Nemen jullie dikke mensen minder serieus?

Discussie in 'De lounge' gestart door Child, 6 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sparky

    Sparky Niet meer actief

    Pepijn, ik zat eerder met 100kg en bmi van 35+ echt in maat 44. Dus maat 42-44 is wel goed maar morbide obesitas niet? Met maat 44 heb ik morbide obesitas , wat heb je daarover te zeggen dan?
     
  2. Islah

    Islah Niet meer actief

    Hier ook zo. Zelfs voordat ik aan m'n afvalpoging bij de diëtiste begon. Ik merk vaak (niet altijd) bij dunne/slanke mensen dat ze zoiets hebben van 'ik kan het hebben, word er niet dik van dus dan eet ik het ook maar'. Een oom van mij is ook zo en die zou zo kunnen ontbijten met stukken taart. Laat staan wat hij de rest van de dag allemaal eet. Maar zulke mensen worden niet veroordeeld omdat ze dun zijn. Zelfs als ze een te laag BMI hebben worden ze nog niet zo scheef aangekeken als mensen met een te hoog BMI.
     
  3. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Sorry, ik moet eerlijk zeggen dat ik maar wat getallen genoemd heb. Ik weet dat 42 gemiddeld is en verder heb ik geen idee. Mijn excuses. Ik had eerst moeten checken, voor ik lukraak maten noemde.
     
  4. Spathiphyllum

    Spathiphyllum Bekend lid

    3 mei 2014
    536
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dikke mensen die opmerkingen maken over mijn gewicht neem ik niet serieus. Ik heb ondergewicht, altijd al gehad. Ik zit er nu totaal niet mee, maar als puber was ik er wel heel onzeker over. Ik weet hoe vervelend het kan zijn om opmerkingen over je gewicht te krijgen en kan er dus niet bij hoe sommige mensen het niet kunnen laten om bijvoorbeeld maar weer eens te roepen dat ik niet weg moet waaien als het stormt.

    Soms voel ik me wel wat ongemakkelijk in gezelschap van dikke mensen, zeker als ze het bijvoorbeeld over diëten en afvallen hebben. Ik wil dan ook weer niemand kwetsen dus dan heb ik toch wel het gevoel erg op mijn woorden te moeten letten.
     
  5. Sparky

    Sparky Niet meer actief

    Hier in mijn omgeving zijn het ook vaak de dunne mensen die er slechte eetgewoontes op na houden.
    Die kunnen vaak eten wat ze willen en doen dat vaak ook.

    Juist de volslanke en dikkere mensen letten vaak op hun voeding.
    Ook heus niet allemaal hoor, ik ken dan ook weer mensen die dik zijn en veel blijven eten. Maar het merendeel van de dikkere mensen die ik ken proberen zo gezond mogelijk te eten.

    Ik kon diëten wat ik wou maar viel niks af. Inmiddels sport ik 4x in de week (fitness) en ben ik er dus achter dat ik juist meer moet gaan eten. Nu hoop ik dat ik wel fatsoenlijk de kilo's van de zwangerschappen af kan vallen.
     
  6. Sparky

    Sparky Niet meer actief

    Dat is net zo vervelend toch. Net als dat dikke mensen dunne mensen die opmerkingen maken over hun gewicht ook niet serieus nemen.
    Ik zal zelf nooit te dun worden en daar ben ik heel blij mee. Ik wil niet te dik zijn maar ook niet te dun zijn. Ik wil voor mezelf gewoon een gezond gewicht. En ik denk dat iedereen dat graag wilt, omheacht over ze over of ondergewicht hebben. En dat betekend niet dat de 1 minder is dan de ander. Ik zou ook nooit dunne mensen veroordelen. Of zulke opmerkingen geven. Wat je zelf niet wilt moet je een ander ook niet aan doen.
     
  7. Katenhond

    Katenhond Fanatiek lid

    14 aug 2014
    1.394
    174
    63
    Ach meid...*knuffel*.
    Ik herken deze strijd zo.... (niet van mijzelf, ik heb moeite om op gewicht te blijven) maar wat jij schrijft... dat zou ML's story kunnen zijn..
     
