Ster ik had ook een mail gestuurd naar dat emailadres dat Girlliej doorgaf en dezelfde dag nog antwoord gekregen. zwangeren ik ben heel erg blij dat het zo goed gaat met jullie en dat jullie hier zo af en toe eens wat van dat positief nieuws komen delen, dat geeft mij echt goede moed. Zaterdag weer bij de gyn voor de uitgangsecho om dan volgende week te starten met de hormonen, deze poging slik ik geen extra vitamines, ga ik niet naar de osteopaat, drink ik geen granaatappelsap, stop ik niet met sporten, kortom ga ik gewoon door met mijn leven en zien we wel of het lukt deze keer. Ook heb ik nu te horen gekregen van Gent dat de multidoses Menopur in de koelkast bewaard moeten worden tot je ze gemengd hebt, daarna moet je ze in de kast bewaren... Dat hadden ze mij bij de vorige poging niet verteld, dus heb ik de menopur steeds in de koelkast laten staan, misschien ook wel daarom dat ik minder follikels had??? De gyn zegt dat ik een grote eicelreserve heb dus hij vond het ook vreemd dat ik de vorige keer minder follikels had.
Ster hopelijk is het al gelukt en heb je een afspraak. m676 het is inderdaad wel heel fijn al die echo's. Gaan jullie dan zelf tussendoor nog een pretecho doen of laten jullie het bij die van vorige week? Siepie dat is wel minder altijd zo veel buikpijn, maar gelukkig helpt de pijnmedicatie. Spannend weer bijna beginnen! Yaraah groot gelijk dat je je leven niet stil zet en gewoon doorgaat. Wel na de punctie even rustig aan doen . Bij ons zeggen ze dat de menopur helemaal niet in de koelkast hoeft . Misschien hebben ze in Belgie een andere variant? Ik heb t nl nog speciaal nagevraagd bij de apotheek en ook in de bijsluiter staat t er niet in dat het in de koelkast moet. Hopelijk een grotere opbrengst dit keer. Fijne dag iedereen en geniet van het zonnetje
He meiden, Ik heb nog even geen puf voor een lang verhaal. Maar ik ben thuis. Operatie heeft 5 uur geduurd. M'n linker (en enige) eierstok zat vol met endometriose en was verkleefd met een stuk darm. Mn blaaskoepel zat vol, douglasholte was verkleefd en misschien het ergste en de reden waarom de operatie lang duurde was dat de verbinding tussen nier en blaas was volledig geblokkeerd. Ze heeft uiteindelijk een extra chirurg gevraagd te helpen omdat het technisch lastig was. Maar daar kwamen dus mijn plas problemen vandaan. Na de operatie kwam ze vertellen dat ze endo had aangetroffen op alle plekken die ik had aangewezen. (ik luister dus voortaan 100% naar mijn lichaam!) Ik heb links een raar opgezwollen buik en kan niet echt praten want ze hebben mn stembanden geraakt met die buis om te beademen maar ik ben lekker thuis!!! Bedankt voor jullie concern.
Liz jeetje dat klinkt wel heel erg heftig zeg. Laat je lekker verwennen en rustig aan genezen. Beterschap!
Jemig Liz, wat heftig allemaal! Hopelijk ben je nu weer een lange tijd van die akelige endo verlost en zijn je klachten in elk geval een stuk minder! Rust goed uit, sterkte en heel veel beterschap!! Yaraah: vreemd verhaal van die menopur. in NL is het precies andersom: je bewaart de medicijnen zolang ze nog ongebruikt in de verpakking zitten niet in de koelkast. Pas als je gaat mengen en het nog niet direct zou willen gebruiken, moet je het in de koelkast bewaren... Heb al 1 babyslofje gemaakt gister, nu de andere nog ff afmaken . Hopelijk lukt die net zo goed en wordt ie ook even groot .
