In dat specifieke stukje heb ik het inderdaad enkel over groep 1. Helemaal gelijk. Maar ik heb het in mijn andere reacties ook over groep 2. En in jouw vorig reactie mix je de 2 door elkaar, alsof ik vind dat groep 2 ook behoort tot groep 1, en dat vind ik absoluut niet!!
Ik deel dezelfde mening als tara84 en Tord, het enige verschil tussen mij en hen is dat zij al ervaring hebben en ik nog niet. Misschien dat mijn mening nog veranderd als ik het effectief zelf heb meegemaakt. Kan perfect, maar ik kan jullie enkel het heden aanbieden, helaas kan ik niet in de toekomst kijken. Als jullie vinden dat mijn mening door gebrek aan ervaring niet meetelt of minderwaardig is, goed dan. Dan houdt het op he einde discussie...
Weet je marrit, ik denk dat het bij mij vooral verkeerd viel dat je een mening vormt over vrouwen die ervoor kiezen om te stoppen met bv, terwijl dat helemaal niet nodig was in dit topic. En inderdaad zonder dat je ervaring hebt met het al dan niet goed lopen van de bv, en evt. Obstakels die je overwonnen hebt. Ik zal ook tegen kennissen kunnen zeggen nl dat het mijn keuze was om te stoppen, ik zal nl. Niet snel 'mijn falen' opbiechten aan iemand. Misschien dat het me daarom ook extra raakte, het voelt voor mij nog steeds als dat ik gefaald heb bij de eerste twee. En tja, dan komen geschreven woorden misschien anders over. Tel daar de hormonen van zwanger zijn en pas bevallen bij op en dan kan het wat hoog oplopen. Als je het bij het eerste stuk had gehouden, dus de voordelen opnoemen en je voornemen om het 9 maanden te geven, had ik het helemaal eens geweest met je stukje. Maar goed, laten we er inderdaad over ophouden. Ik hoop oprecht dat het je allemaal goed lukt, want nu bij de derde kan ik dat eindelijk ervaren en het is een prachtig iets.
Ik had het inderdaad over die 7 vrouwen in mijn omgeving, daar had ik het achteraf bekeken, niet over moeten hebben. Voor sommige mensen komt het misschien over alsof ik het over hen heb of voelen zich aangesproken. Terwijl ik het echt enkel over die specifieke 7 mensen had. Die doen er ook helemaal niet toe in dit topic. Maarja, je begint te schrijven en dan begin je na te denken over je eigen ervaringen, omgeving, gebeurtenissen,... En geloof mij : ik wil zeker niemand schofferen! Ik geloof dat iedereen het beste met zijn kindje voorheeft! Dus bij deze laten we het hierbij. (Ps: ben blij voor je dat het nu zo goed lukt bij je 3de kindje! Geniet er maar van! Ik kijk er al naar uit om het over enkele weken ook te kunnen proberen! )
Tsja het kan aan mij liggen maar ik zie mensen die stoppen (HOEWEL ALLES GEWOON GOED GAAT) niet als mensen zonder karakter of doorzettingsvermogen (waarom heb je sowieso karakter en doorzettingsvermogen nodig voor iets wat prima gaat?? Maar dat terzijde) Ik zie dat gewoon als volwassen mensen die een keuze hebben gemaakt en daar achter staan. Niets meer, niets minder. Gelukkig hebben we in Nederland de keuze om zelf te beslissen OF en hoelang we borstvoeding geven. Dat heeft dus geen ene zier met karakter te maken, maar met beroep doen op waar je recht op hebt. Punt . Ik vind het heel fijn voor je hoor Marrit.. Dat je zo stellig bent over JOUW keuze, maar iets minder veroordelend tegenover de mensen die exact hetzelfde doen als jij (hun kindje te eten geven) mag ook wel.
Ik weet niet zo goed hoe je het gemist hebt? Maar de medische wereld is daar wel uit hoor....Is ook niet zo ingewikkeld. Moedermelk is gemaakt voor een mensenbaby. Poedermelk is kunstmatig verbouwde koemelk. Borstvoeding of flesvoeding? | GezondheidsNet Hier staan wel wat leuke dingen in, o.a. over de smaakontwikkeling die een kleine baby al meemaakt door het drinken van moedermelk.
