onrustig slapen baby verborgen reflux - opnieuw goed 'leren' slapen

Discussion in 'Baby en dreumes' started by PukjePuk, Jun 12, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    Mijn mannetje heeft verborgen reflux, hij heeft pas met 12 weken uiteindelijk deze diagnose gekregen en heeft toen medicatie gekregen en deze moest vanwege geen voldoende effect ook opgehoogd worden.
    Nu heeft hij duidelijk weinig tot geen pijn meer. Zijn slokdarmpje is net ook sinds een weekje helemaal genezen/ tot rust gekomen. Pijn (huilen) tijdens en na de voeding komt niet meer voor.

    Naarmate de reflux-klachten (maagzuur) erger werden, veranderden zijn slaapjes overdag in te korte hazenslaapjes, hij werd huilend na elke 45 minuten en kon vervolgens niet meer zonder hulp verder in slaap vallen. De nachten gingen eerst goed, maar vervolgens ook niet meer.
    Dus zijn hele slaap ontregeld en onrustig gebleven. Ik probeer met ritme en regelmatig hem weer rustig te slapen. Ik breng hem op tijd naar bed enzovoorts. Ook s nachts wordt hij nu vaak wakker.

    Hoe lang duurt het ongeveer tot hij zeg maar 'gereset' is wat slapen overdag en nacht betreft?
     
  2. Vladivostok

    Vladivostok Actief lid

    Mar 10, 2015
    179
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier heeft het drie weken geduurd voordat we haar wakker op bed konden leggen en ze 's nachts alleen nog maar voor de nachtvoeding kwam (inmiddels slaapt ze door). We waren er wel heel erg intensief mee bezig die drie weken trouwens.
     
  3. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    Bedankt voor je reactie. Benjamin kan wel zelfstandig in slaap vallen, maar het lukt hem niet om na één slaapcyclusje weer verder in de slaap te vallen. Wij zijn er intensief mee bezig. Helaas moet ik maandag weer werken, en moet Benjamin na het dagverblijf.

    Het lijkt net of hij het slapen en het in slaap blijven vooral afgeleerd heeft.

    Waren het bij jou in het begin bij het zelf is slaap vallen, ook alleen hazenslaapjes die later wat langer (zo lang als nodig werden)
     
  4. ER14

    ER14 Fanatiek lid

    Apr 17, 2013
    3,127
    2
    0
    Hoi

    Wat naar zeg! Ons zoontje had ook verborgen reflux. Waar ik heel veel aan heb gehad is het boek van Stephanie Lampe, baby in een droomritme.
    Alle drie haar kindjes hadden reflux en zij heeft vanuit haar ervaring dit boek geschreven. Zij hanteert vriendelijke methodes en echt binnen no time was ons ventje een fantastische slaper!

    Heel veel succes!
     
  5. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    Nov 9, 2013
    4,130
    2,517
    113
    Female
    Amsterdam
    Als mijn zoontje s nachts wakker wordt doe ik vit d druppel op zijn speen.
    Vast niet erg verantwoord want zo went hij aan zoetigheid. Maar hij moet toch 10 druppels per dag en het werkt super om weer in slaap te komen
     
  6. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de tip! Het is toch een slaapprobleem met een specifieke aanleiding reflux.
     
  7. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,819
    5,954
    113
    Female
    Hier de diagnose met 5,5 maand, en de juiste medicatie pas met 7 maanden.
    Doorslapen? Dat deed hij met 1 jaar.
    Maar dat was prima.
    De onrust was weg. Gewoon even drinken en weer verder slapen :)
    Overdag ging het vrij snel beter, na een week of 3/4.
     
  8. pauwlien

    pauwlien Lid

    Jan 8, 2013
    55
    0
    0
    NULL
    NULL
    Zo herkenbaar...Hier ook pas ontdekt bij 12,5 week.. Door een vervangend huisarts die zelf een verborgen reflux kindje had. Hier zijn we nu een week met de medicijnen bezig en merk ik dat de last minder wordt. Het slapen snachts gaat al wat beter. Overdag helpt het om, zodra ik merk dat hij iets wakker wordt het melodietje van de babyfoon aan te zetten. Dit kalmeert hem en meestal lukt het dan er nog 45 min achteraan te plakken. Maar hier is het ook echt opnieuw leren slapen.
     
  9. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    De slaapjes overdag gaan al wat beter, de nacht nog erg onrustig. Het heeft echt zijn tijd nodig, denk ik.
     
  10. pauwlien

    pauwlien Lid

    Jan 8, 2013
    55
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja dat heeft zeker zijn tijd nodig. Hier vandaag voor het eerst 2 keer een slaapje van 1,5 /2 uur. Gelukkig lijkt er vooruitgang in te zitten. De nachten slaapt hij de laatste nachten door pffff ik durf nog niet te hard te roepen. Ik hoop dat bij jullie de nachten ook snel beter worden.
     
  11. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    Goed om te lezen dat het ieder geval heel normaal is dat het tijd kost. Net nog een slaapje van een uur kunnen verlengen tot 2 uur met een speentje. Begon te huilen na 60 minuten, maar sliep nog half.
    Omdat ons mannetje naar het dagverblijf gaat drie dagen per week sinds een week (vorige week wennen) zal het wat minder snel vooruit gaan. Daar tenslotte meer geluidjes.
    En hij moet wennen aan de nieuwe situatie/ omgeving van de kinderopvang, en al die indrukken, verwerkt hij natuurlijk ook in de nacht.
     
  12. Hemera

    Hemera Actief lid

    Aug 31, 2014
    187
    10
    18
    Hier hetzelfde.
    Al duurde het bij ons nog wel een maand of 2 voordat hij helemaal 'vertrouwen' had gekregen om zelf te gaan slapen (ging wel snel beter hoor qua slapen, maar het duurde totaal zo'n 2 maanden) ging het met deze methode prettig en fijn voor ons zoontje en onszelf.
     
  13. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    Dus heel normaal dat het hier ook langer duurt dan drie weken!
     

Share This Page