recht op toeslagen zonder inkomen?

Discussie in 'De lounge' gestart door Azshara, 10 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Khlo

    Khlo Fanatiek lid

    16 jan 2015
    1.022
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bloemetje, wees maar blij dat er zoveel mensen werken. Anders worden die kansloze toeslagen afgeschaft en dan? Heb je dan nog steeds geen respect voor werkende moeders?
     
  2. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Ik wist niet dat je ook een ww-uitkering kreeg, mijn excuses.
     
  3. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Zucht. Ik zeg toch: het gaat om fulltime werkende moeders met kinderen die fulltime in kdv zitten. Daar kan ik MINDER respect voor opbrengen dan moeders die volledig thuisblijven.
    Hou eens op om mijn woorden te verdraaien omdat je zo graag een discussie wilt.
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief


    Toen ik niet werkte geen toeslagen en nu ik als go werk ook niet uiteraard.
     
  5. Khlo

    Khlo Fanatiek lid

    16 jan 2015
    1.022
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb juist waanzinnig respect voor alleenstaande moeders die fulltime werken om hun kind te onderhouden ipv thuiszittende moeders die hun handje ophouden. Die fulltime werkende moeder geeft namelijk wel een supervoorbeeld aan haar kind, namelijk dat ze werkt voor haar geld :)
     
  6. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Tsja hier zouden wij alleen 40 KGB krijgen...

    Met mn vorige partner kregen we meer toeslagen, en zo zullen er vast meer zijn hoor die onder de toeslagen grens zitten... Tegen hun roepen we toch ook niet, ga meer werken want je profiteert vsn mijn belasting geld...;)
     
  7. Patty82

    Patty82 Bekend lid

    8 sep 2008
    591
    3
    18
    Den Haag
    @ chiggy mijn moeder krijgt geen uitkering. Ze werkt en krijgt gewoon haar salaris wat net het minimum is. Huurtoeslag en zorgtoeslag krijgt ze wel. Mijn moeder is alleenstaand met een inwonende zoon die nog naar school gaat.
    Ik heb me er niet in verdiept, maar als het goed is krijg je via de gemeente bepaalde toeslagen (langdurigheidstoeslag, kwijtschelding van bepaalde belastingen etc.). Hier komt zij dus niet voor in aanmerking omdat ze werkt. Dit is ook de reden die ze opgeven wanneer ze het aanvraagt. Ik heb ook vaak aangegeven dat ze naar een maatschappelijke werker toe moet om te kijken waar ze recht op heeft, mede omdat ik ook van mening ben dat het niet kan. Ook hier krijgt zij hetzelfde antw. Ik denk dat de mensen die net het minimum verdienen hier mee te maken hebben. Zag ook in het nieuws dat ze het werken weer aantrekkelijk willen maken. Mede omdat het verschil tussen een minimumloon en een uitkering maar minimaal is.
     
  8. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Tja maar dat mag toch ook? We hoeven niet allemaal dezelfde mening te hebben toch?
    Mijn vriend werkt al fulltime, zo'n 45u in de week, dus ik wil graag voor mn kleine deels thuisblijven. Om t wat ruimer te hebben werk ik 3 ochtenden. Een goed voorbeeld geven draait niet alleen om geld ;)
     
  9. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 Amen!
     
  10. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.175
    4.486
    113
    Gelukkig denkt niet iedereen hierin hetzelfde...
     
  11. CarpeDiem89

    CarpeDiem89 Actief lid

    2 jan 2011
    234
    0
    0
    Momenteel ff niks..
    Den Haag
    Waar make jullie nou zo een heisa over? Geef die meid gewoon advies en bemoei je er verder niet mee!
     
  12. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Ik geloof niet dat jij begrijpt dat sommige mensen gewoon geen keus hebben. Daar moet je eens wat meer respect voor hebben.
     
  13. tuc

    tuc Niet meer actief


    Maar hoe zou jouw financiële situatie eruit zien als de toeslagen die je krijgt weg zouden vallen?
     
  14. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.175
    4.486
    113
    wel grappig dat heel veel topics altijd uitkomen op het thuisblijfmoeder vs. werkende moeder dilemma!

    TS, heeft de belastingdienst je al kunnen adviseren?
     
  15. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Ben eerlijk waar benieuwd in welke situatie dat dan zou moeten dat je fulltime moet werken? Ik hoor t graag, kan ik me misschien wat beter inleven. ;)
     
  16. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Hm, Dan hebben we samen zo'n 1900 per maand aan salaris. Zouden we (ook) prima mee rondkomen alleen met wat minder natuurlijk.
     
  17. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Ik ben zelf alleenstaande moeder dus begrijp wat je bedoelt. Maar ik vind het een vergelijking van niks. Persoonlijk werk ik 10 x liever voor het minimumloon dan dat ik mn hand ophou voor een WWB uitkering en zo profiteer van kwijtscheldingen e.d. Zo geef je m.i. ook een veel beter voorbeeld voor je kind. En als alleenstaande ouder met een laag inkomen krijg je echt een berg aan toeslagen hoor.
    Je moeder zou eens kunnen kijken of ze de alleenstaande ouderkorting ontvangt (via de voorlopige aanslag), mits het thuiswonende kind nog minderjarig is natuurlijk :)
     
  18. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    serieus??? je roept dat je leeftijd er niet toe doet, maar echt, je antwoorden geven echt een ander beeld hoor.

    Ja, er zijn mensen die fulltime moeten werken om rond te komen, om hun rekening te betalen, om eten op de plank te hebben, om hun kinderen te kunnen geven wat ze nodig hebben. Alleenstaande ouders, gezinnen waar de vrouw moet werken om samen met haar partner een gezinsinkomen te genereren om de rekeningen te betalen, vrouwen die de kostwinner zijn om wat voor reden dan ook...

    Dat jij je daar niet in kan inleven, zegt meer iets over jou dan over de vrouwen die fulltime moeten werken.
     
  19. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Heb niet alles gelezen dus weet niet od de vraag al gesteld en beantwoord is maar waar ik benieuwd naar ben ts;

    Je zegt dat je van de sociale dienst per september had moeten werken. Ik zeg moeten want weigeren mag volgens mij niet. Als ze dit niet van je gevraagd hadden, was je dan alsnog van plan om het op te zeggen of was je er mee doorgegaan?

    Voor wat betreft niet willen werken omdat je kind anders opgroeit op het kinderdagverblijf..tja. Ikzelf heb er ruim 4 jaar alleen voor gestaan en heb dus mijn kind naar het kinderdagverblijf moeten brengen. Ze heeft er wonder boven wonder niets aan overgehouden;) Het enige wat ze eventueel van mij geleerd heeft is dat vrouwen prima in staat zijn om hun eigen bonen te doppen en niet afhankelijk te zijn van een andere. Vind zo'n les persoonlijk geen straf.

    Wens je verder veel succes.
     
  20. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    #140 Pepijnn, 11 aug 2015
    Laatst bewerkt: 11 aug 2015
    Hier zou er echt helemaal niets, noppes, nada overblijven, ik zou heel veel tekort komen zelfs. Maar wij wonen dan ook in de Randstad (duur) en hebben dadelijk 3 kinderen.

    Maar het zal vast mogelijk zijn op een of andere manier. Vind het altijd knap als mensen van weinig geld kunnen leven. Ik ben er niet zo goed in (was ik als student al niet :p).
     

Deel Deze Pagina