Fietsenverzameling naast ons huis...

Discussion in 'De lounge' started by username, Jun 21, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Er staan 13 fietsen naast ons huis, keurig verdeeld over 2 rijen. Oude fietsen, eigenlijk heel oud ijzer zo je wilt. De meeste dan, een paar fietsen zouden nog te gebruiken zijn met wat fantasie en veel tlc. Het worden er ook steeds meer.
    Aangezien we geen idee hadden van wie al die fietsen waren hebben we de gemeente gebeld. Die hebben de fietsen gemerkt met van die gele labels. Ik geloof dat daar op staat dat ze binnen een maand verwijderd moeten zijn.

    Nu heeft een van onze buren, een aantal huizen verderop, de labels eraf gehaald. Hij is altijd op zoek naar oud ijzer, noem het een hoarder. Nooit aan hem gedacht want het is best een eindje van zijn huis. Mijn man vermoedt nu dat ze van hem zijn.

    Wij vragen ons af: worden de fietsen nu alsnog verwijderd? Of blijven ze staan omdat de labels er niet meer op zitten? Weet iemand hoe het werkt?


    Wat ons betreft gaan ze weg, het is een zooitje en het ziet er zo onverzorgd uit. In gesprek met de buurman zien we niet zo zitten. Hij is nog steeds boos omdat ik de auto parkeerde op de plek waar hij het liefst staat. Hij kwam aan de deur om te zeggen dat ik hem moest verzetten, waarop ik antwoordde dat niemand hier een vaste plek heeft en dat ik de auto dus niet ga verplaatsen. Dat geeft ongeveer aan hoe ingewikkeld deze meneer kan doen. Hij vindt ons al niet leuk vanwege de auto :D
     
  2. Panda81

    Panda81 Fanatiek lid

    Nov 13, 2008
    3,422
    447
    83
    Limburg
    Zou gemeente weer bellen met je verhaal van die man die ze eraf heeft gehaald. Hun hebben ook labels gehangen
     
  3. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    +1, aangeven dat je er overlast van hebt en dat met meneer geen gesprek te voeren is.
     
  4. Molensteen

    Molensteen Fanatiek lid

    Nov 17, 2014
    4,059
    21
    38
    Female
    Gewoon gemeente bellen en dat zij maar met hem in gesprek gaan...
    En volgens mij mag hij niet zomaar overal alles wegzetten
     
  5. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Ik denk zomaar dat het niet anoniem kan. Ooit eerder overlast gehad in een andere woonplaats en toen moesten ze ook zeggen wie de melding had gemaakt als men daarop stond.
    We hebben geen zin in gedoe, we wonen hier veel te fijn, en we denken dat we dat wel krijgen als deze meneer weet wie de melding heeft gemaakt.
     
  6. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Daar kom je maar op 1 manier achter.... Door even te belleb
     
  7. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Misschien toch maar weer bellen.

    Weet iemand hoe dat werkt met die labels? Maakt het uit of ze er nog op zitten of niet? Of worden ze hoe dan ook verwijderd als de eigenaar de fietsen niet heeft opgehaald?
     
  8. Hestia12

    Hestia12 Actief lid

    Jan 14, 2014
    292
    49
    28
    NULL
    NULL
    Volgens mij worden fietsen alleen verwijderd als na een maand dat label er nog op zit. Dat geeft aan dat er die maand niemand naar die fiets omgekeken heeft. Fietsen waar de labels van verwijderd zijn, halen ze niet weg.

    (Op zo'n label wat ik bedoel staat dus niet dat de fiets verwijderd moet worden binnen een maand, maar dat de gemeente ze na een maand verwijderd als het label er dan nog om zit. Weet natuurlijk niet of bij jullie diƩ tekst er op stond, of de tekst dat ze verwijderd moeten worden. Dat laatste lijkt me alleen in geval van werkzaamheden of wat dan ook op de plek van het fietsenrek, zodat het rek leeg moet.)
     
  9. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Hmmm daar was ik al bang voor. Balen. Dat betekent dat we toch weer de gemeente moeten bellen en dan is de kans heel erg groot dat de buurman erachter komt dat wij gebeld hebben :(
     
  10. roomsoesje27

    roomsoesje27 Bekend lid

    Jul 28, 2013
    899
    1
    16
    Assen
    Kan je die dingen niet gewoon op een aanhanger gooien en naar de gemeente brengen?
     
  11. anica

    anica Fanatiek lid

    Dec 3, 2009
    4,528
    240
    63
    Taarten bakken
    zwolle
    Of zelf een briefje aan de fietsen hangen met de mededeling dat als ze er nog een week staan dat je ze zelf verwijderd.
    Je kan ook zelf een oudijzerboer bellen die haalt ze zo op.
     
