Mag ik een aanvullende hoofddoek-vraag stellen? Ik zie wel eens dat er verschillende manieren zijn om een hoofddoek te dragen. O.a. onder de kin, maar ook half over de oren en dan een een knot gebonden. Is dat afhankelijk van waar de vrouw in kwestie oorspronkelijk vandaan komt? Is het dus, zeg maar, land- of cultuurgebonden hoe je een hoofddoek draagt?
Bij kleding met print draag ik een effen sjaal of hoofddoek. En bij effenkleding draag ik vaak sjaals met print
Ja ik ga gewoon zonder hoofddoek over straat buiten de compound. Eigenlijk doen alle Westerse vrouwen dat wel. Mocht er Haja zij in een mall (daar mogen ze eigenlijk niet naar binnen) bestaat er de ongeschreven regel dat je andere Westerse vrouwen waarschuwt of dat je zelf gewaarschuwd wordt. Je hoeft als non-muslim geen hoofdbedekking te dragen.
Nee, je krijgt geen boete. Ze eisen gewoon dat je de hoofddoek opdoet. Alhoewe dat als niet- moslim dus eigenlijk helemaal niet hoeft. Dat weten ze uiteraard trouwens wel.
Zo'n idee had ik al En als jullie kleding kopen, zoek je dan ook direct daar een nieuwe hoofddoek bij uit? Of sta je te bedenken welke je nog hebt die erbij matcht? (zoals ik bijv doe met mijn schoenen, als ik kleding koop, bedenk ik in de tussentijd of ik er schoenen bij heb) En dragen jullie je hoofddoek dan altijd op dezelfde manier? Of doe je hem de ene keer in een driehoek onder je kin vast en de dag erna weer anders?
En mocht je dat weigeren dan? (omdat je het eigenlijk helemaal niet hoeft?) Wordt je dan meegenomen naar het bureau? Al snap ik dat je mee werkt hoor.
Nee bij de Haja is altijd een gewone politieagent die de boel controleert. Je wordt niet opgepakt (al zijn er wel gevwllen bekend waarbij Aziatische vrouwen mee moesten) maar Westerse vrouwen niet. Ik heb gelukkig zelf nog niet met ze te maken gehad maar vrienden van mij wel. Ze eisen san dat je de hoofddoek opdoet. Onder Saudische tieners is het een sport om de abaya open te dragen zodat je hun gewone kleding kunt zien en als de haja dan komt rennen ze hard weg.
Als ik kleding koop heb ik vaak al de juiste hoofddoek bij in huis. Maar als dat niet zo is ga ik met plezier de juiste kleur kopen haha. Ik koop vaak hoofddoeken omdat ik de kleur mooi vind en daarna kijk ik waar die kleurtjes bij staan. Ik draag mijn hoofddoeken op verschillende manieren. @chebu dat wist ik helemaal niet. Ik begrijp wel dat je de hoofddoek dan opdoet als je die agenten ziet. Slaat toch nergens op, verplicht een hoofddoek op doen.
Mag ik dan ook nog aanvullende vraag stellen. Wat doen jullie met je haar? Kan me voorstellen, je haar mooi gestijld en dan moet je hoofddoek weer op.. Dag leuke kapsel. Trouwens, ik ben geen kerkganger. Maar ik heb zo 3 hoedjes. (In Barcelona gekocht. Een heerlijke stad om te winkelen.) draag ze alleen niet zoveel.
Ik denk dat de meeste dan niet hun haar gaan lopen stijlen en doen als je toch weer weg gaat. Thuis vlecht ik het wel ed maar verder doe ik er niet zoveel mee. Gewoon uitkammen en vast zetten. @Sunbeam, ik denk dat het inderdaad wel deels cultureel is en deels ook eigen keuze.
Er is een verschil tussen hoe de hoofddoek (hijaab) wordt gedragen en hoe deze moet worden gedragen. De hijaab hoort zo te worden gedragen dat het de boezem bedekt. Tegenwoordig wordt de hijaab door veel vrouwen (niet allemaal!) als mode accessoire gezien. Felle kleuren en opvallende prints zijn niet de bedoeling. Daarnaast speelt kleding ook een rol. Net als de hijaab mag de kleding qua kleur en print niet opvallend zijn. Strakke kleding waarin je vormen uitkomen is niet toegestaan. Het is namelijk niet de bedoeling dat je de aandacht op je vestigt op straat.
Eens. Maar dan nog is het wel cultureel bepaald. In Marokko (en vroeger in Tunesië, nu minder) wordt er veel wit gedragen terwijl er in de Golfstaten juist veel zwart wordt gedragen. Dus iets dat cultureel bepaald is hoeft niet gelijk niet correct te zijn. OT, ik draag meestal een khimaar (zie https://www.google.nl/search?hl=nl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=653&q=khimar&oq=khimar&gs_l=img.3..0l4j0i30l6.768.1884.0.2005.6.6.0.0.0.0.135.477.4j1.5.0....0...1ac.1.64.img..1.5.475.0wXFOsS3ncY) en daar heb ik er zo'n 6 van. Heb ook een grote vierkante hoofddoek die ik amper draag en een paar van die grote sjaals. Verder nog een paar Amirahoofddoeken, kleinere sjaals en zo'n 'Indonesische khimar' met elastiekje voor tijdens het bidden. En een paar overhead abaya's, dus daar zit de hoofdbedekking aan de abaya vast. En uiteraard een aantal onderkapjes. Ik vraag me eigenlijk wel af of de hoed-dragende vrouwen ook zo'n soort 'netje' hebben om hun haar in een knot te doen, net zoals Amish/Mennonitische vrouwen dat doen onder hun kapp.
Gewoon in een staart meestal of vlecht toen ik nog langer haar had. Het is nl. ook niet de bedoeling om een heel grote 'bult' onder je hoofddoek te laten zien. Als ik niet meer naar buiten hoef doe ik meestal wel wat leukers met m'n haar.
https://www.youtube.com/watch?v=SMoFQhOG_Ok hier wordt er wel iets over gezegd. Maar volgens mij (als ik het goed heb) dragen de meeste joodse vrouwen gewoon een hoofddoek en alleen de chassidische vrouwen een pruik.
Ook zij moeten hun hoofd bedekken. Aangezien er velen zijn die liever geen hoofddoek dragen dragen ze ip daarvan een pruik. Zo voldoen ze aan Gods wet (hoofd bedekken), maar hebben ze toch een kapsel. Althans, voor zover ik dat weet. Ik heb zelf een aantal Joodse familieleden en hoewel zij wel gelovig zijn draagt er niet 1 een pruik of hoofddoek.