Daar hoef je je niet voor te schamen hoor! Ik heb nooit een rooie cent gekregen van mijn ouders en niet omdat ze het niet hadden. Wij hadden het niet breed vroeger, maar later wel toen mijn vader een andere baan kreeg. Ik heb ook echt vakken moeten skippen omdat ik de studieboeken bijv. niet kon betalen.
Nee klopt, op mijn 21ste ging ik ook niet samenwonen 😉, ik was nogal eehh ..wild haha. Ben overigens wel benieuwd welke invulling bij jullie de studentenvereniging had, degene waar ik bij zat had als doel 'het bevorderen van contacten tussen studenten in [stad]', met andere woorden voornamelijk feesten en introductieweek. Eigenlijk was dat zo bij alle studentenverenigingen hier. Voor alle andere, meer inhoudelijke activiteiten, zoals studiereizen, netwerken, lezingen, stageondersteuning ed hadden we de studievereniging.
@dappertjedik: je hoeft toch ook niet meteen op je 18e het huis uit? Wat is er mis mee om op je 23e het huis uit te gaan? En ja, ik heb mijn studie zelf betaald. En ik ga nu de kinderbijslag sparen om de eventuele studie van mijn dochter te kunnen betalen. Wat is daar mis mee? Waarom zou ik mijn kind een schuld op laten bouwen? En ja, ik verwacht wel dat ze een bijbaantje krijgt. Ik ga niet alles wat ze wil hebben betalen.
Wij waren beiden wild, hahaha! En nog laaaang na de studie ook! Contacten bevorderen tussen studenten van diverse pluimage vind ik wel een goeie! Ik heb nooit iets met de studievereniging gedaan, dat waren echt de nerds die daarnaartoe gingen. Lekker veilig overdag onder het dak van de uni. Nee, niks voor mij.
Ik geloof weldegelijk in armoede in Nl. Wel vind ik deze niet te vergelijken met armoede in 3e wereld landen. Of al die vluchtelingen vanuit oa Syrie. Kan me dus heeeeeel kwaad maken als er wordt geroepen 'eigen volk eerst'. Ik vind het zelfs een rascistische ondertoon hebben. Het leed en armoede wat door oorlogen veroorzaakt wordt kun je in geen miljoen jaar vergelijken met een gezin wat hier voor 30,- per week moet rondkomen. Natuurlijk is dat ook heel schrijnend en triest, maar niet te vergelijken met mensen die uitgemoord worden en daardoor geen dak boven hun hoofd hebben en noodgedwongen duizenden kms moeten vluchten. Ik heb een vriendin uit Irak en mijn maag draait om als ik haar verhalen hoor, echt onmenselijk wreed gewoon. Hier kunnen we niet onze ogen voor sluiten.
Zielig als je thuis blijft wonen? Ik vind die net afgestuurde studenten juist vaak ontzettend onzelfstandig! Zijn gewend dat ouders de was wel doen. Poetsen kunnen de meeste ook niet. Leuk hoor, het studentenleven maar het is toch echt lang leven de lol. Het heeft weinig met zelfstandigheid te maken! En ik geloof heus dat jongeren die bij hun ouders hebben gewoond ook niet altijd even zelfstandig zijn. Maar als ik kijk naar mijn vriendengroep van destijds- en ik heb een geweldige mix van thuiswonende vrienden en de vrienden die in studentenhuizen wonen- dan durf ik toch hardop te zeggen dat deze veel minder verantwoordelijkheid gevoel droegen dan de thuiswonende vrienden! Alles was lang leven de lol. Ouders betalen toch wel. Versleten het ene na het andere baantje (met een kater kwam je tenslotte niet op dagen). Tja ik weet niet hoor, ik vind dat je de uit huis wonende studenten behooooorlijk ophemelt En al die commissies staat vast leuk op je cv. Maar als ik CV's beoordeel kijk ik toch echt naar iemands werkervaring! Dat zegt ook wat over je karakter. Maar dit alles was behoorlijk off topic. Ik ergerde me alleen aan bovenstaande.
Mijn visie daarop heb ik dus net gegeven. En dat is niets meer dan mijn mening, trek het je niet persoonlijk aan.
Tja, zo heeft ieder zijn mening, want ik vond studenten die actief lid waren van een studentenvereniging altijd zo zielig.
