Waar bezuinig jij op?

Discussion in 'De lounge' started by Pepijnn, Aug 21, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pepijnn

    Pepijnn Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,835
    368
    83
    Female
    Ja!

    En als je wil bezuinigen op tandartskosten: oil pulling. Voor het eerst in jaren had ik geen tandsteen. Je kunt heel veel met kokosolie, moet je maar eens opzoeken.
     
  2. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    Jun 25, 2014
    5,359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Wij hebben op een paar punten bezuinigd;
    - de telefoon abonnementen heel laag gezet.
    - tijdschrift opgezegd
    - lang gespaard voor nieuwe ramen en kozijnen. Dit scheelt enorm in de stook kosten.
    - niet op vakantie gaan. Kon ook niet want we hebben eerst gespaard voor kozijnen en andere zaken in huis, en de laatste twee jaar gespaard voor nieuwe auto. (Hijs 10 jaar oud, maar een stuk zuiniger dan de vorige en veiliger)

    We hebben het zeker goed, maar moeten gewoon wat langer sparen voor dingen. En luxe uitgaven zoals uit eten en dagjes weg doen we niet. Maar we hadden deze zomer lekker een badje voor Norah in de tuin en in heb een abonnement op een kinder binnen speeltuin. Is vijf euro oer maand en heb er super veel plezier van.

    Ook zijn we meer gaan besparen de laatste weken op boodschappen. Was altijd al heel zuinig, maar zijn nu naar een andere supermarkt aan het gaan en ik bespaar meerdere euro's. (Aldi)

    Verzorgings artikelen zijn we altijd zuinig op geweest, ik koop bijna alles bij de prijsmepper. Daar is dan schampoo van een bekend merk maar 75 cent omdat de lijn bv eruit gaat, of dat het dopje mist.

    Ik heb eens een goede tip gelezen, die we ook al jaren gebruiken. 'Gebruik van alles iets minder'. Zoals het wasmiddel, precies tot aan het streepje vullen wat je wil. Of een klein beetje schampoo minder, je zal versteld staan wat dat scheelt.

    We bespaar omdat we het willen, maar ook omdat we moeten. We zijn absoluut niet arm maar moeten wel heel heel goed opletten.
     
  3. Anakin

    Anakin VIP lid

    Mar 17, 2006
    6,694
    301
    83
    Ik stap elk jaar over naar een andere energieleverancier.
    Ik koop altijd voorraden in als verzorgingsproducten van 'onze' merken in de aanbieding zijn.

    Daar houdt het wel mee op.
    Hier in de positie dat we niet hoeven te bezuinigen, dat is fijn.
    Maar we smijten het geld ook zeker niet over de balk.
    We leven er lekker van.
     
  4. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    Jun 25, 2014
    5,359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Oja, we hebben al jaren kippen. Ze eten vooral keuken afval en als er iets eten over is. Ik heb altijd een bakje in de keuken staan en daar gaat gedurende dag toch flink wat in. Zoals stukjes brood wat Norah laat vallen, etc. Daar krijgen ze nog een beetje voer bij en we hebben iedere dag heerlijke eitjes. (En de kippen zijn nog dik ook, dus komen niks tekort)
     
  5. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    Jun 3, 2015
    2,369
    9
    38
    Female
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Wij bezuinigen momenteel nergens op, omdat het niet nodig is. Ik heb wel het voornemen om met een strakkere begroting te werken. Nu kan het zomaar voorkomen dat we in dezelfde maand een nieuwe auto, babymeubels, tuingereedschap en vakantie betalen. De volgende maand heb je weer andere dingen die je wil kopen. Mijn theorie die ik wil uittesten is als je strakker begroot, je minder kan uitgeven, bepaalde uitgaven gaat uitstellen en je daardoor minder koopt. Werkt dit?
     
  6. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Dit. Maar wij hoeven eigenlijk niet echt te bezuinigen. Ik kijk altijd wel naar koopjes (dus luiers wasmiddel etc in aanbieding, fruit en groente op de markt, regelmatig dingen via marktplaats of vakantieveilingen) maar als ik een iPad nodig vindt of ineens twee dure jurkjes wil kopen doe ik dat. Ik weeg gewoon af. Vaste lasten kunnen we betalen, sparen gebeurd ook elke maand en wat dan nog overblijft mogen we gewoon vrij besteden. Niet op het gekke af maar ook niet bezuinigen.
     
