Verschil tussen ordinair gekleed en stijlvol Classy gekleed

Discussie in 'De lounge' gestart door stressbal, 14 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik was niet degene die de koppeling met iq maakte hoor...maar even in alle eerlijkheid...degenen die hier nu zo fel op reageren...vinden jullie daar niet ergens een kern van waarheid inzitten of herken je er niet iets van?? En ik bedoel niet wanneer iemand 1 kenmerk of kledingstuk heeft wat als ordi bestempeld kan worden maar vooral bij een combi van meerdere dingen.
    Als je een beeld voor jezelf schetst van pornoblond, opgespoten lippen, tijgerprintjurkje enz....nou kan het lullig klinken maar in mijn ervaring zijn het toch niet de hoogst intelligente types.
    En andersom ook...de meest gemiddeld-hoogopgeleide mensen die ik ken kleden zich echt niet zo.
     
  2. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ja ik wou haar ook aankaarten als toonbeeld van ordi. Die jurkjes van de pabo om uit eten te gaan met haar schoon ouders. Dat hoogblonde haar erbij etc.

    Maar het is in mijn ogen inderdaad meer het gedrag wat iemand erbij toont als alleen een bepaald kleding aspect.
     
  3. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Ik had ooit een strapless zwart kokerjurkje gekocht bij Pabo.
    Was echt alles behalve ordinair. (Ik moest en zou zo'n jurk hebben).

    Maar als je dat jurkje combineert met dijhoge laarzen of plateau pumps met een hak van 12 cm kan dat best heel ordinair zijn.

    Ik vind die overduidelijke hairextensions ordinair of zwarte smokey eyes op kantoor (had echt zo'n collega).

    Ik denk trouwens dat ordinair een totaalplaatje is en meer met gedrag te maken heeft.
     
  4. Imensa

    Imensa Fanatiek lid

    23 okt 2014
    2.463
    18
    38
    Als ik het zo lees (make up, tattoos, strakke kleding, nep nagels getekende wenkbrauwen, dierenprintjes, strass etcetc) ben ik een ontzettende goedkope ordinaire s.let:D

    Terwijl ik mijzelf helemaaaaaal niet zo zie hahaha.
     
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.212
    35.978
    113
    Jep, dat was wat ik dus ook dacht.
     
  6. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    #86 sydneys, 16 aug 2015
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 aug 2015
    Ik vind dat ordinair niet veel met kleding te maken heeft. Of je nu adidas, esprit of desigual draagt maakt me niks uit.
    Wat ik wel ordinair vind is een onverzorgd overkomen. Vuile kleding, haren niet gekamd.
    een adidas vest over een nette desigual jurk puur omdat dit echt totaal niet bij elkaar staat. Doe kleding aan wat een beetje bij elkaar staat.

    Verder heeft iedereen vooroordelen over iedereen. Het is wel goed dat je je realiseert dat je vooroordelen vaak voor de volle 100% fout zijn.

    Ik ga uiteindelijk liever met iemand om wat dat adidas vestje draagt inclusief die nette desigual jurk en vettig haar maar met een goed hart, dan met iemand die er zeer netjes uitziet maar altijd de mensen vuil bekijkt omdat dit of dat niet hoort in hun ogen.
     
  7. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Dat je een vooroordeel hebt over iemand betekent toch niet dat je geen goed hart hebt? Het hele idee van een vooroordeel is juist dat het wel vaak klopt, waardoor je onbewust mensen in je hoofd in een hokje stopt (jij ziet er zo uit, dus je zal wel hetzelfde zijn als de andere mensen met hetzelfde uiterlijk). Als je een vooroordeel hebt wat gebaseerd is op iets wat je zelf niet kan kiezen (ras, huidskleur, geaardheid) dan ben ik met je eens dat je vooroordeel waarschijnlijk niet klopt, maar ik vind het anders als je mensen die dezelfde keuze maken in hetzelfde hokje stopt. Uitzonderingen zijn er altijd natuurlijk.