Oh nee, in Eindhoven hadden we ' de Bunker' haha https://nl.m.wikipedia.org/wiki/De_Bunker_(Eindhoven), was destijds heel gaaf. Tegenwoordig wil je daar geloof ik niet eens dood gevonden worden. Maar dat is dus een 'gewone' studentenvereniging, daarnaast kan een student toch gewoon een bijbaan hebben?
Is dat raar dan? Ik was 21 toen ik (alleen) mijn eerste huis kocht. 23 toen ik mijn 1e kind kreeg en 25 toen ik trouwde.
Waar baseer je die mening op? Ken jij zoveel afgestudeerde studenten? Ik ging haast nooit naar mijn ouders, vind het ook nog steeds heel raar als studenten dat: in het weekend 'naar huis gaan' noemen. Ik had mijn eigen huis en ik ken serieus geen ex-student, ook geen mannelijke, die niet kan koken of strijken. Dat deed je gewoon, dat voor jezelf zorgen. Juist studenten die thuis blijven wonen, laten mammie toch alles voor ze doen? Van wassen tot koken en de rest. Echt, je wordt juist veel zelfstandiger op je 18e zonder ouders en samen met je vrienden. Je bent wel heel bevooroordeeld, zoder het te kennen: 'lang leve de lol, ouders betalen wel, ene na andere baantje verslijten, kater hebben' etc. Bijna alle mensen met vooraanstaande functies hebben bij zo'n club gezeten hoor. Ik heb een jaar extra stufi gekregen omdat ik in het bestuur heb gezeten. Wat zegt dat over mijn karakter? Ik weet niet wat voor werk jij doet en wat voor mensen jij zoekt, maar als je het niet kent, zal je ook nooit weten hoe het werkt.
Misschien niet raar, maar opmerkelijk. De meeste mensen kunnen het gewoon niet betalen op hun 21e. Want geen vaste baan en niet genoeg spaargeld.
"Ik vind jongelui die maar lekker thuis blijven wonen bij pappie en mammie om de centen en zelfs op reistijd een studie uitkiezen behoorlijk zielig, eerlijk gezegd." Jouw quote Dappertjedik. Er zit nog veel tussen dit en niet thuis wonen. Dus met zo'n opmerking voel ik me dan wel aangesproken ja. Ik woonde dan wel thuis, maar betaalde alles zelf, studie, zorgverzekeringen, kleren, uitgaan. En teerde zeker niet op de zak van mn "pappie en mammie". Mijn studie zat in dezelfde stad, waarom zou ik dan verder weg gaan? Mijn moeder woonde destijds al in een verpleeghuis, is 2,5 jaar geleden overleden, en ik deed dus ook de was, koken, huishouden. Ik denk niet dat ik zelfstandiger had kunnen zijn als ik op kamers was gegaan.
Nou, dat bijna alle mensen met vooraanstaande functies ben ik niet met je eens hoor, misschien in jouw omgeving of in een bepaalde branche? En ik ben heel zelfstandig en mijn moeder deed echt mijn was niet meer op mijn 18e, je beschuldigt hier iemand anders van bevooroordeeld zijn en volgens mij ben je zelf geen haar beter (ik ook niet, ik denk ook zo het mijne van studenten die lid zijn/waren bij een studentenvereniging).
Niks, want dat was gewoon standaard (nu waarschijnlijk niet meer) En tja, ik heb ook in het bestuur gezeten en in GMR van onze school, maar dat dat nou zoveel zegt over je zelfstandigheid en karakter? Neeuh. . En ik vind het al helemaal geen reden om dan niet eens te kunnen werken ernaast. Wij deden het allemaal iig wel als bestuursleden. Daarnaast moesten we ook het studentenkroeg administratief runnen. Daar kreeg je gewoon tijd voor, van daar het jaar extra stufi.
Tja, dat kan, maar met woow reageren lijkt mij ook wat overdreven. En geen spaargeld en had liever gehuurd op dat moment, maar de wachtlijsten waren 8 jaar voor een huurhuis en zo lang wilde/kon ik niet wachten. Had een tijdelijk contract en een intentieverklaring, dat zal nu waarschijnlijk niet meer zo makkelijk gaan. Was ook echt een startershuisje van 100.000 euro.
Dat snap ik, maar mij gaat het erom dat Dappertjedik allemaal maar roept dat thuiswonende studenten lui zijn en niks kunnen, om het zo maar kort samen te vatten. En dat je maar op je 18e de deur uit moet. Er is nog een enorm grijs gebied tussen het huis uit tijdens studie, en niet het huis uit tijdens studie. Zoals in mijn vorige post ook uitgelegd.