bedankt voor jullie reacties..... hebben nog een x gebeld en toen 35 minuten in de wacht gestaan, maar we hebben een afspraak gepland 18 augustus. acheraf gezien had ik idd beter kunnen emailen jeetje liz wat een heftige operatie heb je gehad. is het uiteindelijk wel alles zoveel mogelijk weggehaald ? en hebben ze de eierstok wel goed kunnen schoonmaken en redden ? rust maar goed uit, hopelijk knap je snel op. je zult wel een aantal weken nu moeten herstellen neem ik aan ? hoeveel dagen moet je in het ziekenhuis blijven ? dikke knuffel pien succes met de babyslofjes boboke hier hele dag werken, kan niet van de zon genieten maar hopelijk geniet jij extra goed nu yaraah ik heb menopur die ik zelf moet mengen, die hoeft niet in de koelkast bewaard te worden. maar misschien is dat bij jou anders omdat jij die kant en klare hebt toch ? ik had bij poging 1 ook veel meer eicellen dan bij poging 2.... volgens mij blijft het nog steeds "gissen" waar het aan kan liggen.... bij mij weten ze het ook niet wat de reden is. hopelijk heb je bij de nieuwe poging lekker veel eicellen / embryo's
dikke knuffel meis!! 💜 Ster,jaa eindelijk een afspraak! En hopelijk kunnen ze je helpen. Pien,al lekker aan het aftellen? Mooie foto in je album die laatste. Hier: rustig en weinig te melden
Yaraah: oh als je kant en klare menopur hebt, dan ist misschien idd wel een ander verhaal. Maar wat Ster ook zegt: het aantal eicellen kan per keer met dezelfde dosis gewoon verschillen. De ene maand heb je kennelijk meer klaar liggen dan de andere maand. Ik had de tweede keer ook een stuk minder eicellen dan de eerste keer. Bij de derde keer hebben we toen wel de dosis opgehoogd (naar 225) en had ik weer evenveel als de eerste keer. Blij dat we dus toen opgehoogd hebben, anders had ik waarschijnlijk weer weinig gehad. Ster: nou gelukkig heb je eindelijk een afspraak met Gent! Eerst even van de zomer genieten, verhuizen, klussen, leuke feesten bezoeken en dan op naar een nieuwe poging! Slofjes zijn af .
Lieve Liz, pfffff wat een operatie. Je voelt het zelf goed aan! Heb je al een afspraak staan over de uitslag ed? Sterkte meis, superlief dat je dit weer doorstaan hebt! Ster, fijn dat je een afspraak hebt staan! Haha pien, en anders maar hopen dat de voetjes niet even groot zijn 😉 Boboke, hoewel ik t liefst iedere week een echo wil, gaan we er geen meer zelf betalen. Mss bij de gyn straks nog een echo? Yaraah, weet niets van menopur, wel dat vloeistof inspuiten minder gevoelig is als het op kamertemperatuur is.
Volgende dag weer naar huis Ster zo gaat dat altijd bij het EMC. Ik moet zeggen dat ik dat nu wel prima vind want heb thuis meer aanspraak en verzorging! Fijn dat je een afspraak hebt gemaakt in Gent. Ik ben benieuwd. Wij gaan naar Leuven maar probeer het niet te idealiseren..(lastig) want weet gewoon niet precies wat daar nou beter gaat dan hier. M'n eierstok was enigsinds te redden al hadden ze wel stukken verwijderd die zijn nu in het lab voor testen. Ergens in Juli hoor ik of dat wel 100% endometriose was. Ze wilde geen uitspraak doen of we moesten stoppen met IVF of niet maar zei wel je eierstok was dik en gespannen en vol cystes. Je moet je voorstellen dat je dus gaat prikken in een soort onstoken gespannen puist?:x Ook niet echt aan te raden. Maar ja ze gaan niet zeggen dat we moeten stoppen. Misschien dat die beslissing van ons zelf moet komen maar ga toch eerst Leuven afwachten.
Oh arme Liz . Ik hoop dat ze in Leuven nog iets zinnigs kunnen zeggen over je eierstok en of ie nog van voldoende kwaliteit is om IVF mee te kunnen doen. Ik hoop het zo voor je meid! Maar eerst maar even goed herstellen van de operatie. Laat je maar goed verzorgen en verwennen door je mannetje!