  7. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Een droger kan ik me heel goed voorstellen met 4 kinderen! Wij hebben nog geen kinderen dus voor met z'n tweeën werkt een droogrek prima.
    Een stofzuiger wil ik nu ook wel graag hoor. Sinds een weekje hebben wij ook 2 kittens. Normaal gesproken veeg ik eens per week, maar nu moet het eigenlijk 2x per dag, haha. Misschien toch m'n vriend maar eens lief aankijken :p
     
  8. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Oh stiekem zou ik wel kippen willen! Maar ik hou niet zo van poep wegpoetsen :) En zijn ze een beetje aaibaar? We hebben bij mijn ouders ooit een kip gehad, die we liefkozen terrorkip noemden. Dat beest was vreselijk eng!

    Qua bezuinigen:

    Wij doen alles op de fiets. Zou wel een auto willen, maar het is eigenlijk niet nodig in de stad waar wij wonen. We wonen in het centrum, de bus stopt om de hoek en alles is goed te fietsen en vlakbij.

    Ook geen droger. We hebben genoeg droogruimte op zolder en ik vind dat drogers textiel snel doen slijten en lelijk maken.

    Ik heb een goedkope abbo voor m'n stokoude smartphone. Mijn man heeft een dure, maar hij is mobiele app developer, dus heeft een goede, snelle telefoon nodig. Al ga ik dit weekend een nieuwe telefoon halen, dus dan valt die besparing weg.

    Ook vind ik het echt leuk om te consuminderen door naar de kringloop of rommelmarkten te gaan. Dat is een uitje voor mij en mijn moeder. Alleen kopen we dan veel te vaak dingen die we niet nodig hebben :) De vrijmarkt in ons oude dorp is favoriet. Veel rijke mensen die kinderkleding verkopen, mooie kinderkleding voor 5 euro per stuk ofzo.

    Ik wil ook op boodschappen gaan besparen, dacht erover om 100 euro per week te pinnen en dan ook echt alleen dat bedrag op te maken.
     
  9. sem frummel

    sem frummel Fanatiek lid

    Oct 21, 2011
    2,386
    1
    36
    verzorgende ig
    Bezuinig nergens op
    Heb een droger en kan echt niet zonder heb zo hekel aan was in huis
    Iemand schreef dat ie geen stofzuiger heeft Hoe maak je je huis dan schoon? En geen vloerbedekking zeker?
    Ik koop wel veel dingen in aanbieding maar verder bezuinig wij niet
    Gaan elk jaar op vakantie ene x luxer als andere x maar vind vakantie toch wel noodzakelijk ff bijkomen tijd voor jezelf en samen en niks moeten
     
  10. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Wij bezuinigen op:
    - uitjes, we gaan vrijwel nooit naar dierentuinen, pretparken, uit eten etc. Ach de keren dat we wel gaan is des te leuker. Vorig jaar dierentuin, dit jaar de Efteling.
    - geen vaste telefoon
    - kleding: ik krijg veel, koop veel tweedehands of in de opruiming, Zeeman. Ik heb overigens niets te klagen en letterlijk kasten vol met de leukste (merk)kleding voor zowel mezelf als de meiden. Maar 20 euro aan een truitje uitgeven, nee dat zie je mij niet doen.
    - elk jaar overstappen van energieleverancier
    - geen overbodige verzekeringen en dekkingen
    - veel speelgoed, boeken etc van rommelmarkten/vrijmarkten (scheelt zóveel)
    - dingen als de tweede vriezer, fietsen etc via marktplaats

    Maar we bezuinigen niet op:
    - vakantie, of tenminste, we willen elk jaar naar de schoonfamilie gaan in Turkije. Dus dat zijn wel alleen ticketkosten (verblijven daar in huis) maar dat was dit jaar ook zowat 2000 euro :$ . Maar dat moet dan maar
    - eten. Ik koop wel zoveel mogelijk wat in de aanbieding is maar veel dingen die wij kopen (Turkse producten, goed halal-vlees) zijn gewoon duurder. So be it.
    - goede huishoudelijke apparatuur: grote dingen (afwasmachine, wasmachine, oven, koelkast, stofzuiger) zijn allemaal van Bosch en A+++ energielabel. Dat scheelt zoveel geld alleen al aan energiekosten en ook aan onnodige reparaties.

