Alleen een verre reis maken zouden jullie het doen?

Discussion in 'Vakantie en vrije tijd' started by annet1985, Jul 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    Oct 14, 2011
    4,136
    0
    36
    friesland
    Hallo allemaal,

    Ik wil graag een reis maken en dan dus alleen ( man blijft dan bij de kinderen) wil alleen niet heel lang tussen de 8/11 dagen. En niet heel duur heeft iemand tips? Zat zelf aan Azië te denken met name India maar is dat ook wel wat? Zouden jullie op reis gaan als het kon?
     
  2. Luppy

    Luppy VIP lid

    Dec 1, 2007
    7,168
    2,283
    113
    Nee. Maar mijn man en ik hebben zelfs samen nog nooit een echte hele verre reis gemaakt. Dat is iets dat ik in elk geval met hem zou willen delen.

    Misschien als het voor ons heel normaal zou zijn, dat ik er anders over zou denken. Maar dit soort dingen is iets dat ik graag met hem deel.
     
  3. Lovelymommy84

    Lovelymommy84 Fanatiek lid

    Dec 27, 2014
    2,069
    1
    0
    Gelderland
    Als alleenstaande zou ik zeggen ja doen, ik zelf met een gezin thuis moet er niet aan denken om ver weg te zijn alleen, zonder man en kids ;)

    Maar, als jullie je er goed bij voelen, moet je het zeker doen.
    Nicht van mijn man is onlangs alleen naar china geweest voor 3 weken, heeft het er reuze naar haar zin gehad. (zij is alleen wel alleenstaand)
     
  4. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Nee. Ten eerste omdat ik alleen vliegen niet prettig vind. Daarnaast omdat ik de ervaring zeker met mijn partner zou willen delen. Ook zou ik hem niet zo lang willen missen. En dan de belangrijkste reden mijn zoon! Absoluut niet dat ik hem achter zou laten zo lang. Als we weet ver gaan reizen zal dat zijn met het hele gezin zijn en als mijn kind(eren) er groot genoeg voor zijn.
     
  5. frannie82

    frannie82 VIP lid

    Nov 28, 2010
    10,407
    2
    38
    Waarom niet? Ik zou nooit alleen willen of naar de landen die jij benoemt omdat het me niet trekt. Maar als de meiden allebei naar de basisschool gaan zou ik dolgraag met mijn vriend samen 8 dagen weg willen! Mijn ouders willen dan in huis zijn, zij moeten dan toch naar school.
     
  6. elsa

    elsa Bekend lid

    Mar 14, 2007
    693
    0
    0
    eindhoven
    ik ben in januari 2 weken alleen naar mijn broer geweest die in australie woont. Zou nooit zo'n verre reis alleen hebben gemaakt als mijn broer niet aan de andere kant van de wereld woonde, maar ik vond het fantastisch!!

    zag er tegenop om man en kindjes zo lang te missen, maar we hebben elke dag contact gehad via skype of facetime en de kindjes vonden het op een gegeven moment wel genoeg :) Ik zou het zo weer doen, al vond ik het idd wel jammer de ervaring niet met manlief te kunnen delen. maar de kinderen zo lang alleen thuis laten bij opa en oma voelde ook niet goed, vandaar deze oplossing.

    Ik zou als ik jou was, wel dichterbij blijven idd, 24 uur reizen voor totaal 2 weken vakantie is wat krap, maar azie is goed te doen hoor voor 11 dagen.

    als jij het graag wilt en je man/kids staan erachter moet je het zeker niet laten!
     
  7. Jessi79

    Jessi79 Fanatiek lid

    Jan 4, 2012
    4,820
    2,679
    113
    Ik zou het niet snel doen omdat ik liever met mijn man en kind reis, maar denk dat je er best goede redenen voor zal hebben. Ik zou dan alleen nooit voor India kiezen, omdat dat land bekend staat om de vele verkrachtingen van vrouwen. Ik zou dan een land kiezen waar meer jongere meiden alleen reizen, zoals Thailand, Laos of Maleisië.
     
  8. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Natuurlijk, waarom niet?! For een kleine twee weken is Thailand of Maleisië heel goed te bereizen, ook voor een vrouw alleen. India trekt mij totaal niet persoonlijk en je loopt er ook veel meer gevaar.
     
  9. Cathelijne1986

    Cathelijne1986 Niet meer actief

    Ja ik zou dat zonder meer doen. Zou India wel in een groepsreis doen (groepsreis voor alleen reizende mensen) mijn nichtje heeft dat tweemaal gedaan en vond het erg leuk.
    Hier zit alleen reizen ook nog in de planning.
     
  10. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Zo denk ik er ook over..
     
  11. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    Sep 29, 2012
    4,746
    719
    113
    Nee zou t niet doen, behalve als ik een vriendin op ga zoeken ofzo. Nooit gebeurd, maar toch.
    Maar gewoon alleen zou ik saai vinden en ik zou willen delen met mn man. Zou mn kindje missen, hoewel als we samen graag ergens heen willen ik nog wel dag of 5 zonder haar zou kunnen. Maar wat ik zeg dan wel omdat ik met mn man iets leuks ga doen.
     
