Sterrenschool? Welke vragen stel je aan een potentiële basisschool?

Discussion in 'Schoolkinderen en pubers' started by Tweekids, Jun 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Wij gaan 6 juli kijken bij een basisschool dit is een individuele afspraak zodat er gewoon alle tijd is. Het is nu nog een openbare basisschool maar wordt een Sterrenschool dit concept spreekt ons erg aan en sluit goed aan bij mijn zoon zijn karakter. Maar dan nu welke vragen zijn nou erg belangrijk? Ik weet inmiddels dat er VSO TSO en BSO aanwezig is op locatie, maar verder?
     
  2. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Je zegt dat het een sterrenschool wordt, ik zou daarom goed navragen hoe ze die overgang zien en wat dat voor de kinderen betekent. Ik zou ook navragen in hoeverre de leerkrachten bekend zijn met het concept (hebben ze er al in les gegeven of alleen een cursus gevolgd) en in hoeverre ze er achter staan.

    Ik heb net even wat zitten lezen over sterrenscholen en het klinkt wel heel mooi, maar aan de andere kant ook rommelig. Door die vrije vakantieweken kan het dus zijn dat kinderen elkaar een hele tijd niet zien (als de de vakantieweken niet aansluiten). Ik vraag me af hoe ze dan continuïteit kunnen bieden.

    In algemene zin zou ik vragen welke lesmethodes ze gebruiken en hoe ze lesgeven, welke extra activiteiten er zijn etc. Belangrijkste vind ik altijd: voelt het goed. Ik zou ook zeker een keer met kind langsgaan om te zien hoe je kind reageert op de school, de kinderen en de leerkrachten.
     
  3. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    bedankt voor je reactie.
    Dat klopt je kan dus zelf je vakantie inplannen dit is voor ons en elke werkende ouder natuurlijk ideaal maar t moet wel leuk blijven ook voor t kind. Dit zijn dingen die we nog moeten uitzoeken.
    Ik ga ze opschrijven thnx!
     

Share This Page