Van eten ga je dood!

Discussie in 'De lounge' gestart door fee90, 3 sep 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rylie

    Rylie VIP lid

    14 jun 2010
    5.757
    490
    83
    Vrouw
    Patissier
    Noord Brabant
    Wij eten redelijk gezond. Tja soms wel is pizza friet ofzo. Ik maak me er niet druk om.
    Ik leef ook om te genieten. Gelukkig eten we vaker gezond dan een slechte hap.
     
  2. AnnaCF

    AnnaCF Niet meer actief

    De enige zekerheid in het leven is dat je dood gaat. Hoe. Waaraan en wanneer dat heb je deels zelf in de hand maar voor het grootste deel niet. Iemand die super gezond eet kan alsnog morgen onder een vrachtwagen lopen.

    Ik probeer zo min mogelijk voorgeproduceerd voedsel te eten en zo goed als alles biologisch.
    Eerlijk geproduceerd voetsel vind ik belangrijk en het liefst zonder pesticide er op gespoten en waar geen genetische manipulatie aan te pas is gekomen.

    Ik voel me gezonder en lekkerder in mn vel en zou het ook wel prettig vinden als de volgende generaties ook nog op een normale manier van deze aarde kunnen genieten.
     
  3. Linnaea

    Linnaea Fanatiek lid

    20 apr 2015
    3.443
    27
    38
    Volg een thuisstudie en werk daarnaast als bijlesd
    Er zijn zoveel verschillende theorieën over wat gezond is en wat niet. Overal lees en hoor je weer wat anders. Wat volgens de ene bron hartstikke gezond is of op z'n minst geen kwaad kan is volgens de andere bron vreselijk slecht voor je. Wat moet je dan geloven?

    Ik heb mijn best gedaan om gezond te leven maar aangezien zowat elke wetenschapper een andere mening heeft over wat gezond is was dat geen doen en eet ik nu maar gewoon waar ik het zelf goed op doe. Als ik geen rare reacties krijg, goed in mijn vel zit, gezond ben en me energiek voel vind ik het prima. Dan doe ik blijkbaar wat voor mijn eigen lijf het beste is.
     
  4. Bollen

    Bollen Fanatiek lid

    22 jul 2013
    1.422
    7
    38
    NULL
    NULL
    Ik probeer zo gezond en gevarieerd mogelijk te eten. Veel verse groenten en zo min mogelijk pakjes en zakjes.

    Echter eten wij ook gewoon patat, pizza enzovoorts. Oh en melk drink ik ook nog steeds :)
     
  5. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Wij proberen zoveel mogelijk gezond te eten maar wij letten absoluut niet op alle E nummers, we maken ook gewoon gebruik van pakjes en kant en klare dingen.

    Ik ben van mening dat mensen elkaar gek maken met al die hypes. Denk aan al die super foods en al dat andere soort onzin.

    De oma van mijn man is 92 geworden en altijd gezond geweest. Die at iedere ochtend een ei en dronk iedere avond twee glaasjes jenever. Dit deed zij al sinds haar tiener jaren.

    Maar goed, iedereen moet leven zoals hij/zij het wilt. Ik vind het alleen echt onzin om zo gefocust te zijn op alle E nummers en de niet gezonde dingen.

    Geniet gewoon van het leven.
     
  6. Child

    Child Fanatiek lid

    6 sep 2011
    2.782
    216
    63
    Inderdaad behoorlijk tegenstrijdig
    Om moe van te worden.

    Geen brood > beter havermout.
    Niet teveel havermout ivm fytinezuur (watte)

    Ik heb een poging gedaan om me erin te verdiepen maar iedereen spreekt elkaar tegen.

    Conclusie: Ik doe waar IK mij goed bij voel.
    En dat is wel minder brood want ik word er erg moe van en krijg last van mijn darmen.
    Jij niet? Prima:)
     
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik vind dat mensen vaak naar 2 kanten doorslaan. Of alle gezondheidshypes volgen of helemaal nergens naar kijken.

    Een koolhydraat, gluten, suiker, zout en weet ik het wat vrij dieet lijkt mij niet gezond...dan leef je alleen op lucht.
    Maar kinderen die dagelijks meerdere koekjes en snoepjes krijgen, alleen maar sap en aanmaaklimo drinken, meermaals per week uit pakjes en zakjes krijgen en vaste friet en snack dagen in de week hebben lijkt mij ook niet het beste eetpatroon wat je je kinderen aan kunt leren.

    Wij proberen er tussenin te zitten. Eten elke avond verse groenten in de gerechten en soms maak ik zelf frietjes maar ook met salade erbij en verse vis. Friet met snack zal je hier hoogstens 2x per jaar tegenkomen.
    Het hoofddrinken is water of thee en 1-2 keer per dag een beker sap. Pakjes en zakjes bevatten alleen zout dus die gebruik ik niet. Hoe moeilijk is het om het even zelf te doen
    ..en veeel lekkerder.
    Fruit en rauwkost eten ze de hele dag door en s middags mogen ze 1x iets uit de trommel. Op een verjaatdag of feestje mag dat natuurlijk wel wat meer zijn.
     
