15:30-19:45: periode van onrust en meer huilen. Niet zelf in slaap kunnen vallen,meerdere keren heen en weer lopen voor een speentje en maar kort slapen. Hier hetzelfde verhaal. Rond vijf weken het ergst, na zes weken wat minder onrust in de avond. Maar ja, nu sowieso langer wakker per wakkermoment. Koken en eten dan lastig ja. Soms eet ik boven op bed naast zijn bed. Ik schaam mij want ik kook niet meer elke avond (simpel salade en brood en vlees), mijn man komt vaak laat thuis en kook- en etenstijd in de onrust periode en in combinatie van een eind middag/ beginavondflesje weinig tijd en rust om te koken. Nou in het weekend maak ik het goed. Hier 20:30 ongeveer een magische grens, onrust en huilen stopt. Benjamin slaapt dan als een roosje of hij is vrolijk wakker. Baby;s sommige vreemde maar lieve wezentjes! sprongetjes, slechter slapen en/of eten hoort erbij. Eveneens als hangerigheid en huilerig. 8-wekensprong, ik weet niet meer wat er aan de sprong lag of aan de kwaaltjes waarmee Benjamin geplaagd werd. Zondag Benjamin 11 weken, en met zijn bijna twee weken te laat geboren te zijn moet hij dus ergens in de 12 wekensprong zitten of er mee beginnen. Nou, de laatste drie avonden is het s avonds wel een aapje wat aan mij vastgeklampt zit en alleen in mijn armen op mijn buik in slaap kan vallen en in slaap kan blijven. Drieka, dan maar in de middag bij je houden. Doe ik ook in de avond. Onrust en niet anders willen slapen neemt vanzelf af met 12 weken. Ze zijn nog zo klein en ze doen nog zoveel nieuwe indrukken op (ook zien wij dat niet zo). Verliefd, succes morgen he! Hier, wezen wandelen en bij mijn ouders langs geweest. Benjamin 45 minuten geslapen in de wagen. Wagen geen garantie voor goed slapen hier. Slapen in bed of in een rijdende auto . Benjamin zat bij mijn moeder op schoot toen er weer iets waterigs uit zijn mondje golfde, rook gigantisch zuur. Mijn moeder zei dat is gewoon maagzuur verdund met speeksel. Op dat moment werd Benjamin ook heel onrustig en begon hij te huilen. Nou, als mijn moeder dit nou opmerkt, waarom de verpleegkundigen niet. Gelijk mijn hart en frustraties gelucht bij mijn ouders. Die namen en nemen mij gelukkig wel serieus. Ook sprak mijn moeder net een vrouw uit het dorp die kinderarts bij het CB was, die vond het op basis van het verhaal van mijn moeder echt reflux (en dan vooral last van het maagzuur). Ze zei dat ik maar eens Johannesbroodpitmeel moest gebruiken.
@Gerdia, dat is ook zeker een heel erg leuk cadeau. Is fijn dat je via internet zoveel kan krijgen en laten personaliseren. Had er eerst geen idee van totdat ik vanochtend eens internet ging afstruinen om ideetjes op te doen. Toen wist ik direct wat ik wilde kopen, wel een maand te vroeg maar goed, het hoeft maar in huis te zijn, hoef ik er ook niet meer aan te denken Ik heb het vandaag besteld en het komt morgen als het goed is al binnen, dus lekker snel. Florian heeft zijn 4de flesje gehad, is verschoond en heeft zijn pyjama aan, ligt nu lekker te slapen in de box dus dat is wel fijn.
@Pukjepuk: waarom ze dan niet maagzuurremmers geven Als je al zo lang aan het k*tten bent, valt het te proberen zou je denken toch? Eten doe ik pas als Dafne in bed ligt, dus rond 19 uur. Dat vind ik niet zo erg. Ik eet graag laat, anders heb ik 's avonds weer snel trek en ga dan lopen snaaien.
