Vrouw geeft zoontje en vriendje borstvoeding.

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Niekepiek, 11 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Jeetje meid, serieus?
    Maar we kennen mekaar toch helemaal niet?
    Volgens mij trek je je het allemaal veel te persoonlijk aan. Ik doelde erop dat mijn dochter met flesvoeding niet minder gezond is (nav je eigen tekst hoe nadelig kv is, niet t beste voor je kind en noem maar op). Meer wilde ik er niet mee zeggen..
     
  2. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Dit is dus helemaal niet waar. Ik weet niets van jouw persoonlijke leven af, en jij niks van t mijne dus de discussie heeft daar wat mij betreft ook niks mee te maken
     
  3. mamavan3jochies

    mamavan3jochies Niet meer actief

    prachtig toch! zelf zou ik liever mijn kind niet zo op facebook zetten, maar ach! ze mag het zelf weten, als de ouders het goed vinden, wat moet ik er dan van vinden?
     
  4. mamavan3jochies

    mamavan3jochies Niet meer actief

    sterkte
     
  5. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Mee eens hoor, dat viel me ook al op, onder de gordel zeg.

    Wat een gezeur over en weer, het gaat niet eens meer over de vrouw op de foto.

    On-topic, ik ben pro-bv, maar zulke foto's hoeven niet van mij, bv is gewoon iets tussen mij en mijn kind. Ik heb ook nooit zo de behoefte gehad om een statement te willen maken, er constant over te praten, op FB berichten te plaatsen etc. Voor mij is het gewoon een manier van voeden waar ik voor heb gekozen, iets gewoons, dus ga ik daar ook niet mee om alsof het iets buitengewoons is.
     
  6. Goldsword

    Goldsword Fanatiek lid

    14 dec 2013
    1.422
    0
    36
    NULL
    Rotterdam
    Zo ik heb (eindelijk!) de hele discussie ook eens bijgelezen en ik schrik nogal van de felheid van sommige mensen en van sommige statements die gemaakt worden! Iedereen heeft zijn eigen keuze ten opzichte van kv/bv, maar ik lees keer op keer dat kv echt niet onder doet voor bv en dat klopt wetenschappelijk gezien gewoon echt niet. Dus alsjeblieft, zeg dat niet meer, want het is gewoon onzin. Borstvoeding past zich aan aan de leeftijd van je kind, het is in het begin veel vetter bijvoorbeeld. Kunstvoeding kan dit niet, het is altijd hetzelfde. Dit is nog maar een simpel verschil, maar maakt al gelijk duidelijk dat het dus echt niet hetzelfde is. Als kv echt net zo geavanceerd was als bv, zou men er niet zo druk mee zijn om het verder te ontwikkelen en het nog meer te laten lijken op bv. Als kv net zo gezond was, zouden premature baby's ook gewoon kv kunnen krijgen en zouden ouders niet het dringende verzoek krijgen om toch eerst voor bv te gaan ... Dat gezegd, ik denk niet dat kindjes die kv krijgen minder gezond zijn of dat het altijd een minder goede keuze is. Die keus maakt ieder voor zich en ik kan het er niet mee eens zijn, maar het is niet aan mij om dat voor iemand anders te besluiten. Ik zal mij nooit kunnen vinden in mensen die zeggen 'het is niets voor mij', ik denk dan namelijk probeer het eerst eens een tijdje en dan weet je pas of het iets voor je is. Maar nogmaals, dat is enkel mijn gedachte en ik respecteer anderen volledig in hun keuze om kv te geven. Het enige waar ik mij aan kan storen is de uitspraak dat het 'hetzelfde' is. Want zo'n uitspraak vind ik dan weer provocerend.

    En niet trots mogen zijn op het feit dat je bv hebt gegeven? Waarom niet? Waarom is dat zo provocerend? Ik heb het niet in mijn banner staan, maar ben weldegelijk trots op het feit dat ik het 9 maanden heb volgehouden. Inderdaad volgehouden, want mijn dl dronk niet graag uit de borst en dus was ik veel aan het kolven en was het best wel eens lastig. Dan mag ik mij toch trots voelen? Dat doet toch niks af aan de keuze van een ander?