  8. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    4 jan 2013
    4.621
    1.576
    113
    Vrouw
    het oosten
    Hier doen we dat ook zo. Alleen halen wij af en toe wel zelf iets van de snackbar. Eens in de 2 weken. Mijn zoontje lust dat allemaal niet. Die maak ik dan weer reuze blij met banaan/volkorenpannenkoek :p
     
  9. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Ik ben net begonnen met het lezen van de voedselzandloper. Hierin staat precies wat jij omschrijft dat iedereen elkaar tegenspreekt. Ik probeer te variëren. De schijf van vijf vind ik achterhaald. Ik zie dat ik meer graanproducten dan groente of fruit eet, omdat ik dat gewend bent vanuit huis. Dat wil ik wel veranderen. Ik maak vaak eigen koekjes en cakejes, zodat ik zelf kan bepalen wat er in gaat (lees: weinig suiker en boter).

    Overigens vind ik het supermarktvoedsel steeds chemischer smaken. Dit komt waarschijnlijk omdat de voedingsmiddelenindustrie alleen bezig is met het langer houdbaar houden van een product. Ook de zuivel wil ik beperken, omdat men in NL massaal aan de melk zijn gegaan door een wel heel erg geslaagd marketingoffensief in de jaren 60. Gebruik gewoon je gezonde verstand, eet gevarieerd en matig. Luister naar je lichaam. Een appel is altijd beter dan een mars. Een glas water beter dan cola. Eet een paar keer per week geen vlees (beter voor het milieu).
    Overigens zou ik dan geen vis eten, want daar zitten microplastics in. ;)
     
  10. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Inderdaad...lees eens de voedselzandloper...daarin staan echt hele goede tips... zoals hoe het werkt met langzame en snelle koolhydraten...vitaminen et cetera...

    Ik eet bijvoorbeeld wel koolhydraten maar echt maar 20% of minder en ook bijna alleen de langzame...

    Mijn porties op mijn bord zijn nu anders...meer vis/kip en veel meer groente en minder aardappelen/pasta of rijst.


    Verder moet je doen wat bij je past en waar je je goed bij voelt. Ik had bijvoorbeeld niks met die zaden als hennep en Chia... dat voelde niet goed.
    Net als bepaalde supplementen ( vis olie ...neem ik niet)

    Helaas is er wel veel van waar dat veel dingen in ons huidige voedsel super slecht zijn. Dat speelt natuurlijk al veel langer...vanaf de jaren 60 begon echt de massa productie en gemaksvoedsel op te komen.
     
  11. GewoonLinda

    GewoonLinda Fanatiek lid

    4 jan 2011
    2.938
    58
    48
    Ik ga nu misschien mensen voor het hoofd stoten, maar degenen die zeggen dat ze gek worden van zulke hypes en gewoon eten waar ze zin in hebben, zijn naar mijn idee struisvogels.
    Er zijn inmiddels meer dan genoeg onderzoeken geweest die hebben bewezen dat suiker, e-nummers en teveel koolhydraten op een bepaalde manier een negatieve invloed kunnen hebben op de gezondheid.

    Ik was zelf evroeger ook een struisvogel. Geloofde er niet in dat voeding zo je gezondheid kon beïnvloeden.
    Tot ik me er in ben gaan verdiepen.
    Ik ben gestopt met suiker, e-nummers en geminderd met koolhydraten. Al vrij snel verloor ik niet alleen m'n overtollige kilo's, maar had ik ook ontzettend veel energie, m'n pijn verdween als sneeuw voor de zon (had ivm hypermobiliteit altijd veel pijn) en m'n huid werd heerlijk zacht.

    Afgelopen twee weken was ik op vakantie en had ik bedacht dat ik weleens mocht zondigen. Ik ben dan ook echt wel buiten m'n boekje gegaan. At veel meer koolhydraten, elke dag wel een ijsje, 's avonds een chippie. Eigenlijk at ik zoals ik dat voorheen deed.
    Na twee weken was de vakantie voorbij. Ik voelde me echt niet lekker. Naast dat ik ruim 2 kilo was aangekomen, was de pijn teruggekomen en ik was me daar een partij moe!!! Vreselijk!
    Dus ik heb gauw m'n eetpatroon van voor de vakantie weer opgepakt.

    En alle mensen die het gezonde eten allemaal maar een hype vinden en grote onzin, hebben geen zin om er energie in te steken en eerlijk naar zichzelf te kijken. Punt!
     
  12. StrayCat

    StrayCat Fanatiek lid

    2 jul 2014
    1.298
    4
    38
    Nu ik zwanger ben let ik er wel meer op.
    Maar toen ik nog niet zwanger was lette ik er echt niet op. Eerlijk gezegd word ik ook moet van dat betuttelen steeds over E-nummers etc. Ok ze zijn niet goed. Maar laat ieder het lekker zelf weten. Hel fijn als jij je levensstijl hebt gevonden. Maar laat een ander in zin of haar waarde. Dat stoort mij nog meer dan de hele voedingskwestie eerlijk gezegd.
     
