Vrij groep 2?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Jatobe, 21 aug 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    9 jun 2013
    1.868
    2
    38
    Mijn zoontje wordt vijf in de eerste schoolweek. Hij gaat nu naar groep 2. Mag ik hem de dinsdagmiddag nog thuis houden ivm zijn drukke verjaardag de dag erop? Wat is de grens? vijf jaar of groep 2? Juf is een voorstander van dit soort zaken gelukkig. Mijn vraag is dus gericht op wat mag wettelijk gezien, niet of een ander het ook zou doen.;) (dacht laat ik maar meteen duidelijk zijn ivm discussies die soms snel optreden....:p)
     
  2. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Volgens mij mag het wel.. Als hij op woensdag 5 wordt is hij vanaf woensdag leerplichtig.. Niet de dinsdag ervoor.
     
  3. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Je kunt zelfs met 5 nog wat uurtjes in de week vrij krijgen, wettelijk gezien, alleen is dat niet bij iedereen bekend.
     
  4. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    9 jun 2013
    1.868
    2
    38
    hij wordt donderdag 5 :) . Maar de leeftijd is dus het criterium begrijp ik dan? Niet de groep?
     
  5. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Inderdaad, bovendien telt volgens mij de eerste maand na de verjaardag ook niet mee, maar ik weet het niet zeker.
     
  6. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Stel je kind is op 14 september 5 jaar geworden, dan is hij/zij per 1 oktober leerplichtig. Stel je kind is op 30 september 5 jaar geworden, dan is hij/zij ook per 1 oktober leerplichtig.
     
  7. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Het mag, maar wel in overleg met school (halve dag alleen melden, en je hebt toestemming nodig voor een hele dag :)

    Van rijksoverheid.nl:
    Voor sommige kleuters kan een hele schoolweek in het begin nog te vermoeiend zijn. Dan is een vrijstelling mogelijk. Dit betekent dat u uw kind tot de 6e verjaardag 5 uur per week mag thuishouden. Hiervoor heeft u geen toestemming nodig. U moet het wel melden bij de schooldirecteur of bij het schoolbestuur.

    Als uw kleuter het nodig heeft, kunt u de vrijstelling uitbreiden met maximaal 5 extra uren. U kunt uw kind dus maximaal 10 uren per week thuishouden tot de 6e verjaardag. Hiervoor heeft u wel speciale toestemming van de schooldirecteur nodig. Deze vrijstelling is alleen bedoeld om overbelasting van uw kind te voorkomen.
     
  8. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Ah zo, de kalendermaand dus. Ik had niet i.p.v. nog geschreven zie ik nu.
     
  9. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    9 jun 2013
    1.868
    2
    38
    Oh dat is fijn te weten. Mijn zoontje heeft cerebrale parese, geen erge vorm, maar is zeker wel eerder vermoeid doordat bewegen hem meer energie kost. Gelukkig een fijne juf, dus zal dat meteen even vragen in de mail en kortsluiten hoe we dat regelen als hij echt zo moe is dat ik hem liever een middagje thuis houd. Bedankt!
     
  10. Evvie

    Evvie Fanatiek lid

    13 feb 2012
    1.118
    30
    48
    Als het incidenteel is, lijkt me dat toch geen probleem? Als het is om overbelasting te voorkomen lijkt me het beter hem een keertje thuis te houden, dan door te gaan. En ik las net in de post van Uuz, dat het zelfs structureel kan.
    Mijn dochter heeft wisselende periodes qua energie en heeft soms lang nodig om bij te komen van ziekzijn. Ik had me nog niet afgevraagd of het officieel mogelijk was, ik zou haar dan nog steeds, in overleg, bepaalde momenten thuis houden. (Is gelukkig nog niet voorgekomen sinds ze leerplichtig is).
     

Deel Deze Pagina