    Back on topic: tsja, ik hoef die foto ook niet perse te zien, maar ik ga me er ook echt niet aan storen. Als iedereen zo hamert op vrije keuze, dit is toch hun vrije keuze?! Als je het niet wil zien, kijk dan weg. En ik zal wel heel vreemd zijn, maar ik kom echt maar zelden dit soort plaatjes of vergelijkbare foto's tegen op Facebook oid. Dus nee, ik kan me er echt niet aan storen. Als je het niet wil zien, dan kijk je toch niet. Zo'n foto op social media hoeft voor mij ook niet, maar ik zet zelf maar weinig van mijn kind op social media en zou bijvoorbeeld ook nooit een foto van mijn dochter op het potje oid op Facebook zetten (iets dat ik dan wel weer regelmatig tegenkom). En dat zij het kind van een vriendin voedt, tsja, als zij zich er beiden goed bij voelen? Waarom niet? Ik zou zelf een ander alternatief zoeken, maar ik zou niet snel voor koemelk kiezen (dl drinkt zelden melk, wel amandelmelk, maar geen koemelk, eet geitenyoghurt etc, omdat ik denk dat melk helemaal niet zo gezond is, maar dat is weer een andere discussie).

    Ik hoop niet iemand gekwetst te hebben, want dat is zeker niet mijn bedoeling.
     
  7. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Ja meid, serieus. Ik heb jou verder niets meer te zeggen.
     
  8. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Waar ik trouwens over nadacht, nav bolkje haar vraag (ik denk dat jij het was bolkje?) over waarom ik dit zo belangrijk vind, aangezien de vrouwen die hier schrijven de keuze al gemaakt hebben en ik dus niet meer kan overtuigen van het geven van bv. Wij moeders voeden nu de kinderen op van de toekomst. Ik zou graag zien dat de komende generatie wat meer afweet van borstvoeding. Sommige mensen zijn bang dat deze jongetjes later gepest worden met het feit dat ze bij hun oppas/moeder dronken. We kunnen het ook omdraaien: als het voor de komende generatie als normaal gezien wordt, zullen ze er ook niet mee gepest worden. Daar ligt een taak voor ons als ouders.
     
  9. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Gelukkig maar :D
     
  10. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant

    Even over die opmerking van Bloemetje, volgens mij wordt het verkeerd geinterpreteerd.

    Quote van Bloemetje:
    Ik heb eerder t idee dat t JOU zo frustreert dat jij jaren hard moet werken voor een net zo gezond kind als waar ik en velen met mij ff voor naar de supermarkt fiets. En dat snap ik ook. Maar zet jezelf dan niet op deze manier voor lul.

    Volgens mij bedoelt ze dat het Vlinder zou frusteren dat ze met borstvoeding hard moet werken, terwijl het kind van bloemetje net zo gezond is, maar zij hoeft alleen maar naar de winkel te fietsen om voeding te halen.

    Ok niet heel aardig, maar ook niet heel schokkend toch?
     
  11. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Wat een hoop onzekerheid bij moeders kan doen zeg, tsjongejongejonge.
    Plaatsvervangende schaamte na het lezen van dit topic.
     
  12. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.274
    2.976
    113
    Dames,

    Laten we het gezellig houden. Geef je mening zonder te (ver)oordelen en maak je reactie niet persoonlijk.

    Met vriendelijke groet,
    Beheer Zwangerschapspagina.nl
     
  13. bloemetje95

    bloemetje95 Niet meer actief

    Dat bedoelde ik inderdaad, jij snapt em. Aardig nee maarja dat was wat Vlinder schreef ook niet dus dat mag je een beetje verwachten. Maar zo'n verschrikkelijke opmerking vond ik t nou ook niet van mezelf en ik bedoelde al helemaal geen zieke of overlede kindjes :(
     
  14. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Je kunt het op meerdere manieren lezen, dat is een probleem met het geschreven woord. Maar als je terug kijkt naar wat bloemetje nog meer schrijft was het behoorlijk pinnig. Ach, ik kan haar niet zo serieus nemen. Ik weet dat mijn inspanningen mijn kinderen en mezelf ten goede zijn gekomen. En daar ben ik alles behalve gefrustreerd over :)
     
  15. Joppie1

    Joppie1 Niet meer actief

    Borstvoeding geven in overleg prima, maar foto posten....:$ Nee!
     
  16. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Jeetje zeg wat een discussie. Over niks. Laat iedereen het zelf weten of zij voor flesvoeding of borstvoeding kiest. En borstvoeding moet maar net lukken. Net of het minder is als iemand flesvoeding geeft. Voeding is voeding en ieder doet maar waar ze zich goed bij voelt.

    Ik vind het prima als er niet discreet borstvoeding wordt gegeven. Om het nou in de media te zetten of op Facebook vind ik dan weer onzinnig. Of die publiciteit nu zo geweldig is voor je kind (dat ook niet klein blijft) vraag ik mij af.
     
