Voor geboorteaangifte moet je trouwens soms ook verplicht een afspraak maken. Onze dochter is in een grotere stad geboren, dus vriendlief moest daar aangifte doen. Konden we nog net op de valreep regelen op afspraak (anders had hij ervoor terug moeten komen).
Erkennen kan tijdens de zwangerschap, maar ook later. Uiteraard is het verstandig om het tijdens de zwangerschap te doen. Gezag kan je pas na de geboorte regelen (tegenwoordig heel makkelijk via internet).
Ik lees steeds dat erkennen gratis is.. Maar wij hebben er toch echt bijna 13 euro voor betaald hoor. En idd ik moest ook mee voor de erkenning. En je legt dan ook meteen vast welke achternaam het kindje gaat krijgen.
Je kan nog gewoon erkennen. bij het eerste kindje moet moeder wel mee. Bij een volgens kindje volstaat een legitimatie bewijs van de moeder en een ingevuld formulier. Gewoon komende week oid samen langs het gemeentehuis dan is het zo geregeld. Bij ons was het gratis. Als vader niet erkend krijgt het kindje automatisch de naam van de moeder. Daarom raden ze denk ik ook vroeg in de zwangerschap aan te gaan aangezien het kindje altijd eerder kan komen en je dan geen keuze in de achternaam meer hebt.
Die kosten zijn misschien per gemeente verschillend, net zoals bv een rijbewijs. Ik heb het net nog even nagekeken, bij ons is het nog steeds gratis. Maar als je een afschrift of uittreksel vd burgerlijke stand wilt, kost dat idd rond de 13 euro. Maar dat heb je niet verplicht ergens voor nodig of zo.
Bij ons was het omdat er tijdens de zwangerschap was erkent, kregen we automatisch na de geboorte de formulieren voor gezag, hantekening en opsturen
Wij hebben ook de erkenning gedaan maar ik moet zelf ook tekenen voor toestemming bij de gemeente? Is dat dan per gemeente anders?
Ook dat laatste kregen wij gratis mee.. Zal wel verschillen inderdaad. Maar goed als ik die aanslag gemeentebelasting weer krijg weet ik wel waar ze het van betalen haha
Bij onze drie oudsten moesten we 13 betalen. Nu vanmorgen de vierde erkent en sinds kort is het schijnbaar gratis. Ik ben nu 23w2d.
Erkennen van de vrucht was bij ons ook gratis, wel zo fijn dit voor de geboorte te doen anders heeft het kindje bij geboorte officieel geen vader.
Wij moesten 12.50 betalen voor het erkennen van een ongeboren vrucht. Dit kan je nu nog steeds doen, is zo veel makkelijker na de bevalling. je moet ook nog na de bevalling regelen dat hij het ouderlijk gezag krijgt. Want alleen erkennen is niet genoeg athans voor ons was dat het niet. Dat kan gewoon via Internet.