  8. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Overigens voor alle vrouwen die hun best doen en maar niet afvallen: toen ik rond de 18 was, was ik ook te zwaar. Ik had een tijdje problemen met mijn hormonen en ben daarvoor medicatie gaan slikken. Ineens viel ik veel af, zonder daar iets voor te doen. Blijkbaar hadden mijn hormonen al die tijd tegen gewerkt (geen idee hoe het zit, heeft volgens mij met je schildklier te maken). De meesten zullen dit allemaal allang gedaan hebben, maar hopelijk heeft een enkeling er nog wat aan: laat je hormonen checken.

    En voor alle vrouwen die zo hun best doen, maar waar het maar niet wil lukken: ik heb veel respect voor jullie! Laat die nare opmerkingen langs je heen gaan, jullie weten beter. Van binnen gezond zijn is vele malen belangrijker dan slank zijn. Jullie zijn stuk voor stuk prachtig!
     
  9. Sorry, dit topic kan ik niet serieus nemen hoor :p (Grapje ;) )

    Maar nee, ik neem dikkere mensen net zo serieus als slanke mensen. Wel heb ik soms wat andere vooroordelen, maar die zijn niet negatief. Dat het gezelligere mensen zijn, dat ze vriendelijker en minder streng zijn. Ik voel me beter op mijn gemak bij iemand die te dik is dan bij iemand die helemaal "perfect" slank is, eerlijk gezegd.
     
  10. Child

    Child Fanatiek lid

    6 sep 2011
    2.782
    216
    63
    welke hormonen dan? Want je hele lichaam bestaat uit hormonen.
    Plus het feit dat de meeste huisartsen er niet bijster veel verstand van hebben.
    Ik heb/had mijn schildklier op het randje. Traag maar niet traag genoeg voor medicatie.
    Is tijdens mijn zwangerschap gelukkig enorm verbeterd en laatste keer was de TSH goed, de Ft4 juist weer te hoog. Maar doen ze ook niks mee.
    Heb trouwens wel eens gelezen dat als je goed op je voeding let, je schildklier max. voor 3 kg verschil kan zorgen. (dus slecht excuus)
    Tja, ik denk dat het beetje kort door de bocht is. Maar ik weet dat mijn overgewicht niet door mijn schildklier komt, al zal mijn waardes niet meewerken.
     
  11. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Ik had een prolactinoom, waardoor mijn prolactine te hoog was en oestrogeen en nog wat andere hormonen (het is nogal wat jaren geleden, sorry) allemaal te laag. Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet precies snap hoe het kan. Maar ik had ineens een gewicht dat bij mij paste en heb dat gewicht gehouden. Ik ging van een bmi van 26/27 naar een bmi van 20. (ik heb een heel tengere bouw en ben heel klein) En ik at hetzelfde, sportte even veel etc. Ik zeg niet dat iedereen het hier heeft hoor, maar ik heb vaker zulke verhalen gehoord en daarom wilde ik het toch even melden. Wellicht dat iemand er iets aan heeft.

    Hormonen doen zoveel in je lichaam.
     
  12. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Het grappige is dat er eigenlijk niet zo veel overeenstemming is over wat gezond eten is, is vet nou goed of niet? Mogen koolhydraten wel of niet? Zijn zoetstoffen goed of slecht?

    En tuurlijk: dan heb ik het niet over 10 keer mcdonalds oid in de maand (voor iemand met dat argument komt...)

    Het is zelfs zeer uitzonderlijk dat mensen veel afvallen en dat blijvend er af houden. In Amerika worden die mensen zelfs gevolgd omdat het zo bijzonder is.
     
  13. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Klopt. En dan is het ook nog eens zo dat niet iedereen hetzelfde reageert, dus voor de een is koolhydraatarm goed en voor de ander juist weer niet etc. Je moet echt uitvogelen waar jouw lichaam het goed op doet. En dat kost tijd en energie.