    We redden het op deze manier prima op 1 salaris én onze spaarrekening is zeker niet leeg dus ik ben er erg blij mee zo. Ik vind het niet erg om op zo'n manier te bezuinigen. Het is gewoon onze manier van leven.
     
  11. mutsie79

    mutsie79 Fanatiek lid

    Sep 6, 2007
    2,567
    221
    63
    Ik bespaar vooral op kleding. Zo heb ik de hele herfst/winter garderobe voor de kinderen al klaar. Alles nieuw, maar wel allemaal in de opruiming met tot wel 70% korting. Zijn vaak van de collecties van vorig seizoen en die moeten nu de winkels uit. Dus in juli heb ik alles lekker ingeslagen. en dan ook bijvoorbeeld jurkjes van shoeby van 35 euro voor 11 euro enz.
    Bij zalando 3 paar leren kinderlaarzen voor 75 euro i.p.v 180 euro die het normaal zou kosten......een winterjas bij de v&d van 60 euro voor 15 euro enz. En ze lopen er goed en leuk bij. En ze passen uiteraard ook nog wel wat kleding uit hun kast van afgelopen winter....

    ook ga ik hier wel eens naar de budget food market. Bijvoorbeeld pakken roosvicee 50/50 voor maar 50 cent en gewoon tot eind september houdbaar......en verder veel bij de lidl en let ik op de aanbiedingen in de supermarkt. ook veel vlees met 35% sticker gaat mee, dat gooi ik thuis toch gelijk in de vriezer......

    Laatst bij bol.com allemaal speelgoed in de opruiming. (Bord)spellen van 27 euro voor nu 9 euro.....digi birds voor 5 euro......al wat sint en kerst kadootjes ingeslagen......
     
  12. disaro

    disaro Fanatiek lid

    Aug 18, 2014
    2,036
    251
    83
    Daar had ik nog nooit van gehoord en redelijk in de buurt ook nog, daar ga ik even heen.:D
     
  13. mam1991

    mam1991 VIP lid

    Jan 17, 2013
    10,071
    2,096
    113
    #33 mam1991, Aug 21, 2015
    Last edited: Aug 21, 2015
    Wij besparen op alles eigenlijk zoals

    Eten/verzorgingsproducten veelal in aanbieding kopen
    Fruit/brood van de markt
    Tanken niet bij een Shell maar onbemand
    Kleding veel in de sale
    Weinig dagjes weg/uit eten
    Elk jaar kijken hoe we op de lasten kunnen besparen
    Geen dure telefoonrekeningen
    Etc etc 😁

    Dit doen we bewust zodat we elke maand flink kunnen sparen. Man heeft jaar contract dus onze prioriteit is zoveel mogelijk sparen voorals hij wel thuis komt te zitten. Wel gaan we graag 1x per jaar op vakantie.

    We hebben vorig jaar een geldbedrag geleemd bij onze schoonouders. Daar wouden we zo snel mogelijk vanaf dus hebben ruim 6 maand best karig geleefd. Eigenlijk hebben we niks gemist in die tijdt dus besloten om zo gewoon verder te gaan.

    Eens in de zoveel tijd gaan we naar Duitsland om daar boodschappen te doen, vooral frisdrank is goedkoop zoals 7-up en pepsi
     
  14. Manque

    Manque Niet meer actief

    Wij kopen verse biologische groente bij de boer, voor 1 week tegelijk. Dan heb je dus een krat voor 8 euro, waar je met een heel gezin van kunt eten.

    Verder werken we met dag-/maandbudgetten en maken we er een sport van om geld over te houden :)
     
  15. Soit

    Soit Niet meer actief

    @ disaro, welke camping was dat als in vragen mag? Klinkt leuk.
     
