Geld, hoe doen jullie het, samen of apart?

Discussion in 'De lounge' started by Minnimouse, Jun 29, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lydia1986

    lydia1986 VIP lid

    Aug 16, 2009
    22,737
    2
    38
    Female
    pm'er kinderdagverblijf
    uden -> NB
    Hier alles bij elkaar :)
     
  2. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    Jan 24, 2013
    7,328
    474
    83
    Hier gaat alles op ene hoop wat van mij is is van hem en wat van hem is is van mij
     
  3. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,174
    23,255
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Wij hebben allebei een eigen betaalrekening, en een eigen spaarrekening. Daarbij een gezamenlijke rekening en een gezamenlijke spaarrekening. Alle vaste lasten delen we door 2, behalve hypotheek. Hij verdient meer, dus betaalt 58%, ik 42%. Wat ik overhou is van mij, wat hij overhoudt is van hem.
    Ik ga bv geen hoog bedrag aan zijn wegenbelasting betalen, omdat hij zo nodig een dikke bak wil rijden.
    Ik vind juist op 1 hoop gooien raar, net als anderen onze manier raar vinden. We werken allebei hard voor ons geld en vinden gelukkig allebei deze manier prettig. Waarom zou mijn geld dat ik overhou na betalen van gezamenlijke lasten, niet voor mezelf zijn? Ik maak deel uit van een gezin, maar we zijn niet 1 persoon. Ik ben ook nog mezelf.
    Gelukkig mag iedereen doen wat ie zelf wil :D
     
  4. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Mijn man werkt en ik ben TBM. Zijn inkomsten komen op zijn rekening binnen en hij betaald dan ook alles. Voor extraatjes voor mezelf krijg ik alle toeslagen op mijn rekening en stort hij regelmatig geld op mijn rekening of geeft het. We overleggen alles en ik heb nooit het gevoel dat ik me moet verantwoorden voor uitgaven of ergens om moet vragen. Hij kan werken omdat ik voor kids en huis zorg en ik kan voor kids en huis zorgen omdat hij werkt. Top deal vinden wij :)
     
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    Jun 18, 2007
    14,894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Hier een gezamenlijke rekening, hierop komt zijn loon en mijn loon binnen en hiermee betalen we gewoon alle uitgaven.
     
  6. Sunbeam

    Sunbeam Niet meer actief

    Wij hebben sinds kort 1 gezamenlijke rekening en allebei een eigen rekening. Op onze eigen rekening wordt het salaris gestort en betalen we onze eigen mobiele telefoonrekening van. We maken beiden een vast bedrag over naar de gezamenlijke rekening. Mijn man draagt meer bij dan ik, hij verdient meer. Dan maken we beiden nog een bedrag over naar de spaar, ook naar rato van inkomen. En dan houden we beiden dus een bedrag over op onze eigen rekening. En ja, mijn man houdt meer over dan ik, maar dat vind ik geen enkel probleem. Als we dan eens uit eten gaan oid, betaalt hij een keer bijvoorbeeld.

    Voorheen hadden we alles op 1 grote hoop, maar zowel mijn man als ik hebben best een gat in ons hand en we stemden het niet af als we iets (duurs) kochten. Zodoende stonden we op een gegeven moment best regelmatig rood. Nu we beiden onze eigen rekening hebben, waar we niet op rood kunnen staan, is het overzichtelijke wat we precies te besteden hebben.
     
  7. mam1991

    mam1991 VIP lid

    Jan 17, 2013
    10,071
    2,096
    113
    #27 mam1991, Jun 29, 2015
    Last edited: Jun 29, 2015
    Mijn man werkt en ik ben thuisblijfmoeder. Alles gaat dus vanzelfsprekend van zijn rekening :) dit gaat al paar jaar goed en is gewoon lekker overzichtelijk zo. We weten precies wat erin en uit gaat, dit zorgd nooit voor problemen.
    Ik doe de financiën maar ondanks dat weten we allebei harstikke goed wat erop staat en wat eraf gaat.

    Wil straks weer wat uurtjes werken. Dat is dan puur extra sparen, zal verder niks met die rekening gebeuren.

    Grootte uitgaven beslissen we altijd samen en is nooit een issue geweest. Allebei gelukkig geen geld rovende hobby's dus het is altijd goed :)

    Voorheen toen we net samen waren ging van zijn rekening alle lasten omdat hij de hypotheek al had. Ik deed de boodschappen. Dagjes weg werd nooit gesplitst, maar net wie de pinpas in handen had. Op=op was het vroegahhh 😁
     
  8. wondertjeinmaak

    wondertjeinmaak Fanatiek lid

    Sep 2, 2012
    4,652
    7
    38
    Female
    Hier hebben we een gezamelijke (spaar)rekening
     
  9. Khlo

    Khlo Fanatiek lid

    Jan 16, 2015
    1,022
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hahaha. Leuke opmerking :)!

    Wij hebben allebei salaris en we hebben 1 rekening waar dit op binnen komt. We hoeven aan elkaar niet te vragen als we geld gaan uitgeven hahaha. We hebben ook 1 gezamenlijke spaarrekening en twee voor kindjes natuurlijk.
     
  10. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Wij deden altijd naar één rekening en dan gaan daar de vaste lasten vanaf en de periodieken naar de spaarrekening. En dan nog ''zakgeld'' bedragen naar de privérekeningen.