    Ik heb heel veel verbannen uit mijn voedingspatroon en dat is niet leuk, maar ik merk wel dat mijn huid, mijn energielevels en mijn psyche het daar heel goed op doen.
     
  14. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Insuline is ook een hormoon, als dat veelvuldig vrij komt, zal het afvallen ook moeilijk gaan.

    BMI is ook maar een getal. Mijn BMI is 29,8 dus dan zou ik overgewicht hebben. Ik doe 3x per week aan bodypump en heb daarmee behoorlijk wat spier opgebouwd.
    Mijn kledingmaat is 38-40.

    Ik wil er graag nog wat afvallen, waar ik ook mee bezig ben, maar dat BMI-getal kan mij gestolen worden.
     
  15. Jordan

    Jordan Fanatiek lid

    17 apr 2012
    3.395
    1
    36
    Full Time baan, workaholic figuur
    Den Haag
    Ik was ooit een stuk zwaarder dan nu (ik ben ooit 30 kilo afgevallen). Ik had ook lipoedeem, dus alles zat vooral in mijn benen (maatje 44/46) en mijn bovenlijf was normaal (36/38). Erg uit verhouding dus en vreemde vorm benen. Ik merkte dat vooral jongeren meiden vaak om me zaten te lachen en op straat kreeg ik afkeurende blikken (dacht nog een tijdje dat het mijn onzekerheid was maar mijn vriend zag het ook gebeuren). Toen ben ik eerst gaan afvallen (30 kilo kwijt dus) maar dat uit verhouding bleef. Toen heb ik liposuctie ondergaan. Nu is mijn lijf in verhouding en er zit wel weer wát bij aan gewicht maar ik merk wel veel verschil en dan met name in het gedrag op straat.

    En afvallen kun je hoor. In het begin is het zwaar maar als je merkt dat je afvalt is dat zo'n stimulans om door te gaan. Als snel ga je jezelf beter voelen, lichamelijk en geestelijk. You go :D
     
  16. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    #136 Aszz, 7 aug 2015
    Laatst bewerkt door een moderator: 7 aug 2015
    Ik vind het menu wat je op noemt echt heel veel! 400 gram kwark op een dag is best veel. 1 a 2 stuks fruit op een dag is gezien de fruitsuikers echt het maximum. Iets minder groente en ik zou max 100 gram vlees nemen. Rund, kip of kalkoen. Geen varkensvlees.
    6 eet momenten is heel erg goed, maar ik zou al je hoeveelheden halveren
    Ik hoop dat je ooit het zelfvertrouwen terug mag krijgen! Want iedereen mag er zijn.
     
  17. Manque

    Manque Niet meer actief

    Voor iemand die dagelijks 12 km loopt en een uur skate is dat menu niet veel. De kwark kan misschien wat minder, maar de rest zijn volgens mij nette hoeveelheden.

    Edit/ ik kijk net naar de voedingswaarde van 400 gr magere kwark en dat is maar 284 kcal in tegenstelling tot de 1000 kcal die jij noemt.
     
  18. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Ik heb magere kwark ;) is 57 kcal per 100 gram. Qua fruit heb ik 1 stuk citrus en 100 gram bosbessen per dag. Vlees is hier altijd mager. Meestal kalkoen en anders vis.

    Dit menu heb ik van mijn laatste diëtist gekregen en moest op 1700/1800 kcal per dag komen :(
     
  19. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Magere kwark heeft toch niet zoveel kcal?Volgens mij wel de helft minder hoor.
     
  20. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ah ja magere, ik zit met de volle kwark in m'n hoofd. Maar dan nog vind ik het veel. Vooral gezien de hoeveelheid eiwitten.
    Heb je daar al eens zelf naar gekeken? Hoe je verhoudingen tov koolhydraten, vet en eiwitten zijn?
    Dat was bij mij het trucje. Ik ben van 90 kilo naar 70 kilo afgevallen door vernamelijk mijn verhoudingen goed t zetten, en om de dag te bewegen. Eerst wandelen/lopen en nu sport ik 4 x in de week intensief.
    Maar het is zo'n klo te strijd, bah 😔
     

Deel Deze Pagina