Liz, ik hoop maar dat de tijd snel gaat voor je en jullie snel in Leuven zitten! Nu, zoals pien ook zegt, flink laten verwennen en rustig herstellen.
Ik kom weer eens even kijken hier, maar jeetje Liz heftig allemaal. Misschien een stomme vraag maar wat is nou een endo? Bij ons is alles goed dus heb gewoon geen kaas gegeten van al dit soort complicaties. Voel je je al iets beter? Pien wat leuk dat je slofjes hebt gehaakt, knap ook ! Ben je al helemaal klaar voor de bevalling..? Voor mijn gevoel is de tijd omgevlogen en ben je net zwanger haha... Hief wel weer ietsje vrolijker maar 't kan nog wel beter. Ik kom er maar niet uit wat we willen. Mijn man vindt dat ik het meest moet ondergaan van alles dus hij zegt ik wil wel door maar laat het over aan jou. Moeilijk moeilijk .. Jullie ook een lekker lang hemelvaartsweekeind? Ik was al vrij vanaf woensdagmiddag. Lekker hoor!
Ster fijn dat je een afspraak hebt kunnen maken. Straks eerst je nieuwe huis opknappen en daarna met frisse moed weer van start. Klaproos zwaai Pien het is verdacht rustig ......Hopelijk heb je je kleine man al in je armen. m676 die pretecho's zijn ook behoorlijk aan de prijs dus begrijpelijk dat je die niet te vaak doet. Bij de gyn zal je vast nog wel een echo krijgen. Hoe gaat t met het bloedverlies? Liz ik vind t echt knap dat je zo positief blijft ondanks alle schade die de endo al bij jou heeft aangericht. Ik hoop echt dat er nog een mogelijkheid is om jullie wens in vervulling te laten gaan. Hoe gaat t nu met de pijn, ook met plassen? Gaat dat nu beter? Beschuitje je man heeft natuurlijk wel gelijk dat jij de behandeling moet ondergaan en alle hormonen moet spuiten met alle veranderende emoties van dien. Het is belangrijk dat jij goed genoeg in je vel zit om dit aan te kunnen. Hopelijk kom je er snel uit wat je wilt doen. Mijn man heeft inderdaad ook lekker een lang weekend vrij en dan met het mooie weer van de afgelopen dagen heerlijk
Oh gut ik heb niet aan mijn meldplicht gedaan gister! Nou was het maar waar Bobo, maar nee nog niets aan het handje. Gisteravond op bed wel een beetje een zeurderig gevoel in mijn onderbuik gehad, maar toen ik me omdraaide was dat weer weg. Toch hoop ik stiekem dat er wel al iets aan voorbereiding gebeurt zonder dat ik het in de gaten heb, maar dat zal wel wishfullthinking zijn . Trouwens jij schiet ook al op met 27 weken! Begin je ook al aan de bevalling te denken, of ben je al begonnen met een cursus? Beschuitje: endo staat voor endometriose. google maar es, tis een rotziekte en je komt er eigenlijk niet meer van af en kan dus ook flink je vruchtbaarheid aantasten, bovendien gaat het vaak gepaard met flinke pijn en in de slechtste gevallen is dat niet alleen tijdens de menstruatie. Lekker he al die feestdagen, breekt lekker de week en geeft lange weekenden. Ook ik vind het wel lekker dat mijn man nu weer wat meer thuis is . Lastig he om te bepalen wanneer je er weer klaar voor bent. Dat kun je toch alleen het beste aanvoelen en gelukkig dat je man er op die manier in staat hoor, want het is wel waar, het is jouw lijf en die heeft een hoop te verduren. Geef jezelf in elk geval de tijd om er goed over na te denken, het moment dat je er weer klaar voor bent komt vanzelf.
