Stomme vraag We zijn een paar weken geleden weer naar de camping geweest, leuk en aardig. Onze oudste is 5,5 en speelt steeds meer met vriendinnetjes, naar de dieren of knutselen, zo een paar uur weg Ook de jongste gaat weleens mee, volgend jaar vooral mag ik aannemen. En daar zit je dan ineens, als twee oude taarten voor de caravan We houden wel van lezen, puzzelen of een spelletje maar om dat nou de hele dag en de avond te doen dat is ook niet wat.. We fietsen graag maar dat is aan de kinderen weer minder besteed, wel een korter rondje of 1 dag maar goed. Ik ben thuis altijd lekker bezig, koken, bakken wassen, zit neit graag stil. Dat valt op vakantie ineens weg. Hoe gaan jullie daar mee om?
Wij zijn vooral veel zwemmen, zwembad of strand / meer. Afhankelijk van onze vakantiebestemming. Verder doen we uitstapjes, willen wat van het land zien. We zijn overdags weinig tot niet bij onze slaapverblijf. Alleen voor te lunchen. ' S avonds zitten we buiten, wat lezen, spelletjes etc.
Ja het ligt ook aan de leeftijd denk ik, ze zijn nog te jong om veel te bekijken. Ik heb het trouwens over NL dan he
Onze kinderen waren voor het eerst oud genoeg om zelf een beetje hun gang te gaan op de camping (speeltuin e.d.) dus wij zaten lekker elke dag te wijnen en te ouwehoeren en te yatzeeën.. Heeeeeerlijk. Dat kan thuis niet zo gemakkelijk dus wij hebben er echt van genoten. Dan maar bejaard, haha!
De kleine van ons moet nog veel geëntertaind worden natuurlijk maar ik heb jaaaaaren ook met mijn ouders op de camping gestaan en hun bezig gezien haha. We zijn allemaal enorme lezers dus ze zaten veelal met een boek, maar deden daarnaast ook veel actieve spellen zoals bijvoorbeeld badminton, of gingen samen een stuk wandelen (kon ook makkelijk want opa en oma waren er altijd bij). Niet zo avontuurlijk als een stuk fietsen, maar wel wat meer in beweging dan alleen zitten en puzzelen.
Overdag met kinderen: zwemmen, speeltuin, the usual Zonder kinderen: wandelen, spelletje, boek lezen, goede gesprekken, buurten op het veldje Savonds: drankje, spelletje, goed boek
Zeker 5 van de 7 ochtenden gaan wij op pad een halve dag de omgeving verkennen wij zitten aan de kust dus veel badplaatsen. Oude dorpjes of een marktje over. Dit meestal tot rond het middaguur dan slaapt de jongste even en gaan we naar het zwembad of strand.
In de ochtend naar een dorpje of strandje, in de middag naar het zwembad en in de avond als alles slaapt lezen of een spelletje doen. Of soms in de avond bij buren 'op bezoek'.
Vinden jullie kids dat leuk dan, de dorpjes of waar je ook zit, bekijken? Die van ons houden niet van wandelen, meteen moe. Vandaar meer fietsen. Maar het liefst spelen ze gewoon op de camping natuurlijk, knutselclub van 10-12, spel van 13-15 (ik noem even wat) en al die tijd zit je zelf dan ook op de camping natuurlijk. Ik had daar een discussie met ML over nl Hij denkt dat ik dan een ander soort vakantie nodig heb maar dat is het niet denk. Ben geen zwemmer en buitenlander. Huisje vind ik wel leuk maar dat is saaier voor de kids meestal. Ik kom er niet echt uit, ik zie ook altijd veel leeuwen en beren. Ml wil wel graag een keer naar buitenland (1x samen Luxemburg gedaan, erg mooi). Maar de kids kunnen toch niet bergbeklimmen en campings zijn overal hetzelfde. Daarom denk ik dat hij dat idealiseert. Of zie ik het verkeerd.
Ja maar het is toch niet altijd alleen maar "wat de kinderen leuk vinden?" het is voor papa en mama ook vakantie en meestal doen we dingen die zij leuk vinden, maar soms willen wij ook wel eens wat. En dan gaan ze dus gewoon mee. Uiteindelijk vinden ze het meestal dan toch ook wel weer leuk, maar zo niet... tja dan hebben ze even pech. (overigens is dat ook best uit te leggen)
Dat klopt. En zo bedoel ik het ook niet echt. Maar het is op basis van ervaring Kids gaan dan zó vervelend doen. En dan kun je er wat van zeggen natuurlijk maar de dag is dan al goed verpest. Je hebt er uiteindelijk niet veel aan zeg maar, voor jezelf. jengelen over dorst, moeten plassen, zere benen, telkens 1 op je nek.. Dat klinkt wel erg maar dan hoeft het voor mij gewoon niet. Maar goed, dat zegt ML ook, dan heb je geen keus Maar dat wil ik ergens nog te graag denk ik.