Ik wil toch ook even dit stukje delen: http://theleakyboob.com/2012/04/breastfeeding-a-piece-of-the-larger-puzzle/ Samenvatting: borstvoeding is een onderdeel van de ouderschapspuzzel. Het is beter dan kunstvoeding, maar als je over 15 jaar een klas inloopt zul je echt niet kunnen aanwijzen welk kindje bv heeft gekregen en wie kv. Hoe een kindje uiteindelijk terecht zal komen is van zoveel factoren afhankelijk en we maken bv / kv een véél te groot onderdeel hiervan.... ---- En qua hechting wat in een van die stukjes van Zoe staat.... Daar snap ik dus echt helemaal niks van. Ja, voor moeders die van nature niet graag met hun kindje knuffelen zal het heus wel fijn zijn als je knuffelen met voeden kunt combineren? Toen Tobias klein was lag hij 9 van de 10 keer bij mij op schoot te slapen en ik kan dus echt niet zeggen dat wij een slechtere hechting hebben gekregen doordat ik een fles heb gegeven. maar tegelijk zie ik ook wel eens moeders die hun kindje van 7 maanden een flesje geven en dat ie het zelf maar moet opdrinken. En dat zal vast niet bevordelijk zijn voor de hechting.... Al weet ik niet of ze dat bedoelen?
Eigenlijk doelde ik alleen op het stukje dat over de "ingrediënten" van moedermelk gaat....En de smaakontwikkeling... Natuurlijk is de borst geven een prachtige manier om contact te maken met je kindje,maar dat doe je met een flesje geven net zo goed natuurlijk. Dat zijn van die non-discussies.. Ik ben absoluut pro-bv, maar ach, sommige uitspraken kan je beter met een korreltje zout nemen..
Ja, dacht ik al hoor maarja, het stond erin en op zo´n moment vind ik het dan moeilijk om verder te lezen omdat dat erg pijnlijk is / was. Ik weet gelukkig inmiddels dat mijn band met Tobias echt prima is, dus ik maak me er nu stukken minder druk om, maar het blijft niet leuk om te lezen. Net zoals die opmerking die tegen Podiki is gemaakt dat ze vast minder moederig was omdat ze geen bv meer wilde geven. Waar halen sommige mensen het toch vandaan?!
Nou ik dacht in de eerste week alleen maar tijdens de borstvoeding... auw, auw, piep, pijn, auw, shit Dat is volgens mij niet echt bevorderlijk voor de binding . Lekker knuffelen doen wij lekker na de voeding borst of fles maakt dan niet uit.... Tijdens de voeding verrek je je nek hoor als je gaat knuffelen .
Ja maar met de borst houd je je kindje sowieso tegen je aan. Intiemer kan niet. Ik zie heel veel kindjes die de fles krijgen in de kinderwagen of wipper oid.
Ik geef nu 11 maanden borstvoeding. Voor mij was het proberen vanzelfsprekend. Mensen die beweren dat het niet beter is die hebben zich duidelijk niet echt ingelezen. Maar goed, ik vond de eerste weken behoorlijk zwaar. Mijn zoontje wilde de hele dag door drinken, ik had behoorlijk veel pijn, en hij was ook vaak onrustig aan de borst door krampjes. Ik heb meerdere keren geprobeerd hem een flesje met verschillende soorten kunstvoeding geprobeerd te geven, maar hij weigerde alles zelfs moedermelk uit de fles moest hij niet. En ik was vastberaden om tenminste een paar weken en toen paar maanden borstvoeding te geven. Ik vond de eerste weken vreselijk, heb ook tig keer geroepen dat ik maar niet begreep wat mensen er zo fijn en bijzonder aan vonden. Maar toen werd het beter, en ik ben zo dankbaar dat mijn zoontje niks van kunstvoeding moest hebben. Het is zo speciaal, en zijn echt de meest mooie en intieme momentjes tussen ons. Als ik zie hoe blij hij alleen al word als hij mijn blote borst ziet dan smelt ik haha. Buiten voeden heb ik totaal geen problemen mee, ik doe het nog steeds overal en heb nog nooit commentaar gehad.
