Baby wil sinds ze 4 mnd is bijna continue aan de borst 's nachts. Ik hoop dat het de 4 maanden dip is. Iemand hier ervaring mee?
De 4 maanden dip is inderdaad een beruchte. Die kan ook lang duren (hier bij mijn jongste zelfs bijna een hele maand omdat hij pal in de dip ook nog heel ziek werd) omdat vaak meerdere dingen spelen: meer vraag wegens groeisprong, mentaal sprongetje waardoor baby even minder efficiënt drinkt, mama moet weer werken of doet meer in huis of sport of..., En bovendien wordt de borstvoeding nu door je lichaam stilaan anders geregeld. Het gaat meer afhankelijk zijn van stimulatie en minder hormonaal bepaald. En je produceert meer ad hoc en behoudt minder "voorraad" in de borsten. Dat vergt ook een aanpassing. Blijven aanleggen, jezelf goed verzorgen, en geduld hebben. Meer kan je niet doen. Samen slapen (mocht je dat nog niet doen) werkte hier heel goed om toch ook zelf wat rust te pakken. 's Nachts is de ideale tijd om de productie op te drijven, maar jammer genoeg extra zwaar voor mama. Misschien kan papa of iemand anders overdag even oppassen zodat je even kan bijslapen?
Gewoon blijven luisteren naar de vraag van je baby, dan is het zo snel mogelijk weer over. Ik weet hoe vermoeiend het kan zijn, maar echt: aanleggen aanleggen en nog eens aanleggen en voor dat je het weet heb je dit ook weer achter de rug! Succes!
Ja die is heftig, zitten er midden in dn duurt nu al bijna een maand. Zl slaapt overdag bijna niet en heeft er zo'n 3 voedingen bij gesmokkelt. Komt in de nacht nu 2x ipv 1x en is mopperig. Ook nog ziekjes deze week. Zit er wel een beetje doorheen, wordt erg onzeker van deze sprong... Succes en sterke!