  17. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Haha nee he. Dat dacht ik dus ook.
     
  18. Aislyn

    Aislyn Fanatiek lid

    16 feb 2011
    2.448
    1
    38
    Dordrecht
    Ik ben persoonlijk, aan de hand van artikelen die ik erover heb gelezen, er van overtuigd dat borstvoeding wel degelijk gezondheidsvoordelen heeft op korte en lange termijn, voor moeder en kind. Daarom vind ik het heel bijzonder dat er moeders zijn die hun melk afstaan aan andere kinderen dan hun eigen kind. Ik ken iemand die gekolfd heeft voor de moedermelkbank, en ook via dit forum weet ik dat er vrouwen zijn die dat gedaan hebben. Echt petje af voor vrouwen die dat doen. Zelf had ik een hekel aan kolven, maar ik moest natuurlijk wel toen ik weer ging werken. Jammer dat er zo veel denigrerende opmerkingen over mijn kolfpauzes gemaakt werden, en ik merkte ook echt wel dat sommige mensen het heel vervelend vonden dat ik zo vaak "pauze" nam. Op dit gebied valt er nog heel wat te winnen.

    Maar goed, dat even terzijde. Juist omdat borstvoeding gezondheidsvoordelen heeft, snap ik heel goed dat er moeders zijn zoals in dit artikel, die dat willen delen met kinderen van andere moeders. Ik snap ook heel goed dat het voor vrouwen bij wie de borstvoeding niet gelukt is, of die bewust gekozen hebben voor kunstvoeding, vervelend kan overkomen als er telkens op die gezondheidsvoordelen gewezen wordt. Want het is niet alsof die moeders ineens alsnog borstvoeding kunnen gaan geven. Maar goed, als je vraagt waarom een moeder in hemelsnaam lang borstvoeding zou willen geven, zelfs als het kind al wat ouder is, dan kun je dit antwoord verwachten.

    Ik ben heel blij dat kindjes het op kunstvoeding vaak hartstikke goed doen. Maar individuele gevallen, op korte termijn, zijn voor mij geen goede reden om dan maar te concluderen dat kunstvoeding dús even goed is als borstvoeding.

    Hetzelfde heb ik een beetje als ik lees dat het beter is voor jonge kinderen om bij één van hun ouders te zijn. Ik ben een parttime werkende mama, ik heb die keus nu niet meer, omdat we in het verleden andere keuzes hebben gemaakt die het financieel nu erg lastig maken voor mij om thuis te blijven. Mijn dochter doet het prima, ontwikkelt zich erg vlot, maar dat wil niet zeggen dat het in het algemeen niet beter zou kunnen zijn voor kinderen dat één van beide ouders thuisblijft. Ik kan dan wel boos worden op thuisblijfmoeders, of verdrietig iedere keer als ik verhalen lees op mijn tijdlijn. Maar wat verandert dat aan mijn situatie? En zou ik het wel aankunnen om fulltime thuis te blijven?

    Er is bijna geen enkele moeder die bewust een slechte keuze maakt voor haar kind. We willen allemaal het beste voor ons kroost. Soms maak je keuzes waarvan je achteraf twijfelt of dat wel goed was. Ja dat is nou moederschap, een eeuwig schuldgevoel of je het wel goed genoeg doet. Ik wil zo min mogelijk dat schuldgevoel bij andere moeders vergroten. We kunnen dat vaak al heel goed zelf namelijk. En als we dan aan het eind van de dag een dikke knuffel krijgen van onze kindjes, ondanks alle kleine en grote foutjes die we misschien gemaakt hebben, dan is alles weer goed.
     
  19. Wat Aislyn schrijft is dus precies dat stukje solidariteit dat ik vaak mis bij vrouwen.... Iedereen is alleen maar bezig met zijn eigen kamp verdedigen.

    Ik droom over een wereld waarin álle vrouwen voor elkaar op de bres gaan. Of dat nou op het gebied van kolfrecht is of op het gebied van het verbeteren van de informatie-voorziening over flesvoeding. Beide is belangrijk en beide is in het belang van onze kinderen.

    En ja, bv heeft gezondheidsvoordelen, maar laten we aub niet vergeten dat het maar een klein gedeelte is van al die honderden keuzes die we maken voor onze kinderen die hun toekomst bepalen. Want soms krijg ik echt het idee dat mensen denken dat kindjes gedoemd zijn om te falen / ziek te worden puur en alleen op basis van flesvoeding. En zo zwart - wit is het gewoon niet.
     
  20. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Mooi gezegd en ben het er helemaal mee eens :)
     

Deel Deze Pagina