Mijn dochter is gisteren begonnen op de basisschool. Het is even wennen dat je geen update krijgt van de juf wat ze allemaal gedaan hebben, zoals op de creche Alleen als ik aan mijn dochter vraag wat ze hebben gedaan, zegt ze ook niet zo veel. Ze zegt dat ze het niet meer weet of dat ze geen zin heeft om het te vertellen. Het zijn natuurlijk ook best veel nieuwe indrukken en ze is ook best moe. Hadden jullie kinderen dit ook aan het begin van de schooltijd? En gingen ze op een gegeven moment een beetje vertellen wat ze gedaan hebben op een dag? Ben er gewoon even benieuwd naar
Mijn zoon is ook gister begonnen. Hij vertelt wel wat maar is in grote lijnen. Als ik doorvraag heeft ie er ook geen zin meer in De juf vertelt trouwens wel hoe de dag gegaan is hier.
Aiden heeft een continurooster. Alle dagen (behalve woensdag) van 08.30 uur tot 14.15 uur op school. Woensdag tot 12.30 uur. Best lange dagen voor een kleutertje. Vermoeiend ook. Wij laten Aiden uit school dus bewust even met rust en zijn eigen gang gaan. Gaan hem niet gelijk bestoken met allerlei vragen over school en hoe het was. Hij komt dan vanzelf los en vertelt dan uit zichzelf wel van alles of we vragen pas onder etenstijd wat hij allemaal gedaan heeft op school. Dit werkt voor ons prima. En voor hem ook. Overigens zegt Aiden bij het ophalen wel steeds:"het was leuk op school!" Moet nu even aan vroeger denken. Mijn moeder vroeg mij ook altijd hoe het was op school. Ik zat net koud op de bank thuis. Het enigste wat ik toen zei was "goed!". Wilde gewoon even met rust gelaten worden. Bijkomen van de dag, zeg maar. De twee oudste kinderen van mijn collega hebben trouwens nooit iets verteld hoe het was op school toen ze op de kleuterschool zaten. Hoe mijn collega en zijn vrouw het ook aanpakten, het bleef bij "goed". Meer kwam er gewoon niet uit. (Mijn collega wou mij hier vast ook op voorbereiden.)
\ Kleine school en kleine groepen misschien? Doen ze bij ons echt niet. Staan de leraren en ouders over een uur nog op het schoolplein. De juf leidt de kinderen naar buiten toe waar de ouders staan te wachten, kijkt of elk kindje bij zijn ouders of diegene die hem op komt halen, terecht komt en dan gaat ze weer naar binnen. Geen tijd voor praatjes in elk geval.
Ik haal d'r op met de fiets dus vraag dan van alles, dan is het nog vers en onthoud ze t meeste. Later de dag kan ze nog wel wat vertellen, maar niet meer zo gedetailleerd.
Heeeeeeeel herkenbaar. Hier komen schoolbelevenissen er heel vaak pas dagen later uit. Vooral in groep 1 en 2 deden ze dat. Prima. Doe het maar lekker op je eigen tijd.
Zoontje is maandag begonnen. Als ik vraag wat hij gedaan heeft zegt hij (net als hij op het kdv deed) "Weet ik niet meer" of "Ik heb geen zin om het te vertellen" .
Grote school en 6 kleuterklassen vol met 30 kleuters, maar de juf neemt wel de tijd om bij de nieuwe kindjes even te vertellen hoe het gegaan is. Gelukkig!
Zoontje hier zegt ook meestal "ik wil niet vertellen". Soms ook "ik weet het niet (meer)". Grappig om te lezen dat andere kinderen precies hetzelfde zeggen, ik dacht eigenlijk dat het echt een eigenaardigheidje van hem was
Heel herkenbaar. Nu ze in groep 2 zit vertelt ze iets meer maar in groep 1 was t ook vaak 'weet ik niet meer' of idd geen zin om te vertellen.
De eerste paar keer wel een update gehad, maar later echt niet meer. Als er iets bijzonders is hoor ik het wel, denk ik dan En ik vraag niet meer 'wat heb je gedaan' want het antwoord is altijd 'weet ik niet'. Dus nu; "hoe was het op school?" En "kan je er iets over vertellen?" Antwoord is vrijwel altijd "leuk" en "nee". Soms tijdens het eten nog wat vragen, maar ik krijg er vrijwel nooit iets uit.
