Maart 2015 mamma's!

Discussion in 'De mama's' started by Drieka, Apr 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    @Liekje81, tot op heden een drukke vakantie, is wel elke dag iets onderhand ;).

    @Pukjepuk, ik dacht dat er met groente begonnen moest worden en dan pas na 2 weken fruit introduceren. Wij beginnen zondag met worteltjes uit een potje.
    Je zal dus denk ik de eerste zijn :D.
    Die 1-2-3 speen werkt goed gelukkig, heeft zijn papfles alweer op.
    Hij vindt het heerlijk en krijgt er geen krampjes of zo van.
     
  2. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Gerdia waar gaan jullie naartoe ookweer?

    Wij zijn hier een week geleden gestopt met de forte voeding door de omneo heen. Dit omdat ik nooit het idee heb gehad dat ze minder hongergevoel ervan had. Maar haar ontlasting werd wel steeds dikker. Nou had ik nog een blik standaard staan die ook op moest dus heb ik gemengd tot de forte op was. Vandaag heeft ze nog helemaal niet gepoept en laatste tijd ook meer scheetjes. Ik denk dus dat ze wel wat vezels kan gebruiken. Volwassenen moeten bij een moeilijke stoelgang ook vezels hebben. Ik denk eraan om dus ook te beginnen met de rijstebloem. Op de verpakking staat 2-3 scheppen maar ik denk dat ik gewoon begin met 1 schep. Weet alles nog niet welke speen. Ze heeft altijd difrax s. Ik heb ook m en 123 in huis. Denk eerst m proberen?
    Misschien word ze dan ook minder vaak om 5 uur wakker.
    Nou ja weet ook niet. Mn gevoel zegt dat ze wel wat rijstebloem kan gebruiken en wel aan toe is.

    Hoe maken jullie fruithapjes? Die peer pukje, hoe doe je dat dan? Peer eerst koken las ik ergens? En kan je fruit gewoon invriezen dan?
     
  3. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Hoeveel scheppen doe jij drieka?

    Denk ook dat je de eerste bent pukje! Wij over 1,5 week
     
  4. Drieka

    Drieka Niet meer actief


    Ik doe 3 scheppen rijstebloem door 230 cc melk, de 1-2-3 speen kun je beter gebruiken en direct op 3 zetten, Florian heeft een mega zuigkracht want hij drinkt melk uit de prematurenspeen uit de Dr Brown's fles maar moet genoeg moeite doen met de pap in standje 3 van de 1-2-3 speen van Difrax.
     
  5. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Dat lijkt me ineens wel veel, 3 scheppen. Voor mijn dochter dan he. Florian heeft nooit ergens last van gelukkig.

    Ik twijfel eigenlijk of het wel slim is om voor de nacht te beginnen. Misschien morgen overdag ofzo.
     
  6. PukjePuk

    PukjePuk Fanatiek lid

    Jul 3, 2012
    1,483
    0
    36
    NULL
    NULL
    spruitjes, omneo is ook voor lastige stoelgang, kindje van mijn werk drinkt ook omneo en gaat van gewone nutrilon standaard heel moeilijk poepen. Omneo nu alleen lastig te verkrijgen.
    maar misschien biedt rijstebloem uitkomst (vezels), ik zou het alleen niet in elke fles doen, misschien vult dat dan teveel en is er niet bij elke fles honger.
    Peren en appels eerst koken nooit van gehoord dat iemand dat deed. :( Gewoon alleen pureren, de rest geef ik dan maar aan de hond.

    Hapjes groente en/of fruit, wisselt. Een aantal jaren geleden zeiden ze met fruit beginnen en nu vinden ze het vooral om met groente te beginnen. Dus het maakt, denk ik, niet uit waar je mee begint. Wel belangrijk om aan elke smaak te laten wennen, dus eerst alleen het ene en niet van alles door elkaar.

    Gerdia, jij dus ook druk bezig met hapjes maken. Lijkt mij leuk werk! :) Wie weet doen de hapjes Benjamin ook wel heel goed.
    Sterkte met de prikjes! Al had Benjamin er afgelopen vrijdag helemaal geen last van.
     