  12. Sugartje

    Sugartje Niet meer actief

    Je kan niet zomaar een oud ijzerboer bellen en ze laten ophalen dat is diefstal
     
  13. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Ja dat bedacht ik me ook vannacht. Het idee sprak me wel aan want dan zijn we van die bende af :D
     
  14. Lexie74

    Lexie74 VIP lid

    Sep 14, 2006
    9,364
    200
    63
    Female
    loonadministratrice
    nop
    kan zijn, maar hetis asociaal om je oud ijzer te stallen tegen andermans huis
     
  15. pardoes

    pardoes VIP lid

    Apr 15, 2009
    7,660
    1,419
    113
    Als het fietsen zijn die niet gebruikt worden en niet gebruikt kunnen worden dan liet ik ze wel ophalen ;). Als ik wist dat ze van de buurman waren zou ik wel even zorgen dat ik hem buiten toevallig tegen kom en zeggen goh erger jij je ook zo aan al die fietsen naast het huis ziet er zo onverzorgd uit, ik zal van de week eens een oud ijzer boer bellen om ze op te laten halen, heb geen idee van wie ze zijn en ze staan er al zolang. Dan reageer hij vanzelf wel of van ooh die zijn van mij, dan ooh dat wist ik niet zou je ze dan bij je eigen huis willen zetten want dit is niet de bedoeling. En zegt hij niks maar zijn daarna de fietsen weg weet jij genoeg :D. En wordt hij boos dan zeg je ooh ze zijn van jou ja hoe moet ik dat nu weten, waarom staan ze dan daar? Heb je er geen andere plek voor?
    Ik zou ze niet zonder bericht op laten halen en alleen omdat de auto een keer op "zijn" plek stond zou ik het niet laten om even een praatje te maken.
     
  16. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Die fietsen gewoon op marktplaats zetten joh 😂
    Verdien je er ook nog wat aan.
     
  17. username

    username Fanatiek lid

    Aug 7, 2014
    2,917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Zojuist gemeente gebeld en die hebben me doorverbonden naar handhaving. Die doen de weesfietsen. Verhaal uitgelegd. Anoniem is geen probleem gelukkig en dat willen we graag.

    Wij hebben ooit buren gehad die zeer ernstige overlast veroorzaakten. Meermalen aangebeld en geprobeerd te praten. Zij kwamen vragen of wij op een gegeven moment de woningbouw in hadden geschakeld. Gezegd dat dat idd zo was. Daarna begon de ellende pas goed. Onze ramen werden elke nacht opnieuw besmeurd met meestal knoflooksaus, we zijn vaak bedreigd, er werd troep in de brievenbus gegooid, langdurig aangebeld midden in de nacht, ze lieten hun honden voor onze voordeur poepen enz. Hele nare situatie. Wij zijn uiteindelijk verhuisd want er viel weinig tegen te beginnen. Ja jarenlange dossieropbouw en dan misschien actie. Dat wilden we niet afwachten want we sliepen nauwelijks nog.

    Die situatie is niet te vergelijken met deze maar toch merk ik dat ik het daardoor wel eng vind om die man rechtstreeks te benaderen. Het is geen fijn type, de politie houdt zich af en toe ook met hem bezig.
    Wij wonen hier fijn en willen hier de komende jaren ook nog graag blijven wonen. Vandaar liefst anoniem.

    Handhaving gaat ze opnieuw merken als weesfietsen en overleggen wat ze gaan doen als hij wederom de gele merken ervan af haalt. Wordt vervolgd.
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Niet als ze op jouw terrein of op openbare ruimte staan.
     
  19. Clivia

    Clivia Bekend lid

    Jul 12, 2014
    843
    103
    43
    NULL
    NULL
    Is het niet vervuiling dan? Als hij die fietsen zomaar op gemeentegrond gaat verzamelen?

    Misschien zijn het wel gejatte fietsen...
    Onze fiets is laatst gejat, en sindsdien wel iedere dag een melding van gestolen fietsen gezien.

    Als je op marktplaats kijkt zie je ook echt veel fietsen te koop staan die geen slot meer hebben...rara hoe kan dat?
     
  20. Beckje

    Beckje VIP lid

    Jul 12, 2010
    8,652
    4
    36
    tja heb ook een berg fietsen om te strippen/op te knappen, maar houd het gewoon lekker in mijn eigen tuin/garage...
    ik zou hem gewoon toch aan spreken. ook al is ie moeilijk, jullie vinden het (heel terecht) geen gezicht.
    daarnaast zal de gemeente ook heus wel opschrijven waar ze labels plaatsen en er evt een melding van maken...
    je kan natuurlijk ook zeggen dat de gemeente er vaker naar gekeken heeft en als ze hem zo dierbaar zijn dat hij ze toch beter voor zijn eigen gemak op zijn eigen erf kan laten staan
     

Share This Page