Wat mij altijd verbaast is dat tijdens de zwangerschap alles wordt gedaan wat het beste voor het kind is; er worden offers gemaakt door fout eten te laten staan en zoveel mogelijk gezond te leven, want je wil het beste voor je kindje. En dan als het kindje geboren is proberen sommigen niet eens bv te geven. Want het is zo'n gedoe of ik voel me er niet prettig bij. Waar is die gedachte gebleven ik wil het beste voor mijn kind? Er is maar 2% waarbij bv geven lichamelijk gewoon niet kan. Ik denk dat de overige percentage een kwestie is van niet goed begeleiden. Nogmaals ik vind dat bv hoort bij een zwangerschap. In de oertijd hadden ze ook nog geen poedermelk
Borstvoeding is BETER dan kunstvoeding, maar slecht is kunstvoeding niet. Ik vind de vergelijking dan ook redelijk krom, want als niet roken/drinken etc. om je kindje geen schade aan te doen is iets heel anders dan een (weliswaar iets minder) gezond alternatief te kiezen, om wat voor een reden dan ook. En ik ben ben daarnaast maar al te blij dat we niet in de oertijd leven. Toen hadden we ook niet zoiets als voorverpakte olijfolie etc. maar toch lijken heel veel mensen niet meer zonder te kunnen. Evolutie noem je dat.
Sorry, maar dat vind ik dus geitenwollensokken-gewauwel. Ja, ik kan me voorstellen dat je geen pakje kunstvoeding vanuit China moet kopen momenteel, maar ook borstvoeding kan op langere termijn voor effecten/dan wel nadelige gevolgen zorgen als deze niet van de kwaliteit lijkt te zijn zoals je zelf denkt . Natte vinger werk en onbetrouwbaar dus. Maar goed dat zei je ook al; dat zijn meningen en die zijn verdeeld. Ik kijk liever naar de feiten en ik zal dan ook zeker niet ontkennen dat borstvoeding de betere keuze is, maar kunstvoeding slecht? Dat gaat er zeker niet bij mij in.
Ah meiden het was net zo gezellig!!! Ik wilde echt geen discussie en al helemaal niet de één is beter dan de ander verhaal ontketenen!!! Volgens mij zijn we het er allemaal mee eens dat het beste voor een kind is als óók de moeder zich er goed bij voelt, met wat voor reden/overtuiging dan ook?!!? Dus laten we die discussie laten bij wat het is ? Weer even een vraag on topic: Stopt de melkproductie vanzelf, ook als je zelf beslist om te stoppen? Wat ik daarmee bedoel is bijv: na 2 maanden wil ik bijv weer terug naar werk en wil liever niet kolven op werk etc. en zou daarom graag willen dat ons zoontje (off topic: Jaja, sinds gister weten we dat we een jongetje krijgen haha ) gewoon flesvoeding zou krijgen. Maar ALS de bv al lukt en ik heb ervoor gekozen om bv te geven, kan ik na die 1,5 maand gewoon stoppen en overgaan op flesvoeding en wordt de melkproductie vanzelf minder? Of werkt dat niet zo? Ik ben me sowieso over beide opties aan het inlezen hoor, maar ik vind ervaringsverhalen altijd toch meer een idee geven van hoe of wat
Dat denk ik ook inderdaad en dat is natuurlijk ook helemaal prima. Ieder zijn eigen afweging. Maar het is wel goed voor toekomstige moeders om zich te realiseren dat het ook zwaar kan zijn en dat het "wel even willen proberen" gewoon meestal niet werkt.
Wat een vreselijke kort door de bocht opmerking... Hiermee suggereer je dat mensen die flesvoeding geven niet het beste voor hun kind willen... Dan heb je dus totaal geen respect en empathie voor mensen die een andere mening hebben dan jij... Er worden jaarlijks honderden onderzoeken gedaan naar van alles en nog wat... zo ook over borstvoeding... Zo zijn er onderzoeken die zeggen dat borstvoeding beter is en er zijn onderzoeken die zeggen dat het geen fluit uitmaakt... Het is geen feit dat borstvoeding beter is, het is een aanname... http://www.joop.nl/leven/detail/artikel/25735/ https://www.borstvoeding.com/beeld/opzij-het-borstvoedingdebat-februari.pdf Borst of fles, wat maakt het uit? | Asha ten Broeke En zo zullen er nog wel honderden dan wel duizenden artikelen zijn die hetzelfde of iets anders beweren...