Stel dat jij en je partner nu beide werkloos zou worden. Tegelijkertijd. Kunnen jullie dan de vaste lasten nog opbrengen? (Met dus 70% ww uitkering)
Dan wordt het wel krap.. Maar ik denk wel dat we het nog op kunnen brengen. Al kunnen we het sparen dan wel vergeten en zullen we flink op de uitgaven moeten letten. Daar komt dan wel weer bij dat we de auto niet meer nodig hebben en die kunnen verkopen, waar je ook weer wat geld op bespaart..
Nee. Ik ben al een jaar werkloos dus bij mij is het nu op. We draaien nu feitelijk op het inkomen van mijn man en dat gaat nét. Dus als dat 70% wordt, wordt het nét niet.
Ja, geen probleem. Als ik ww krijg gaan we erop vooruit doordat het kinderdagverblijf stop gezet kan worden. We kunnen ook het net redden op alleen ww van mijn man.
Inderdaad, KDV gaat er dan ook vanaf, al krijg je nog wel 6 maanden je kinderopvangtoeslag ipv 3. Als je beide werkloos wordt zijn er ook veel dingen die je 'niet meer nodig hebt'.. Opvang, auto, dat scheelt ook al een hoop kosten. (wij hebben een dure diesel station omdat mijn man zoveel moet reizen).
Nee waarschijnlijk niet. Of heeeeel krapjes. Straks als de kleine er is hebben wij al geen kosten aan bijv opvang dus dat kunnen we niet verrekenen. Enige waar wij mee kunnen bezuinigen is benzine en boodschappen.
We zouden het net redden. Kunnen we alleen niks meer sparen en de kindjes moeten het zonder hun sport doen.
Ja we kunnen er nog net de lasten mee betalen en van eten Het zal wel heel lastig worden omdat mijn man alleen werkt. Dat is ook best mijn angst dus om die reden wil ik uit voorzorg ook 1 a 2 dagen werken.
Maar dan heb je ook niet meer 2x 70%, zoals TS aangeeft. Ik denk wel dat wij het zouden redden met 2x 70%. Maar ook maar voor een jaar of anderhalf...
Omdat mijn kindjes beide jong zijn en kdv erg veel kost besloot ik tijdelijk thuisblijfmama te zijn. Door omstandigheden/ziekte is mijn partner thuis komen te zitten. Hij krijgt 1050 in de maand. Niet te doen! We hebben er veel ellende van.
Nee. Ik zit per 1/10 zonder werk en dat gaat al heel krap worden. Wel kiezen wij ervoor om mijn dochter voorlopig nog enkele uren per week naar de gastouder te laten gaan. Ik zou niet weten wanneer ik anders sollicitatiewerkzaamheden moet doen. (ben ook zwanger dus aan het einde van de dag compleet uitgeteld) Ook blijft ze voorlopig nog naar de psz gaan. Hopelijk houden we vooral de psz vol tot ze naar school gaat in januari. Verder gaan we mijn auto waarschijnlijk schorsen. Verkopen is in onze ogen vooral korte termijn denken. Het levert nu even geld op maar als ik straks een baan verder weg vind moeten we geld lenen om een andere auto te kunnen kopen. Daarom zijn we aan het kijken wat schorsen ons kost/ oplevert. En verder flink bezuinigen op boodschappen en overige uitgaven. En vooral duimen dat ik nog enkele maanden ergens aan de gang kan.
Dit precies. Als dochter 2 3maanden is ga ik weer werk zoeken dan, maar dan moet t (makkelijk) lukken.
Wij hebben dit aan de hand gehad toen ik zwanger was van de oudste. We konden het toen financieel opbrengen, maar geestelijk is het wel pittig. Maar goed dat was de vraag niet
Ik vermoed van niet....Of mogelijk met heel veel aanpassingen dat we het even zouden redden. Gelukkig werk ik in een beroepsgroep waar ontzettend veel werk te vinden is voor mij en mijn man wordt ook regelmatig gebeld of hij niet ergens anders wil komen dus ik verwacht dit de komende jaren ook niet mee te maken.
2x 70% wel want dan kan de kinderopvang stoppen en twee auto's eruit. Wat ons dan 600 per maand aan lasten scheelt.
Op 70% zouden we het net redden, maar met moeite, als we dan de kinderopvang en een/of beide auto's weg zouden doen hebben we het wel een stuk ruimer (kdv+ 1 auto kost ons ruim 1000 euro elke maand) Lijkt me een hele nare situatie om in terecht te komen, hopelijk overkomt ons zoiets niet.
Ja we kunnen het dan nog steeds redden. En zelfs nog overhouden. gelukkig werken we beide in een tak waar je altijd snel aan het werk komt
Ik denk niet dat we het dan gaan redden. Mijn man zit nu deels in de ziektewet omdat hij zijn achillespees afgescheurd heeft en daardoor in het gips zit. Hij werkt nu max 6 uurtjes op een dag en maakt geen enkel overuur en dat zullen we het eerstvolgende salaris wel merken. Is gelukkig niet blijvend want we gaan ervan uit dat hij over 2 maanden helemaal hersteld zal zijn en zijn werkzaamheden volledig kan hervatten. Ik moet er echt niet aan denken dat we ooit in zo'n situatie terecht zouden komen brrr