Wat een fantastisch nieuws! Ben ZÓ blij voor jullie. Ik blijf duimen en hopelijk mogen jullie in Februari een gezonde zoon in jullie armen sluiten
Pff wat een geruststelling zeg.. Al blijft het nog even erg spannend.. Een zoon gefeliciteerd, leuk hoor!!! Zullen lange weken worden tot de volgende controle maar we gaan van het positieve uit. Hou ons op de hoogte. Hoop dat het hoe moeilijk waardchijnlijk ook lukt een beetje te genieten. Het is jullie gegund!
Ja spannend zal t blijven, bij goed nieuws tot het einde... wat dat betreft zit er wel een grote vlek op de zwangerschap. Maar toch mag ik van mezelf toch ook wel genieten. Ik hoop dat ik alle onderzoeken goed doorloop en dat we nog zo'n mooi jongetje mogen krijgen!
Gelukkig! Goed nieuws! Ik hoop dat je ondanks alles toch een beetje kan gaan genieten nu en hopen dat de rest van de controles goed zullen zijn!
Wauw wat een goed nieuws lijkt erg op ons verhaal hoop dat het voor jullie ook zo afloopt wat leuk een zoon wij ook veel sterkte nog even met het afwachten van de 16 weken echo maar de meeste gevaren zijn aardig geweken.
Wat een goed nieuws!!! Gefeliciteerd met deze uitslag!! Nu hopen dat de volgende onderzoeken ook zulk mooi nieuws brengen!
WOW wat ontzettend fijn zeg! Dat is wel een hele geruststelling. Geniet van je zwangerschap, het blijft iets heel moois!! Heb er vertrouwen in! Ik weet hoe lastig het is als je niet vanaf moment 1 kan genieten. Ik heb helaas ook pas vanaf week 16 kunnen gaan genieten en geloof me het is heel lastig, maar daarna geniet je dubbelop!!!
Sterkte TS, ik ben blij voor jullie dat er negatief getest is op de gangbare chromosomen afwijkingen. Helaas is het wel zo dat bij de fors verdikte nekplooien bijna altijd wel 'iets' aan de hand is en soms komen ze daar pas jaren (!!!) later achter. Zoals bij iemand die ik ken, nekplooi rond de 5mm maar uit alle verdere onderzoeken geen afwijkingen verder te vinden. Kindje bij de geboorte ook ogenschijnlijk gezond totdat het rond 8 maanden toch een ontwikkelingsachterstand bleek te gaan krijgen, liep gewoon net niet helemaal lekker meer. Het Erasmus is verder uitgediept chromosomen onderzoek gaan doen en toen het jochie 2,5 was hebben ze eindelijk de oorzaak gevonden...een kleine breuk/deletie op chromosoom 8 meen ik. Zó zeldzaam en moeilijk te vinden, er kunnen nl. miljoenen mutaties optreden en het kan dus héél lang duren voordat ze iets vinden. Met dit mannetje die nu acht jaar is gaat het best goed, maar hj heeft wèl een beperking met symptomen zoals autisme en adhd en het is onzeker of hij in de toekmst zelfstandig kan wonen e.d. Kortom, blijf wel realistisch en laat je heel uitgebreid en duidelijk voorlichten! Héél veel succes en sterkte, ik hoop dat het een minimale afwijking zal zijn.
Dank je wel voor het verhaal. Het is niet zo dat we nu een fles champagne open hebben getrokken we blijven realistisch dat het nog vanalles zou kunnen zijn. Natuurlijk zijn we blij dat het geen downsyndroom of trisomie 13 of 18 is, ja dat is een hele opluchting! Maar vooralsnog kan het idd nog honderden andere dingen mankeren van niets zo ernstig tot aan toch een chromosoom afwijking. vandaar gaan ze ook een uitgebreide echo maken over 3/4 weken. We gaan deze zwangerschap van stationnetje naar stationnetje... we hebben station 2 net goed gepasseerd en misschien crashed de trein wel bij station 3 of 4... of niet.. ik kan het niet voorspellen. Dat er wat aan de hand is is heel aannemelijk helaas maar voor nu zijn we opgelucht. En natuurlijk zoek je een speld in de hooi berg en hou je je zoveel mogelijk vast aan verhalen waarbij het goed afloopt, maar gelukkig kunnen we deze slechtere verhalen ook meenemen dus dank je wel voor het delen!
Wat een geweldig nieuws! Ja natuurlijk kan er later nog wat aan het licht komen. Maar wat je zegt, van stationnetje naar stationnetje en dan zie je wel... meer kan je ook niet doen. En gefeliciteerd, nog een knul, wat leuk!
Wat een goed nieuws! En idd, probeer alles stap voor stap te nemen. Met 16 weken kunnen ze al veel checken en veel uitsluiten.
Graag gedaan meis en de insteek was idd niet om negatief te zijn maar realistisch. Want ik heb gezien wat dit hele traject met mijn dierbaren heeft gedaan en wat voor impact het nog steeds op hun leven en hele gezin heeft. Ze zijn in dat opzicht ook teleurgesteld in de voorlichting en begeleiding van het Erasmus, die zijn toch niet duidelijk genoeg geweest helaas. Maar nogmaals het kan van alles zijn en ook heel veel minimale afwijkingen en als jullie echt héél veel geluk hebben misschien toch wel helemaal niets. Maar neem het idd stap voor stap en vergeet vooral ook niet te genieten van het wondertje in je buik, want dat is en blijft het ongeacht de afloop.
Hoe bedoel je dat het erasmus niet duidelijk genoeg geweest is? In de zin van dat ze zeiden dat alles goed zou zijn na de onderzoeken? Dat hebben ze bij ons niet gezegd, we moesten idd wel realistisch blijven en we waren er nog niet. Na de 20 weken echo zal ik pas echt kunnen genieten als ik dat haal en er is niets aan de hand volgens de testen
In die zin dat de artsen/genetici toch de boodschap overbrachten dat ze geen 'ernstige' dingen meer hoefden te verwachten omdat alle echo's, de vwp en verdere onderzoeken gewoon goed waren. Die verdikte nekplooi hoefde niks te betekenen te hebben. Nadat ze zich zelf meer gingen inlezen bleek dit dus niet waar te zijn, er meestal wel een afwijking die hier aan ten grondslag ligt. Er is eigenlijk ook nooit duidelijk gecommuniceerd hoe het met het uitgebreide chromosomen onderzoek gaat en wat daar zó veel later nog aan het licht kan komen en wat voor ingrijpende gevolgen zelfs een kleine deletie bvb kan hebben. Ze hebben het al met al veel te rooskleurig gebracht met het gevolg dat de schok voor de ouders 2,5 jaar later onnodig groot was. Ik hoop dat het nu acht jaar later beter is want dit wens je niemand toe. Als je meer info wilt mag je gerust pb sturen hoor, ivm privacy wil ik niet te veel in details treden.