maakt niet zoveel uit hoeveel je exact invult. Ik betaal geloof ik 12 euro per maand vastrechtkosten voor gas en dan minder dan 1 euro verbruik om te koken. Eigenlijk is koken op electra dus voordeliger, maar ik heb een mooi gasfornuis in de keuken ingebouwd zitten... Ik betaal 40-45 euro totaal als voorschot per maand voor elektriciteit + kookgas dacht ik, en dat klopt ongeveer. Daarnaast je waterkosten inderdaad nog. Ik zou invullen 2500 kWh (dat is het gemiddelde 2 persoonsverbruik) en 65 m3 gas.
Dat is natuurlijk niet te zeggen. Misschien heb jij hele energie slupperende spullen of juist hele zuinige. Met één persoon schatten de energie leveranciers vaak zo'n 1500 kwh en 1100 m3. Daarbij geef je aan stookkosten zitten erbij in, dus gaat alleen om koken, houd je ook rekening met douchen? Dat gaat ook via CV en kost ook gas. Voor een alleenstaand persoon met bovenstaand verbruik zit je rond de 100,- pm.
Ik had ook ook zoiets meegemaakt. Ik dacht ook dat gas + elektriciteit in de stookkosten zaten.. We betalen nu voor stookkosten 75 euro per maand (BELAGELIJK HOOG!).. voor gas en elektriciteit (2 volwassen,1 peuter) betalen we 60 euro per maand.. we verbruiken best veel elektriciteit, dus dit kan wel kloppen..
Ik zou telefonisch contact opnemen met de leverancier die je wilt en na bijv. 4-5 maanden uitzoeken of het gemiddelde maandbedrag klopt.
Je kunt bij een energieleverancier gewoon aangeven dat je bijv alleen gas hebt om te koken, dan zetten ze hem al veel lager. Ik zit rond de 2500 met elektra (mijn boiler voor warm water is op elektra (kan ook op gas zijn en dat scheelt wel in je verbruik) en gas sta ik ingeschat op ongeveer 50m3 per jaar (alleen mijn gaspitten zijn op gas, oven is dan weer elektrisch). Voor de elektra maakt het weer heel veel uit hoe energiezuinig je apparatuur is en of je bijv apparaten stand-by laat staan, laders in de stopcontacten laat zitten etc. Ik woon overigens samen met mijn zoontje van 6 en regelmatig is mijn vriend er ook nog bij. Ik zou even kijken of je water ook in je huur zit, is hier namelijk wel.
Douchen gaat hier dmv een boiler... Dus elektra Ik gebruik hier echt alleen gas om te koken, de oven is ook elektra. Dus die 1100m3 voor gas is echt veeeeeeel te veel! Ik heb afgelopen jaar, over een heel jaar, minder dan 50 gebruikt Volgens mij. Kan allen de afrekening zo snel niet vinden