Keuzestress dreumes?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Lentekriebel, 13 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Ik merk soms dat onze dreumes van 21 maand heel moeilijk keuzes kan maken.

    Zo laat ik hem zelf vaak kiezen welke ranja hij wil: dan laat ik hem de flessen zien en dan gaat het van: die, nee die, nee die, nee die... Uiteindelijk kies ik dan maar voor hem.
    Of ik laat hem kiezen welk dekentje we over doen in bed. Hij heeft keuze uit twee, maar zodra hij voor de één gekozen heeft, wil hij de ander en andersom.
    Of bijvoorbeeld de tandenborstel waarmee te poetsen...

    Moet ik mijn dreumes gewoon geen keuze meer geven? Of zal dit een fase zijn? Iemand ervaring?
     
  2. Ahava

    Ahava Fanatiek lid

    27 mei 2011
    1.138
    201
    63
    Waarom geef je de keuze?
     
  3. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Je kunt een kind ook te vaak keuzes geven. Vind de onderwerpen die jij noemt echt geen keuze waard.
     
  4. Peetiescheetie

    Peetiescheetie Actief lid

    14 dec 2014
    111
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat was ook wat bij mij in mijn hoofd opkwam, misschien geef je hem juist teveel keuzes.
    Natuurlijk is het fijn voor hem als hij soms ook wat te vertellen heeft. Maar dan moet je misschien vóórdat je de twee (vooral maar twee) keuzes laat zien, al uitleggen dat hij zelf mag kiezen tussen twee dingen en dat hij daarna niet meer mag wisselen.
     
  5. Edith1987

    Edith1987 Fanatiek lid

    22 jun 2013
    1.507
    202
    63
    Vrouw
    Zeeland
    Hij lijkt me nog een beetje jong voor zoveel keuzes! Ik zou er lekker mee wachten totdat meneer opeens alles 'zelluf' wil bepalen ;)
     
  6. Afkes 10tal

    Afkes 10tal Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.352
    737
    113
    Ik geef alleen een keuze wanneer er drama komt. Dat is voornamelijk bij aankleden. Dan heeft ze nog een beetje t idee dat ze zelf mag beslissen. Ik denk dat je hem teveel keuzes geeft.
     
  7. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Ik zou hem ook niet steeds laten kiezen, denk dat je hem hiermee iets te hoog inschat en overvraagt.
    Welke limonade is hier bv. echt geen keuze, ik heb 1 fles open en die gaat eerst leeg voordat de volgende open gaat.
    Enne... hier heeft hij maar 1 tandenborstel, ben ik nou zo raar?? :)
    Maar nee, ik zou hem af en toe laten kiezen om te oefenen, maar dan eerder welke kleur beker of welk kleur bordje, om bv. kleuren of vormen te leren spelenderwijs.
     
  8. ohmydarling

    ohmydarling Actief lid

    15 jan 2015
    175
    6
    18
    NULL
    NULL
    Precies wat de rest al aangeeft en wat je zelf al merkt...het geeft te veel stress dus er even mee wachten. :)
     
  9. Tooto

    Tooto Niet meer actief

    Als je hem al wilt laten kiezen, laat dan kiezen uit 2 soorten ranja ipv meerdere
     
  10. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    Ok, duidelijk. Ik dacht juist dat het wel goed was om hem zelf te laten kiezen. Dan gaan we het in het vervolg anders doen.
    Dank voor jullie input!
     
  11. Katenhond

    Katenhond Fanatiek lid

    14 aug 2014
    1.394
    174
    63

    Is denk ik ook afhankelijk van je kindje hoor.;)
    Het is op zich helemaal niet fout om keuzes te bieden, maar het ene kindje vat dit vlotter dan de andere (of is er eerder aan toe).

    Maar in elk geval... eens ze een mening hebben, laten ze dat wel merken hoor. :D

    Peuter hier is enorm van de keuzes.
    Kiest zelf broodbeleg uit (vaak), of tussendoortjes, of kleding, of...euh...
    Ik bied de keuze overigens door de bank genomen niet actief aan, ze geeft 't vaak zelf aan en als ik 't eens voor haar beslis is dat meestal ook prima.
    Overigens ben ik wel consequent in 't van mening veranderen. Dat mag, één keer...daarna blijft de keuze even staan. Dat begrijpt ze inmiddels ook prima.
     
  12. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Kinderen kunnen juist ook heel onzeker worden als ze te vaak moeten kiezen. Ze willen graag het juiste kiezen en zijn bang om het verkeerd te doen. Dus laten kiezen bij werkelijk alles levert alleen maar stress op. Dus zo nu en dan eens laten kiezen, maar niet bij elk onbelangrijk dingetje.
     
  13. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Ik denk dat het ook gewoon heel erg kind-afhankelijk is. Het ene kind heeft meer behoefte aan kiezen dan het andere (net zoals bij volwassenen trouwens;)). Mijn oudste was al vanaf haar eerste verjaardag een echte controlfreak (net als mama, zucht....) en bij haar hielp het juist om haar keuzes te geven, ook of misschien zelfs wel juist bij kleine onzinnige zaken. Gaf ik haar geen keus, dan ging ze over alles lopen miepen, terwijl dit makkelijk verholpen was door haar wel een keus te geven. Ik denk dus niet dat al vroeg veel laten kiezen per sé slecht is, maar dat het gewoon niet bij jouw kindje past. Misschien heb je gewoon wel een super relaxed, chill kindje dat niet de hele wereld denkt te hoeven regelen. Ik zou ervoor tekenen! :)
     
  14. Lentekriebel

    Lentekriebel Fanatiek lid

    11 sep 2011
    1.384
    0
    0
    In dat geval lijkt het op z'n vader, die vind het ook wel heel makkelijk om niet te hoeven kiezen ;)
     

Deel Deze Pagina