    Als ik even denk: wat is dat voor tokkie in dat tijgerhuispak in de supermarkt? en ik ga weer verder met mijn leven, dan vind ik dat niets zeggen over hoe goed mijn hart is. Wat je doet vind ik dan belangrijker dan wat je denkt.
     
  8. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    #88 sydneys, 16 aug 2015
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 aug 2015
    Iedereen heeft vooroordelen over iedereen. Is compleet normaal en die vooroordelen heb je niet onder controle.
    Het is hoe je ermee omgaat. Als je vind dat iemand ordinair gekleed is en ervan uitgaat dat die persoon ook zo is maar je houdt dat voor jezelf en je behandeld die persoon wel fatsoenlijk heb je ook een goed hart, want dan weet je van jezelf dat je een vooroordeel hebt en je gevoel ook fout kan zijn.

    Maar ben je supernetjes maar je laat aan iedereen merken dat de ene of de andere minder is dan jezelf. Dat vind ik veel meer ordinair dan,.. tja ordinair uitziendbaar volk :D

    Conclusie nacho. Wij denken op dat gebied denk ik hetzelfde :D
     
  9. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Dat denk ik ook :)
     
  10. Pumbaa

    Pumbaa Niet meer actief

    Hmm ik ken ze van twee kanten:

    Dame met haar haren in een knot op het hoofd, dik in de make up, kort jurkje aan, vol aan de parfum, hoge hakken en een sleeve op de arm maar wel enorm opgeleid en een super goede baan en...

    Dame met haar haartjes netjes gekapt, nette kleren aan, dikke auto op de oprit maar nul komma nul opleiding.

    Waar irriteer ik me dan meer aan? Dat is toch echt dame twee die mensen met een tattoo enz veroordeeld als ordinair en niks zeggend. Zelf geen opleiding en teren op de zak van haar man ow en niet te vergeten vooral voor de uiterlijke schijn gaan, stiekem en achterbaks en ook altijd geniepig zijn.

    Ik heb gewoon een opleiding, heb een goede baan en heb een tattoo en eerlijk gezegd heb ik liever contact met dame een die iedereen in zijn/haar waarde laat, eerlijk is en niet voor de uiterlijke schijn gaat.

    Ik ben ervan overtuigd dat ordinair dus voorkomt uit gedrag en niet uiterlijk...
     
  11. Polkadotjes

    Polkadotjes Fanatiek lid

    27 aug 2012
    1.071
    0
    36
    Ik denk dat het vooral aan de manier van dragen en de uitstraling/persoonlijkheid van die persoon ligt.

    Bijv: Je hebt een zwarte kokerrok met wit blousje. Nu zou je dit prima naar een kantoorbaan aankunnen en word het als netjes beschouwd.
    Nu ken ik toevallig iemand die precies zo een outfit heeft en er vreselijk ordinair uitziet. De stof ziet er goedkoop uit, het blousje heeft haast geen knoopjes dicht met daar onder een push up tot bijna aan haar kin. Ze zou zo in een p.orno film kunnen spelen.
     
  12. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.497
    4.336
    113
    Vrouw
    Ik vind Barbie Het ProtoType Ordinair en behoorlijk asociaal (taalgebruik bijvoorbeeld). Verder vind ik dat ze het goed doet, dat ze het helemaal zelf mag weten en ik vind haar ook hilarisch dom. Dat wil niet zeggen dat ik haar onaardig vind of dat ik dan niet met haar om zou gaan :D

    Ik vind zelf ordinair;
    - dierenprints
    - strakke glimmende broeken, van die plasticachtige dingen, niet die roze of lichtblauwe voor kinderen die vind ik leuk
    - roken op straat (of nog erger, achter een kinderwagen)
    - kauwgomkauwend/herkauwend
    - van die vuilniszakachtige winterjassen met een dood konijn in je nek (bv nickelson-jassen)
    - te veel make up, zeker in combinatie met te lange, te opvallende nep nagels
    - van die veel te volle en te lange nepwimpers (op halve kracht zijn ze wel erg mooi!)

