Binnenkort geven wij een feestje voor ongeveer 30 man. Het is savonds dus naast wat chips en borrelnootjes wil ik ook wat hapjes serveren. Maar ik wil niet het geijkte blokje kaas en het schijfje worst. Ook heb ik geen frituurpan. Maar het zijn wel mannen die redelijk wat hapjes naar binnen werken ook al hebben ze gegeten. Ik wil dus wel genoeg hebben zonder uren in de keuken bezig te zijn. Dus: wie weet er leuke hapjes om te serveren 😃
Croissantdeeg uit zo'n blikje uitrollen (dus nog niet snijden), besmeren met groene pesto, serranoham en geraspte kaas. Deze oprollen en in plakjes (schijfjes) snijden en even bakken op 180graden in de oven. Suuuuperlekker en simpel!
Gevulde eieren Bladerdeeg hapjes Ananas in ontbijtspek en dan even kort bakken Toastjes met gekookt ei en andere smeersels Meloen in ham en een aardbei erop Zoiets?
Pannekoekbeslag in cupcake vormpjes voor in de oven. Hartig doe ik meestal met bieslookkruidenkaas en gerookte zalm Zoete verse roomkaas met poedersuiker en wat vruchtjes (zie foto)
Deze is ZO LEKKER en valt altijd in de smaak (en ik mag hem niet meer ): Nachos met kaas en koriander - Recept - Allerhande - Albert Heijn
ik heb van het weekend de nodige hapjes met mijn verjaardag gemaakt een hapje viel super goed in de smaak en is een variant op deze: bladerdeeg door de helft besmeren met groene pesto parmaham er op bolletje/stukje mozzarella fijngesneden zongedroogde tomaat dicht vouwen italiaanse kruiden er overheen heeerlijk!!! Lijkt veel werk maar is poepie makkelijk.
Indische gehaktballetjes als borrelhapje - Borrelhapjes Maken Deze waren ook zo op. Ook nog vrij goedkoop om te maken. Op het gehakt na heb ik alle ingredienten standard in huis. en ik heb het met een kilo gehakt gedaan. Dan krijg je héél veel balletjes.
Ik koop kant-en-klare bladerdeeg hapjes of mini-pizzaatjes uit de diepvries. Heb je op 't moment zelf maar in de oven te steken. Daarnaast een berg kerstomaten, wortelen, eventueel bloemkool, ... Ook olijven zijn heerlijk. De wraps met gerookte zalm en kruidenkaas beginnen een heel deel mensen beu te raken. Maar wie weet jouw omgeving niet?
Ik heb nooit zo veel met hapjes. Denk altijd, gewoon goed avondeten en dan heb je nauwelijks meer van die liflafjes nodig die vaak op tafel komen. (Als in goedkope leverworst en fabriekskaas met een stuk augurk... brrr). Moet er dan toch wat kimen, dan ben ik altijd voor goed stevig brood met gezouten boter en zelfgemaakte tapenade en pesto. Je kunt makkelijk met kippenlever, boter, ui/sjalot, sherry en dragon en zout en peper een levermouse/pate maken voor erbij. Kost geen drol en is niet moeilijk, maar valt vaak wel in de smaak. Zeker met een uienchutney met rode port erbij... ook altijd goed: tortilla in stukjes (gewoon simpel met aardappel, spek, ui en ei en kaas), roggebrood met haring, zelfgemaakte eiersalade, zelfgemaakte hummus. Kipkluifjes (van die kleintjes) in de oven. Stukjes zalm met een lik zure room met mierikswortel.
Quiche in puntjes Halve eitjes met ketchup en mayonaise Spiesjes tomaat, mozzarella en basilicum Spiesjes meloen en ham Oude kaas met mosterd Sticky knakworstjes (recept nigella) Gehaktballetjes Bladerdeeghapjes met schijfje (zure) appel, oude geitenkaas en tijm Mini pizza's Gazpacho in kleine wegwerp bekertjes
Is dit ook een beetje te doen om het eerder af te bakken en dan 's avonds op te warmen of is het dan niet meer lekker en kan ik het beter 's avonds even snel ''maken'en in de oven doen (ik vind het zo jammer als ik mijn halve feestje in de keuken sta haha) Ook de pizza bonbons ga ik maken die kan ik in elk geval al s middags maken las ik. En gevulde eitjes, tomaat/mozzarella spiesjes en een schotel met rauwkost en dip. En dan nog iets van gehaktballetjes ofzo denk ik. Jullie hebben me weer enorm geholpen allemaal!