@Pukjepuk, toch typisch dat Benjamin ook zo onrustig is rond dat tijdstip. Hier valt Florian ook in slaap na het 4de flesje, verschonen en als hij zijn pyjama aanheeft, dus tussen 20:00-20:30 en dan slaapt hij echt wel totdat ik hem wakker maak voor de laatste fles. Hij wordt er zelden zelf wakker voor. Ik denk dat het gewoon een fase is aangezien hij dat pas 1,5 week zo heeft, hij is nu morgen 10 weken en gecorrigeerd 8,5 week oud. Dus het zal toch wel het 8 weken sprongetje zijn want hij heeft van het 5 weken sprongetje ook echt last gehad, bijna 1 week lang. Het 8 weken sprongetje kan ruim 2 weken aanhouden dus we zullen zien. Ik zie wel weer verandering bij hem, hij is echt zijn handjes aan het ontdekken en ik kan hem nu echt bewust laten lachen, ook maakt hij ineens meer geluidjes, op zich wel heel erg leuk natuurlijk.
Weer een nacht voorbij en Florian is nu precies 10 weken oud, wat gaat de tijd toch snel pfff. Vanochtend werd hij om 07:00 wakker en heeft zijn eerste flesje al weer op. Vandaag begin ik ook echt met lijnen weer want die eerste 19 kg vlogen eraf maar ik zit nu al 3 weken op hetzelfde gewicht mede doordat ik gewoon nog steeds elke dag aan het snoepen ben, ik wil die 11 kg er gewoon vanaf zodat ik ook mijn eigen broeken weer aankan. Ik ben voor de zwangerschap 20 kg afgevallen door mijn eetpatroon aan te pakken aangezien echt sporten niet gaat. Dit heb ik gedaan met behulp van een eetdagboek en daar ben ik vandaag weer mee begonnen, een vrouw heeft 2000 calorieën op een dag nodig en ik zorg dat ik er maximaal 1500 binnen krijg, dan weet ik dat ik die 11 kg ook kwijt raak maar zal gewoon weer een sterk doorzettingsvermogen moeten tonen, maar goed, ik heb het al eens eerder gedaan dus dat gaat me nu ook wel weer lukken. Ik eet gewoon normaal alleen allemaal een beetje minder en gewoon niet meer snoepen, dat scheelt al heel erg veel.
Heerlijk die lange slaap kindjes! Hier vanacht 4uur..GAAP!! Want ik moet wel gewoon 20over7 uit bed om dochterlief klaar te maken voor school. Youri slaapt nu nog wel weer lekker, dus slaapt alweer 5uur..zal zo eens even bij hem kijken! Tja die kilo's die zijn er bij mij af..Maarja in de verkeerde verhouding helaas, mijn benen zijn dunner als voor de zwangerschap, maar die buik wil nog niet helemaal goed in model helaas.. Maar zolang ik borstvoeding geef wil ik niet echt op steng dieet.
Nee met borstvoeding mag je ook niet gaan diëten. Ik doe ook niet een bepaald dieet maar pas mijn eetpatroon zo aan dat ik maximaal 1500 calorieën per dag binnen krijg, dus 500 minder dan een vrouw nodig heeft, dan val je geleidelijk af en ik eet verder evengoed gewoon alles, alleen met mate. Ik ben toen 20 kg afgevallen in 1,5 jaar dus hoop nu voor de winter weer in mijn eigen spijkerbroeken te kunnen, dat is een reëel doel.
Nacht, record behaald. benjamin heeft nu zes uur achter elkaar geslapen, terwijl hij om 22:00 nou niet heel veel gedronken had of zo. Verder neemt het huilen van hem toe, na de fles nu ook hard tot ontroostbaar huilen. En tussendoor huilt hij nu ook meer. Als ze hem niet serieus nemen in het ziekenhuis, wordt een makkelijke zoete baby vanzelf een huilbaby. En waarom zo ver laten komen. Hij heeft vandaag nog geen enkel moment vrolijk gespeeld. Alleen na de nacht kreeg ik een schaterlach van hem. Normaal in de nacht komt alles tot rust, inclusief slokdarmpje. Hij heeft nu vijf flesjes, eigenlijk zal hij rond de 180 cc nodig hebben per fles, hij drinkt nu 140 -150 cc per fles. Liekje, je hebt daarin helemaal gelijk, waarom laten ze het ons niet gewoon proberen. Want hij begint nu ook na 110 cc na het harde huilen tussendoor de fles verder te weigeren. Na het troosten krijg ik er met moeite nog 30-40 cc bij. En hij blijft na het huilen na de fles, vieze gezichtjes zetten. Kilo's, hier blijft het ook stabiel. Geen tijd en rust om eens elke avond lekker gezond te blijven koken. En in het ziekenhuis waren het allemaal magnetron maaltijden, geen restaurant met warm eten was er. Inderdaad met borstvoeding niet streng gaan lijnen of dieeten.
