Ik eerste dag van mijn laatste menstruatie was 28 mei. Ik ben heel lang niet ongesteld geweest. Voordat ik van deze zwanger werd maar 2 x en die tijd daartussen was 32 dagen. Dus ik hou dat maat even aan. Nu belde ik vk vanmorgen en die zegt dat ik al 6 weken zwanger ben. Zelf denk Ik 5 weken. Hoe komt ze aan die 7 dagen verschil? De echo zal tzt duidelijkheid geven, maar ik begrijp het ff niet. ..
Ik denk om eerlijk te zijn ook eerder 5 weken en een paar dagen.. Je eisprong is ongeveer 14 dagen voor je menstruatie
Verloskundigen snappen geen drol (excusez le mot) van vroege zwangerschappen en tellen dus altijd vanaf de eerste dag van je laatste menstruatie. Dat is echter een methode die alleen maar werkt als je een perfecte cyclus van 28d hebt met je eisprong perfect op dag 14. En hoeveel vrouwen hebben dat nou helemaal?! Als de eisprong bekend is, dan tel je vanaf de eisprong plus 2 weken extra. Bij IVF en ICSI mag niet eens meer afgeweken worden dmv een termijnecho, maar is de punctiedatum (eisprong) leidend. Is je eisprong niet bekend, dan krijg je een termijnecho. Maar dat is dus minder exact.
De verloskundige houdt geen rekening met de lengte van je cyclus maar kijken enkel naar de laatste dag van je menstruatie, dus dan ben je bijna 6 weken. Pas met de termijnecho wordt er inderdaad pas echt goed naar gekeken. Ik heb lange cyclussen, daardoor zat er bij mij vorige zwangerschappen bijna 2,5 week verschil tussen wat ik zelf dacht en wat de VK rekende. Hou voor jezelf vooral je eigen termijn in je hoofd, dat helpt ook om niet te panikeren als je minder ver zwanger bent dan gedacht! Bij mijn zoontje dacht ik 1 maart op basis van mijn eisprong, bij de termijnecho werd 26 februari aangenomen en uiteindelijk is hij 4 maart geboren.
Hey Mevrouw Pinguin, laat ik nou precies zo'n zelfde gesprek gehad hebben. Ik belde de poli gynaecologie op om een afspraak te maken (medische indicatie vandaar dus ziekenhuis), vroeg ze naar de 1e dag van mijn laatste menstruatie, zegt ze; dan bent u afgelopen zondag 6 weken zwanger. Terwijl ik ook dacht dat het afgelopen zondag 5 weken was. Misschien dat zij er toch een week bovenop doen dan??
Hihi appelboompje zelfde probleem dus. Ik wacht de echo af. Ik ben van mijn ei uit gegaan. Die is ergens tussen 14& 16 juni geweest (gevoeld) vandaar dat ik aan 5 weken kom. Maakt me verder niet uit maar hoopte een hartje te horen. Ik ben dan de eerste afspraak niet 9 maar 8 weken dus zal wel niet Nog. Gewoon wachten tot de echo dus
Ja dat weet ik, maar... ik krijg nog geen echo Ze luisteren met 8 weken alleen met doptone. Dan kan zo'n week net het verschil zijn. Denk niet dat ze dan al wat kunnen horen toch?
Nou, dat verloskundigen geen drol snappen van vroege zwangerschappen vind ik wel een erg boudeboude uitspraak. Uitgaan van de laatste menstruatie is gewoon handiger. Zij kunnen verder moeilijk vertrouwen op jan en allemanalleman die thuis zitten te klooien met ovulatietests. Of die niet kunnen rekenen.
De eerste 12 weken is de groei van een vruchtje bij iedereen hetzelfde. Exacte duur van de zwangerschap meet je dus met het vruchtje te meten (door echo te nemen) Ik heb zeer late eisprong waardoor ik ook een week minder ver ben dan aan de hand van gewone tellen van menstruatie. Op basis vn menstruatie is gemiddeld giswerk.
Nou zo 'dom' is het niet. Tussen de 10 en de 13 weken kan je eigenlijk het beste een correct termijn bepalen. Plus dat de nekplooimeting maar tot 13/14 weken kan. Stel nou je zegt dat je een lang cyclus hebt terwijl dit toch niet zo was en en je komt voor je 1ste echo en je bent dan bijv al 15 weken dan kunnen ze al niet een correcte datum geven ( wat weer voor belang is als je overtijd loopt/of voor een vroeggeboorte) plus dat de nekplooimeting al niet meer kan. Stel je komt en je hebt toch een lang cyclus en bij de echo ben je bijvoorbeeld 8 weken dan mag je 2/3 weken later weer terug komen voor een nieuwe meting.
Klopt, het is niet dat ze het niet snappen maar het is gewoon het uitgangspunt tot aan de termijnecho. Overigens is mij verteld dat een doptone schadelijk is voor de 12 weken, onze VK gebruikt hem pas na die termijn.
Doptone is pas mogelijk vanaf ong 12 wk; dan komt de baarmoeder boven schaambot uit en is het hartje krachtig genoeg om geluid op te vangen. Dus doptone met 8 of 9 weken zal tegenvallen denk ik!
Ik heb een aantal VK's ontmoet intussen en ik vond het echt stuk voor stuk mutsige dozen die mij niets konden vertellen wat ik niet al wist. Dat opgeteld bij hoe vaak ik lees dat ze meiden met een latere eisprong/langere cyclus nodeloos ongerust maken... Nee, ik heb er absoluut geen hoge pet van op.
Helemaal mee eens. En dan erbij genomen dat de vk van ts met een doptone wil gaan luisteren bij 8 weken...dat bewijst wel dat dit ook zo'n mutsige doos is.Voor de 12 weken kan het schadelijk zijn,en op het termijn van 8 a 9 weken is het heel erg lastig te vinden.