  7. sanna1986

    sanna1986 Niet meer actief

    Hihi hapjes is voor ons nog even ver weg. T drinkt ook nog 150/5 5x en is daar helemaal tevreden mee.

    Wij hebben een avent stomer Hoe heet dat ding? Daar goede ik alles in voor E. Even stomen en pureren maar. Hard fruit ook heel even stomen zacht fruit gewoon prakken. Ik heb eigenlijk nooit iets ingevroren... altijd vers en soms een potje.
     
  8. Maritiem

    Maritiem Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,394
    1,285
    113
    Hier nog een mart mamma :p die af en toe eens stiekem mee kijkt ;) maar had nu even een vraag en dacht aangezien jullie kindjes ongeveer even oud zijn als mijn (onze) dochter... ik gooi het er even in. ook al gaat het niet over de hapjes (die er hier ook wel aan zitten te komen) en de pap, die we hier geven met een lepel ;)

    maar ik ben even benieuwd nar hoeveel jullie kindjes gegroeid zijn in gewicht en lengte vanaf de geboorte. wij hebben een klein menske gekregen. 47 cm, 2655 gram toen ze geboren werd en daar blijven ze overal maar moeilijk over doen terwijl ze volgens ons gewoon lekker groeit en altijd vrolijk is (nu de kiss verholpen is). ze is vanaf geboorte tot nu 10 cm gegroeid en inmiddels 9 pond (dus in 3 manden bijna 4 erbij) maar blijft dus onder in de curve, wat wij niet raar vinden aangezien ze klein geboren is (zonder oorzaak). maar op het cb blijven ze maar zeuren over meer voedingen omdat ze harder moet groeien (krijgt nu 4x 200 en soms 5). ben dus even benieuwd naar hoeveel jullie kindjes al gegroeid zijn in totaal. Weet dat ieder kind zijn eigen lijntje volgt... gewoon even benieuwd... sorry dat ik even inbreek op jullie gezellige forum ;)
     
  9. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Ja ze krijgt omneo voor dr spugen. De omneo en forte werken elkaar tegen qua poepen. Forte zorgt voor moeilijker /dikkere poep en omneo voor makkelijkere. We geven altijd meer schepjes omneo dan het andere. Maar vandaag weer veel spugen. Mondjes hoor, maar nu heeft ze de 3e slabber om. Andere nog nat. Sinds vanmiddag ineens een rode plek in haar nek in die plooi. Ik ben een enorme poetser maar misschien toch wat spug met maagzuur in nek gekomen. Nu krijgt ze een fles met alleen maar omneo. Ff geen gespug nu.

    Hier is de omneo wel goed verkrijgbaar. Gewoon bij de jumbo. Met zelfscankassa pak je gewoon meer blikken. Niemand die het ziet en moeilijk doet. Jumbo zal het wel groot ingeslagen hebben denk ik.

    Hier pas 7 aug 3e prikjes. Ze hebben de afspraak 3 weken verder verzet. Ik heb nog nagebeld en het maakt voor de prikjes niet uit blijkbaar.
     
  10. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Jouw kleine is de jongste ook hier, haha.

    Maar in het begin eten ze toch maar een paar hapjes? Dan is het toch handig om in te vriezen, anders gooi je zoveel weg.
    Daarbij werk ik 34 uur, echt geen tijd om elke dag vers te maken :D

    Die adviezen wisselen idd telkens weer. Wat mij wel logisch klonk is beginnen met groente. Fruit lusten ze toch meestal wel en dan niet risico dat ze door het lekker zoete fruit gern groente meer willen.

    @spruitjes: ik zou zeker overdag beginnen! Als ze dan krampjes krijgt zit je daar niet midden in de nacht mee.

    @drieka: hebben wij ook altijd in vakantie. Allerlei klusjes die geen haast hebben en waarvan we altijd zeggen dat dat in de vakantie wel komt, haha.
     
  11. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Dafne loopt sinds de eerste prikjes ook een paar weken achter. Die van 4 maanden krijgt ze volgende week pas.
     