Fijn dat Benjamin zo lang geslapen heeft maar vervelend dat hij steeds meer gaat huilen Ik zou net zo lang de artsen lastig vallen totdat ze eens fatsoenlijk wat doen! Dit kan toch niet zo doorgaan?? Zo is het voor Benjamin ook erg frustrerend lijkt me.
@pukjepuk: nou, dat schiet echt niet op zeg! Ik zou idd bij de artsen aan blijven dringen. Desnoods een 2nd opinion aanvragen. @Drieka: dat kunnen ze wel.zeggen, 2000 kcal per dag voor een vrouw, maar ligt ook aan wat je doet op een dag. Ik heb bv zittend werk, als ik 2000 kcal binnenkrijg, kom ik aan. Ik moet ook weer gezonder eten, maar door verveling van overdag thuis zitten snaai ik sneller. Als ik weer werk heb ik daar geen tijd voor. Dat scheelt al wel. Het gaat maar om 5 kilo, maar pff. Ik weet niet wat ik aan moet gaan trekken naar werk. Ben bang nog steeds mn positiebroeken. Gelukkig kan ik wel weer sporten nu, maar dat gaat straks ook maar 2x per week, ipv 3-4x wat ik voorheen deed. Ik moet gewoon even de knop om zetten en wat discipline hebben, haha. Dafne was pas om 7 uur wakker. Om 8 uur er weer in en ik heb zelfs tot 11 uur geslapen. Dafne tot 11.45 zelfs. Gaat snel he, met die kleintjes! Ik kijk elke keer naar een sprongetje uit. Ze heeft geen last van de huilerigheid en hangerigheid, das fijn! Maar dan kan ze tenminste weer wat meer, zo leuk!
Drieka, Liekje, net weer gebeld, ik moet gewoon wachten tot woensdag, want hij drinkt nog. En het ging dit weekend toch zo goed in het ziekenhuis, nou echt niet alle flesjes hoor. Woensdag is zijn eigen arts er ook weer. Iedereen die hier thuis is geweest en hem heeft zien drinken, ziet dat hij pijn heeft. Opnemen ter observatie, en niet tot weinig observeren, dat is toch niks. Observeren kan ik als afgestudeerd orthopedagoog en werkzaam in de kinderopvang net zo goed of beter. Mijn enige hoop is zijn eigen arts. Sprongetjes/ ontwikkeling, hier de afgelopen weken niks nieuws gezien qua ontwikkeling. Gewoon spelen en gerichter iets pakken en gerichter tegen iets aan slaan. Misschien gedijt hij nu minder, zoals mijn moeder zegt, genoeg eten op te groeien en maar niet om echt te bloeien. Misschien toevallig, ik weet het niet. Kilo's, als ik weer ga werken, gaat het afvallen, denk ik, beter. Drieka, ik draag ook nog mijn positie-skinny-jeans. Jurkjes of rokjes kan ik wel al aan. Met sporten straks komt het wel goed hoor. Ontzwangeren en weer in een bepaald rimte komen kost tijd.
In principe moet een vrouw die weinig beweegt 2000 calorieën binnen krijgen, als je erg actief bent zelfs meer, nou ik beweeg sowieso niet super veel dus ik moet gewoon goed gaan opletten. Twee en een half jaar geleden ben ik ook begonnen met een eetdagboek en maximaal 1500 calorieën op een dag eten en toen was ik in 1,5 jaar 20 kg kwijt, ik moest nog 5 kg maar toen was ik zwanger en ben ik gestopt. Nu wil ik sowieso die 11 kg die er nog aanhangen van de zwangerschap en het liefste ook nog die 5 kg extra die ik voor de zwangerschap nog wilde afvallen. Prioriteit is dat ik sowieso mijn eigen jeans weer aankan, dat zal nog een paar maanden duren maar komt wel goed, ik heb circa 15 mooie jeans die ik graag weer wil dragen! Ik heb 3 zomerrokken met elastiek om de buik, die kan ik van de zomer wel dragen als het echt warm is. @Pukjepuk, wat frustrerend dat je gewoon tot woensdag moet wachten! Dat duurt nog bijna 1 week. Als je woensdag bij de arts komt moet je gewoon in tranen uitbarsten en zeggen hoe 'slecht' het gaat, misschien wil hij dan wel echt fatsoenlijk iets doen! Normaal ben ik niet zo van emotioneel doen maar in dit geval denk ik dat het noodzakelijk is.
