Volgens mij zit er een optometrist op het forum. Ik vraag mij af of een functioneel optometrist nuttig kan zijn, of dat het een beetje een fancy naam is om extra klanten te trekken? Iets meer achtergond: ik heb een lui oog, dat ondanks afplakken, oefeningen en druppels nog steeds ver achterblijft bij mijn goede oog. Niet qua zicht, wel qua lezen: met mijn slechte oog moet ik woorden letter voor letter ontcijferen en zwemmen de woorden door elkaar. Als klein meisje ben ik regelmatig naar de oogarts geweest, maar die snapte niet wat ik bedoelde. Mijn goede oog doet het prima, compenseert voor alles en ik kan dus ook prima en snel lezen, maar ik vraag me af of er met een geavanceerdere bril niet nog verbetering kan worden bereikt. De afgelopen jaren ben ik gewoon naar de grote opticienketens geweest, omdat dus zelfs de oogarts niets voor me kon betekenen.
ik moet eerlijk bekennen dat ik er helemaal geen jotta van snap wat je nu typt allemaal sorry nu ben ik ook niet zo heel goed in Nederlands en weet ik dus niet wat een optometrist is en wat dat te maken heeft of zou kunnen hebben met een lui oog maar aangezien je het over de opticien heb zou je dan niet beter hier naar toe kunnen gaan en dan wat brillen proberen of zeg ik nu weer iets heel raars
Nou, ik vraag me dus af of er verder onderzoek gedaan kan worden. Bij een opticien wordt de sterkte van je oogafwijking gemeten, maar ik heb klachten die volgens mij niet alleen maar aan mijn verziendheid liggen. Ik hoopte dat een (functioneel) optometrist daar wat verdere tests voor heeft.
Ik ben ooit in het ziekenhuis bij een orthoptist geweest. De orthoptist is werkzaam in een oogheelkundige kliniek van een ziekenhuis. Hij/Zij kijkt o.a. naar de samenwerking tussen beide ogen. De oogarts in het ziekenhuis heeft mij toen doorgestuurd. Was twee kamertjes verder Ben je daar al geweest? Want als ik jouw klachten zo lees, moet je daar een keer naar toe. Een optometrist werkt bij de opticien als ik het goed heb en kijkt naar de gezondheid van het oog. Correct me if I am wrong...
Ik loop al jaren bij de optometrist. Hij kijkt of hij er iets mee kan en zo niet, dan geef hij het advies om naar de oogarts te gaan. Ik ken mijn optometrist ook prive en weet dat hij heel veel gestudeerd heeft en niet zomaar iets vertelt. Hij neemt ook geen risico. Vertrouwt hij het niet, dan stuurt hij je door naar oogziekenhuis.
Hier staat het goed uitgelegd Untitled Document Een opticien meet alleen de oogsterkte. Een (functioneel) optoloog kijkt naar meer 'verborgen' problemen, zoals of je ogen wel goed samenwerken e.d.
Ik heb er ook al van alles over gelezen, maar ik vraag me dus af of een functioneel optometrist écht meer kan onderzoeken dan een gewone optometrist. De functioneel optometristen die ik heb gevonden werken voor zover ik kan zien allemaal bij opticiens, terwijl 'gewone' optometristen ook in het ziekenhuis te vinden zijn. Dat zou ik fijner vinden, maar ik weet dus niet of die voldoende kan met mijn klachten.
Een optometrist is ook op HBO-niveau opgeleid, maar lijkt meer op een oogarts. Aan een orthoptist had ik niet gedacht, maar die lijkt qua omschrijving heel erg op een functioneel optometrist. Misschien zijn het mensen die achteraf liever orthoptist hadden willen worden. Thx, ik ga daar ook eens naar kijken.
Een functioneel optometrist ga je niet vinden in het ziekenhuis Het is zeg maar de alternatieve benadering van problemen met het binoculair zien.
Wat betreft je vraag. Ik ben bang dat dat gevolgen zijn van het luie oog. Vaak heeft zo'n oog wel een goede visus/gezichtsscherpte, maar kijkt het lang niet zo fijn als je goede oog. Heb je nu een bril/lenzen? Je zou kunnen kijken of deze optimaal gecorrigeerd is (eventueel met een druppelmeting). Bij een (groot) sterkteverschil wordt het luie oog soms niet helemaal gecorrigeerd. In een bril zou dit ook lastig worden, maar in lenzen is dat wel een optie. Zelf heb ik -2 voor mijn rechteroog en +4 voor mijn linkeroog; ik heb dan wel geen lui oog gehad, maar met mijn linkeroog kijkt het gewoon veel minder fijn. Ik draag inmiddels alleen nog maar een contactlens voor rechts, omdat ik geen verschil merkte met wel een lens dragen voor links.
Dank je voor beide reacties. Aha, het was dus wel een beetje wat ik dacht: een functioneel optometrist is een tikje alternatief. Daar heb ik op zich niet zoveel tegen, maar bij een bril heb ik graag gewoon metingen e.d. Het heeft dus niet zoveel zin om daar naartoe te gaan, begrijp ik? Verder geen heel groot verschil tussen links en rechts, allebei verziend, +2 en +2,75 of zoiets. En een cilinder. Maar volgens jou hoef ik dus niet honderden euro's uit te geven aan speciale glazen, omdat die beter zouden werken? Of is dat toch gewoon uitproberen?