Onze jongste is nog wat te jong om een mening te hebben maar zij zit in d ebuggy mag stukjes lopen en even spelen bij een waterpomp of aan t strand is altijd goed en blijft zij ook tevreden, onze oudtste is er al maanden mee bezig hij heeft zelf een boekje van de costa brava bij oma meegenomen en uitgezocht wat hij wil doen. Wij hebben hem niet geholpen, enkel verteld wat er staat want hij kan niet lezen, Hij wil graag naar de echte vis afslag en binnenkomst van de vissersboten Hij wil graag naar de ruines een dorpje verderop Wat wij verder altijd doen naar een kerkje een kaarsje voor opa aansteken dat dorp vinden ze te gek steil naar boven klimmen huizen met boogjes over de paden echt veel te zien, daar vermaken ze zich prima mee en zo is het voor ons beiden leuk, wij gaan nu niet naar musea daar zijn ze nog te klein voor.
Ik weet niet hoe oud je kindjes zijn? Mijn jongste "verpest" dat soort uitstapjes idd nog wel, maar de oudste 2 weten dat het er ook bij hoort. Zij zijn niet de enige met vakantie, wij als ouders ook. Vaak maken het wel leuker door een speeltuin op te zoeken in de buurt, een ijsje te kopen etc. We gaan dan ook niet uren weg. Wat we oa hebben gedaan dit keer was een blotevoetenpad. Leuk voor iedereen, ook al was het best een wandeling, kids hielden het goed vol. En idd, ik ben het met je man wel eens, dan heb je geen keus.. Ik zou ook het liefst zonder onenigheden allemaal dingen doen die ik leuk vind, maar zo werkt het nu eenmaal niet.
Ze klinken een beetje verwend. Ik denk wat hierboven al gezegd is dat ze gewoon moeten leren dat vakantie óók voor papa en mama is en niet iedere dag de hele dag om hen draait. Daar wennen ze snel aan hoor, gewoon consequent doorpakken. De reden die jij opnoemt is één van de redenen waarom wij zo'n gruwelijke hekel hebben aan kamperen, de hele dag in/rondom zo'n tent of sleurhit hangen zou ik niet trekken. Maar stel dat.....dan zouden wij erop uit gaan in de omgeving of dagtochten maken. Een combinatie van natuur/cultuur en lekker uit eten en wat shoppen. Dan zijn je dagen snel gevuld en zie je ook wat meer van je omgeving en de wereld zeg maar.
Ja, dat vind ik wel. Er zijn toch nog veel meer dingen te doen dan bergbeklimmen in het buitenland? Heb ik nog nooit gedaan en wij gaan eigenlijk elk jaar naar het buitenland. Mijn oudste heeft het nog over zijn vakantie in Italie bijna 4 jaar geleden. Andere omgeving, andere cultuur, dat maakt echt wel verschil en ook indruk op de kids hoor. En altijd mooi weer, dat vinden die van mij fantastisch.
Wij laten de kids meestal eerst even een uurtje spelen/zwemmen. Dan gaan we wat leuks doen met zijn allen en kunnen ze daarna weer spelen. Soms andersom en dan aan het einde van de dag lekker ergens gaan eten en wat souvenirtjes bekijken.
Wij doen niet aan kamperen, maar aan luxe eigen huisjes met zwembad , maar wij gaan écht niet de hele dag rond het huisje hangen omdat de meneren de hele dag willen zwemmen. Dat trekken wij niet hoor. Dus wij gaan 's ochtends vaak wat dorpjes zien en even wat eten. Daarna weer naar het huisje en dan zwemmen en spelen de mannen de hele middag. Het is vaak ook veel te heet om iets te doen. En 's avonds weer een dorpje uitzoeken om wat te gaan eten. We zitten bijna altijd in de buurt van de zee of een groot meer, dus vaak naar het strand en 's avonds over de boulevard. Zoals gezegd, het is voor de kinderen vakantie maar ook voor de papa en mama En ik ben niet van plan om de hele dag alles in het teken van de kinderen te laten staan. Misschien wat egoïstisch. Daarom gaan wij eigenlijk nooit naar campings of van die aqua resorts. Wij vinden het juist zo gaaf dat je helemaal onderdeel wordt van het land waar je bent.
Onze kinderen vinden het wel leuk om wat te bezichtigen: dorpjes, oude gebouwen, grot, watervallen etc. Nu doen we dat natuurlijk geen hele dag. Combineren dat met dingen waarbij zij zich kunnen uit leven. We gaan ook niet iedere dag op pad. Zijn ook veel op de camping, maar dan bij het zwembad / strand. Hier zijn ze ook pas 4 en 6. Maar uitstapjes op vakantie deden we ook toen ze nog jonger waren. Campings zijn zeker zowat overal hetzelfde, maar de omgeving is wel overal anders. Wij gaan dan wel vrijwel altijd naar het buitenland. Maar zijn ook eens op vakantie geweest in flevoland. Gingen we ook de omgeving verkennen, dagje naar zee etc.