25 Ways To Ask Your Kids How Was School Today Ik moest hieraan denken... Hier verteld ze wel redelijk wat als ik gericht vraag... Gelukkig vindt ze het iig heel erg leuk
Fijn te lezen dat het herkenbaar is voor velen Ik had gisteren haar juf nog even aangesproken en die zei dat ze goed me deed en het wel naar haar zin had. Ze hoeft het me ook zeker niet te vertellen en ik push haar ook niet. Ik ben gewoon nieuwsgierig wat ze zo'n dag doet haha. Maar goed, we gaan wel kijken hoe het de komende tijd gaat. Vandaag haar tweede dag gehad en ze was vanavond helemaal kapot. Ze heeft continueringen; 5 dagen van 8.30 tot 14.15. Ik ben heel benieuwd hoe ze de rest van de week ervaart en hoe ze er vrijdag eind van de dag aan toe is
Heel herkenbaar. Ik vond het in het begin ook lastig dat er weinig feedback van de juf kwam omdat er niet, zoals op de psz, een inloop is. Dan krijg je nog weleens wat te horen. Op school echt alleen als er iets bijzonders is, anders moet je er maar gewoon vanuit gaan dat het goed gaat. Went wel hoor . Mijn oudste is ook niet zo vertellerig vaak, maar ik stel echt gerichte vragen nav de dagindeling. Wie zat er vandaag naast de juf (hulpjes). Waar heb je gespeeld (poppenhoek of wat dan ook). Wie was de overblijfmoeder vandaag. Hebben jullie nog gegymd vandaag. Etc. Ik ben maar een klein beetje nieuwsgierig verder . Maar daardoor geven ze wel antwoord en kom je in ieder geval iets te weten
Hier werd dat bij het starten op de psz nog gezegd; veel kinderen vertellen er maar weinig over thuis, maar na een tijdje komen er verhalen los. Hier precies zo, de eerste tijd op de psz vertelde dochter eigenlijk niks, ik vroeg ook niet door, want ze wilde er gewoon niet echt over praten. Maar na een tijdje begon ze uit zichzelf dingen te vertellen over andere kinderen, de juffen, wat ze gedaan hadden etc. Lijkt met dat dat met kleuters niet anders is!
Het is voor een kindje ook moeilijk om te vertellen wat ze allemaal hebben gedaan. Dat 'weten ze inderdaad niet meer'. Je kunt ze helpen door ze gerichter vragen te stellen. Bijvoorbeeld waar hebben jullie het in de kring over gehad? Of heb je in de poppenhoek/bouwhhoek gespeeld. Heb je nog iets geknutseld. Je hebt natuurlijk kans dat ze dan of niets vertellen, maar goed het is het proberen waard. Mijn zoontje gaat volgende week beginnen op school... Ik ben benieuwd !
Ander vraagje. zeg maar als het niet gewenst is in deze topic. als jullie kindjes tot 14.15 naar school gaan en jullie werken, hoe doen jullie dat dan? Ik werk nu bijv. 3 dagen in de week tot half vijf en mijn man fulltime ( avond en dag diensten). Mijn dochtertje is pas 2,5 maar ik ben me alvast aan het oriënteren wat er allemaal nog bij komt kijken. Aanmelden vanaf 3 jaar?
Deels wel herkenbaar, maar wij hadden mazzel. Onze oudste ging naar het SO en we kregen 2 keer per week een nieuwsbrief met foto's over alles wat ze in de klas deden en welke onderwerpen aan bod waren geweest. Zodat we thuis het gesprek op gang konden houden. Heel handig. Nu gaat hij naar het regulier en hebben we een heen-en-weer-schrift. Dus weten we nog best veel. Hij gaat nu naar groep 3. Nummer 2 is begonnen in groep 1 en verteld redelijk wat hij heeft gedaan. Maar soms heeft hij daar gewoon geen zin in, en neem ik maar genoegen met 'leuk' of 'goed'.