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven

    Hoi! Ik zou me niet teveel aantrekken van wat cb zegt. Zolang ze volgens haar eigen lijntje groeit is het toch goed? Dafne wordt volgende week pas weer gewogen, maar woog 17 juni 5,9 kilo bij 61 cm. Bij geboortje op 3 maart 3350 bij 50 cm. Zij volgt precies het gemiddelde lijntje. Ze drinkt een stuk minder dan jouw kleine, maar groeit gewoon goed.
     
  13. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Hoi maritiem.
    Ik denk wel dat je kindje 5 voedingen nodig heeft eigenlijk. Hier pas naar 4 voedingen als de hapjes goed gaan.
    Dl woog 3140 en nu denk ik 6,5 kg. Zit iets boven het gemiddelde lijntje
     
  14. Maritiem

    Maritiem Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,394
    1,285
    113
    @spruitjes, met vijf voedingen komen we soms gewoon niet uit...en d. vraagt er dan ook niet naar. als we er dan een vijfde fles inproppen gaat haar hele schema over de kop en wordt ze zelf super onrustig. maar omdat ze idd niet aan haar max voedingen zit zijn we wel al vroeg begonnen met pap (ik weet dat niet iedereen het hier mee eens zal zijn, maar voor ons en de kleine werkt het.)
     
  15. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Zolang ze groeit en vrolijk is zou ik dan niet zitten morrelen aan het schema. Dafne doet het ook goed en die zit laatste weken rond 620/650. Met gisteren eenmalig een uitschieter gisteren met 770.
     
  16. sanna1986

    sanna1986 Niet meer actief

    Hihi ja ik ben de illegale hier :p
    ja ik weet het niet meer zo goed E die at meteen en ik maakte gewoon heel weinig. Dus één worteltje of twee roosjes bloemkool. In de stomer is het een werkje van 5 minuten.

    Maritiem 10 cm is toch prachtig in 4 maanden. Onze T groeit veel minder snel en dat vinden ze hier prima.
     
  17. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    @Maritiem, hier ook 4 flesjes hoor, maar wel flesjes van 210+7 en in de avond nog 3 schepjes rijstebloem erbij ;).
    Florian moet volgende week weer bij het CB zijn dus dan horen we weer hoe hij gegroeid is.
    Hij volgt gewoon de middenlijn.

    @Spruitjes, rijstebloem geef je juist voor de nacht dat de buik wat meer gevuld is, de meeste kindjes slapen er juist beter en langer door.

    @Pukjepuk, ik geloof dat toch niemand elke fles rijstebloem erin doet? Het is best een dikmaker dus moet je nooit in elke fles doen, hier krijgt Florian het alleen voor de nacht. Is meer dan genoeg.
     
  18. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Nee, moet ook zeker niet elke fles. En het is nooit bewezen dat kindjes er beter door slapen. Er zijn zelfs kindjes genoeg die juist last hebben van slapen met zo'n volle buik en dan slechter slapen. En kindjes zat die er krampjes of verstoppingen van krijgen. Vandaar dat ik zeker overdag zou beginnen. En als het gewoon prima gaat, kun hhet altijd nog in de laatste fles.
    Ik persoonlijk ga het niet doen om haar misschien langer te laten slapen. Dat komt vanzelf wel. Daarbij weet ik nog niet hoe lang ze zou slapen als ik haar niet voor laatste fles wakker maak. Ik ben die nu ook aan het vervroegen, dan merk ik het vanzelf.
     
  19. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    Sep 27, 2014
    2,900
    1,389
    113
    Is rijstebloem een dikmaker ja? Want dat is niet de bedoeling. We hebben geen ervaring met baby's maar vinden haar echt een obese vetrol hebben bij de bovenbenen..
     
  20. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,219
    23,290
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Als je goed uitzoekt wat rijstebloem is, lees je dat er idd calorien inzitten. Natuurlijk niet heel veel, maar toch. Maar is jullie meisje te zwaar dan? En ach, je ziet vaak dat als ze gaan kruipen/lopen, actiever worden, dat ze dan minder snel aankomen.
     

Share This Page