Ik wil graag utrogestan gaan gebruiken. Kan dit zonder dokter recept en kan het kwaad ? Ik lees veel positieve verhalen over utrogestan. Vrouwen die met behulp van utrogestan zwanger zijn geworden. Graag tips en advies☺☺☺
Hoi Liah, Opzich denk ik niet dat het kwaad kan alleen raad Ik het je wel af omdat het niet voor niks via de dokter gaat(doktersrecept). Ik gebruik het zelf nu ook 3 maal daags, maar verder kan ik er niet echt veel over zeggen. Succes.
Utrogestan is progesteron. Het wordt na fertiliteitsbehandelingen met hormonen voorgeschreven omdat dan de natuurlijke cyclus verstoord is. Ook wordt het voorgeschreven aan vrouwen met een te korte luteale fase. Als je geen progesteron-probleem hebt, dan gaat utrogestan je niet helpen. En dan zou ik het ook niet nemen. Het is een hormoon en niet iets als tarwekiemolie of iets dergelijks.
Bedankt voor jullie reactie. Ik denk dat jullie gelijk hebben. Op een gegeven moment grijp je alle kansen om zwanger te raken (en blijven) aan. Ik zal eens met mijn huisarts praten over het gebruiken van utrogestan. Nogmaal bedankt!!
Oh dat herken ik maar al te goed (4mk's)... Ik kan in je handtekening niet zien wat je traject is en wat je geprobeerd hebt, maar je zou je nog kunnen verdiepen in ubiquinol, voor de kwaliteit van je eicellen.
utrogestan word bij herhaalde miskramen door sommige fertiliteitsartsen of gyn voorgeschreven als baat het niet schaad het niet medicijn. in belgie en andere landen om ons heen word het veel vaker voorgeschreven , het zorgt dat je baarmoederslijmvlies mooie dik word en dat een kindje dus beter kan nestelen . wat is de rede dat je het wil gebruiken ? niet zwanger worden of blijven ? ik ben uiteindelijk na 6 miskramen zwanger gebleven op utrogestan prednison , fraxiparine en asprine maar heb me dit wel laten voorschrijven door een gyn uit belgie en ben dit niet zelf gaan gebruiken .
Hey missimaaike, Ik wil fit middel gaan gebruiken omdst ik nu al 2 maanden lichtpositief test voor nod (deze keer zelfs op nod) maar wordt tich uiteindelijk ongesteld. Vorige maand meteen bloed laten prikken. Had inderdaad nog HCG in mijn bloed was de uitslag (had toen paar dagen voor nod 2 keer een duidelijke test met twee streepjes). Nu deze maand hetzelfde. Dus ik vraag me echt af of het bij mij met innestelensteeds mis gaat. Ik zal mijn huisarts hierover spreken. Jammer genoeg is utrogestan niet in de winkel te koop. Dan had ik het wel gekocht.
Afhankelijk van de reden dat het innestelen fout gaat zal utro wel of niet helpen. Als er iets mis is met je embryo's dan helpt utro niet. Als het aan je progesteron ligt wel. Maar dat laatste valt te testen. Waarom ga je niet naar een gyn en laat je het uitzoeken?
Ik krijg het zelf voorgeschreven wegens elke x vroege miskramen. Maar lijkt me inderdaad verstandig eerst een verwijzing te vragen voor de gyn. Misschien is er iets anders of niets aan de hand
Julie hebben zeker een punt! Ik ga morgen mijn huisarts bellen voor een afspraak. Hartstikke bedankt!! Ik zou zonder deze adviezen op het forum nog lang hebben zitten tobben zonder actie te nemen. Groeten Liah!
Ik heb t ook gevraagd en gekregen van mn fertiliteitsarts. De 1e ronde niet zwanger en de ronde erna wilde ik t weer gebruiken maar dat kan pas na je ei. Maar die kon ik niet vinden.. Bleek hij veel eerder dan normasl te zijn geweest.. Je raadt t al, zwanger!! Ik denk toch dat de utro iets heeft gedaan..
Meiske80, Dat is leuke verrassing dan hè!! Gefeliciteerd meid! Ik hoop dat mijn huisarts niet moeilijk doet en utrogestan grwoon wil voorschrijven. Ik zag ook dat her via een webshop te koop is. Wel erg duur! Ik wil echt de utrogestan gaan gebruiken. Het helpt zeker met innestelen denk ik! Geniet van je zwangerschap!!
Nou, het helpt eigenlijk meer om je baarmoederslijmvlies te verdikken. Als dat van jezelf al dik genoeg is, zal het je niet gaan helpen. Snap ook niet goed waarom je niet eerst je laat onderzoeken en dus door laat verwijzen naar een gynaecoloog. Vraag dat eerst eens aan je huisarts vooraleer je naar allerlei medicijnen gaat grijpen. Ik neem aan dat je al lang probeert zwanger te worden en nog niet een paar maanden bezig bent. Dan zal de dokter je zeker door verwijzen.
Onze huisarts schrijft nooit medicijnen voor, die normaal door een gyn of ander soort specialist gegeven worden. Dat ligt niet binnen zijn taken en vakgebied. Je kunt niet zomaar met hormoonmedicijnen beginnen, daar zijn onderzoeken voor nodig en er zijn regels voor. Als je zoiets op de verkeerde manier inneemt en in de verkeerde dosis, kun je juist het tegenovergestelde effect bereiken en kun je risico's nemen met je gezondheid. Laat je dus gewoon doorverwijzen naar de gyn en begin niet op eigen houtje te klooien, zeker niet als je niet eens weet wat voor medicijnen het zijn, hoe ze werken en waar ze voor dienen.
Volgens mij kan dit niet eens Door een ha voorgeschreven worden. Maar zoals de meiden hier al zeggen laat je doorverwijzen naar een gyn als je al lang bezig bent. Zelf gaan rommelen met hormonen lijkt mij inderdaad niet verstandig!
Mijn gyn wilde ze ook niet geven en huis arts ook niet. Ik heb 3 miskramen gehad en veel goede dingen over utrogestan gelezen. Ik heb het van andere vrouwen gekregen en nu 2 rondes 3x per dag 2 ingebracht. Nog niet zwanger geworden dus hiermee maar ga er gewoon weer mee door na mijn volgende IUI. Ik heb totaal geen last van de pillen alleen de vieze afscheiding.