  13. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    wij eten waar we zin in hebben.
    al moet ikzelf nu tijdelijk even opletten...
    ik geloof niet in de hypes die een of andere persoon uit amerika bedacht heeft en waar hij/zij heel veel verstand van heeft.
    deze 'doktoren' hebben vaak zichzelf uitgeroepen tot expert.
    koolhydraatvrij? nee doe maar niet je lichaam heeft het wel nodig.
    suikervrij? nee ook suiker is nodig.
    boter? lekker!! en gezond. maar dan wel roomboter.
    vreemde zaadjes uit verre landen/? nee hoef ik niet daar doe ik niet aan mee..
    eet wat je lekker vind zolang je er niet dik van wordt is mijn mening
     
  14. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Dit dus! Ik vind die hysterie tegenwoordig zo overdreven. Zo kan je helemaal niks meer eten als je naar alles luistert.
    Die superfood hype doe ik dus ook niet aan mee.
     
  15. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Helemaal mee eens.
    Scheelt mij weer typen :D

    Ik eet bijvoorbeeld roomboter op brood :$ :)
    Als ik de ingrediënten van een pakje halvarine zie krijg ik spontaan jeuk.
    Hoe minder zooi hoe beter.

    Tuurlijk eet ik ook dingen die minder gezond zijn, maar af en toe.
     
  16. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Wij eten ook wat we willen eten. Let eigenlijk niet op E-nummers en dat soort toestanden.

    Wel ben ik sinds wij kinderen hebben, veel gezonder gaan koken. Gebruik zo min mogelijk zakjes en pakjes en kant-en-klaartoestanden.
    Chinees eten halen, doen we ook nog maar 1x in het half jaar ofzo. Ik vind dat plots zo zout.
    Bij de McDonalds komen we maar 1x per jaar.

    Voor de rest trekken wij af en toe gerust een zak chips open.

    Naar mijn idee kun je te ongezond bezig zijn, maar ook te gezond.
    Je kunt dus doorslaan naar te ongezond, maar ook doorslaan en hysterisch bezig zijn met gezond eten.
    Wij hebben de middenweg gezocht.

    Mensen in Nederland worden tegenwoordig steeds ouder, terwijl men jarenlang dus blijkbaar ongezond gegeten heeft. Hoe kan dat dan? En moet de mens maar steeds ouder en ouder willen worden?

    Ik geniet liever van het eten en het leven, zonder dat ik daar hysterisch bezig mee wil zijn door in de winkel alle verpakkingen bij langs te moeten lopen om te kijken wat voor zooi er wel niet allemaal in zit!
     
  17. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Je voeding onder de loep nemen kan geen kwaad.

    De kosten voor de gezondheidszorg worden niet voor niks steeds hoger.
     
  18. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.227
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Maar struisvogel of niet, er gaan zoveel theorieën rond dat je op een gegeven moment gewoon niet meer kan weten wat nu echt gezond is en wat niet.

    Zo eet jij roomboter, er zijn genoeg mensen die beweren dat melkproducten niet gezond zijn.

    Ik ken een gezin dat plantaardig (veganistisch) en glutenvrij eet. Gaat prima, veel zelf maken, maar bevalt hun goed. Ik zou het zelf niet willen, ik weet ook niet of de kinderen ermee doorgaan later (hun tweede dochter gaat in ieder geval geen gluten eten omdat ze met gluten veel meer last heeft van haar Asperger. Ze heeft zelf gezegd dat ze nooit meer gluten wil ;))
     
  19. fee90

    fee90 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.679
    39
    48
    Ik denk dat het ook van je gestel afhangt. Hierboven een reactie over hypermobiliteit en lage energie, ja dan kan het zijn dat je gevoelig reageert op voedsel. Maar voor veel gezonde mensen is het niet zo'n omslag en dus ook niet zo (brood)nodig;) En kan er best eens wat verkeerds in.
    E nummers zijn ook niet allemaal slecht hè, je hebt soms ook zuren of enzymen die een e-nummer hebben gekregen. Ik kook eigenlijk nooit meer met pakje omdat zelf maken vaak net zo snel is als de ingredienten op de schouw staan, en zo veel mogelijk vers. Maar juist daardoor denk ik dat een beetje zondigen geen kwaad kan.
     
  20. sniffy

    sniffy VIP lid

    26 mrt 2008
    10.179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Je moet daar voor jezelf een grens trekken denk ik.

    Maar chips en cola light zijn niet gezond. En zo zijn er nog meer dingen.

    Ik als een keer dat je de ene voedingstof niet met de andere mag combineren omdat de één een ander verteringsproces heeft dan de ander. Dat gaat mij te ver.
     

Deel Deze Pagina