Hoi dames, zoals het onderwerp al aangeeft ben ik benieuwd naar mensen die ervaring hebben met een kindje met koemelkallergie. Mijn oudste heeft het heel erg extreem gehad tot 1,5 jaar. Nu bijna uitgerekend van onze 2e.. en nu hoorde ik dat de kans op herhaling groot is?? Hoe is jullie ervaring? En begon je dan wel eerst gewoon met normale melk of bij voorbaat al koemelk arm?
Je hebt een verhoogde kans weet niet of je FV gaat geven maar dan moet je eigenlijk beginnen met HA voeding. Hier heeft zoon KMA en wij moesten voor dochter meteen beginnen met HA voeding om KMA tegen te gaan. Want ze hebben naar ik weet 70 tot 80% kans om KMA te krijgen.
70 a 80 % Of trek dit keer dan gelijk bij de eerste symptomen aan de bel.. HA wat bij de eerste lang niet genoeg, zal dan bij een 22 toch ook niet? Hopelijk gaat het meevallen...
Hier is het gelukkig genoeg. Het schijnt omdat ze dan kleinere stukjes krijgen (verknipt) dat ze dan een stuk minder kans krijgen erop.
De kans is idd zo'n 70-80% dat een tweede kind het ook heeft als je eerste KMA heeft. Maar goed: ook dus nog zo'n 20-30% kans dat een tweede het niet heeft! Oudste had/heeft KMA en jongste ook. Maar astma en hooikoorts ook in de familie, dus toch al wel belast op dat gebied. HA geven heeft absoluut zin: het is veel minder belastend dan standaard voeding en je kunt daarmee absoluut de kans verkleinen dat je kind allergisch gaat reageren. Het is daarmee uiteraard niet zo dat je kind niet allergisch wordt, maar je verkleint de kans wel. Jongste kreeg HA en reageerde daar dus gewoon wel op.
Oudste had kea tot 1 jaar. Jongste had (heeft?) ook kea en soja allergie. Bij hem is het pas na zijn eerste jaar duidelijker zichtbaar geworden mede omdat artsen hier riepen dat de kans zo verschrikkelijk klein is dat er kea speelt en zijn klachten niet standaard zijn.
Thnx dames!! Heb HA in huis gehaald. Blijft toch gek waar t vandaan kwam bij onze oudste bij ons zitten zulke dingen verder helemaal niet in de familie. Ik kan geen bv geven, anders had ik dat gedaan! Nu maar hopen dat nr 2 goed reageert op HA 😊
Ik las dat allergieën vooral worden overgedragen van vader op zoon en moeder op dochter. Heeft jouw man iets van allergie? Krijg je een zoon of dochter? Mijn dochter had geen kma, zoon wel. Man heeft hooikoorts. Maar heb geen onderbouwing bij de hand
Hier een mannetje van bijna 12 weekjes met een vermoedelijke KMA. Hier zijn wij toeval achter gekomen, toen ons mannetje in het ziekenhuis werd opgenomen vanwege dreiging tot uitdroging. Hij krijgt nu Neocate, op recept van de kinderarts. Deze voeding krijg je alleen op recept van een arts. Zowel mijn man en ik hebben geen KMA.
@Carino, hier gaat het niet op. Mijn man heeft geen allergien, ik wel. Oa hooikoorts. 2 zonen en beide kea. @Plukjepluk. Bij kea/kma gaat het niet over specifiek kea die een of beide ouders zouden hebben, maar over allergien in het algemeen. Dit kan een voedsel allergie zijn, maar ook hooikoorts, astma, allergie voor wasmiddelen oid.
Gaat hier niet op: mijn man heeft hooikoorts, mijn schoonvader astma, (daar dus wel van vader op zoon), maar onze beide dochters hebben KMA. De oudste dochter van mijn man had baby-astma en zijn zoon heeft nooit ergens last van gehad.
Het standaard uitgangspunt is dat een baby een verhoogde kans op koemelkallergie heeft als één van de ouders, of een broertje of zusje allergisch is of heeft gehad. Het maakt geen verschil of dit voorkomt bij vader of moeder, zoals hierboven werd geopperd. Het geldt voor allergieën in het algemeen, dus ook voor hooikoorts, astma, eczeem. Ook in een familie waar geen koemelkallergie voorkomt, kan een baby dus tóch een verhoogde kans hebben op koemelkallergie. Het advies is om bij een verhoogde kans op koemelkallergie borstvoeding te geven, in ieder geval in de eerste 6 maanden. Wanneer hier niet voor gekozen wordt (of kan worden), wordt hypoallergene kunstvoeding aangeraden. Precies wat Averlhack zei dus. Of de kans echt 70-80% is, dat is niet zo 1-2-3 te zeggen in dit specifieke geval. Wel is er helaas een aanzienlijk verhoogde kans. Ik heb de wetenschappelijke publicaties nog niet gevonden daarover, maar kan in ieder geval wel verwijzen naar de bron "borstvoeding.com". https://www.borstvoeding.com/bijvoeding/allergie/voedsel-1.html
Dus eigenlijk hetzelfde als Micera, andere bron: Allergie - Wat zijn de oorzaken en bijbehorende klachten? | Alles over allergie Maar goed, het is vooraf niet te voorspellen of het wel of niet gaat gebeuren. Ik heb 2x ha voeding gegeven en dat heeft ook niet geholpen.
Hier de 1e (zoon) KEA en aan de Pepti. Inmiddels redelijk eroverheen gegroeid maar kan nog steeds niet tegen een hele plens melk achter elkaar. Maar wel tegen een koekje of whatever. Bij de 2e (zoon) geen KEA . HA had ik in huis maar was volgens mijn kinderarts echt onzin (zit gewoon melk in, verknipt of niet...er zit melk in!) Dus standaard gegeven en ging prima.
Even over de beredenatie van jouw kinderarts; In pepti zit ook koemelk en in nutramigen lgg (is nog een stap verder dan pepti) zit ook koemelk. De enige voeding waar geen koemelk in zit is nutramigen aa of neocate. Dus even doorgaand op "er zit melk in, verknipt of niet", in die beredenatie heeft pepti of nutramigen ook geen nut. Er zit immers nog steeds melk in! En waarom doen kindjes met kea het dan wel goed op pepti of nutramigen? Omdat de eiwitten verknipt zijn en het lichaam ze niet meer herkennen als koemelkeiwit. En dat is dus juist de beredenatie voor ha voeding.
De berendenatie van de kinderarts: De HA kun je nog altijd in de winkel kopen . Alleen is niet zo goed verknipt en bewerkt zoals men zegt. Zo'n pak HA is veel duurder, dus verdiend goed. Pepti kun je niet in de winkel kopen, dat moet op recept. Daar zit in de verte inderdaad koemelk in, maar de melk is dus ècht verknipt en lichaam herkent de koemelkeiwitten niet. In het ziekenhuis waar ik lag na m'n sectio zeiden ze (de verpleegkundigen) dat ook al toen ik braaf m'n pak HA bij me had (voor als bv niet zou lukken ). De industrie verdiend lekker aangezien zo'n pak veel duurder is! (Quote kinderarts).
Pepti kun je gewoon in de winkel kopen ook Dus als dat de basis van de argumenten van je kinderarts is, is pepti ook pure verlakkerij? HA is wel degelijk verknipt en werkt wel degelijk. Dat 1 arts er niet in gelooft, wil niet zeggen dat het niet waar is