Hey meiden, Beschuitje: je man heeft wel een punt dat jij de behandeling moet doorstaan, maar ik vind het wel positief dat hij graag door wil gaan, met alle ups en downs erbij... Het is een moeilijke beslissing die jij alleen kan nemen. Pien: haha nog niks aan de hand dus... Boboke: jeetje jij ook al 27 weken, wat gaat de tijd toch snel Ego: net terug van uitgangsecho, de gyn zag acht follikels die klaar liggen, als mijn ongesteldheid doorbreekt, mag ik starten met Menopur, dat zal normaal maandag zijn... Ook uit de pipelle is gebleken dat ik een gezonde baarmoeder heb
Pien jaja er wordt nu goed op jou gelet . Ik hoop voor je dat het nu snel gaat beginnen en je je kleine man eindelijk mag begroeten. Ja het gaat nu inderdaad een stuk sneller dan de eerste 12-16 weken. Het is ook niet voor te stellen dat hij er over een maandje of 3 er al is. Eind deze maand begint mijn cursus dus ben benieuwd. Volgende week groeiecho en een bijeenkomst over borstvoeding. Een beetje vroeg, maar de enige andere datum was precies op mijn verjaardag en dat wilde ik liever niet. Ivm vakantie dan pas weer in september en tsja dat is toch wat aan de late kant . Nu heb ik overigens alsnog op mijn verjaardag een les van de zwangercursus . Groots vieren doe ik het toch nooit, maar een etentje zit er nu ook niet in, dan maar later inhalen. Qua bevalling daar denk ik eerlijk gezegd nog niet zo veel aan, beetje struisvogel politiek misschien .Kijk wel veel naar TLC . Ik vind t veel lastiger dat we nog geen naam hebben en ben daar meer mee bezig. Helaas krijg ik ook niet veel input van mijn man, die is daar op de een of andere manier veel minder mee bezig. Yaraah dat is toch fijn om te weten dat je baarmoeder in ieder geval gezond is. Is 8 ook het aantal dat er andere keren klaar lag?Zou een mooi aantal zijn als ze allemaal meegroeien. Hopelijk komt de menstruatie op tijd, zodat je weer van start kan.
Ik heb geleerd dat geen enkele vraag stom is!! Ik vind het juist goed dat je het vraagt. Maar het staat voor Endometriose. Endo is het baarmoederslijmvlies (Endometrium) wat elke maand groeit in je baarmoeder zodat er een eitje in kan nestelen. Bij vrouwen met Endometriose groeit dit baarmoederslijmvlies ook buiten de baarmoeder en hecht het vast aan allerlei organen als darmen en eierstokken etc. Zodra je menstrueert doen ook de cellen die zich buiten de baarmoeder hebben genesteld aan organen dat en veroorzaken als het ware kleine inwendige bloedingen die dus vooral erg pijnlijk zijn. Ook zorgen de cellen voor verklevingen waarbij dus organen aan elkaar vast 'plakken' of groeien. Zoals bij mij nu mn eierstok aan mn darm maar ook darmen aan elkaar. Het is voor vrouwen met Endometriose dus van groot belang niet ongesteld te worden. Maar ja dat rijmt niet met een kinderwens! Er zijn overigens vele vormen Endometriose en sommige zijn helemaal niet zo ernstig en andere zorgen voor bijvoorbeeld alleen maar cystes (een verzameling van oud bloed) in en aan de eierstokken. De ziekte wordt onderverdeeld in verschillende stadia. Bij mij heeft de endo dus na 1 IVF poging al die schade aangericht omdat ik na de poging drie keer ongesteld ben geworden. Heel verhaal Pien wat onwijs spannend nog maar twee officiele dagen volgens je banner!!! Boboke dat lijkt me ook ontzettend moeilijk een naam bedenken!! Is toch voor iemand z'n leven!! Ik had een ontzettend Nederlandse naam maar ging stage lopen voor de Hotelschool in de UK en niemand kon mijn naam uitspreken. Uiteindelijk heb ik mn tweede naam aangenomen en zo noemt iedereen (behalve mn ouders) mij nu jaren later nog steeds. Maar het is wel belangrijk dat je partner het ook mooi vind natuurlijk. PS ben wel nieuwsgierig naar de slofjes Yaraah klinkt als goed nieuws! M676 bedankt voor je lieve berichten!
Liz de slofjes waren van Pien . Hoe gaat t nu met jou? Nog veel pijn? Dan heb je in jouw geval nog geluk dat je een tweede naam hebt, die heb ik niet en krijgt onze zoon ook niet...