  12. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,035
    6,138
    113
    Happyland
    Inderdaad, Azie is goed te doen alleen. Maar India is gevaarlijker, denk aan die talloze (groeps)verkrachtingen.
     
  13. cizmo

    cizmo Fanatiek lid

    Jun 26, 2012
    1,898
    4
    38
    Dat was ook wat ik dacht over India. Je bent mooi gek in mijn ogen om daar als vrouw heen te gaan. Genoeg andere mooie plekken in de wereld.

    En verder zou ik niet zo ver weg willen zijn in mijn eentje. Maar dat is natuurlijk heel persoonlijk
     
  14. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    Oct 14, 2011
    4,136
    0
    36
    friesland
    Ik ga dan ook zeker niet alleen maar met een groepsreis inderdaad. Sowieso ben ik niet het type voor backpacken maar zo via een reis lijkt me wel heel gaaf. Heb ook een vriendin die woont momenteel in Jeruzalem kan ook zijn dat ik haar opzoek.
     
  15. LA85

    LA85 Fanatiek lid

    Apr 25, 2013
    2,018
    1
    36
    NULL
    NULL
    Mmm nu dat ik een kindje heb lijkt het me gewoon veel en veel leuker om die ervaring te delen met mijn kindje (nu nog te klein om het te snappen maar goed, even hypothetisch gezien). Dus zelf zou ik er denk ik niet zo snel voor kiezen om in mijn eentje erop uit te gaan zo ver.
    Weet niet of je wil backpacken ofzo maar bijvoorbeeld Shoestring heeft ook reizen in India etc waarbij je zelf kiest of je mee wil doen met een groepsactiviteit (van dag tot dag) of dat je liever zelf op ontdekkingstocht gaat. Misschien dat je dat wat lijkt?

    Edit: lees net dat je niet wil backpacken ;) Ik zou eens kijken op de site van Shoestring.. wie weet lijkt het je wat. Heb zelf overigens Noord-India op die manier bereisd ;)
     
  16. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,419
    10,347
    113
    Zonder gezin zou ik het niet meer doen maar als jij dat graag wil moet je dat doen.

    Zelf met shoestring en volgens mij koning aap naar Indonesië geweest voor een maand en naar India/ Nepal. Je hebt de keuze om zelf rond te kijken of dat samen met iemand te doen. Zou dan wel zoeken naar een reis waar meer mensen alleen reizen. Ook al reis je met een groep is het nog steeds oppassen.
    (Jongen was lastig gevallen in de kamer in Indonesië en ik lag paar kamers verderop alleen ziek te zijn)
    Als je korter dan een maand gaat zit je veel meer in toeristisch gebied en laten ze je meer met rust (behalve het gebruikelijke taxi, fiets, of weet ik wat nodig en dat ze dat keer vragen)

    Indonesië zitten ze niet zo aan je als in India (behalve in minder toeristisch gebied in Indonesië maar hoe vaak kom je dan een dame tegen waar het haar net zo ligt is als de melkflessen.dat was wel heel apart.
     
  17. jolien 1986

    jolien 1986 Niet meer actief

    Ik heb wel eerder alleen verre reis gemaakt . Met smartfoon en leuke boeken vermaak je je prima op eenzame momenten.

    Als vrouw alleen zou ik je India voor een eerste verre reis afraden . Ze zijn er niet zo vrouwvriendelijk , en hygiëne is slecht waardoor je dikke kans hebt gehele tijd ziek te zijn.

    Thailand is erg goed alleen te bereizen . Veel geoepsexcursies waarbij je alleen ook aansluiting bij andere reizigers vind.

    Vriendin van mij was alleen op bali. Dat viel tegen. Veel romantische stellen met alleen oog voor elkaar. Zij voelde zich best alleen... En had meer van de sfeer in Thailand daar verwacht .

    Je zou ook een groepsreis kunnen boeken.

    Zelf ben ik alleen naar curaçao en bonaire geweest . Om te gaan duiken . daar ontstaat vaak ook groepsgevoel en werd ik uitgenodigd om mee op stap te gaan en mee gaan duiken op nieuwe stekjes. Ik heb geweldige tijd gehad . :)
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,459
    36,381
    113
    Nee, tenminste niet het soort reis dat jij nu bedoelt. Thailand bijvoorbeeld is prachtig en ook goed te doen als vrouw alleen, maar ik zou alle mooie dingen graag willen delen met mijn man en kindjes.
    Een reisje New York zou ik wel alleen doen.
     
  19. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,459
    36,381
    113
    India is denk ik een vrij domme keuze trouwens..
     
  20. Bootsje

    Bootsje Fanatiek lid

    Jul 12, 2013
    1,228
    0
    36
    ja hoor waarom niet..

    ik ben alleenstaande moeder en als ik dit wil doen zal ik het ook wel alleen moeten doen
    (dichterbij.. 2 dagen londen, parijs, barcelona etc dan neem ik een van mijn kinderen om de beurt mee)
    maar zo'n langere reis zou ik zeker wel alleen maken !
    (of met een groep met allemaal mensen die alleen reizen)
     

Share This Page