    Maar sinds een maandje vanaf gestapt. Nu we kindje hebben, nieuw huis, kiezen we ervoor om alles op één hoop te houden. Wij verdienen nagenoeg (200 euro verschil misschien) hetzelfde dus ook geen zin om naar rato berekeningen te maken. De ene maand koop ik wat meer de andere maand mijn man. Dus alle varianten hebben we gehad maar nu toch één hoop :)

    We sparen ook samen. Ik kan wel een eigen spaarrekening nemen maar we zijn ook getrouwd in gemeenschap van goederen dus ja...
     
  11. Bolleke83

    Bolleke83 Fanatiek lid

    Mar 23, 2013
    1,352
    2
    38
    NULL
    NULL
    Hier sluit ik me helemaal bij aan, zo doen wij het ook! We dragen naar verhouding bij voor alle vaste lasten. En kleding en zo betaal ik van mijn eigen rekening. Hoef ik me ook nooit schuldig te voelen als ik iets koop wat ik eigenlijk niet nodig heb ;).
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,212
    35,977
    113
    Alsof je je wel schuldig moet voelen als je iets koopt wat je niet nodig hebt alsje het gezamenlijk doet. Wij gunnen elkaar dat.
     
  13. Joli86

    Joli86 Fanatiek lid

    Feb 13, 2013
    2,070
    97
    48
    Wij zijn getrouwd, zijn één gezin, runnen samen één huishouden. Dus alles komt binnen op 1 rekening en word betaald van die rekening. We hebben ook samen de spaarrekening.
     
  14. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Wij hebben beide een eigen rekening, een gezamelijke en een zakelijke.

    Ik studeerde tot vorige week, dus mijn stufi kwam daarop binnen. Mijn man werkt, komt op de zakelijke en gaat naar zijn prive. Beide storten wij elke maand een x bedrag op de gezamelijke.

    Als ik meer geld nodig ben, of iets wil kopen vraag ik dit en krijg het.

    Beide een eigen rekening omdat wij dit makkelijker vinden. En hier is het niet mijn of zijn geld. Het is ons geld.
     
  15. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    Apr 8, 2015
    5,989
    1,439
    113
    Wij hadden binnen een half jaar na de eerste date een gezamenlijke rekening en spaarrekening, toen gingen we samenwonen (huur) :)
    we hadden nog wel allebei een eigen rekening waarop onze salarissen binnenkwamen.
    Ik heb toen al mijn eigen spaarrekening opgezegd.

    Sinds ons koophuis komen ook de salarissen binnen op de gezamenlijke rekening. Maar eigenlijk doen we vanaf het begin alles samen financieel.
     
  16. Dufel

    Dufel VIP lid

    Sep 10, 2014
    5,833
    1,469
    113
    Wij doen het net zo. Alle lasten samen betalen en dan ieder hetzelfde bedrag op de eigen rekening om vrij te besteden.
    Spaarrekening is gezamelijk
     
  17. Minnimouse

    Minnimouse Actief lid

    Nov 15, 2009
    311
    0
    0
    Leuk om te lezen! Er zin dus best veel die het ook op een hoop gooien. Ik vind zelf niets raar, maar had beetje het gevoel dat ik raar was! Wilde ik even toetsen :D
    Denk dat het ook uitmaakt hoeveel verschil er in inkomen is. Als je bijna evenveel verdient dan maakt het denk ik minder uit. Als de een veel minder verdient dan de ander of niet werkt, wordt het contrast zo groot. Dan heeft de een heel veel en kan dus ook alle beslissingen beinvloeden, zoals waar je heen op vakantie gaat, of er een nieuwe IPad komt etc.

    Kan me ook goed voorstellen dat sommigen idd passen voor het betalen van de dure wegenbelasting van de ander ;). Auto's uitkiezen doen wij eigenlijk ook samen, dat we ons beide kunnen vinden in het kostenplaatje. En heel veel schoenen en kleding voor mij kopen doen we ook samen, omdat hij weet dat hij anders toch geen leven meer heeft :p (nee hoor, grapje:D)
     
  18. mw21

    mw21 VIP lid

    Oct 24, 2010
    5,173
    168
    63
    Zorg
    't Westen
    Samen!

    Zou toch mooi zijn ik werk maar 2 dagen en zorg voor de kids. Hou ik nooit geld over voor kleding ofzo
    We zijn een gezin en delen alles
     
  19. mw21

    mw21 VIP lid

    Oct 24, 2010
    5,173
    168
    63
    Zorg
    't Westen
    Dat is hier ook totaal geen probleem
     
  20. mam1991

    mam1991 VIP lid

    Jan 17, 2013
    10,071
    2,096
    113
    Geen enkele manier is raar toch :D

    haha hier gebeurd ook echt alles samen; auto kopen/uitzoeken doen we samen, shoppen doen we samen.. eigenlijk heel veel :D Er is ook nog nooit een discussie geweest over een uitgave, als het geld er is waarom niet? je gunt elkaar dat dan toch gewoon. En we zijn in gemeenschap van goederen getrouwd dus als het puntje bij paaltje zou moeten komen is het toch al allemaal van ons samen, dus waarom alles apart houden :D
     

Share This Page