    Crocs vind ik eerder armoedig, dan ordinair, net als joggingbroeken/huispakken in de supermarkt (doe ik zelf ook af en toe, en dan ook nog make-op-loos)

    En naast dit alles, zal het me eigenlijk een worst zijn hoe iedereen eruit ziet, ondanks dat ik er ook een mening over heb :D;)
     
  13. Luja

    Luja Niet meer actief

    Dit.
     
  14. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    25 jun 2014
    5.359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Gister was ik in een binnen speeltuin voor kleintjes. Het was niet zo heel druk, maar ik moest aan dit topic denken.
    Want als ik zo lees wat voor veel dames 'hier ordinair' overkomt, dan was 80% van de mensen daar ordinair.;)
    Inclusief mijzelf.

    Als ik het even alleen over de dames heb die daar waren met hun kroost,
    - bijna iedereen had tatoeages, vooral grote.
    - ik zag veel bling bling
    - (het is daarbinnen altijd warm) veel rokjes met 3/4 legging, jurkjes en jumpsuits. Vooral met drukke print, dieren, bloemen, kleuren.
    - schoenen, tja die moeten uit daar.
    - veel knotten, opgestoken, in alle kleuren haar.

    Ikzelf: paars print jurk, haar in een donut, tattoos (ja ook hele onderarm incluis namen) en ik heb altijd blauwe oogschaduw op. (Netjes en dit had ik ook al toen ik in een sterren zaak werkte :))
    En m'n schoenen? Eccos :D

    Het was erg leuk, en bijna iedereen zegt elkaar vriendelijk gedag en je hoorde alleen maar gelach en geklets.

    Dus wat is ordinair? Ik vind dat je niet aan iemands kleding kan zeggen of iemand ordinair is. Degene die in hun vrije tijd lekker met printen en kleuren lopen, kunnen op hun werk heel chique zijn. Ikzelf heb ook een management functie gehad, en had dan ook een koker rok, blouse en hakken aan. En een uur later liep ik in m'n jogging pak thuis, en daar ging ik ook rustig m'n hond mee uit laten. (Soms zelfs met regenlaarzen;))

    Wat ik ordinair vind? Iemand die geen rekening houdt met anderen, schelden op straat, geen respect voor andere, vandalisme etc.
     
  15. jayenriv

    jayenriv Niet meer actief

    Dit dus :p. Heb ook altijd in management gezeten. Altijd netjes gekleed, maar eenmaal thuis en vrije tijd....joggingpak aan, leggings met printjes, uggs, heb ook tatoeages incl namen. Geen knotje...is me haar te kort voor hahahaha. Als ik naar mijn kids hun school moet voor ouderavond oid dan kleed ik me weer netjes...

    Iemand die er "ordinair" uitziet kan heel lief, sociaal, meegaand etc etc zijn. En andersom ook....iemand die er heel netjes uitziet kan juist asociaal en ordinair zijn. Heb vaak genoeg hoe mensen in hun nette pak stelen. ( in mijn jongere jaren in winkels gewerkt. Iemands gedrag vind ik eerder ordinair. Begrijp heus wel dat als je je zo bloot kleed als de vrouwen in hotter then my daugter het er ordinair uitziet. Maarja wie ben ik om dat tegen ze te zeggen....;)
     
  16. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    25 jun 2014
    5.359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Mooi verwoord!
     
  17. jayenriv

    jayenriv Niet meer actief

    Thnxx 😊
     
  18. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.835
    368
    83
    Vrouw
    Ik vind dingen eigenlijk al vrij snel ordinair, vind het moeilijk om echt voorbeelden te geven. Maar mijn tante vindt zichzelf bijvoorbeeld heel klassiek en stijlvol, terwijl ik haar al gauw ordinair vind. Maar om nu een foto van mijn tante te posten, is ook zoiets he :p
     
  19. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Het gaat vaak niet om wát je draagt.. maar hóe je het draagt in mijn ogen..
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief


    Haha je maakt me wel nieuwsgierig zo;)
     

Deel Deze Pagina