  16. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    May 18, 2012
    3,897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Bezuinigen? Op het water om onze tuin te besproeien. Die is veel te groot en met die hitte hier is het toch water naar de zee dragen. Dus opgegeven. Kostte elke 3 maand vaak 300€.
    Verder koop ik veel kledij tweedehands of goedkoop (Kiabi.nl, etc.).
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    #37 tuc, Aug 21, 2015
    Last edited by a moderator: Aug 21, 2015
    Goh moest even goed nadenken....op veel dingen die ik hier lees bezuinigen wij niet denk:
    - gaan met regelmaat naar pretparken, binnenspeeltuinen, andere uitjes e.d.
    - gaan altijd 2 weken op zomervakantie en ook nog wel weekendjes en midweekjes weg
    - kleding is in grote getale aanwezig:D
    - op eten niet in de zin van dat er heel veel verse groenten en veel fruit gegeten wordt en dat is best duur

    Waar wij denk ik op bezuinigen:
    - weinig gadgets...hebben allebei wel een mobiel maar geen duur abbo. Hebben pas sinds kort een tablet terwijl sommigen die al eeuwen hebben
    - qua boodschappen zijn we niet van de A merken...doen heel veel boodschappen bij lidl.

    Edit: o en misschien wel de grootste bewuste post: wij wonen in een kleiner huis met een veel lagere hypotheek dan we kunnen dragen. Hier zouden we makkelijk een grote 2 onder 1 kap kunnen wonen terwijl we in een gemiddelde tussenwoning zitten. En is het helemaal ingericht met ikea ipv dure meubels. Dat soort dingen vinden wij dus echt niet belangrijk.
     
  18. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Eigenlijk nergens bewust op. Wel zijn we niet zo materialistisch ingesteld, we houden meer van leuke dingen doen, uitstapjes, uiteten, ijsje halen etc.
     
  19. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Ik heb een hele lang tijd bezuinigd op boodschappen. Van a naar b merken gegaan. Scheelde best wel wel Nu is het niet meer nodig maar ik blijf wel veel b merken kopen omdat ik heb ingezien dat velen echt niet slechter zijn.
    De cola van de ah vind ik bijvoorbeeld even lekker als de echte cola.
    Ook bijvoorbeeld bezuinigd op koffie.ipv dolce gusto naar senseo cups. Niet van het merk senseo. Dit is ook niet meer nodig maar laatst weer dolce gusto gekocht. Op 1 of andere manier vind ik die niet meer lekker.
    En zo is het wel met meer dingen.

    We zijn nog maar 1 keer op vliegvakantie gegaan sinds we ons kennen.
    Niet echt een bewuste keuze qua geld, meer een keuze van middagdutjes en geen zin om in dat kamertje te zitten tot meneer wakker word:)
    Wel veel uitstapjes gedaan dus eigenlijk geef je dan bijna evenveel geld uit.

    We letten op het stroom en waterverbruik. Hebben geen droger wel een waslijn :p

    Geen abonnementen op magazines. We hebben wifi
    Geen kranten. We hebben wifi
    Geen gsm abonnementen. We hebben wifi. Nee ik lieg. Vriend heeft een abonnement van 7 euro per maand en ik zet eens in de 2 maanden 10 euro op mijn gsm. Waarom heb je meer nodig? Bijna overal is wel wifi en ik heb een hekel aan bellen.
    Kleding voor ons is alleen wat nodig is.

    Qua zoontje besparen we op niks. We verwennen hem niet verrot maar als hij iets krijgt wil ik wel kwaliteit hebben.
    Liever 10 leuke speelsets wat een beetje kwalitatief is dan 20 speelsets en het zo kapot is.
     
  20. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    Jun 25, 2014
    5,359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Ja onze kippen zijn echt super lief en tam. Het zijn er nu nog maar vier, de andere zijn snel achter elkaar van ouderdom gestorven. In het voorjaar komen er weer een paar bij. Het zijn ook best goedkope huisdieren, ze eten alles :). Een van hen is zo tam dat je hem gewoon kan oppakken. Norah is helemaal wild van ze, rent er sochtends gelijk naartoe.

    Waar kopen jullie kleding?

    Ik koop voor Norah en mij meestal bij zeeman, wibra en van cranenbroek. En ongeveer 1 keer per jaar kopen we wat spulletjes bij de c en a. Vooral shirts voor manlief, die krimpen niet zo snel.
     

Share This Page