Ja, wat Drieka zegt over in tranen uitbarsten is wel een goeie, wie weet helpt het. @Drieka: was het maar waar dat ik zoveel kon eten op een dag. Maar toen ik fulltime als doktersassistente ging werken, kwam ik met een best normaal eetpatroon 8 kilo aan. Die 2000 zal wel gemiddeld zijn. Ik hou me aan de 1500. Behalve nu dan
Iets pakken en gerichter tegen iets aan slaan doet dl nog niet hoor! Wat dat betreft is benjamin al best ver. Gelukkig word ze steeds vrolijker en kan ik haar laten lachen. Ook gaat ze meer kletsen. Haai hoi en nee kan ze al zeggen! Ze spartelt lekker met die beentjes on het rond en valt voortaan in slaap in de box. Heerlijk genieten hier dus! Pukje ik zou woensdag echt op m'n strepen staan en die maagbescherming eisen. Je kan het proberen toch? Het kan geen kwaad lijkt mij. Je hebt al lang genoeg aangetobt!
@Liekje81, aan 2000 calorieën zit je al heel snel op een dag helaas, nu met 1500 calorieën moet ik opletten en tellen maar dat is in het begin, op een gegeven moment wordt het een automatisme om minder en gezonder te eten. Het is de eerste 2 weken wel een beetje honger lijden maar ja, je moet er wat voor over hebben. Hier doet Florian ook nog niet iets pakken, hij begint wel meer te lachen. Af en toe komt er een geluidje uit maar hij kan zeker nog niet praten, dat zal nog wel een hele tijd gaan duren. Ook begint hij sinds gisteren met zijn armpjes te zwaaien als hij in de box ligt.
@drieka: ik weet het! Pff, wordt ff zwaar in het begin. Ik ben een echte calorienteller, heb echt aanleg dik te worden. Moet veel moeite doen op gewicht te blijven. Het zou al schelen als ik weer langer kan hardlopen, maar ben nu weer met een beginnersschema begonnen. Dafne pakt dingen gericht vast, is sowieso heel beweeglijk met armen en benen. Maakt ook veel geluidjes en soms heeft ze echt pret met zichzelf, zo grappig. @Spruitjes: lijkt me heel grappig om te horen, haha. Dafne maakt veel geluidjes, en ook verschillende, maar kan er niks verstaanbaars van maken, hihi.
@Liekje81, helaas hier ook aanleg om dik te worden, moet altijd goed op mijn voeding letten, als ik 1 stukje vlaai eet ben ik de volgende dag onderhand een halve kilo zwaarder Is altijd erg lastig maar goed, we gaan er gewoon weer voor en dan komt het wel goed.
Pukjepuk, wat erg dat ze jullie zo laten aanmodderen! :x goed op je strepen gaan staan woensdag hoor!! Meiden wat aanleg om dik te worden, helaas hier ook. Let dan ook heel goed op wat ik eet. Voor de zwangerschap had ik altijd wel een strakke platte buik, die wil nu maar niet terug komen! Vandaag mijn eerste werkdag gehad, wat vreemd was dat weer zeg.. Maar ook weer net of ik er vorige week nog ben geweest, hoewel t toch echt 5 maandjes geleden was. Gelukkig hoefde mijn man niet te werken, dus was poppetje gewoon lekker thuis.. Heerlijk om dan thuis te komen zeg.. Was wel al na een halve dag kapot hoor, niet meer gewend een hele dag te werken,, was al voor mijn verlof halve dagen gaan werken dus echt al wel even geleden dat ik hele dagen had gemaakt.. Morgen met poppetje naar t ziekenhuis en dan t hele pinksterweekend werken..
@Verliefd91, geloof direct dat het weer wennen was om te moeten werken, hopelijk valt het morgen allemaal mee bij de kinderarts. Jammer dat je het hele pinksterweekend moet werken. Een platte buik had ik voor de zwangerschap niet maar had ook geen vetrolletje. Nu heb ik echt nog een buikje alsof ik 16 weken zwanger ben Nu had ik ook wel een mega buik. Vanavond ons mannetje weer in bad gedaan, nu het laatste flesje aan het geven want ik ben doodmoe en wil een beetje op tijd in bed liggen. Maar eens een flesje 200 cc gemaakt, dus 10 cc meer dan normaal voor de nacht, misschien trekt hij dan wat langer door.